Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Liisi järelmaks

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Liisi järelmaks

Postitas:

Palun seletage mulle kui mitte midagi sellistest asjadest teadvale inimesele. Kuidas see toimib? Kas mulle kantakse see nagu laen arvele see summa? või kuidas nagu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 14:40; 05.02 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liisi järelmaks toimib nii: lähed kauplusesse, millel on Liisiga leping tehtud, valid välja kauba, mida osta tahad. Ütled, et soovid osta Liisi järelmaksuga. Müüja teeb päringu, kui limiit on olemas, saab kohe lepingut sõlmima hakata. Ise saad valida lepingu perioodi, kas ja kui palju teed sissemakseks (erinevate koostööpartnerite puhul on lepingu sõlmimise tingimused vähe erinevad). Min lepingu pikkus on 1 kuu, max aeg 48 kuud.
Kui piisavat limiiti automaatselt ei saa, on võimalikud variandid: maksad rohkem sisse, tõstetakse limiiti, võidakse küsida kuue kuu konto väljavõtet ja tehakse selle põhjal otsus. Muidugi on ka võimalik, et sulle ei võimaldatagi järelmaksu (võlad teistele ettevõtetele, varasemad võlad Koduliisingule, puudub kindel töökoht jne).
Raha sulle keegi arvele ei kanna. Sinuga sõlmitakse laenuleping, kus on kirjas, et oled võtnud laenu teatud asja ostmiseks. Raha kantakse ikka Müüja arvele, mitte sinu.
NB! tegu on aastaintressiga! Oletame, et võtad kauba, mille aastaintress on 18%, võttes selle asja kaheks aastaks, maksad lisaks 2×18%, see on 36%.
Lihtne ja mugav järelmaks, lepingut on võimalik iga kell ka ennetähtaegselt lõpetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 15:10; 05.02 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei kanta
valid toote(d), mida osta tahad ning teed kaupluses taotluse. kauplus sisestab sinu andmed liisi andmebaasi ning näeb, mis summas sulle krediiti antakse. kui sellest ei piisa, siis krediidi suurendamiseks võidakse küsida panga 6 kuu väljavõtet või käendajat, kes sind käendab.
kui taotlus on rahuldatud, siis saad sina oma asja kätte (mõnikord on vaja sissemaksu, mõnikord mitte), tehakse sulle järelmakse graafik, mille alusel sina tasud liisile igakuiselt. kauplusele tasub liisi.
intress on tavaliselt 22%, hea rääkija saab protsendikese alla ka kaubelda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 15:12; 05.02 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://liisi.ee/liising

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas selle tasumisega on? nt mina olen liisingu saaja aga mu naine soovib hambaarsti juures tasuda kas tema saab siis ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 14:40; 05.02 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sina võtad liisingu, siis pead sina käima hambaarsti juures ja lepingu sõlmima. või sõlmib naine ise. kumb hiljem tasub, on teie omavaheline kokkulepe, kuid kõi võlgu jääte, siis vastutab see, kes alla kirjutas.
lepingu võid sõlmida ka kogu hambaravi maksumuse peale, st liisi maksab lepingujärgselt arve kinni ja naine saab mitu korda ravil käia, kuni summa täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 15:12; 05.02 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kuidas selle tasumisega on? nt mina olen liisingu saaja aga mu naine soovib hambaarsti juures tasuda kas tema saab siis ?[/tsitaat]

Ei ole vahet, kes hakkab tasuma, aga tasumise eest vastutab laenu võtja ja kui on käendaja juurde küsitud, siis ka käendaja.

Kui arst mingil põhjusel ei keeldu lepingut tegemast mehe nimele ja naine saab teenuse, siis on see täiesti võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 15:10; 05.02 17:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Liisi järelmaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.