Esileht Ilu ja tervis Liitusin Orgu kavaga, aga toidud ei maitse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Liitusin Orgu kavaga, aga toidud ei maitse

Postitas:
Kägu

Liitusin Orgu toitumiskavaga, aga minu meelest on see menüü nii igav ja ebaapetiitne. Kuidagi väga üksluine ka, pidevalt samad koostisained. Võtan igal hommikul menüü lahti ja veendun jälle, et ei isuta see päevamenüü. Samas tuleb Orgu kava järgi 4 korda päevas süüa ja põhiroad nõuavad siiski ettevalmistamist. Seega on tunne, et muudkui kokka kogu päev, aga tulemus pole seda vaeva väärt. Ei teagi, millise kava kasuks otsustada, see on igatahes pettumus 🙁

+11
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No jumal küll, söö lihtsalt vähem kui kulutad. Veider, kuidas inimene arvab, et ta peab sööma seda, mida keegi teine tal käsib süüa.

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi Fitlapi, see on küll väga paindlik. Saab ise retsepte koostada täpselt nii, nagu ise tahad. Ma neid valmisretsepte praktiliselt ei kasuta.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitusin Orgu toitumiskavaga, aga minu meelest on see menüü nii igav ja ebaapetiitne. Kuidagi väga üksluine ka, pidevalt samad koostisained. Võtan igal hommikul menüü lahti ja veendun jälle, et ei isuta see päevamenüü. Samas tuleb Orgu kava järgi 4 korda päevas süüa ja põhiroad nõuavad siiski ettevalmistamist. Seega on tunne, et muudkui kokka kogu päev, aga tulemus pole seda vaeva väärt. Ei teagi, millise kava kasuks otsustada, see on igatahes pettumus ????

no aga muuda siis toidud ära, vali mõni sobilikum

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No jumal küll, söö lihtsalt vähem kui kulutad. Veider, kuidas inimene arvab, et ta peab sööma seda, mida keegi teine tal käsib süüa.

Kaloridefitsiit üksi ei aita liigset keharasva põletada, see on nüüdseks juba tõestatud. Tule tänapäeva! Toitumiskavad võivad aidata inimestel teha paremaid toiduvalikuid ja selle tõttu saan ma teemaalgatajast päris hästi aru.

Mina ei toitu praegu otseselt kellegi näpunäidete järgi, püüan iseseisvalt hoida enda süsivesikud madalad ja sellega aidata enda kehal lülituda rasvapõletusele. See töötab küll (17 kilo kahe kuuga läinud), aga tänaseks olen täiesti tüdinenud ühekülgsest toidust mida ise valin ja ise valmistan. No ei jaksa enam süüa neid kapsalisi, lõhn juba ajab iiveldama! Viimastel päevadel ei olegi enam enda toitu lõpuni söönud, võtan mõne ampsu ja lükkan taldriku kõrvale… Õnneks ei ole muid isusid ka peale tulnud ja pole enda valitud toitumisest kõrvale kaldunud. Lihtsalt EI TAHA enam süüa, sest toit ei maitse.

+4
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei toitu praegu otseselt kellegi näpunäidete järgi, püüan iseseisvalt hoida enda süsivesikud madalad ja sellega aidata enda kehal lülituda rasvapõletusele. See töötab küll (17 kilo kahe kuuga läinud), aga tänaseks olen täiesti tüdinenud ühekülgsest toidust mida ise valin ja ise valmistan. No ei jaksa enam süüa neid kapsalisi, lõhn juba ajab iiveldama! Viimastel päevadel ei olegi enam enda toitu lõpuni söönud, võtan mõne ampsu ja lükkan taldriku kõrvale… Õnneks ei ole muid isusid ka peale tulnud ja pole enda valitud toitumisest kõrvale kaldunud. Lihtsalt EI TAHA enam süüa, sest toit ei maitse.

No vot jah, selline taktika viitab sellele, et mingil ajal võtad jälle juurde. Ise olen mitu korda samasse ämbrisse astunud. Kui toit on väga üksluine, siis nii poole aastaga tekib suur toitainete puudus ja tüdimus ja hakatakse jälle sööma rohkem, siis tulevad need kilod ka kolinal tagasi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitusin Orgu toitumiskavaga, aga minu meelest on see menüü nii igav ja ebaapetiitne. Kuidagi väga üksluine ka, pidevalt samad koostisained. Võtan igal hommikul menüü lahti ja veendun jälle, et ei isuta see päevamenüü. Samas tuleb Orgu kava järgi 4 korda päevas süüa ja põhiroad nõuavad siiski ettevalmistamist. Seega on tunne, et muudkui kokka kogu päev, aga tulemus pole seda vaeva väärt. Ei teagi, millise kava kasuks otsustada, see on igatahes pettumus ????

Mis sulle siis ei maitse? Kanafilee ja aedvili?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen alati suurema koguse valmis, kaalun ära, panen kaalutud portsud sûgavkûlma. Sealt hea võtta, salati teen lihtsalt juurde. Näiteks karri, kebab, pikkpoiss jne.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitusin Orgu toitumiskavaga, aga minu meelest on see menüü nii igav ja ebaapetiitne. Kuidagi väga üksluine ka, pidevalt samad koostisained. Võtan igal hommikul menüü lahti ja veendun jälle, et ei isuta see päevamenüü. Samas tuleb Orgu kava järgi 4 korda päevas süüa ja põhiroad nõuavad siiski ettevalmistamist. Seega on tunne, et muudkui kokka kogu päev, aga tulemus pole seda vaeva väärt. Ei teagi, millise kava kasuks otsustada, see on igatahes pettumus ????

Mis sulle siis ei maitse? Kanafilee ja aedvili?

Meeldib nii kana kui aedvili, aga jah, sellisel igaval moel, nagu need Orgul on, tõesti mitte.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks loogiline on siis lõpetada tellimus ja ise süüa hakata tegema. Rohkem igasugust köögivilja, piisavalt puuvilju, marju, lisaks kaunvilju, veidi pähkleid-seemneid. Kui kogustega ei liialda, saad ise piisavalt mitmekesise menüü, mis mõjub nii tervisele kui ka kaalule hästi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meeldib nii kana kui aedvili, aga jah, sellisel igaval moel, nagu need Orgul on, tõesti mitte.

Ma ei tea, mis moel Orgul need on, aga kana ja aedviljade tegemiseks just sada erinevat viisi pole. Tõenäoliselt võib vabalt ise maitseainetega mängida – küüslauk, sibul, tšilli, till jmt ilmselt on ikka lubatud. Soolaga ei tasu liialdada.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meeldib nii kana kui aedvili, aga jah, sellisel igaval moel, nagu need Orgul on, tõesti mitte.

Ma ei tea, mis moel Orgul need on, aga kana ja aedviljade tegemiseks just sada erinevat viisi pole. Tõenäoliselt võib vabalt ise maitseainetega mängida – küüslauk, sibul, tšilli, till jmt ilmselt on ikka lubatud. Soolaga ei tasu liialdada.

Pean seda silmas, et tal ongi peamiselt nii, et küpsetatud kanatükk taldrikule ja kuhjake ja aedvilju kõrvale, pidevalt samad maitseained tal ka retseptides. Ise eelistaksin pigem vokke või pajaroogasid.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean seda silmas, et tal ongi peamiselt nii, et küpsetatud kanatükk taldrikule ja kuhjake ja aedvilju kõrvale, pidevalt samad maitseained tal ka retseptides. Ise eelistaksin pigem vokke või pajaroogasid.

Wok või pajaroog muudab üldiselt küpsetamise viisi ja vajab lisaks õli vmt, mis lisab kcaloreid. Tegelikkuses kui sul on menüüs nt aurutatud kana, aurutatud köögiviljad – siis kcal pole absoluutselt vahet, kas teed nad üheks pajarooks kokku või tõstad taldrikule eraldi.
Maitseaineid võid loomulikult enda maitse järgi muuta – kui on nt karripulber, võid kasutada paprikapulbrit või lisa hoopis küüslauku vmt.
Toitainetel on vahe, kcal mitte, kas selle kanatüki/juurviljad aurutad, keedad, kuumutad ahjus (ilma õlita), teed kuumaõhufritüüris vmt.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise eelistaksin pigem vokke või pajaroogasid.

Selle pärast sul toitumiskava ongi vaja, et su tavapärased toitumisharjumused ju pole tulemuslikud. Kcal on ühes rohkem rasva/süsivesikuid/valke ja samas väiksem ports, millest ei saa kõhtu piisavalt täis ja tekibki soov rohkem süüa/näksida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa toite ära ei vaheta? Ma ei söö peaaegu kunagi seda menüüd, mis programm automaatselt ette annab, vaid vahetan toidud vastavalt isule või sellele, mis külmkapis leidub. Samuti saab toitudes vahetada väga palju koostisosi, kui miski konkreetne asi ei maitse. Liitu Orgu kava kasutajate Facebooki grupiga, seal liikmed igapäevaselt postitavad oma toidupilte ja ma olen enamik oma lemmiktoidud kavast just niimodi leidnud.

Ma ütleks, et Fitlap on palju üksluisem – seal on enamik toidud sellised tavalised kodutoidud. Mõnele muidugi jälle sobib niimodi, aga mina eelistan Orgu oma just seetõttu, et sealsed toidud on huvitavamad, mitte kartul-liha-kaste stiilis.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa toite ära ei vaheta? Ma ei söö peaaegu kunagi seda menüüd, mis programm automaatselt ette annab, vaid vahetan toidud vastavalt isule või sellele, mis külmkapis leidub.

Arvad, et ei vaheta? Ehh, kas tõesti selliseid ka leidub, kes söövad seda, mida programm huupi ette pakub?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvad, et ei vaheta? Ehh, kas tõesti selliseid ka leidub, kes söövad seda, mida programm huupi ette pakub?

TA ju kirjutab: “Võtan igal hommikul menüü lahti ja veendun jälle, et ei isuta see päevamenüü”

Ei ole võimalik, et mitmesaja retsepti seast ei leia midagi, mis maitseks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi Fitlapi, see on küll väga paindlik. Saab ise retsepte koostada täpselt nii, nagu ise tahad. Ma neid valmisretsepte praktiliselt ei kasuta.

sealsed kogused on ilgelt suured

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle just Orgu menüü sobib rohkem. Mitmekesine ja hea. Väga palju erinevaid valikuid ning ja retsepti siseselt saab muuta toiduaineid. Fitlap ei isuta absoluutselt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks, et Fitlap on palju üksluisem – seal on enamik toidud sellised tavalised kodutoidud. Mõnele muidugi jälle sobib niimodi, aga mina eelistan Orgu oma just seetõttu, et sealsed toidud on huvitavamad, mitte kartul-liha-kaste stiilis.

Mis loll jutt see on. Fitlapis tee mis toitu tahad, kasvõi Orgu toitu, ainult süsivesikud, rasvad, valgud peavad tasakaalus olema ja sulle kalorite mõistes sobiv toit. Ma pole elus mingit kartulit-liha-kastet söönud. Miks teha maha kava, mida sa ilmselgelt pole ise pidanud. Mina näiteks olen Orgut ja Fitlapi mõlemat pidanud ja Fitlap sobib rohkem. Sellegipoolest ei ütle ma, et Orgu on halb kava, kuigi minu jaoks on Fitlap kordi paindlikum.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sealsed kogused on ilgelt suured

Ei ole ilgelt suured. Saad valida ju ise kaloririkkamad toiduained, siis on ka ports väiksem. Minu ports on 350 kcal ja ma ei ütleks, et see on ilgelt suur ports. Samas suppe ja salateid saad tõesti suurema portsu süüa, et ka suurema isuga inimene saaks kõhu täis. Aga seda kõike saad ju ise reguleerida ja valida, kas eelistad väikest või suurt portsu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on Orgu kava puhul probleem hoopis selles, et päev otsa tuleb toitu vaaritada. Mulle ei meeldi söögitegemine ja see on minu jaoks väsitav ja tüütu. Pigem sööksin vähem, neli korda päevas ma ei pea üldse vajalikuks süüa. Ilmselt mulle sobiks vahelduvpaast, pean proovima.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle just Orgu menüü sobib rohkem. Mitmekesine ja hea. Väga palju erinevaid valikuid ning ja retsepti siseselt saab muuta toiduaineid. Fitlap ei isuta absoluutselt.

Fitlapis saab ju samamoodi kõiki toiduaineid retseptisiseselt muuta. Miks peab teist kava maha tegema, millega sa ise pole lihtsalt piisavalt kursis.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole võimalik, et mitmesaja retsepti seast ei leia midagi, mis maitseks.

Fitlapis on üle tuhande retsepti ja ikkagi koostan kõik retseptid tavaliselt ise.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle just Orgu menüü sobib rohkem. Mitmekesine ja hea. Väga palju erinevaid valikuid ning ja retsepti siseselt saab muuta toiduaineid. Fitlap ei isuta absoluutselt.

Fitlapis saab ju samamoodi kõiki toiduaineid retseptisiseselt muuta. Miks peab teist kava maha tegema, millega sa ise pole lihtsalt piisavalt kursis.

Ma tean ja kommenteerisingi omast kogemusest, et Fitlap ei sobinud mulle, aga Orgu sobis kohe

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga, miks te ei taha oma isude ja kavade järgi toituda? Ja süüa tõesti seda, mis maitseb. Selle asemel, et kavasid tellida ja raha raisata ning siis veel rahulolematu olla?

Natukene on vaja lihtsalt algtõed selgeks teha, et “mikrod ja makrod” ning kaloraaž oleks paigas. Ja kaal langeb ka ilma kellelegi raha maksmata ja rahulolematust retseptide üle tundmata.

Ma ise teen nii. Teen oma “vanast elust” harjumuspäraseid, kuid tervislikke sööke. Aga kaalun kõike ja loen kaloreid. Vaatan, et valgud, rasvad ja muud oleks tasakaalus. Ja just vaatasin, et olen kümne nädalaga 7 kilo kaotanud (olen normkaalus, kuid soovisin mõned kilod maha saada, seega suuri hüppeid ei ootagi).

Lisaks, kui on mingid kiired ajad ja süüa teha pole aega, siis on poest saadaval ka Fitlap märgisega tooted. Ma ise ei ole kunagi jälginud Fitlappi ega ühtegi muud kava, aga selle järgi on poes lihtsasti ja kiiresti leitavad kaalujälgijale sobivad tooted.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kaalun kõike ja loen kaloreid. Vaatan, et valgud, rasvad ja muud oleks tasakaalus.

Aga kõike seda ongi palju kergem teha näiteks Fitlapi äpiga, ma ei pea ise kogu aeg arvutama. See ei maksa ju ka palju, ainult mõned eurod kuus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean ja kommenteerisingi omast kogemusest, et Fitlap ei sobinud mulle, aga Orgu sobis kohe

Igaüks peabki endale sobiva leidma, mulle näiteks ei sobinud just Orgu kava. Sellegipoolest ma ei materda seda, nagu sina Fitlapi osas teed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka Orgu kava paar aastat  tagasi. Mulle küll maitses, head retseptid, k6hu sai täis ja kaal läks ka alla. Pigem oli mul probleemiks see, et mul ei ole töö t6ttu aega nii palju kokata ja nii palju erinevaid koostisosi iga päev osta. Aga kasu oli ka selles m6ttes, et sain pointile pihta, mida ja kui palju süüa ja mida üldse ei peaks sööma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kõike seda ongi palju kergem teha näiteks Fitlapi äpiga, ma ei pea ise kogu aeg arvutama. See ei maksa ju ka palju, ainult mõned eurod kuus.

Kuidas see välja näeb? Kui sa just konkreetseid Fitlapi valmistooteid ei osta, siis pead ju ikka koguseid kuidagi arvutama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Ilu ja tervis Liitusin Orgu kavaga, aga toidud ei maitse