Esileht Kodunurk lillesibulate ajatamine kodustes tingimustes

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: lillesibulate ajatamine kodustes tingimustes

Postitas:

Astusin taaskord selle reha otsa, et ostsin hüatsindisibulad ja panin potti. Kui kahe nädalaga miskit ei toimunud, siis meenus: ahaa, õige, need on ju ajatamata sibulad, ma olen varem ka oodanud, et ajatamata sibulad kasvama hakkaksid!

Need sibulad on nüüd natuke üle kuu aja sama targalt seal potis olnud. Väike roheline nupp tekkis otsa, aga see pole edasi arenenud. See roheline otsake ongi ainult otsake, pole poolt sentimeetritki.

Ostsin täna aianduspoest ajatatud hüatsindid ja panin kasvama. Mis ma nüüd nende teistega teen? Visata lihtsalt minema, või on mingeid võimalusi neid kodustes tingimustes ajatada? Keldrit meil ei ole. On kinniehitatud rõdu, kus on enamvähem välistemperatuur, kuigi ehk kõikumiste suhtes veidi stabiilsem. Kui ma panen need hüatsindisibulad kaetult sinna rõdule, eeldades, et temp ei lange miinusesse, kas siis on lootust, et kuu aja pärast on nad piisavalt puhanud, et tuppa tuues kasvama hakata?

Kahe lillesibula minema viskamine pole suur rahaline kaotus, aga nad on nagu natuke ka elusolendid 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Visata lihtsalt minema, või on mingeid võimalusi neid kodustes tingimustes ajatada? Keldrit meil ei ole. On kinniehitatud rõdu, kus on enamvähem välistemperatuur, kuigi ehk kõikumiste suhtes veidi stabiilsem. Kui ma panen need hüatsindisibulad kaetult sinna rõdule, eeldades, et temp ei lange miinusesse, kas siis on lootust, et kuu aja pärast on nad piisavalt puhanud, et tuppa tuues kasvama hakata?

Proovida võib küll, ehkki ei julge lubada et kindlasti õnnestub. Võid kasutada ka külmkapi juurviljakasti, vooderda kast materjaliga mis kastisisu  pimedamaks muudab või pane pott jõupaberist paberkotti, keera otsast kinni. Hüatsint tahab võrdlemisi pikka jahedat aega, nii paar-kolm kuud.

Ise tegelen rohkem amarüllustega.  Proovisin tööl ajatada kahte amarüllust, panin ühtlase üsna jaheda temp-ga  kappi mida harva avatakse.  Hoidsin seal kogu suve ja siis tõstsin välja. Siiani pole õit moodustunud, ainult mitu suurt lehte kasvab. Samas võib sibul ka nõrk olla lihtsalt, eelmisel aastal ostsin need hollandlaste väetistega ülesaetud õitsvaid lilli. Võibolla sibul lihtsalt ei jaksa.   Aga olen ka saanud imeilusti õitsema pikalt tavalises soojas ruumis hoitud aga kuivada lastud amarülluse suure tugeva sibula. Võta siis kinni millest see õieti kõik kokku koosneb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Kodunurk lillesibulate ajatamine kodustes tingimustes