Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Lilleteema

Postitas:

.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 20:32; 16.01 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läks valesti

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 20:32; 16.01 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on oma aed ja ma ütleks et

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on oma aed ja siia kolides kaevasin välja kõik lilkepeenrad ning külvasin muruseemne. Nüüd robotniiduk hoolitseb, et ühtki lille näha poleks. Elu nagu lill

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elulõng, roosid, rooside vahel sibullilled. Aga tegelikult on nii, et maakodu aed mahutab enamat ja mees küsib, et miks neid “tutsusid” nii palju peab olema 🙂 . Takistavad ju murutraktoriga rallitamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sel juhul ma paneks suvelilli, mitte püsikuid. iga aasta erinevaid. suvelilled õitsevad pikalt suvi läbi ja on lihtne vahetada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult 3 lille!!! Mina seda ei suudaks,  Sügisel sai ainuüksi tulpe umbes paarkümmend sorti maha pandud.  Minu jaoks peavad aias olema mõned sellised lilled mis kevadel juba lume alt õienupuga tulevad, see kevade ootus on nii suur ja siis need esimesed õied on nii oodatud.  Seega lumekupud ja lumikellukesed peavad minu aias kindlasti olema.  Ja sügisest aeda ei kujuta ma ette ilma krüsanteemideta.  Ja priimulaid peab mul ka olema, mida rohkem, seda uhkem ja võimalikult erinevaid.  Mina kolmega piirduda ei suuda, mul on juba lemmikuid rohkem kui kolm. Näiteks varakevadises aias, kui kõik veel kulukarva,  sinised võrkiirised, näiteks sort ‘Harmony’ no nii ilus, et aina imetle. Aga õnneks pole mul vaid unistada vaja, soovid saan täide viia oma aias.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolme on väga raske valida. Mul endal on selline maakodu, kus eelmisest perenaisest (suri u 20 a tagasi) on jäänud lilli, mis on vahepealsed aastad, mis maja ja krunt tühjana seisis, kuidagi üle elanud. Temast on jäänud aeda pojengid (väga ilusad, nelja erinevat tooni, õitsemisaeg on küll lühike, aga samas nii lopsakas ja ilus), mõned kevadlilled (krookused ja nartsissid) ja kellukad.

Ise olen suveks pannud ainult ühe-aastaseid lilli peenrasse, et iga suve-sügiskuu midagi aias õitseks. Tegelikult alles elan sellesse aeda sisse, mõtteid on igasuguseid, aga ei taha kiirustada, enne kui täiesti kindel olen, et mida ja kuhu püsivamalt panna. Kuna ise niidan aias, siis ei taha ka väga keeruliseks kogu aiahooldust ajada, sest see põõsaste-puude ümber niidukiga ukerdamine lisab niitmisajale ikka kõvasti aega juurde. Aga endal on lapsepõlvest vanaema aiast jäänud teatud lemmikud – lõvilõuad, astrid, levkoid. Vanaemal olid imeilusad jorjenid, nii et võib-olla kunagi panen endalegi mõne kasvama.

Karikakrad tulid veel meelde – need olid ühed esimesed, mis suvekodu aeda ise istutasin.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lilled õitsevad ju erineval ajal ja saab nö kohakuti istutada. Lumikellukesed, tulbid, nartsissid kindlasti nende kolletuvaid lehti peidavad päevaliiliad, liiliad ja roosid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peavad need 3 taime just lilled olema?
Kui peavad lilled olema, siis roosid, tulbid ja mingi suvik, näiteks petuunia, tageetes vms. Võib igal aastal erinev ka olla,

Aga kui üldse on võimalik aialapikesele vaid 3 taime valida, siis valiks maasikad, murelipuu ja mustsõstar. Kui puu ei mahu, siis mureli asemel vaarikad.

Õnneks on mul nii suur aed, et kõik soovitu mahub ära ja jääb veel väga palju ruumi ülegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ühtki lille maha. ainult pottidega ja siis ka terrassil või kus neid mugav eest ära tõsta on. roheline muru, vähesed viljapuud harvalt seal sees – see on minu vaate ideaal, mis mul ka on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmikud on roosid, petuuniad ja lavendel, õitsevad terve suvi, minu roosid õitsesid novembrini.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No a unustad ära, et erinevad lilled õitsevad eri aegadel, võtavad erinevalt ruumi ja äraõitsenud lilled võib paljud tagasi lõigata, et teistele ruumi teha (eriti kevadlilled).

Seega päris kindlasti saba rohkem kui 3 lille. nt rooside alla või hostade vahele saab istutada julgelt hüatsinte, tulpe, krookuseid, priimulaid. Priimulaid ma küll tagasi ei lõika, need jäävad roheliste mätastena esiritta 🙂

Kui nüüd kevadised sibullilled välja jätta, mille paigutan teiste püsikute vahele, siis valiksin midagi lopsakat, mis on kuni sügiseni ilus ja ei vaja enne sügist tagasilõikamist. Nt kas siis hostad või astilbed. Ilmselt valiksin mingid sellise dpõõsamoodi asjad rohkem, pigem roheliust kui õied.

teine variant on kujundada sinna hoopis roosipeenar, mis on kaetud mingi multši või kividega (multši vahele kevadlilli ei paneks). VÕi 3 lille asemel istutaksi ühe põõsasroosi, las laiutab.

Või siis hoopis üks korralik puhmas pojenge, mis õitseb küll lühidalt, aga varjab hästi kevadlillede varred ning ülejäänud suve on lihtsalt roheline põõsas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roosid ja pojengid – kaks lille, mis südame võitnud aias.

Kolmandaks ma ei teagi, pole küll lill (rohkem maitsetaim?) kuid kassinõges, oi kuidas mesimummud neid armastavad ja kogu aeg sumiseb. Õied ka ilusad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

valik on raske. piirdun etteantud kolmega.

kevadel nartsissid.

suvel karikakrad.

sügisel sügiskrookused – õrnad lillad iludused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

päevalilled – need kasvavad mul alati 3,5 m kõrgusteks ja on minu firmamärgiks.

Lumi- ja märtsikellukesed – nendeta ei saa!

Elulõngad terrassi küljes on nagu juba osa elamust – varjab terrassi

piparmünt ja jasmiin ei lähe lille alla?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nartsissid või tulbid kevadeks, pojegngid suve algusesks ja roosid terveks suveks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roosid, pojengid, sirelid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu süda kuulub vanadele headele floksidele – palju värve ja suured puhmad. Kuidas aed lõhnab! Ja peaaegu hooldusvabad.
Teiseks tulbid. Mul on mitukümmend sorti. Aprillis alustavad ja pärast jaani lõpetavad.
Kui peaksin valima vaid ühe suviku, siis kõige rohkem meeldivad Boliivia begooniad. Suurtes pottides keset muru.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutaks ära ikkagi seda et osad lilled asendavad ajas üksteist. Mina paneks peenrasse floksid ja pojengid. Lisaks võiks olla aias hortensiapõõsas ning sirel. Flokside ja pojengide vahele paneks tulbi- ja nartsissisibulad, mis selleks ajaks on ära õitsenud, kui pojengid ja floksid juba suured.

Üks imeline lill, mis on minu suur lemmik, on kanna. Tahab tegelemist, kuna teda peab talvel hoidma siseruumis, aga kui vähegi võimalik, siis selle sätuks ka ikka kuskile, kasvõi suure potiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )