Esileht Ilu ja tervis Limapauna põletik põlvel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Limapauna põletik põlvel

Postitas:
Kägu

Kellel olnud, palun rääkige kuidas sellest lahti saab.

Armastan käpuli põrandaid pesta.No ei teadnud mina et selline asi võib tagajärjeks olla. Enne oli üks põlv, arst võttis sealt süstlaga vedelikku ja nüüd see rohkem paistes ja täna avastain, et teine põlv ka natuke 🙁

Kui enam ei käputa kas siis tõesti kaob ise ära. Kuidagi ju ometi saab kaasa aidata, et kiiremini ära kaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Määri põlve Ibumetiin geeliga. See on põletiku vastane ja on ka valuvaigistav.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vesi on põlves, siis varem või hiljem võib see lõppeda uue kunstliku põlveproteesiga.

0
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ortopeedile.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Armastan käpuli põrandaid pesta.

:O

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Põrandaid tuleb hakata pesema muudmoodi.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei usu, et see limapauna põletik käpuli põrandapesemisest tekib. Aga jah, mul oli ka 12 a tagasi. Käisin perearsti juures, tema vedeliku eemaldamist ei soovitanud, ütles, et ootame ja vaatame. Mingi poole aasta või aastaga kadus ise ära ja pärast seda pole kordunud.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei usu, et see limapauna põletik käpuli põrandapesemisest tekib. Aga jah, mul oli ka 12 a tagasi. Käisin perearsti juures, tema vedeliku eemaldamist ei soovitanud, ütles, et ootame ja vaatame. Mingi poole aasta või aastaga kadus ise ära ja pärast seda pole kordunud.

Nii kaua. Kas see siis põlveliigesele nii pika aja peale halvasti ei mõju? Kas päris endiseks läksid pülved tagasi? Mul see üks põlv millele arst nõelaga kallale läks ikka suht suur muna ja valus ka, nii et isegi kui seelik vastu käib kõmdides on valus. Pükste jalga panemisest ma ei räägigi. Kodus lühikese kleidiga on okei olla.

Kas Sul olid suured need muhud põlvedel? Kas tegid ka midagi tervenemise kaasa aitamiseks? Mingeid võimlemisharjurusi?

No tegelt mulle öeldi, et rahu anda. No kuidas on võimalik jalgadele rahu anda :(. Ma hoian peal viinaga vatti ja määrin Fastum geeliga.

Palun räägi mida saaksin teha, et need kiiremini ära kaoksid ja kas pean millestki hoiduma-kas palju kõndimine on nüüd välistatud?

Vabandust, et nii palju küsimusi aga ehk saad mind aidata ja head nõu anda. Aitäh, kui viitsid vastata!

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Armastan käpuli põrandaid pesta.No ei teadnud mina et selline asi võib tagajärjeks olla. Enne oli üks põlv, arst võttis sealt süstlaga vedelikku ja nüüd see rohkem paistes ja täna avastain, et teine põlv ka natuke ???? Kui enam ei käputa kas siis tõesti kaob ise ära. Kuidagi ju ometi saab kaasa aidata, et kiiremini ära kaoks.

Mu ortopeed nimetas seda “põrandapanijate haiguseks” 🙂 ja ütles, et isegi terved põlved pole mõeldud põlvede peal olemiseks. Ravid nagu ikka põletikku- ibumetiin geel jms, alandavad paikselt valu ja põletikku, külm kapsaleht on igasuguste põletike paikne rahvaravim, veel parem varemerohu leht ööseks kompressina. Kui väga hull, võib nsaid tüüpi (mittesteroidsed valuvaigistid, ibuprofeen, diklofenak jms) kasutada mõne päeva, et käia ja olla kannataks. Üldiselt rahu jalale, hoia kõrgemal ja jahedat peal.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei lähe ta kiiresti ära ja mida rohkem trööpad ikka haiget põlve, seda aeglasemalt paraneb, no kuidagi pead ikkagi koormust jalgadele vähendama, tee istumispause jne.  Mingeid erilisi muhke küll hiljem ei jäänud, paistetus ja vedelik tõmbab ju tagasi.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vesi on põlves, siis varem või hiljem võib see lõppeda uue kunstliku põlveproteesiga.

Täiesti lollakas.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Liigesest vee välja võtmine on kasutu, kui sellele ei järgne süsti. Mis arsti juures käisid?

Ma teeks nädal aega ravi ibuprofeeniga, 3×400 mg. Põlvedele tuleb rahu anda. Muidugi pead käputamisest loobuma.

Liigesepõletikuga peaks reumatoloogi külastama.

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, mehel oli küünarnukil bursiit ehk seesama limapaunapõletik ja talle tehti liigesesisene süst põletiku alandamiseks.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas sul kehakaaluga lood on?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

120 kg umbes.

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kehakaal normis ehk siis 51 kg.

Süstalaga torkis perearst, et vaatame kas tuleb vedelikku. Kusjuures siis oli turse vaevumärgatav. Kuidas ma küll olin nii loll ja lasin perearstil end torkida. Ma nii väga tahaksin oma jalga korda saada.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Süstalaga torkis perearst, et vaatame kas tuleb vedelikku. Kusjuures siis oli turse vaevumärgatav. Kuidas ma küll olin nii loll ja lasin perearstil end torkida. Ma nii väga tahaksin oma jalga korda saada.

Misassja!? Seda ei julge teha isegi osad ortopeedid, üks laitis maha, et väga kahjulik ja valus ja vesi tuleb tagasi, tema seda ei tee jne. Teine võttis vee ja tegi liigesesisese süsti niiet isegi väga valus ei olnud. Aga et suva perearst liigese vahelt torkima läheb… mõni arvas endast ikka liiga hästi, pole ime, et põletik hullemaks läks. Mine ortopeedile.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Misassja!? Seda ei julge teha isegi osad ortopeedid, üks laitis maha, et väga kahjulik ja valus ja vesi tuleb tagasi, tema seda ei tee jne. Teine võttis vee ja tegi liigesesisese süsti niiet isegi väga valus ei olnud. Aga et suva perearst liigese vahelt torkima läheb… mõni arvas endast ikka liiga hästi, pole ime, et põletik hullemaks läks. Mine ortopeedile.

Bursiidi punkteerimisel ei minda nõelaga liigese sisse (või siis sinu väljenduse kohaselt liigese vahele).

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega ta jah nüüd liigeses ei käinud vaid väidetavalt limapaunas. Kuigi krt seda teab kuhu ta selle nõela toppis aga peale seda väga palju hullemaks läks asi. Miks ma küll lasin end torkida 🙁  Sellest nüüd kolm nädalat ja ei mingit paranemisemärki. Tegin kuuri ibumetiniga, määrisin fastumiga, hoian kapsalehte. Hommikuks pole see muna seal kapsalehe all aga kuhugi kadunud. Ülevalt pool põlve kuni puusani tekib tuimus/paksus ei oska seletada seda tunnet. Midagi on ikka väga valesti.

Käisin vahepeal põlvega ultrahelis ja vastus sellinne:

PAremal prepatellaarses bursas vedliekku ning sünoovi paksenemist – bursiidi leid. Liigesesisesi vedliekuliiga ei leia. Suuremad kõõlused intaktsed.

Kas keegi siin targem ja teab mida tähendab sünoovi paksenemine?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülevalt pool põlve kuni puusani tekib tuimus/paksus ei oska seletada seda tunnet.

Kui juba jalg tuimaks läheb, siis võib asi lõppeda sellega, et jalast enam asja ei saagi. Mäletad Edgar Savisaart? Mitu päeva tal aega läks haigestumise hetkest kuni jala maha saagimiseni?

Mina ei ootaks siin enam midagi, tasuline ortopeedi vastuvõtt.

+1
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sünoovium on liigesekapsli sisepind ja see pakseneb põletiku tõttu.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sünoovium on liigesekapsli sisepind ja see pakseneb põletiku tõttu.

Kas see on seotud siis põlve limapauna põletikuga?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on juba liigesepõletiku märk, limapaun on liigese välimine kest. Võib olla, et perearst sorkis liiga sügavale ja tekitas liigesele trauma lisaks bursiidile, Võib olla on algav liigesepõletik. Mine ometi korraliku ortopeedi juurde.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on juba liigesepõletiku märk, limapaun on liigese välimine kest. Võib olla, et perearst sorkis liiga sügavale ja tekitas liigesele trauma lisaks bursiidile, Võib olla on algav liigesepõletik. Mine ometi korraliku ortopeedi juurde.

Milline on korralik ortopeed.

Käisin ortopeedil(no tõesti ei tea kas ta on korralik või mitte), mudis mu põlve, kuulas mu ära. Kirjutas põletiku ja valuvastast rohtu Celebrex. Olen neid söönud 5 päeva, no see muna ei kao kuhugi. 5 päeva veel süüa neid. Tagasi kutsus alles 16 augustil, kui pole selleks ajaks korda saanud.

Oeh, ma nii lootust kaotamas.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Elad sa Tallinnas?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Elad sa Tallinnas?

Tallinna külje all jah. Arstidel käin ikka Tallinnas.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Põlv kõlab nagu Kaspar Rõivassepp / Timo Rahnel teema. Ühe juurde aegu praegu ei paista ei olevat, teise juurde küll. Või siis kui kellegi juures käidud, tasub googeldamise abil uurida, mis selle ortopeedi lemmikpiirkond on. Soovitaks valida sellise, kelle puhul väga otse põlve mainitakse.

Võid ideedesaatmine@gmail.com saata mulle ortopeedi nime, kelle juures käidud, võin aidata uurida, kui suur põlvespetsialist ta on.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina soovitaks ikkagi reumatoloogi. Tõsi ta on, et kõik ortopeedidki ei tee liigesesüsti. Ma ei ole arst, aga põlvega olnud sarnane häda pikalt ja ilmselt on vaja vesi välja võtta ja süst teha. Järjekorrad on pikad, aga võibolla pääsed siia löögile:

https://www.itk.ee/patsiendile/kliinikud/sisekliinik/reumatoloogiakeskus/varase-artriidi-kabinet

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina soovitaks ikkagi reumatoloogi. Tõsi ta on, et kõik ortopeedidki ei tee liigesesüsti. Ma ei ole arst, aga põlvega olnud sarnane häda pikalt ja ilmselt on vaja vesi välja võtta ja süst teha. Järjekorrad on pikad, aga võibolla pääsed siia löögile:

https://www.itk.ee/patsiendile/kliinikud/sisekliinik/reumatoloogiakeskus/varase-artriidi-kabinet

Kuidas Sinu põlve häda lahenes palun?

Minul nüüdseks tabletid söödud aga jala tunne väga imelik. Põlv on hommikupoole okei aga peale lõunat tekib nihuke paksus7porolooni tunne, põlve kõverdada siis nagu miskit liigub/mulksub seal sees. Käies läheb vahest põlv krampi.

Ortopeedile  tagasi alles 16 august. 🙁

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei ole minu saaga lõppenud. Käisin MRT uuringul ja vastus selline:

MRT- uuring paremast põlveliigesest natiivis (PD dixon sag, T2 spc sag iso, PD fs cor, T2 trufi 3d we ax, PD fs ax, T2 de3d cor). Liigeses efusiooni ei ole ja ka bursades ülemäärast vedelikku ei paista. Patella mediaalsel fassetil Outerbridge II-III kõhrekahjustus, patella keskosas ka üksik väike subkondraalne lesioon. FT-kompartmentide kõhrelises/subkondraalses osas muutusi ei tähelda. Meniskid, ristati- ja külgsidemed on intaktsed. Hoffa keha, patella side ja luustruktuurid tursesignaalita. Reieluu trohlea tagusi väike 8 mm lesioon, mis võiks olla enkondroom või luutsüst.  Patella kõhrekahjustus.

Oskab keegi lahti seletada? Nii palju kui mina googeldasin, siis suht nutune seis. Ja kas see tsüst ja kõhrekahjustus võib olla selle perearsti nõelaga sees käimise tulemus?

0
-1
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Ilu ja tervis Limapauna põletik põlvel