Esileht Ilu ja tervis linaseemned

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: linaseemned

pidid olema head seedimise korrashoiuks (kõhukinnisuse vastu).
Kui palju neid päevas sööte, et mõjuks?
Ja kas tohib pidevalt süüa st iga päev või siis ei mõju enam?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 22:09; 24.03 12:12; 27.03 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen kohe hommikul ärgates ühs-kaks tl linaseemnajahu keevasse vette. Seni, kuni pesus käin ja ennast sätin, see jahtub. Leigelt joon ära – see ongi minu hommikusöök, umbes nagu vedel puder. Köht käib läbi väga hästi ja korrapäraselt. Samas on mu kõht alati normaalselt käinud, pigem aitavad linaseemned igasugu puhituste ja gaaside vastu. Kuna mulle linaseemnete maitse väga meeldib, siis vahel teen õhtuti ka linaseemnete leotist. Pärast joomist näksin siis seemned ka ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ma siin esimest korda proovin. panin hommikul jogurti sisse supilusikatäie. veel pole mõjunud 😛
näis, kui vaja, võtan õhtupoole teise portsu veel.
maitse on jah päris mõnus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 22:09; 24.03 12:12; 27.03 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oprah oma saates kunagi oli imestunud, kui mingi spetsialist väitis, et neid seemneid tuleb kohviveskis purustada enne tarbimist. Ta oli ikka suht pettunud,sest oli ka neid seemneid tervelt söönud ja kõik puha ilma asjata. Kui niisama süüa, siis organism ei saa midagi kätte.

Lihtsalt tuli meelde ja teemaalgatajale on see vast ka uudiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linaseemneid ei pea jahuna sööma. Seemneid võetakse 1 supilusikatäis klaasi keeva vee kohta, kupatatakse mõni minut, lastakse jahtuda ja kurnatakse limane mass läbi marli ning juuakse 1/3 klaasi iga söögi alla kroonilise kõhukinnisuse puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

linaseemneid ei tohi üle 2 spl päevas süüa.
Mina söön jahvatatult, panen neid keefiri sisse või siis ploomimahlaga.
Kuna mul on seedimisega kõik korras, siis tarbin neid hoopis 0mega-3 pärast. Linaseemned pidi üldse häid asju sisaldama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jahvatada tuleb seemneid seepärast, et kui neid tervelt sisse süüa siis tulevad tervelt ka välja 🙂 Seega kasulikke omadusi sellest saab minimaalselt, sh. lahtistavat toimet.
Hästi mõjub ka linaõli tühjale kõhule.
Mina teen blendriga seemned peenemaks, õhtul panen nad vähesesse vette ja hommikul lisan pudru sisse.

Kes soovib kodumaised ja soodsama hinnaga: http://buduaar.ee/Turg/kuulutus/1114521

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söön neid juba ammust ajast ja tervelt seemnetena. Ja ka tervelt süües on seedimine korras. Ostan linaseemneid ja päevalilleseemneid, röstin koos ära ja kasutame terve perega. Paneme pudru sisse, lapsed panevad jogurti sisse ja vahest võtame lusikatäie niisama hommikul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli peale sünnitust kõht ikka vägavägaväga kinni. Sai siis muuhulgas ka linaseemneid proovitud. Mina tegin ühe õpetuse järgi, et panin õhtul likku ja hommikul jõin selle limase vedeliku koos seemuskitega ära. Tulemus oli 0, sest tõesti, need seemened tulevad sama targalt ja tervelt tagant ka välja. Vb ainult see lima aitab kakal libedamalt väljuda?! Seega kaldun arvama, et pigem jahvatatult. Endal kodus sellist atribuutikat pole, millega jahvatada, seega jäi proovimata. Aga rasedusest tingitud kinnisuse vastu ei aidanud mull küll miski muu, peale aja ka paraku. Alles aasta peale sünnitust sain korda, nii et verd enam ei tulnud. Huhh, oli jube kogemus.
Aga proovid võid veel kuivatatud musti ploome, kiivisid, kaerakliisid, õuna, ploomi, täistera leiba, kuivatatud ploomi mahla( müüakse Selverites)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen hommikupudru sisse (pärast keetmist segan sisse, ei keeda koos seemnetega). Tarbin tervetena (närin nad ju katki), seedimine on korras.

Linaseemnetega tuleb piisavalt vedelikku tarbida, muidu annavad hoopis vastupidise efekti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

siin teemaalgataja. aitäh kõigile huvitava tagasiside eest!
minu jaoks on teema lõppenud sellega, et linaseemned tekitasid mul hoopiski allergiahoo! (kontrolli mõttes tarbisin pärast esimest hoogu veel paar korda, täitsa kindlalt on nendest)

hoiatuseks teistele siis, et ka nii võib minna 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 22:09; 24.03 12:12; 27.03 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ka tarbin kanepi kiudainepulbrit, kõht käib väga hästi läbi ja muide, kanep olevat allergiavaba. Linas ehk sinihape tekitab mingeid reaktsioone? Mõned ikkagi ütlevad, et leotamine ei aita, vaja keeta linaseemneid enne tarvitamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis linaseemned

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.