Esileht Ilu ja tervis Linaseemned ja pehme kõht?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Linaseemned ja pehme kõht?

Postitas:

Olen lugenud, et linaseemnetest tehakse leotiseid ja pannakse ka nt putrude sisse. Pidavat seedimisele hea olema. Aga kas linaseemneid süüakse ka nö toorest peast? Et võtan jogurti ja panen pool teelusika täit seemneid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

linaseemned peavad röstitud v. kuumutatud olema, muidu on mürgised – vaata paki pealt igaks juhuks, aga poes ei müüdagi vist kuumtöötlemata linaseemneid.

minu arust mõjuvad ikka terved linaseemned ka seedimisele hästi, ise panen neid hommikupudru hulka. usun, et nad sobivad ka jogurtiga. linajahu on ka hea, mina segan seda keefiri hulka, ja maitseb sama hästi kui kama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jama see on, et linaseemned mürgised on või et ilmtingimata kuumutama peab?

Võid vabalt panna jogurti sisse või pudru peale (mina panen pärast keetmist, kuumtöötlemisel pidid palju kasulikke aineid nende seest kaduma).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 19:10; 19.01 18:19; 21.01 15:22;
To report this post you need to login first.

Mina kasutan linaseemneõli ja mõjub ka väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis jama see on, et linaseemned mürgised on või et ilmtingimata kuumutama peab?

Võid vabalt panna jogurti sisse või pudru peale (mina panen pärast keetmist, kuumtöötlemisel pidid palju kasulikke aineid nende seest kaduma).[/tsitaat]linaseemned sisaldavad sinihapet, mis hävib seemnetest al 50 kraadi juures. ka vötab kuumutus ära selle muidu kirbe/möruda maitse, mis seemnetes on http://sordiaretus.ee/?pid=2028&pageHeader=Alusta%20p%E4eva%20linakokteiliga
tsiteerin: \”Terveid kuumutamata linaseemneid Kalju Paalman suuremas koguses süüa ei soovita – neist tekib suhu kergelt kirbe maitse. Nimelt leidub linaseemnetes mikrokogustes linamariini, mis on sinihappe algallikas ja kõik me teame, et sinihape on mürk. Kuumutamisel aga hakkab linamariin lagunema ja tema kogus väheneb kordi. Linaseemnete pressimisel õliks ja koogiks tõuseb temperatuur kuni 50 kraadini ja sellestki piisab, et linamariinist lahti saada\”.

seemneid kuumutades ei lähe kaduma see (hea!)öli, mis just oluliseim asi nende seemnete puhul.

oleneb ka kogustest. mina söön päevas 50g! (mis on max lubatud), mitte vaid a 2 spl neid ja lasen micros kooraks kuumaks, jahutan. ohtralt joon vett. ei purusta. meeldivad kohutavalt ja on lausa söltuvust tekitavad. jahu ei meeldinud mulle yldse ja pole ka selline jogurti sööja, ei maitse sellised seemned+jogurt sösserdused.
olen muide nii oma kaalu alandanud ja jälginud, sest köht käib megalt läbi kui varemalt maadlesin lausa kroonilise köhukinnisusega, mis möjutas ka kaalu. manustanud olen ma neid nyydseks igapäevaselt möödunud aasta maist (elan ja seda ilma seda komplikatsioonideta) ja kaalu kaotanud sellest ajast pingutamata ja nö iseenesest 4 kg, syyes muid asju tavapäraselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 15:14; 18.01 16:37; 19.01 19:40; 21.01 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] aga poes ei müüdagi vist kuumtöötlemata linaseemneid

minu arust mõjuvad ikka terved linaseemned ka seedimisele hästi[/tsitaat]Selveris myyakse ka röstitud linaseemneid (Leedu v Läti toode, ei mäleta), pakk 400 g. ei kölvanud kuhugi, spetsiifiline maitse. igatahes ise micros röstides on palju parem maitse.
muidu Eesti kaubandusvörgus jah saada olevad on röstimata. eesti omad kallimad, aga leidub ka suurtes kottides (1-2 kg) soodsalt Kanada omi (Kaupers Tallinnas nt). hinnavahe suur, st eesti (mahe)toodang kallis ikka ja seda myyakse vaid apteekides.

ja töesti, terved linaseemned möjuvad ka seedimisele YLIhästi – pea aastane kogemus neid igapäevaselt syya

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 15:14; 18.01 16:37; 19.01 19:40; 21.01 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ka ei söö neid suuremates kogustes, ma panen umbes ühe supilusikatäie (kui sedagi) hommikuse pudru peale. Kirbe maitse kohta ma ei oska ka midagi öelda, minu meelest on see maitse pigem magus, meenutab pähklit.

Kui need seemned tõesti mürgised oleksid, hoiataks ka teised saidid selle eest. Kui aga google-sse linaseemned sisse toksida, ei tule küll viiteid mürgile.

Loomulikult ma ei keela kellelgi neid kuumutada vms, lihtsalt ütlen, et mina tarbin täitsa \”toorelt\”. Maitseasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 19:10; 19.01 18:19; 21.01 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kui need seemned tõesti mürgised oleksid, hoiataks ka teised saidid selle eest. Kui aga google-sse linaseemned sisse toksida, ei tule küll viiteid mürgile. [/tsitaat]
Esimene vaste, mille googlest sain, sisaldab teksti: Kui süüa linaseemneid suurtes kogustes, tekib organismis ohtlikul määral mürgist hüdrotsüaanhapet. Nii et üle kahe supilusikatäie seemneid päevas ei maksa süüa. Allikas: Urmas Kokassaar Edasi võid lugeda siit: http://tagurpidilavka.wordpress.com/2010/06/13/soogem-linaseemneid/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, on kyll infot myrgi kohta.

kuni 2spl TOOREID linaseemneid päevas ok, aga kui rohkem syya, siis ikka kuumutada.

kirbet maitset tunned nö järlmaitsena ja alles siis, kui neid nt lusikaga ja rohkem kui 1 spl manustanud oled. nii, 1 spl pudrus, siis jah vaid pähkiline maitse tunda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 15:14; 18.01 16:37; 19.01 19:40; 21.01 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ostnud kodumaised sellelt müüjalt : http://buduaar.ee/Turg/kuulutus/1114521

Soodsam kui poest osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kui süüa linaseemneid suurtes kogustes…[/tsitaat]

Kui suurtes kogustes sa neid siis sööd?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 19:10; 19.01 18:19; 21.01 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui suurtes kogustes sa neid siis sööd? [/tsitaat]minult kyll ei kysinud extra, aga mina isiklikult söön 50g (kirjutasin sellest eelnevalt), aga olen ka 100g söönud. loomulikult röstitult, sest neid ilma röstimata syyes, oleksin ma tänaseks juba neist tugevas myrgituses 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 15:14; 18.01 16:37; 19.01 19:40; 21.01 17:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Linaseemned ja pehme kõht?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.