Esileht Väikelaps Linaseemned

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Linaseemned

Postitas:

Olen lugenud, et linaseemnetest tehakse leotiseid ja pannakse ka nt putrude sisse. Pidavat seedimisele hea olema. Aga kas linaseemneid süüakse ka nö toorest peast? Et võtan jogurti ja panen pool teelusika täit seemneid? Kas on ka mingeid piiranguid, kui palju seemneid väikelaps (2a)süüa tohiks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui leotada ei taha, siis on soovitav kasutada purustatud linaseemneid, sest kui terveid leotamata seemneid süüa, siis need tulevad ysna samal kujul välja, seega ei mingit kasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

et purustan veneaegse kohvimasinaga ja segan purdu sisse? mul on 2,5-aastasel pidevalt kõht kinni:( õnneks on laps nõus võtma linaseemneõli, mida annan iga päev supilusikatäie.

tõin poest nüüd kuivatatud ploome, panin lauale näksimiseks, aga sööma pean üksi. laps keeldub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

poes on aegajalt saada ka purustatud linaseemneid, soome toode ja ka läti omi olen näinud. usun, et ka ise jahvatamine on abiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub teada, et kui süüa linaseemneid suurtes kogustes, tekib organismis ohtlikul määral mürgist hüdrotsüaanhapet. Nii et üle kahe supilusikatäie seemneid päevas ei maksa süüa.
http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodus/artikkel1008_997.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jahvatan nelja eri sorti seemned peeneks, segan omavahel ära ja siis ühe supilusikatäie pudru sisse. Lapsele soovitati just nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ärge linaseemnetega üle ka pingutage. Kuna olen fütoteraapiat uurinud, siis väikestele lastele ei ole soovitav palju neid anda – sisaldavad vesinikhüdroksiidi, mis hakkab suuremas koguses lapse organismis kemikaalina toimima. allikaks on taimravileksikon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina lisan neid oma lapse pudru sisse tervelt, jahvatamata. Ka seetõttu, et lapsel kalduvus kõhukinnisusele. Panen pool tl pudru sisse hommikul, kui kõht pole mitu päeva läbi käinud. Igapäevaselt ei kasuta. Jahvatamata sobivad ka väga hästi kui probleemiks kõhukinnisus. Mul polegi eesmärgiks, et laps sealt linaseemnetest midagi kasulikku kätte saaks. Teevad lihtsalt kaka pehmeks ja lapsel käib kõht normaalselt läbi. Kõht ei seedi neid tervel kujul ära, tulevad sama targalt välja, kuid täidavad oma eesmärki. Lisaks soovitan punapeeti, kuivatatud ploomipüreed, kiivit. Mul laps kiivi sõber väga ei ole, aga teen pool kiivit kahvliga püreeks, lisan suhkrut ja siis söödan sisse, ka paneb kõhu läbi käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lotta1 kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina lisan neid oma lapse pudru sisse tervelt, jahvatamata. Ka seetõttu, et lapsel kalduvus kõhukinnisusele. Panen pool tl pudru sisse hommikul, kui kõht pole mitu päeva läbi käinud. Igapäevaselt ei kasuta. Jahvatamata sobivad ka väga hästi kui probleemiks kõhukinnisus. Mul polegi eesmärgiks, et laps sealt linaseemnetest midagi kasulikku kätte saaks. Teevad lihtsalt kaka pehmeks ja lapsel käib kõht normaalselt läbi. Kõht ei seedi neid tervel kujul ära, tulevad sama targalt välja, kuid täidavad oma eesmärki. Lisaks soovitan punapeeti, kuivatatud ploomipüreed, kiivit. Mul laps kiivi sõber väga ei ole, aga teen pool kiivit kahvliga püreeks, lisan suhkrut ja siis söödan sisse, ka paneb kõhu läbi käima.[/tsitaat]

Jahvatamata kujul vist ikka rohkem platseeboefekt… Misasi seda kakat siis pehmememaks teeb kui seeme ilma jahvatamata midagi välja ei anna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]lotta1 kirjutas:[/small]

Jahvatamata kujul vist ikka rohkem platseeboefekt… Misasi seda kakat siis pehmememaks teeb kui seeme ilma jahvatamata midagi välja ei anna?[/tsitaat]

platseeboeffekt ei ole kohe kindlasti, sest laps, kes sedasi putru sööb ei tea sellest midagi, millal on pudru sees helbed ja nüüd endal kaka pehmeks mõtleb. seemned kui sellised ise teevadki pehmemaks, annavad massi ning niimoodi käib kõht tihemini läbi. Igal juhul minu lapsel aitasid linaseemned tulla sellest microlaxi ja duhpalaci nõiaringist välja. Muidu oli ikka nii, et kuudekaupa sai duchalaci, sest niikui ära jätsid oli jälle kõht kinni ja kohe korralikult. Hakkasin andma alguses iga hommik putru, kuhu sisse segasin 0,5-1tl linaseemneid, siis vähendasin kogust 0,5tl peale, siis hakkasin andma üle päeva ja nüüd annan siis, kui pole mitu päeva kakanud. Et kohe kindlasti ei ole tegemist platseeboeffektiga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Linaseemned

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.