Esileht Kodunurk Lindude toitmine

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Lindude toitmine

Postitas:
Kägu

Panin sel aastal esimest korda elus välja lindudele toitu ja no nii armas on neid jälgida.

Hakkas huvitama, mis linnud üldse tavaliselt linnades söömas on. Millised linnud teil söögimaja külastavad?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

varblased, tihased (erinevad, rasvatihane, sinitihane), rästad. Kevadepoole hakkavad tuvid ka mööda võrkaeda üles ronima ja ripuvad toidumaja küljes.

Vares on püüdnud rasvapalle koos toruga varastada, talle nüüd panen mõnikord eraldi süüa. Olen viinud praejääke näiteks, ahjuporgand, kotlet. Vareseid on meil kolm, kõiki neid igapäevaselt ei jaksa sööta. Ilmselt nemad siis pistavad nahka need varblased ja tuvid, kes mingil põhjusel otsa lõppevad. Tuvid vareseid kardavad ja lendavad kohe minema kui mõni vares välja ilmub või ainult kuskil kraaksatabki.

Põhiliselt on varblased ja tihased. Suvel on meil siin küll palju rohkem erinevaid laululinde, metsvindid, vihmalinnud, linavästrikud jne, aga eks need peavadki sügisel minema lendama, tahtsin lihtsalt öelda, et suvel on liigirikkam seis, siis ei ole ainult varblased, tihased ja tuvid. Meil on park lähedal, seal pesitsevad.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://foorum.perekool.ee/teema/kas-teie-toidate-metsasulalinde-millega-kust-ostate-toitu/

Just oli pikk teema.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viinud praejääke näiteks, ahjuporgand, kotlet

Palun ära mingil juhul anna lindudele töödeldud ja soolaga maitsestatud toidujäätmeid!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söögimajas käivad lisaks tihastele, kellest kõige rohkem on ikka klassikalisi rasvatihaseid, leevikesed, siidisabad, puukoristajad, rohevindid, talvikesed, kirjurähnid ja olen ka hallpea-rähni näinud, pasknäärid ja musträstad. Aeg-ajalt ikka esineb ka linde, keda ei tunnegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tavalised talvelinnud ja suur rähn

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://moodnekodu.delfi.ee/artikkel/80706921/aed-talvel-kumme-peamist-viga-mida-lindude-sootmisel-tehakse

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viinud praejääke näiteks, ahjuporgand, kotlet.

Päris loll. Partidele pillud saia ka?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi kirjutati, et selline lindude kodukohvik on ohtlik, levitavad üksteisele haigusi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmiste aastate põhjal, käivad algul varblased ja rasvatihased. Ka mõned leevikesed. Ja siis u kuu pärast tulevad tuvid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi kirjutati, et selline lindude kodukohvik on ohtlik, levitavad üksteisele haigusi.

Kõik olukorrad, kus palju isendeid korraga koos on, on haiguste leviku koha pealt riskantsemad. Sellepärast ei pea linde külmal ajal toitmata jätma. Ära ainult tekita mingeid toidujäätmete ja väljaheidetega kaetud pindu, aga rippuva toidu küljest nad külmal ajal küll mingeid massilisi nakkuseid ei saa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks tihastele ja varblastele olen näinud ka leevikest ja kirjurähni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi kirjutati, et selline lindude kodukohvik on ohtlik, levitavad üksteisele haigusi.

Heas toitumuses linnud jälegi on haigustele parema vastupanuvõimega

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa huvitab ka tegelikult, kas ma pean selle lauakese aias, kuhu neile toitu raputan, Cutaseptiga iga hommik enne uue toidu panemist üle tõmbama? Puidust linnumaja ju ei desinfitseeri kogu aeg? Või peaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige rohkem on varblaseid ja tihaseid, sekka mõned leevikesed. Varasemalt oli mitu aastat üks toidumaja, kus ainult nemad käisidki. Eelmine aasta panin seemneid lisaks korvi, siis hakkasid käima ka pasknäärid ja rähnid. See aasta panin jälle võimalikult erinevaid seemneid, pähkleid, rasvapalle erinevate toidumajade ja kohtadega, et kõigile võimalust pakkuda.

Toidumaja pole ma ükski aasta kuidagi eriliselt puhastanud. Kui täitmise ajaks täiesti tühi on, siis raputan seal leiduvad väljaheited välja ning ongi kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk Lindude toitmine