Esileht Ajaviite- ja muud jutud Linnuke lendas vastu akent

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Linnuke lendas vastu akent

Postitas:
Kägu

Natukese aja eest käis müts ja väike lind lendas vastu rõduakent. Läksin vaatama ja varblase moodi lind istus liikumatult rõdul, suu lahti. Ma ei julgenud lähemale minna, kartsin teda hirmutada. Nüüd on umbes viis minutit möödas, ent lind istub ikka sama koha peal, ainult suu on kinni pannud. Kas on lootust, et ta sellest matsust toibub? Nii kurb on teda vaadata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oh, olukord muutus: lind hakkas rõdul ringi hüppama, siis lendas rõdu servale, vaatas natuke ringi ja – vurr! – oligi läinud! Loodan, et temaga on ikka kõik korras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt nad ei toibu, sest nad lendavad ju pea ees ja murravad ilmselt kaela.

Kel majal suured, maast laeni aknad, saab iga kuu paar matust pidada, seal vist pole suurt midagi lindude kaitseks teha ka.

Edit: vedas tal ja muidugi teemaalgatajal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tihti ikka toibuvad ka, paras mats ju vastu väikest pead. Linnud ei saa aru klaasist ja üritavad läbi lennata.
Maast laeni akendele on röövlinnu siluetiga kleebised just selle jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänases Delfis just uudis, et ringi luusivad kodukassid tapavad igal aastal Eestis umbes 11 miljonit lindu. Aknad, elektrijuhtmed ja lageraie on kökimöki selle kõrval.
Inimesed võiksid oma kassivolaskid toas hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt nad ei toibu, sest nad lendavad ju pea ees ja murravad ilmselt kaela.

Mitut laipa oled näinud, et väidad selle tavalise olevat? Mina olen näinud erinevates kohtades kokku vähemalt viit mütsu. Kolmel korral neist lendas lind pärast kukkumist kohe edasi, kahel korral istus natuke enne lendu tõusmist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liimi oma akedele maalriteibiga suured ristid peale. Siis on parem eristada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänases Delfis just uudis, et ringi luusivad kodukassid tapavad igal aastal Eestis umbes 11 miljonit lindu. Aknad, elektrijuhtmed ja lageraie on kökimöki selle kõrval.

Mul küll kassi ei ole, aga täiesti mõistetamatu soovitus – hoida mingit looma ainult toas. Kass ei ole ju tegelikult mingi puuriloom ja kahju on näha neid isendeid, kes iial õue ei saa. Nagu loomapiinamine.
Selline ju ongi see eluring, on kiskjaid, on saakloomi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ärimaja akende all olid igapäevaselt linnulaibad. Minu kahest kassist on sel suvel üks ühe linnu püüdnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitut laipa oled näinud, et väidad selle tavalise olevat? Mina olen näinud erinevates kohtades kokku vähemalt viit mütsu. Kolmel korral neist lendas lind pärast kukkumist kohe edasi, kahel korral istus natuke enne lendu tõusmist.

Mul on maja metsaveeres ja aknad pole üldse suured, aga linde lendab akendesse küll, eriti paaritumise aegu. Ja neid on palju maha jäänud, niisuguse hooga tulevad. Harva, kui pärast mütsu lind kadunud on, iga kord hirmuga lähen vaatama, et kas jälle peab matma hakkama. Vahel on 2 korraga otsa saanud. Vahel matsu ise ei kuule, aga komistan lihtsalt laiba otsa, päris ehmatav.
On igasugu asju akendele kleebitud, aga see ei päästa midagi, kui päike mingi nurga alt paistab, siis nad ilmselt ei näe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ärimaja akende all olid igapäevaselt linnulaibad.

Unustasin klaasmajad, seal võib tõesti olla.
Lind lendab aknasse üldjuhul siis, kui näeb nö läbipääsuteed. Vanematekodus on mitmes suuruses aknaid igasse ilmakaarde. Linnud on lennanud ainult sellesse aknasse, kust läbi toa teisele poole välja näeb.

Please wait...
Postitas:
paadund perekoolik

Liimi oma akedele maalriteibiga suured ristid peale. Siis on parem eristada.

No see on küll veider soovitus. Kes tahaks oma ilusa kodu akendele püsivalt teibiribasid peale?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on ka tavaliselt need õnnetud lendurid toibunud, aga täna hommikul oli esimene traagiline juhus. Tõstsin ruloo üles ja aknal oli suleplekk 🙁 Väike lendur oli akna all sillutisel maas, juba külmaks läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitut laipa oled näinud, et väidad selle tavalise olevat?

Ma ei saa seda siia kirja panna, sest sa hakkad, seal, kus sa parasjagu asud, röökima.
Ja äkki oled tööl vms, ma ei taha sulle paha.

Aga siin sulle suvaline netist leitud pilt tüüpilisest killer-aknast:

Kui rulood on all, või väljas pime, siis muidugi on kõik rahulik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Klaaskasvuhoone vastu lendavad ka. nad ei näe klaasi või näevad sel taeva peegeldust

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kassivolask on kinni püüdnud oma kolme eksisteerimisaasta jooksul umbes 30 erinevat närilist ja mõned nahkhiired, samuti mõned linnud.
Ta on võetud eesmärgiga püüda minisaaki ja kui selleks on vahel mõni lind, siis ei hakka mina oma kassi seetõttu toas pidama, et kütiinstinktiga loom oma kohust täidab ja pere lauale toitu toob (see on põhjus, miks kodustatud kassid, toidukausside jms olemsolul oma ülesannet ikka täidavad).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänases Delfis just uudis, et ringi luusivad kodukassid tapavad igal aastal Eestis umbes 11 miljonit lindu.

Seda võik kommenteerida nii, et Delfis ei ole mitte uudised, vaid klikipüüdjad ja muinasjutud, vms, nimeta kuidas tahad.
Kes veel ei teadnud.

Kui uudiseid tahad, loe Postimeest, need vähemalt püüavad midagi teha.

Eesti Ornitoloogiaühingu andmetel pesitseb Eestis 13,2–19,8 miljonit paari linde ning talvitub 4,1–9,0 miljonit lindu
See teeb kokku, et kevadel on jämedalt 40 milli lindu.

Kassid püüavad sellest kinni NELJANDIKU.????
No, tõesti, tulge, Fred või Sass, appi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaela lind vastu akent lennates tavaliselt ei murra, aga peapõrutuse saab küll. Sellest toibumiseks läheb aega, aga teinekord on ajutrauma nii suur, et ei taastugi ja linnuke sureb ära. Sellisel juhul lind peale aknasse lendamist ei istu kuskil vaid lamab maas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Akende peale tuleb panna kleeppilte. On spetsiaalsed lindude kujulised. Võib panna ka mida iganes, liblikaid või muid mis meeldib. Peaksid olema piisavalt suured. Liblikad on meil värvilised, spetsiaalsed lindude kleebised on küll lihtsalt mustad. Aitavad väga hästi mõlemad. Enne kleebiseid oli väga palju surnud linde, peale kleebiste panemist võib olla suve kohta üks. Kleebised ostsin kunstipoest. Kleebiste leht maksab 3 eurot sentidega. Peab vastu mitu suve, meil on täiesti muutumatul kujul akna peal neljas aasta.Ühest lehest saab mitmele aknale.Trüki sisse “window sticker for birds”, siis saate aru mida otsida. Aitab väga hästi. Ei pea olema linnukujuline, peaasi, et midagi on aknale kleebitud ja lind näeb akent. 3 euro eest säästad paljude lindude elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas mitte Balti Jaama katusel ei ole mingi selline asi:

Aga kaugelt vaadates pettis ennastki ära. (ja mõtlesin, et juba osav lind, kes nii kaua ühe koha peal planeerib)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellega kaitsed oma murelipuid

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õige, Balta katus on ju murelipuid paksult täis.

Samas, sel hoonel pole mitte ühtegi suuremat klaasakent, kõik on laudadega kinni naelutatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õige, Balta katus on ju murelipuid paksult täis.

Samas, sel hoonel pole mitte ühtegi suuremat klaasakent, kõik on laudadega kinni naelutatud.

Paljud linnud teevad katustele pesa, see tuulelohe peaks neid hirmutama.
Jah, maal on neid palju puude ja peenarde ääres lehvimas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul lendavad linnud vastu akent pigem ehmatades – kui mõni auto tänaval sõidab äkitselt suure kiirusega mööda. Maja asub üsna tänava ääres ka, enamus juhte peab 30km/h nõudest kenasti kinni, aga mõni kimab rallitades (ja mootori möirates) – hekis olevad linnud ehmatavad ja sööstavad vurinal lendu – mõni kahjuks otse vastu akent.

Please wait...
Postitas:
kirilind2

Natukese aja eest käis müts ja väike lind lendas vastu rõduakent. Läksin vaatama ja varblase moodi lind istus liikumatult rõdul, suu lahti. Ma ei julgenud lähemale minna, kartsin teda hirmutada. Nüüd on umbes viis minutit möödas, ent lind istub ikka sama koha peal, ainult suu on kinni pannud. Kas on lootust, et ta sellest matsust toibub? Nii kurb on teda vaadata.

püha helde aeg, milline huumorikool. kunagi pikris oli selline rubriik.
ma siis alustan.
käis müts… no kui mütsid käivad, siis on heaste.
ja lind lendas vastu rõduakent-pärast mütsi lind lendas.
varblase moodi linnuke istus… no vot kus lind, istub ja puha. üks jalg üle teise ja tiivad risti rinnal.
suu lahti— suuga lind. nokk ammuli.
ära lähedale mine jah, tuleb kallale
ja mitu minutit hiljem ikka istub… oled kindel, et lind on.
lootust on alati. ja küll ta sellest matsust ka toibub. mul on tunne, et vaatleja on suurema shoki saanud, kui lind.

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Linnuke lendas vastu akent