Esileht Ajaviite- ja muud jutud Linux Oracle

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Linux Oracle

Postitas:
Kägu

Tere, paluks jälle abi.
Ülesandeks on Virtual Boxis käima panna Oracle. Ma ei saa aru, kas ma peaksin VB-i enne Linuxi tõmbama ja siis Oracle või aitab Oracle Iso tõmbamisest?
Ma ühe tõmbasin aga see on server ja peale väikest näppimist enam ei käivitu ka VB-s. Proovisin siis Oracle Solarist aga see ka ei taha käivitud(osade isodega vist pidigi nii olema, et pead mitu korda tõmbama, alati ei lae alla korralikult?ei tea kas tõsi*) ja nüüd ma lugesin välja, et see on serveri tarkvara ja mulle oleks muidugi parem, kui oleks mingi visuaalse poolega Oracle. MA jällegi ei oska kuskilt välja lugeda, milline see ORacle variant peaks olema, millel on ka selline visuaalne pool nagu Windowsil ? Kui leiaks keegi aega natuke teed juhatada oleksin väga tänulik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Äkki leiab siit midagi sobivamat: https://www.vigalattk.ee/oppetoo/erialad/20-tpb/84-kodumajandus

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

🙂 ei kahjuks mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No siis proovime edasi… Kas Sa mõtled Oracle andmebaasi? Sest ka Oracle Linux on olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kopeeri siia ülesande kirjeldus. Siis saaksime sind paremini aidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülesande kirjeldus on selline, et vaja Virtual BOxi tõmmata näiteks enda poolt valitud programm Distrowatchi lehelt ja panna ta virtual boxis käima. Mina valisin Oracle nimekirjas 87. Proovisin sealt lehelt mitut korda aga ei osanud valida ühtegi. Siis võtsin tegin Oracle lehel konto ja tõmbasin seal alla :
OracleLinux-R8-U0-BETA-x86_64-dvd
ja
sol-10-u11-ga-sparc-dvd
Esimene ,beeta, läks korra käima isegi aga tahtis käske millest mul pole päris selget ülevaadet ja mingi hetk jooksis nii kokku , et ei lasknud enam VB sulgeda ja käske sisestada. ‘Task Manageriga läksin VB välja ja avasin uuesti aga siis küsis mult kasutaja nime ja parooli ja ei lasknud mind parooliga enam sisse ning mingi 5-6 sisestamise järgi hangus ära ja kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Miks peaks? Neid niigi palju. Mind huvitab it teema rohkem. OLeks eesti keelseid õppevahendeid rohkem saaksin rohkem aru aga pole jõudnud veel inglise keelt piisavalt palju selgeks õppida. Lausest saan aru aga mõte on hämar.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vali sealt Distrowatch lehelt hoopis Linux Mint, hetkel nimekirjas kolmas. Seda on palju lihtsam tööle panna kui Oracle’t.

Please wait...
Postitas:
Kägu

IT-ga on selline halb lugu, et kui annet ei ole, pea ei lõika või huvi ei ole, siis võid ju õppida, aga karjäärilootust sellel alal hellitada ei maksa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vali sealt Distrowatch lehelt hoopis Linux Mint, hetkel nimekirjas kolmas. Seda on palju lihtsam tööle panna kui Oracle’t.

Nojah, see pole nii lihtne. Esimest kümmet ei tohi üldse valida ja kuna mul suurt selget pilti sel teemal pole veel siis minu valikuks oli see Oracle. Googeldasin, mis ma googledasin aga ei jõudnud selle poole tunnise valikuajaga paljut välja otsida, mis oleks lihtsam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasuta Youtube, sealt leiab palju selliseid videosid, mis samm-sammult ette teevad selle, mis sul vaja on ja inglise keelest on ka nii lihtsam aru saada. Näiteks:
https://www.youtube.com/watch?v=x80QP-0HchI

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga.

Nagu ma aru sain siis vaja paigaldada mingi linux oracle virtualboxi?

Mine aadressile: https://www.virtualbox.org/

Sealt valid vasakult Downloads.
Sellel lehel otsid üles koha nimega: VirtualBox 6.1.4 platform packages ja sealt Windows hosts.

Siis tirid alla natuke allpoolt: VirtualBox 6.1.4 Oracle VM VirtualBox Extension Pack nimega kohast allpool oleva lingi tagant extension pack lisa.

Kui alla tiritud siis paigaldad ära. Kui virtualbos paigaldatud paned programmi käima. Lohistad selle extension pack lisa sinna virtualboxi aknasse – paigaldamine toimub automaatselt.

Kuidas aga virtualboxis linuxit paigaldada pead googeldama. Peaks abi saama küll.

Mis koolis sellist ülesannet antakse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

IT-ga on selline halb lugu, et kui annet ei ole, pea ei lõika või huvi ei ole, siis võid ju õppida, aga karjäärilootust sellel alal hellitada ei maksa.

Veel hullem on mitte üritada. Ja ega siis peagi sellel alal tööle hakkama, ma olen nii vana, et ei pruugi kandideerides isegi tavaliseks andmesisestajaks pääseda, kuna tööandjad lihtsalt ei taha selleealisi võtta. Seepärast peangi midagi juurde õppima, et kui tööd ei leia siis saan ise midagi lahedat tegema hakata. See annab laiema põhja ka muudele aladele. Näiteks mõlgub mul mõttes CNC pinki endale ehitada, et mööblit toota. Osta on seda megakallis aga ise teha oluliselt lihtsam aga ilma IT oskusteta pea võimatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga.

Nagu ma aru sain siis vaja paigaldada mingi linux oracle virtualboxi?

Mine aadressile: https://www.virtualbox.org/

Sealt valid vasakult Downloads.

Sellel lehel otsid üles koha nimega: VirtualBox 6.1.4 platform packages ja sealt Windows hosts.

Siis tirid alla natuke allpoolt: VirtualBox 6.1.4 Oracle VM VirtualBox Extension Pack nimega kohast allpool oleva lingi tagant extension pack lisa.

Kui alla tiritud siis paigaldad ära. Kui virtualbos paigaldatud paned programmi käima. Lohistad selle extension pack lisa sinna virtualboxi aknasse – paigaldamine toimub automaatselt.

Kuidas aga virtualboxis linuxit paigaldada pead googeldama. Peaks abi saama küll.

Mis koolis sellist ülesannet antakse?

See on kõik tehtud. Mind huvitab hoopis see, kas Oracle l on mingi visuaalne variant, nagu Windowsil tuleb ekraanile see aken ja valgusvihk või on ainult see Command prommty moodi aken ilma võimaluseta ekraanile midagi kuvada?
MA saan aru, kuidas ma selle ISO sinna VB tõmban aga ma ei saa aru, kas Oracle on ainult serverisüsteemide jaoks või mis ta on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasuta Youtube, sealt leiab palju selliseid videosid, mis samm-sammult ette teevad selle, mis sul vaja on ja inglise keelest on ka nii lihtsam aru saada. Näiteks:

https://www.youtube.com/watch?v=x80QP-0HchI

Ok ,tänan siit ehk saan midagi , mis mind edasi aitab. Homme proovin selle läbi vaadata. TÄnan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel hullem on mitte üritada. Ja ega siis peagi sellel alal tööle hakkama, ma olen nii vana, et ei pruugi kandideerides isegi tavaliseks andmesisestajaks pääseda, kuna tööandjad lihtsalt ei taha selleealisi võtta. Seepärast peangi midagi juurde õppima, et kui tööd ei leia siis saan ise midagi lahedat tegema hakata. See annab laiema põhja ka muudele aladele. Näiteks mõlgub mul mõttes CNC pinki endale ehitada, et mööblit toota. Osta on seda megakallis aga ise teha oluliselt lihtsam aga ilma IT oskusteta pea võimatu.

Oh jah, unistada võib ikka 😊

Oluliselt lihtsam on ikkagi CNC pingi ostmine.
Aga kui sa seda ehitada tahad siis ma arvan, et IT oskus on üks väiksemaid mida selleks vajad.

Aga kui sa tahad CNC pingi jaoks programme teha, siis sa pead rohkem õppima 3D programme ja 3D modelleerimist ning mõnda CAD/CAM tarkvara.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nojah, see pole nii lihtne. Esimest kümmet ei tohi üldse valida ja kuna mul suurt selget pilti sel teemal pole veel siis minu valikuks oli see Oracle. Googeldasin, mis ma googledasin aga ei jõudnud selle poole tunnise valikuajaga paljut välja otsida, mis oleks lihtsam..

Võta siis näiteks Kubuntu. Samuti lihtne, kuid pole top 10’s.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja väike nipp edaspidiseks õppimiseks arvutimaalimas.
Vali see mille kohta sa leiad Youtubist kõige rohkem ja kõige värskemat infot, siis sa ei pea pimeduses kobama.
(Hetke ülesande lahendamiseks on vaja leida õpetus Linuxi paigaldamisest VirtualBox’i, ja selliseid videoid on palju)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja väike nipp edaspidiseks õppimiseks arvutimaalimas.

Vali see mille kohta sa leiad Youtubist kõige rohkem ja kõige värskemat infot, siis sa ei pea pimeduses kobama.

(Hetke ülesande lahendamiseks on vaja leida õpetus Linuxi paigaldamisest VirtualBox’i, ja selliseid videoid on palju)

Kas see tähendab, et selleks, et seda Oracle’t “näha” peaks mul olema eelnevalt VB olema installitud Linuxi iso ja siis sinna juurde Oracle?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et sa ei saa absoluutselt aru mida sa teed. 🙂
Aga OK, ma selgitan

Oracle ei ole sama asi mis Oracle Linux! Need on täiesti erinevad programmid.
Sa ei vaja Oraclet, seda andmebaaside tarkvara, see unusta üldse ära.
Sinu ülesanne oli VirtualBoxis käivitada mõni Linux. Ja sina valisid Oracle Linuxi.
Ehk siis sa installi omale VB ja siis käivita seal Oracle Linux (see iso fail mille sa oma arvutisse tõmbasid).
Oracle Linux ongi Linux, tal on lihtsalt selline nimi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et sa ei saa absoluutselt aru mida sa teed. 🙂

Aga OK, ma selgitan

Oracle ei ole sama asi mis Oracle Linux! Need on täiesti erinevad programmid.

Sa ei vaja Oraclet, seda andmebaaside tarkvara, see unusta üldse ära.

Sinu ülesanne oli VirtualBoxis käivitada mõni Linux. Ja sina valisid Oracle Linuxi.

Ehk siis sa installi omale VB ja siis käivita seal Oracle Linux (see iso fail mille sa oma arvutisse tõmbasid).

Oracle Linux ongi Linux, tal on lihtsalt selline nimi!

🙂
Natuke ikka saan aru küll. MA tegingi nii juba enne, kui šiiit abi küsima hakkasin, VB olemas sealt DW lehelt tõmbasin iso ka ja hakkas tööle aga ainult terminali või selles shell režiimis.
Ma tahaks teada, kuidas ma ekraani pildi ette saaksin, nagu näiteks Windowsi puhul tuleb .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd ma proovisin seda Oracle Linuxit, töötab küll ja ka “aknad” on olemas.
Paigaldamise juhendi leiad siit https://www.youtube.com/watch?v=RvPnBUgSGGQ

Aga üldiselt ma arvan, et vali mõni lihtsam linux, see on liiga spetsiifiline ja sinu jaoks mõttetult keeruline

TÄHELEPANU! Kui hiir on sul kinni VirtualBoxi aknas, hiire vabastamiseks pead vajutama parempoolset Ctrl nuppu (mis asub noolte klahvide kõrval) klaviatuuril.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta parem Kubuntu, mida siin juba keegi soovitas
https://distrowatch.com/?newsid=10706

See on algajale palju lihtsam ja arusaadavam

Siin on VirtualBoxi õpetus https://www.youtube.com/watch?v=WpA2O97drZA

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga üldiselt ma arvan, et vali mõni lihtsam linux, see on liiga spetsiifiline ja sinu jaoks mõttetult keeruline

TÄHELEPANU! Kui hiir on sul kinni VirtualBoxi aknas, hiire vabastamiseks pead vajutama parempoolset Ctrl nuppu (mis asub noolte klahvide kõrval) klaviatuuril.

Tänan. Ma olen ctrl proovinud aga ei see aita millegi pärast. Võibolla mingi minu arvuti sisemine probleem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänan. Ma olen ctrl proovinud aga ei see aita millegi pärast. Võibolla mingi minu arvuti sisemine probleem.

Kas sa vajutad ikka õiget ctrl nuppu? Klaviatuuril on neid kaks tükki ja hetkel on õige parempoolne ctrl nupp.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

wow! esimest korda minu perekooli ajaloos on minu kommentaar moderaatori poolt eemaldatud. pean vist ennast õnnitlema…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Linux Oracle