Esileht Beebi ja mitmikud lisatoiduga alustamine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: lisatoiduga alustamine

Postitas:
Kägu

Tere,

Kuidas.oleks õige kas alustada 6ndal elukuul või 6.kuuseks saanuna? Ja kui alustada siis kui 6 kuud täis ja jookseb 7.mes elukuu kas võib toiduained kiiremini läbi võtta või ikka vanahea 3-5 päeva? Kuna lisada sellisel juhul teine toidukord(puder) kas umbes 8 kuuselt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vt ponn.ee lehel väikelapse toitumise all on ülevaatlik info olemas.

Üldiselt arvatakse, et siis kui laps on saanud 6 kuud vanaks võiks alustada. Samas on see individuaalne – mina alustasin oma lapsega kui ta oli just 5 kuuseks saanud, sest kaalu lisandus visalt ja lastearst soovitas nii. Esimestel kuudel pidasin kinni reeglist, et 1 toit korraga ja paari päeva tagant uus. Hiljem lähenesin vabamalt, sest sai ruttu selgeks, et talle lisatoit meeldib ja mingeid vaegusi ei tekkinud. Ta nt peale paari kuud sõi ca 25% rohkem kui põnn.ee lehel soovituslikud kogused. Ehk palju sõltub ka lapsest ja ajaga tekib teatud vilumus.

Edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb. Näiteks meil soovitas lastearst alustada 4-kuuselt teelusikaotsa suuruste kogustega ja järk-järgult koguseid suurendada.

Eesmärk oli jõuda selleni et 6-kuuselt saaks beebi oma raua vajaduse kätte lisatoiduga.

Rinnapiim on hea aga seal on puudu K-vitamiinist, D-vitamiinist ja rauast. Rauavaegus on beebidele ohtlik asi. Rauapuudusel ei sünteesita piisavalt hemoglobiini, mis on vajalik hapniku transpordiks kudedesse. Ka aju vajab hapniku.

Üldiselt kusagil 4-8(10) kuud vanust on see ajaaken, kus beebi on nõus proovima uusi maitseid. Hiljem alustades võib juba rauast puudus olla ja laps lihast keelduda, vanem alles avastab et brokkoli tekitab gaase jne. Siis jamad vereproovide ja rauasiirupitega ja neid on ka erinevaid ning beebid taluvad neid erinevalt.

Mõnel beebil vajab ainuüksi lusikast söömine ja püree neelamine harjutamist. Teisel võib lapsevanem vajada aega, et osata alguses piisavalt siidjas ja vedel püree teha, kui poe omi ei soovi pakkuda.

Vastates teemaalgataja küsimusele, õige on nii, et 6-kuune sööb eakohast lisatoitu 2 toidukorda ja et selleni jõuda peaks alustama hiljemalt kohe peale 5. kuu sünnipäeva.

Ei taha ju keegi katsetada kuidas on beebi areng ja tervis rauapuuduse tingimustes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmisel vastaja arst lähtus iganenud andmetest.

Tänapäevane soovitus on alusta, kui laps 6kuune. Ei kuku see rinnapiimakoostis midagi nii kolinal.

Mina alustasin esimese laosega 5,5k ja teisega 5k. Mõlemad keeldusid püreedest kuni lõpuni. Kõrvale hakkasid üks hetk ka näputoitu saama (sh ahjuliha, kotletid), aga no palju see 7-8k laps reaalselt seda kotletti ikka sööb… ometi olid mõkemil lapsel näidud korras, raud hea. Mu enda toitumine ka väga korralik.

Suuremat kogust tahket toitu on mõlemad hakanud sööma alles 10-11k, seda paremini, mida rohkem enda menüüd pakkusin. Sh teisele lapsele ei sobinud ka kahvliga purustatud toit, kõik pidi konkreetsete väikeste tükkidena olema.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Beebi ja mitmikud lisatoiduga alustamine