Esileht Beebi ja mitmikud Lisatoit – menüü 7 kuusel

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Lisatoit – menüü 7 kuusel

Postitas:

Beebi on saanud maitsta lisatoitu alates 5,5k. Umbes 6,5k sai juba toidukorra vääriliselt.
Ta sööb ära korraga ca 80-90g juurvilja lihaga (milles on ca 20g liha).
Magustoiduks läheb veel juurde 40g puuvilja.
Kas see kogus liiga suur ei ole? Ta ise sööks veel ja veel. Kas lihakogus 20g on ok praegu?

Vanust on täpselt 7 kuud. Nüüd olen õhtuti harjutanud pudruga, aga tundub, et pean pudru pigem hommikuks jätma ja õhtuse söögikorra hiljem lisama. Mhtud on koos pudruga rahutumad. Olen pakkunud tatrahelbe putru praegu. Otseselt gaase ei ole, aga no lihtsalt ärkab öösel üles ja kuidagi rahutum. Sellel võib muidugi muud 1100 põhjust veel olla, aga samas kõht on tal alati super nõrk olnud.

Kuidas teie 7kuuste menüüd?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 09:42; 09.04 12:54; 09.04 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistlik on alati anda uut asja(putru) hommikupoolikul ja juba harjutatut siis hiljem. Nii väikesel õhtul kindlasti lisatoitu ei annaks, pigem hommikul ja siis kuskil pärastlõunal(kui varahommikul puder siis kas või lõunaks köögivili, muidu hilishommikul puder ja pärast lõunaund köögivili). Puuvili on eraldi toidukord, mingit magustoitu pole vaja st toidukord ongi köögivili lihaga+rp või rpa kui kogus väike, muidu (kui kogus kuskil ) siis joogiks vesi.

Köögiviljapüreed võib süüa küll üle 90g, kuskil ka 120g-150g on ok, 8kuuselt 200g.

Mitu toidukorda teil on?
8 kuuse lapse (soovituslik) toitumise plaan:

Varahommik: rinnapiim või piimasegu (150-200 ml)

Hommikusöök: puder erinevatest ainetest (60-100 g), piim kuni 200 ml-ni või putru kuni 200, siis joogiks vesi

Ennelõuna: rinnapiim või piimasegu

Lõuna: köögiviljapüree lihaga (60-100 g), piim kuni 200 ml-ni või püreed kokku 200

Õhtuoode: puuviljapüree (30-50 g), piim

Õhtusöök: puder või köögiviljapüree lihata väike kogus, juurde rp või rpa

Hilisõhtu: rinnapiim või piimasegu

Veel retsepte nt
http://toidutare.ee/foorum/alafoorumid/toiduvalmistamine/765/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 11:38; 09.04 13:08; 09.04 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh põhjaliku vastuse eest.
Meil ongi 1 toidukord hetkel, nüüd kuna sai just 7-kuuseks, siis lisasin pudru teise toidukorrana (aga alates tänasest on see hommikupudru, muidu andsin õhtupudruna, aga ei teinud kõhule head). Lastearst aina surus ja surus, et õhtul ikka anda – magab laps paremini. No ei maga ju, palju raskem tal seda öösel seedida!

Hetkel siis ongi sätitud nii, et üks toidukord on lõuna paiku 12-13 ajal saab aedvilja 80-90g ning juurde magusat ca 40g. Kas peaksin siis selle puuvilja mujale tõstma ja köögivilja lõunaks selle puuvilja võrra rohkem andma? Kas neid ühe toidukorra alla panna siis ei tohiks?

Ta äsja sai 7-kuuseks, seega päris 8-kuuse kava veel järgida ei tahaks. Nõrga kõhuga ka koguaeg olnud, samas puuvilja ja putru peaks ikkagi andma ja need talle väga nähtavaid probleeme küll ei tekita kõhule (v.a siis just puder enne ööund).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 09:42; 09.04 12:54; 09.04 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei aita (eriti veel harjumata) toitu täis kõht magada, vastupidi.
Kõigil minu 5 lapsest on liiga hilja söödud (lisa)toit hoopis rahutut und põhjustanud.

Anna putru(algul ettevaatlikult st suurenda paari nädalaga kogust kuni 120-150 grammini) hommikupoole ja köögivili+liha lõuna paiku.
Selle juba tuttava puuvilja võid anda n varase õhtuootena st tekitada kerge III toidukorra. Aga ega pole keelatud anda lõunaks muidugi, pärast köögivilja, kuigi mina pole ühel korral mitut käiku pakkunud.
St kas lõunaks ikka kuskil 120-150(kuni lausa 200) köögivilja või siis osa köögivilja ja osa puuvilja kui soovid. Ja võib neid ka segada hoopis pudru hulka. Või köögivilja hulka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 11:38; 09.04 13:08; 09.04 15:50;
To report this post you need to login first.

Mõistlik on alati anda uut asja(putru) hommikupoolikul ja juba harjutatut siis hiljem. Nii väikesel õhtul kindlasti lisatoitu ei annaks, pigem hommikul ja siis kuskil pärastlõunal(kui varahommikul puder siis kas või lõunaks köögivili, muidu hilishommikul puder ja pärast lõunaund köögivili). Puuvili on eraldi toidukord, mingit magustoitu pole vaja st toidukord ongi köögivili lihaga+rp või rpa kui kogus väike, muidu (kui kogus kuskil ) siis joogiks vesi.

Köögiviljapüreed võib süüa küll üle 90g, kuskil ka 120g-150g on ok, 8kuuselt 200g.

Mitu toidukorda teil on?
8 kuuse lapse (soovituslik) toitumise plaan:

Varahommik: rinnapiim või piimasegu (150-200 ml)

Hommikusöök: puder erinevatest ainetest (60-100 g), piim kuni 200 ml-ni või putru kuni 200, siis joogiks vesi

Ennelõuna: rinnapiim või piimasegu

Lõuna: köögiviljapüree lihaga (60-100 g), piim kuni 200 ml-ni või püreed kokku 200

Õhtuoode: puuviljapüree (30-50 g), piim

Õhtusöök: puder või köögiviljapüree lihata väike kogus, juurde rp või rpa

Hilisõhtu: rinnapiim või piimasegu

Veel retsepte nt
http://toidutare.ee/foorum/alafoorumid/toiduvalmistamine/765/

Kindlasti mitte järgida seda kuskilt beebitoidufirmade lehelt kopeeritud toitumisplaani!!!!

7-kuune, kes alles harjub teise tahke toiduga ööpäevas, peakski sellega praegu just tasa ja targu harjuma, hea mõte on anda puder hommikul. Kui tundub, et lapse on selline nõrgema seedimisega, siis kindlasti pöörata tähelepanu ka kogustele – jälgi ikka last, mitte ära lähtu sellest, et kellegi jaoks kuskil beebitoidufirmas on see kodus okei. Harjutada väiksemate kogustega on täiesti asjakohane.

Mina ei toeta puuviljast eraldi toidukorra tegemist, ainus mis ta teeb, on lapse kiiemini rinnast võõrutamine. 7-kuune ei vaja vahapalasid ka. Võid vabalt anda magustoiduks nagu oled teinud või siis kombineerida puuvilja hoopis pudruga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tunduvad need toidukogused kuidagi väga suured. Mina juhindun lisatoidu andmisel raamatust “Tervislik toit” (autorid Eesti lastearstid), kus kirjas, et 6-kuuse lisatoidu kogus päevas kuni 50g ja 7-kuusel 100-150g.

Minu laps hetkel 6,5-kuune. Saab lõunaajal püreed (mitte üle 50g). Siiani saanud kõrvitsat, lillkapsast ja brokkolit. Mõtlengi, mida võiks järgmisena proovida. Mida soovitate? Liha ei ole hetkel veel andnud, kuid plaanin lähinädalatel hakata lisama veidi liha püree hulka. Lisaks on nüüd 3 päeva hommikul saanud veidi putru (hirss) maitsta. Olen andnud mõne lusikatäie, kuid ilmselt ta sööks rohkem. Muul ajal saab laps rinnapiima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõrvits, lillkapsas menüüs (mina jätaks brokkoli hilisemaks)
siis kuskil u 7kuusele pakkusin mina arsti soovitusel ka
õun(ahjuõun)
pirn
kodumaised marjad (mustikad, vaarikad, pohlad, sõstrad)

siis porgand juurde, kurki andsin ka (seda ei kuumutanud), banaani väga harva

Leidsin selle:
http://www.2in1.ee/beebitoidud/sisulehed/imikutoitmine.html

Sobiv vanus kuudes erinevate lisatoitude pakkumiseks imikule:

Aedvili: kartul, lillkapsas, kapsas, porgand, kõrvits keedetult, kurk püreena – ettevaatlikult harjutamist alustada 6 kuul, 8 kuul juba lisatoiduna

Aedvili: kaalikas , peet, spinat; püreena naeris – harjutamist võib alustada 6 kuul, lisatoiduna alates 12 elukuust

Puuvili ja marjad: pirn ja õun keedetult, banaan, mustikad, sõstrad, vaarikad, pohlad, murakad, jõhvikad jt. püreena – ettevaatlikult harjutamist alustada 6 kuul, 8 kuul juba lisatoiduna

Liha ja muna: sea-, lamba-, looma-, vasika-, kanaliha (hautatult ja püreena), munakollane – ettevaatlikult harjutamist alustada 6 kuul, 8 kuul juba lisatoiduna

Puder: riis, tatar, hirss, mais – ettevaatlikult harjutamist alustada 6 kuul, 8 kuul juba lisatoiduna

Puder: kaer, rukis, oder, nisu, manna – ettevaatlikult harjutamist alustada 6 kuul, 12 kuul lisatoiduna

Piim ja piimatooted: jogurt, kohupiim, puding, keefir – ettevaatlikult harjutamist alustada 10 kuul, 12 kuul lisatoiduna (keefiri võib anda ka varem, 6 kuust juba kindlasti)

Mahl (siis, kui laps joob tassist) – ettevaatlikult harjutamist alustada 8 kuul, 10 kuul lisatoiduna

KOGUSED
Vajalik ööpäevane toidukogus imikutele

6 kuud: Lisatoit 90-150 gr.+ Rinnapiim või piimasegu 850 ml
7 kuud: Lisatoit 150-200 gr.+ Rinnapiim või piimasegu 800 ml
8-9 kuud: Lisatoit 200-300 gr.+ Rinnapiim või piimasegu 700 ml
10 kuud: Lisatoit 300 gr. + Rinnapiim või piimasegu 700 ml
11 kuud: Lisatoit 350 gr. + Rinnapiim või piimasegu 650 ml
12 kuud: Lisatoit 350-400 gr.+ Rinnapiim või piimasegu 600 ml

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 11:38; 09.04 13:08; 09.04 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kas see siis on liiga suur kogus ja söödan ta üle? Üks toidukord lõunal juurviljad + puuvili kokku 120-130 grammi – ta ise sööks veelgi, kui annaks.

Peaksin seda siis vähendama? Või ikkagi last ja tema soove jälgima?

Samas kui igalpool mujal on arstide soovitus 7-kuusele 150-200g ööpäeva peale, siis selle järgi on see just alampiiril, seega ma ise jällegi ei arva, et nüüd teab mis suuri koguseid annaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 09:42; 09.04 12:54; 09.04 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kas see siis on liiga suur kogus ja söödan ta üle? Üks toidukord lõunal juurviljad + puuvili kokku 120-130 grammi – ta ise sööks veelgi, kui annaks.

Peaksin seda siis vähendama? Või ikkagi last ja tema soove jälgima?

Samas kui igalpool mujal on arstide soovitus 7-kuusele 150-200g ööpäeva peale, siis selle järgi on see just alampiiril, seega ma ise jällegi ei arva, et nüüd teab mis suuri koguseid annaks.

Kui lapsele sobib, st seedimine korras ja enesetundele halvasti ei mõju, siis anna nii edasi. Ei ole liiga suur kogus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks: pastinaak on titetoidus üks tänuväärne juurikas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hoopis soovitan mitte harjutada last maast madalast magustoiduga. Küll hiljem lasteaed selle töö ära teeb sinu eest. Niimoodi need paksud 2aastased tekivadki, et ema rõõmustab lapse hea isu üle ja siis nuumab teda. Algul jah ohutu puuviljapüree, aga varsti kohupiim jmt ….

Kui tundub, et laps ei saanud isu täis, siis pigem köögivilja rohkem anda ja no lõpuks sa annad ju rp ka juurde, nii et nälga ta ei jää ????

Puuvili võiks üldse näputoiduna olla. Las harjutab (vanema järelvalve all).

Ja see jutt et puuviljaga keegi võõrdub rinnast, no anna olla. Siis see Kairi hirmutab igas teemas kõiki rinnast võõrdumisega. Kunagi arvas, et kui mu 9k laps sai päevas 4x 10g lisa, et siis ka liiga palju….ilmselgelt imetamisnõustaja paber ikka mõistust ei anna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Lisatoit – menüü 7 kuusel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.