Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: Lisatöö

Postitas:
Kägu

Tere

Kui palju on siin selliseid inimesi, kes töötavad nö kaheksast-viieni ühel kohal ja õhtuti-nädalavahetusel teevad veel midagi lisaks? Mis tööd te lisaks teete? 

Ma teenin tegelikult hästi ja saan hakkama, aga tunnen, et kui varasemalt sain ka korraliku summa säästa, siis enam mitte. Kogun raha kodu sissemaksuks, aga enam ei tule igakuiselt säästukontole erilist lisa, aga oma kodu soov on suur. Ma ei ole ka sugugi laristaja, aga noh.. ei pea vist kellelegi kommenteerima, miks kulud praegu palju suuremad on kui enne. 

Olen magistrikraadiga, aga suheliselt teoreetilise alal ja sellel alal ka praegu töötan. Seda sama tööd väikese lisatööna mingis teises ettevõttes kindlasti teha ei saaks, peaksin ikka täitsa midagi muud tegema. Praegune töö on ka piisavalt intensiivne, selle tööaja sees kindlasti ei saa vahepeal midagi muud teha – pigem on vahel tarvis kauemaks kontorisse jääda. 

Lisaks huvitab, kuidas need, kes mitmel kohal töötavad, emotsionaalselt sellega hakkama saavad? Saan aru, et kui vaja, tuleb teha, aga pisut kardan, et äkki lõpuks põlen ka põhitööl läbi, kui liiga suure tüki võtan. 

Natukene kurvaks teeb kogu see olukord, aga kindlasti pole ma ainus, kes lisatööle mõtlema peab. 

Aitäh neile, kes kogemusi-mõtteid jagavad! 🙂 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin juuksurikursustel ja teenin sellega väikest lisa, käin inimestel kodus juukseid lõikamas ja värvimas. Selles mõttes hea, et saan ise reguleerida, palju ma tööd võtan, aga noh, eks ikka juhtub nii ka, et keegi püsiklient helistab, et no nii tarvis kohe täna ja siis lähen teen ära, kuigi olen väsinud. Samas põhitöö on hoopis teisest ooperist ja see juuksurivärk on nagu vahelduseks ka. Kuskil 500 eurot kuus saan sellega juurde.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskil 500 eurot kuus saan sellega juurde.

500 eurot lisaks ei ole üldse mitte vähe! Aga palju sul siis neid püsikliente on, kes iga kuu lõikust tahavad? Tundub kuidagi liiga ilus, et olla tõsi.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

500 eurot lisaks ei ole üldse mitte vähe! Aga palju sul siis neid püsikliente on, kes iga kuu lõikust tahavad? Tundub kuidagi liiga ilus, et olla tõsi.

Ma pole öelnudki, et kõik iga kuu lõikust tahavad. Lihtsalt avastavad mingi aeg, et nii jube on ja kohe on tarvis, sest paari päeva pärast mingi üritus, kohtumine vms. Osa värvivad ja teevad keemilisi, need on kallimad tööd, juuksepikendusi oskan ka panna, aga neid uusi kliente väga ei võta, sest see on ajamahukas töö.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole öelnudki, et kõik iga kuu lõikust tahavad. Lihtsalt avastavad mingi aeg, et nii jube on ja kohe on tarvis, sest paari päeva pärast mingi üritus, kohtumine vms. Osa värvivad ja teevad keemilisi, need on kallimad tööd,

Et värvimise ja keemilistega 500 teenida, peab neid tegema umbes 15 tööd kuus.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole öelnudki, et kõik iga kuu lõikust tahavad. Lihtsalt avastavad mingi aeg, et nii jube on ja kohe on tarvis, sest paari päeva pärast mingi üritus, kohtumine vms. Osa värvivad ja teevad keemilisi, need on kallimad tööd,

Et värvimise ja keemilistega 500 teenida, peab neid tegema umbes 15 tööd kuus.

33 eurot töö eest?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

33 eurot töö eest?

Materjal maksab ju samuti. Järelkasvu värv ning lõikus korralikus salongis maksab 70 eurot.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

33 eurot töö eest?

Materjal maksab ju samuti. Järelkasvu värv ning lõikus korralikus salongis maksab 70 eurot.

Ega seda järelkasvu polegi vaja värvida, las olla nagu on. Väljakasv võib küll häiriv olla, seda värvin isegi 😀

 

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

njah, mu viimane juuksuri arve oli 80 euri.
Päris paljud käivad õhtuti koristamas. Piletimüük klubides oleks ka sobiv.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

33 eurot töö eest?

Materjal maksab ju samuti. Järelkasvu värv ning lõikus korralikus salongis maksab 70 eurot.

Pärnus maksab värv ja lõikus 35-40 eurot ka salongis. Kusjuures lõikavad professionaalsed juuksurid, mitte kursuse läbinud diletandid.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärnus maksab värv ja lõikus 35-40 eurot ka salongis. Kusjuures lõikavad professionaalsed juuksurid, mitte kursuse läbinud diletandid.

Pole see kutsekool midagi professionaalsem kui kursused, mis kestavad samamoodi mitu aastat. Ei tasu nii halvustav olla. Ja pigem on asi ikka inimeses ja tema töökogemuses, mitte selles, kus ta õppis. Ma võin ka öelda, et milleks neid külajuuksureid üldse siia eeskujuks tuua, kui juba halvustamiseks läks.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene salongi ei rendi ja makse ei maksa, tuleb see 500 kergesti kokku.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole see kutsekool midagi professionaalsem kui kursused, mis kestavad samamoodi mitu aastat.

Mis kursused sul mitu aastat kestavad??

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kursused sul mitu aastat kestavad??

Minu kursus kestis poolteist aastat ja käisin pool aastat Soomes täiendamas. Seega sinu halvustamine ei ole minu arust kohane mitte kuidagi. Kutsekoolis on suur osa veel ettevõtlusel, raamatupidamisel ja muudel mitte otseselt erialaainetel, mida ma olen õppinud muude õpingute raames, seega erialaõpinguid pole need kutsekooli õppurid minust sugugi rohkem läbinud, et kuidagi üks on kõva professionaal ja teine mingi diletant.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskohaga noor magistrikraadiga õpetaja – bruto õpetaja miinimum 1412€  ja olen hetkel ka täiendõppes. Lisatööd olen teinud kogu aeg, noore inimesena oli kohe selge, et sellest palgast midagi kõrvale panna ei saa. Samuti ei ole hetkel koolis võimalust koormust tõsta või lisatundide eest tasu saada. Nüüdseks annan 2 x nädalas lõunast õhtuni individuaaltunde, millega saab paarsada eurot lisa. Samuti on arvutis üks lisatöö. Nende abil saan kätte kuskil 1300€, kuid koormuse ja vaimse tervise mõttes on päris hull. Vanemad kolleegid on kõik mitmes koolis lisa tegemas või huviringis juhendajad peale koolipäeva. Kuna mul veel peret ja lapsi pole, siis kannatan ära, aga minu jaoks on täiesti uskumatu, kuidas teised õpetajad pere kõrvalt jaksavad :/ Läheb vist rohkem õpetajate palgateema alla see “hala” praegu, aga pidevad täiendused, koolitused + lisatööd, et rohkem kui 1000 eurot kätte saada… Teine aasta õpetajana ja tööpakkumisi jälgin igapäevaselt, loodan palgatõusule.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh õpetajad saavad metronaudi kaudu omale lisatööd leida. Ka gümnasistid saavad seal tööd.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

33 eurot töö eest?

Materjal maksab ju samuti. Järelkasvu värv ning lõikus korralikus salongis maksab 70 eurot.

Pärnus maksab värv ja lõikus 35-40 eurot ka salongis. Kusjuures lõikavad professionaalsed juuksurid, mitte kursuse läbinud diletandid.

Täiskohaga noor magistrikraadiga õpetaja – bruto õpetaja miinimum 1412€ ja olen hetkel ka täiendõppes. Lisatööd olen teinud kogu aeg, noore inimesena oli kohe selge, et sellest palgast midagi kõrvale panna ei saa. Samuti ei ole hetkel koolis võimalust koormust tõsta või lisatundide eest tasu saada. Nüüdseks annan 2 x nädalas lõunast õhtuni individuaaltunde, millega saab paarsada eurot lisa. Samuti on arvutis üks lisatöö. Nende abil saan kätte kuskil 1300€, kuid koormuse ja vaimse tervise mõttes on päris hull. Vanemad kolleegid on kõik mitmes koolis lisa tegemas või huviringis juhendajad peale koolipäeva. Kuna mul veel peret ja lapsi pole, siis kannatan ära, aga minu jaoks on täiesti uskumatu, kuidas teised õpetajad pere kõrvalt jaksavad :/ Läheb vist rohkem õpetajate palgateema alla see “hala” praegu, aga pidevad täiendused, koolitused + lisatööd, et rohkem kui 1000 eurot kätte saada… Teine aasta õpetajana ja tööpakkumisi jälgin igapäevaselt, loodan palgatõusule.

Nad ostavad abikaasaga kinnisvara kahepeale.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad ostavad abikaasaga kinnisvara kahepeale.

No suht mõttetu kellegagi kahepeale osta, lahutades oled ikka poolest ilma ning jändamist kui palju. Oma kodu on ikka oma.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad ostavad abikaasaga kinnisvara kahepeale.

No suht mõttetu kellegagi kahepeale osta, lahutades oled ikka poolest ilma ning jändamist kui palju. Oma kodu on ikka oma.

Üürimisega võrreldes parem variant.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No suht mõttetu kellegagi kahepeale osta, lahutades oled ikka poolest ilma ning jändamist kui palju. Oma kodu on ikka oma.

Muidugi on hea ise osta. Mina näiteks kunagi sain keskmise palgaga seda teha. Kogusin 7 aastat sissemaksuks raha ja ostsin täitsa kobeda korteri. Nüüd ei vea keskmise palga eest enam selline asi välja.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad ostavad abikaasaga kinnisvara kahepeale.

No suht mõttetu kellegagi kahepeale osta, lahutades oled ikka poolest ilma ning jändamist kui palju. Oma kodu on ikka oma.

Meil on ka ja arvestades praegu kinnisvara hindade tõusu siis müües ja pooleks teheks oleksime kasumis, mõlemad saaks vajadusel korraliku sissemakse et nt isiklik korter soetada. Kuigi mõlemal need olemas. Paari aastaga on ca 70 000 juurde tulnud, vaadates sarnaseid pindu, selle hinnaga, mis meie uue maja ostsime müüakse nüüd vaid kortereid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad ostavad abikaasaga kinnisvara kahepeale.

No suht mõttetu kellegagi kahepeale osta, lahutades oled ikka poolest ilma ning jändamist kui palju. Oma kodu on ikka oma.

Kas siis mõttekam on seni üürikas elada ja kellegi teise kodulaenu kinni maksta? See on ju lausrumalus. Loogiline ju, et koos osta on soodsam. Kui peaks ka elu lahku viima, siis on vähemalt makstud oma kodu eest ja saab selle maha müüa ja uue osta, kus elu jätkata. Või ma ei tea, võib-olla sina oled nii jõukas, et kohe ostavad mõlemad elukaaslases eraldi, aga küllap on siis ka emme-issi veidi kaasa aidanud. Need, kes ise alustavad kuskilt ja elavad kellegagi koos, enamasti ei saa nii laiata.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskohaga noor magistrikraadiga õpetaja – bruto õpetaja miinimum 1412€ ja olen hetkel ka täiendõppes. Lisatööd olen teinud kogu aeg, noore inimesena oli kohe selge, et sellest palgast midagi kõrvale panna ei saa. Samuti ei ole hetkel koolis võimalust koormust tõsta või lisatundide eest tasu saada. Nüüdseks annan 2 x nädalas lõunast õhtuni individuaaltunde, millega saab paarsada eurot lisa. Samuti on arvutis üks lisatöö. Nende abil saan kätte kuskil 1300€, kuid koormuse ja vaimse tervise mõttes on päris hull. Vanemad kolleegid on kõik mitmes koolis lisa tegemas või huviringis juhendajad peale koolipäeva. Kuna mul veel peret ja lapsi pole, siis kannatan ära, aga minu jaoks on täiesti uskumatu, kuidas teised õpetajad pere kõrvalt jaksavad :/ Läheb vist rohkem õpetajate palgateema alla see “hala” praegu, aga pidevad täiendused, koolitused + lisatööd, et rohkem kui 1000 eurot kätte saada… Teine aasta õpetajana ja tööpakkumisi jälgin igapäevaselt, loodan palgatõusule.

Laupäev-pühapäev käivad õpetajad teistes koolides või tööajast saab lisatööd teha?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskohaga noor magistrikraadiga õpetaja – bruto õpetaja miinimum 1412€ ja olen hetkel ka täiendõppes. Lisatööd olen teinud kogu aeg, noore inimesena oli kohe selge, et sellest palgast midagi kõrvale panna ei saa. Samuti ei ole hetkel koolis võimalust koormust tõsta või lisatundide eest tasu saada. Nüüdseks annan 2 x nädalas lõunast õhtuni individuaaltunde, millega saab paarsada eurot lisa. Samuti on arvutis üks lisatöö. Nende abil saan kätte kuskil 1300€, kuid koormuse ja vaimse tervise mõttes on päris hull. Vanemad kolleegid on kõik mitmes koolis lisa tegemas või huviringis juhendajad peale koolipäeva. Kuna mul veel peret ja lapsi pole, siis kannatan ära, aga minu jaoks on täiesti uskumatu, kuidas teised õpetajad pere kõrvalt jaksavad :/ Läheb vist rohkem õpetajate palgateema alla see “hala” praegu, aga pidevad täiendused, koolitused + lisatööd, et rohkem kui 1000 eurot kätte saada… Teine aasta õpetajana ja tööpakkumisi jälgin igapäevaselt, loodan palgatõusule.

Palun vabandust, et nii küsin, aga kas oled alati soovinud õpetajaks saada? Ka mina mõtlesin sellele kunagi, aga sain aru, et käin viis aastat ülikoolis, saan sama palka, mida teised saavad ka keskhariduse eest ja erilist lootust palgakasvuks ka pole. Ei saa minna ja öelda, et konkurent pakub 200 eurot rohkem, tõstke palka või lähen ära, sest no … keegi nii ju ei tõsta. Sellest on küll väga kahju, aga olen siiralt mõelnud, et miks peaks enam keegi üldse tahtma õppida politseinikuks-õpetajaks jne. Kõik ütlevad, et oled niii oluline ja oledki (!), aga vot selleks, et enam-vähem ära elada pead rügama mitmel kohal. Minu lähisugulane oli õpetaja – päevad olid pikad, sest õppeaine oli selline, kus pidi tihti koostama-parandama kontrolltöid jne, tunde valmistas ka ette vist üsna pikalt, pidevalt helistasid hädaldavad lapsevanemad, et nende võsukesele on liiga tehtud JA IKKA pidi ta õhtuti käima koristamas. Masendav! Ei käinud ta kunagi reisimas, üliharva teatris. Seega mind vahepeal tõesti siirat huvitab, miks inimesed veel õpetajaks üldse õpivad…

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

33 eurot töö eest?

Materjal maksab ju samuti. Järelkasvu värv ning lõikus korralikus salongis maksab 70 eurot.

Pärnus maksab värv ja lõikus 35-40 eurot ka salongis. Kusjuures lõikavad professionaalsed juuksurid, mitte kursuse läbinud diletandid.

Minu juuksur võtab triibutamise ja lõikuse eest 35 eurot. Tallinna äärelinn.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen lisatööd. Õigemini, ületunde oma töökohal. Õnneks on meil koguaeg nii suur koormus, et koguaeg on vaja lisaks teha, et järje peal olla.

Lisatööd saan ise valida – millal viitsin ja aega on. Sätin selle alati pühade ajale. Siis saab topelttasu. Aga teen ka muul ajal lisatunde.

Kuus teenin niimood juurde kuskil 500-600 eurot. Väga raske on, aga mis parata! Põhipalk ei ole suur. Igas kuus teen ca 50-70 ületundi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas ma sobin siia teemasse vastama, aga mul on 2 töökohta, üks on täiskohaga ja idee poolest nö klassikaline kontoritöö 8-17, aga reaalsuses on enamus nagunii kodukontoris ja kellelgi pole selle vastu midagi, kui tööpäeva kestel natuke midagi muud teha. Peaasi, et töö on tehtud ja koosolekutel olemas. Mina teengi siis oma lisatöö tööpäeva jooksul ära ja õhtul või nädalavahetusel teen ära selle osa põhitööst, mis veel teha on tarvis.

Lisatöö on selline, et paljude teiste jaoks on see põhitöö. Mul on alati nii olnud, et töökohti on rohkem kui üks ja kumbki pole selline, mida tavaliselt õhtuti või nädalavahetuseti tehakse. Endisel kolleegil oli küll just selline lisatöö mingil ajal. Vahepeal töötas ta kuskil ööklubis kellegina, kellelt eeldati kaine ja korralik olemist (nimetust ei mäleta), vahepeal töötas restoranides või kohvikutes muusikuna. Põhitöö oli hoopis teisest valdkonnast.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

osakoormusega aineõpetaja  üldhariduskoolis + õpetan ülikoolis 2 ainet + viin aegajalt kahes koolitusfirmas läbi täiskasvanute koolitusi. kooli tunniplaani on minu vähesed tunnid nii sätitud, et tunnid vaid 3-l päeval nädalas, 2 päeva nädalas siis õppejõu/koolitaja töö jaoks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen lektoritööd, osakoormuse tudengitele ja olen saanud loengud õhtustele aegadele ja vahel ka nädalavahetusele  sättida. Ausalt-öeldes on väsitav küll. Muidu oli plaan sellest sügisest loobuda, kuid kahjuks hinnatõusude tõttu pingutan edasi. Põhitöö on selline, et iga päev 8.00-17.00, päris pingeline ja mingit paindlikkust ei luba. Paraku oma laste kasvatamine ja abielu on sellise töökoormusega väga tugevalt kannatanud – kui oleks mingigi muu võimalus hakkama saada, siis loobuksin otsekohe lisatööst. Hetkel juba tunnen, et  südames loobuksin üleüldse tööst kui sellisest, sest mu elus muud enam ei olegi.

 

Ehk siis  -teemaalgataja, vaaa ei sa läbi ei põle!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem küll huvi kui raha pärast, aga hakkasin toidukulleriks (rattaga). Kui on aega ja viitsimist, siis viin mõned tellimused kohale. Rikkaks sellega kindlasti ei saa ja selline töö pole kindlasti ka igaühe jaoks. Suurim pluss on ehk paindlikkus, teed just siis ja nii palju, kui tahtmist; veidi rikub asja see, et ei pruugi piisavalt tellimusi olla ja siis passid kusagil niisama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )