Esileht Hobinurk Lissabon

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Lissabon

Postitas:

Tekkis mõte veebruari lõpus (koolivaheajal siis) minna Lissaboni, kus peaks sel ajal juba korralik õitsev kevad olema.
Nüüd olen mõni aeg uurinud igasuguseid reisisoovitusi ja google mapi – ei paista justkui midagi vaimustavat.

Muljetage ja üritage mind veenda, et on hea mõte sinna minna!

Ühtlasi on see teema eksperiment: panin sama teema hobinurka eile 14:56 ja siiani 0 kommentaari. Kontrollin, kas Ajaviitejutud töötavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 10:34; 16.01 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll soovitaks minna. Tegin Portugali ringreisi eelmise aasta maikuus ja jätsin Lissabonile ainult 1 päeva ning täitsa kahetsen, seal oleks tahtnud natuke pikemalt olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldis, selline mõnusa auraga linn. Üldse terve Portugal meeldis. Ma ei käinud lastega, seega ei tea, kui palju neil seal tegevust oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on gümnaasiumiealised muidu.

Aga rääkige konkreetsemalt, mida seal vaadata. Mis on parim piirkond hotelli valimiseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 10:34; 16.01 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

veebruar veel külm, see ikkagi ookeani ääres

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida vaadata, see sõltub huvidest.
Mina vaatan kahhelplaate, pildistan neid ja kataloogin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lissabon on üks Euroopa mõttetumaid pealinnu! Ei soovita. Must, igav, haisev. Veebruaris on seal veel külm ja vihmane. Ühepäevasel reisil läbi hüpata ju võib, et ristike kirjas, kui juhuslikult “kogud” oma listi Euroopa pealinnu, aga ei enamat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühtlasi on see teema eksperiment: panin sama teema hobinurka eile 14:56 ja siiani 0 kommentaari. Kontrollin, kas Ajaviitejutud töötavad.

See, et alafoorumid aktiivsed oleksid, on kõik meie endi teha. Paraku aga kolmveerand kasutajaskonnast on “tegin siia teema, sest siin käib kõige rohkem rahvast” suhtumisega.

Palun teema siis kustutada või ümber kantida!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

korraliku õitsva kevade peale ma veebruaris küll ei panustaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12:32 Käole, kellele Lissabon ei meeldinud – äkki mainid mõne linna, mis on parema mulje jätnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minek Lissaboni, siis sõidaksin vähemasti päevaks, või isegi kaheks Sintrasse. Väga mugav kiire rong Lissaboni kesklinnast läheb Sintrasse kuskil poole tunniga. Sintra on vana kuningliku ajalooga kuurortlinn, kus on päris palju vaatamist, kaks lossi, vana kindlus jne. Lisaks veel hästi huvitav arhitektuur, enamus majasid asub järsu mäe serval nii et ühelt poolt vaadates on majad kahekorruselised ja teiselt poolt vaadates 5-7korruselised.
Kui Lissabon Sintraga kombineerida, siis peaks nädala ära küll sisustama. Minu meelest pole küll ükski Euroopa pealinn mõttetu ega igav. Lissabonis on vaatamist küll ja küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühtlasi on see teema eksperiment: panin sama teema hobinurka eile 14:56 ja siiani 0 kommentaari.

Kusjuures olen seda juba ammu märganud, et elu käib vaid ajaviite, suhete ja laste nurgas. Need ülejäänud nurgakesed võiks tõesti ära kaotada. Moded topivad teemasid kuskile surnud gruppidesse ringi, mida paraku paljud ei külasta ning seega jäävad vastused tulemata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ööbisime vanalinnas, Baixas, aibnb korteris. Käisime söömas mereande, käisime Sintras, mõnes muuseumis, Jeronimose kloostris, pargis, jalutamas. 3 päeva jäi nagu väheks. Käisime suvel, kaasas väiksemapoolsed lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest pole küll ükski Euroopa pealinn mõttetu ega igav. Lissabonis on vaatamist küll ja küll.

Pariis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadata seal suurt pole, must, nagu keegi juba mainis. No ehk muuseumid jne. Sooja sel ajal sealt loota pole ka mõtet. Ma valiks Barcelona, kui suurlinna tahad. Või midagi Itaalist. No eks igalpool on sel ajal tegelikult külm. See on Euroopa ju! Mis õitsevat kevadet sa tahad veebruarikuus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui vaadata, siis praegu on Lissabonis 15-16 kraadi sooja. veebruari lõpuks võib vabalt 20 olla. nojah, võib ka vihma sadada või tuuline olla, paras loterii. aga soojem ikka kui siin ja usun, et ka õitsvaid puid-põõsaid on. mulle küll meeldiks kasvõi praegugi sellest lõikavkülmast talvest välja saada, Portugal sobiks täitsa hästi. Lissabonis ma tegelikult käinud ei ole, Barcelona meeldis küll väga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime Portugalis 2016 novembri alguses. Käisime küll mehega kahekesi ning paar päeva olime ka Portos, kuid julgeksin siiski soovitada!

Lissabon on suvevälisel ajal umbes sarnaste temperatuuridega kui Ateenagi, kohati on seal isegi paar kraadi soojem. Ega Euroopa mandriosas praegu väga soojemat sihtkohta ole. Pigem peaksin probleemiks asjaolu, et päike loojub üpris varakult ehk siis tasuks ennast hommikul vara liikuma saada (me eelistame pigem lõunast seiklema minna). Meie ööbisime Alfamas AirBnb korteris ning jäime piirkonnaga väga rahule.

Esimene täispikkpäev oli vihmane, mistõttu alustasime Militaarmuuseumist (mehele seesugused asjad meeldivad ja ka mina ei surnud seal päris igavusse), see paikneb otse Santa Apolonia rongijaama juures. Pärast seda liikusime otsebussiga Okeonaariumisse (sobib ideaalselt ka lastega), sõitsime kaabelraudteel ning tuuritasime nende lähiümbruses ringi.

Ühel päeval käisime Belemis. Sõime Belemi koogikesi (need on tõesti head, nagu Moskva saia kreem), käisime vaatamas Belemi torni, selle kõrval paiknevat Combatente (taaskord militaarteemaline) muuseumit, jalutasime piirkonnas ringi. Kahjuks arheoloogiamuuseum oli tol päeval suletud, sinna oleks väga tahtnud minna. Sinna ja tagasi sõitsime trammiga.

Tegime ka vanalinna tuuri – peaväljak, kinnitasime keha Cais do Sodre rongijaama lähistel, käisime Chiado linnaosas (sõitsime köistrammiga), suurema kehakinnituse võtsime Ribeira turul (ei olnud sellest nii vaimustuses kui näiteks mu töökaaslane), jalutasime niisama vanalinnas ringi. Õhtul, enne päikeseloojangut käisime Castelo de S. Jorge lossis – turnisime ringi, jälgisime vabalt peetavaid paabulinde ning päikeseloojangul nautisime veini.

Kuna me pole traditsioonilised linnapuhkuse nautijad, vaid soovime alati ka maapiirkonda avastada, käisime päeva Sintras ja Cabo da Rocas (Euroopa mandri läänepoolseim punkt). Kuna minek sõltus ilmast, valisime liikumiseks ühistranspordi, mitte ei rentinud autot. Saime ilusti käidud igal pool kus soovisime. Kõigepealt sõitsime rongiga Sintrasse, sealt edasi nn linnaliinibussiga Castelo dos Mouros’is, sealt bussiga Pena Palac’isse ning uuesti bussiga linna. Tegime tiiru ka Quinta da Regaleira’s – selle tormasime lihtsalt läbi, sest maa-ala on suur ja tund-kaks selle külastamiseks on ilmselgelt liiga vähe. Kuna aeg pressis peale, sõitsime sealt tuk-tukiga tagasi rongijaama kõrvale ning läksime bussiga Cabo da Roccasse. Pärast seda liikusime bussiga Cascais’sse ja sealt rongiga tagasi Lissaboni. Kahel õhtul käisin (ühel neist üksi) ka megasuures Colombo keskuses, metrooga sõitis sinna alla poole tunni.

Ülejäänud kolm päeva veetsime Portos, sõitsime ka sinna rongiga. Käisime veinikeldris, J.K. Rowlingut inspireerinud raamatupoes ning jalutasime niisama linnapeal ringi. Mehele meeldis Porto natukene rohkem, mina eelistasin Lissaboni. Mõlemad jäime väga rahule Sintra-Cabo da Roca väljasõiduga, ilma selleta oleks see reis puudulik olnud. Kui peaks uuesti valima, rendiksime auto ja veedaksime vähem päevi linnades. Võtaksime pigem suuna Lissabonist lõunasse, Algarve suunas või tiirutaks Lissaboni ja Porto vahele jäävas piirkonnas. Natukene kahetsesime, et aeg Portos jäi nii lühikeseks, muidu oleks soovinud ka teha ühepäevase Duoro tuuriga.

Hoolimata sellest, et me lastega ei pidanud oma toimetamistes arvestama, olen ma veendunud, et Lissabonis leiaks küllalt tegevust ka lastele. Kindlasti soovitan võimalusel auto rentida ning ka lähipiirkonnas ring vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Hobinurk Lissabon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.