Esileht Tööelu, raha ja seadused. Logopeedide palk

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Logopeedide palk

Postitas:
Kägu

Käin lapsega logopeedil ja nii keeruline on aegasid saada, isegi tasulisi. Kuigi tasulised ajad on tallinnas ka mega kallid ikka (50-70€). Saan aru et logopeede ei ole eriti. Kas keegi siit olijatest töötab logopeedina või teab infot – kui palju logopeedid palka ka saavad? Eks see erineb palju, kas töötada haiglas või erapraksises, aga kas me räägime siin nt 1500st, mis on selle töö kohta ilmselgelt liiga vähe ja ei imesta siis, et logopeede vähe on. Või räägime siin umbes 2500 palgast?

Olen ka ise mõelnud ümber õppida nt logopeediks, aga kuna praegune haridus on hoopis teisest vallast, siis tähendaks see ka esialgu baka tegemist uuesti.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Logopeedide palgad haiglas on naeruväärselt madalad ja nt ka psühholoogide ja muude tugispetsialistide, sellepärast neid seal nii vähe ongi. Ausalt öeldes imestan, et üldse on. Psühholoogid, tegevusterapueidd, logodpeedid on siiani saanud õdede ja ämmaemandatega sama palka, mis on 8,4€. Olen vahepeal näinud kuulutusi, et kuskil ka 10€ vms, saavad natuke otsa panna, aga naeruväärne ikkagi. Koolide ja lasteaedade logopeedidel on sama palk, mis lasteaia- või kooliõpetajal (üldiselt miinimum).  Aprillist tõusevad tervishoiutöötajate palgad: õdede, ämmaemandate ja tervishoiu tugispetsialistide puhul 9,05 eurot tunnis (seni 8,40 eurot),. 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kannatust peab olema, et seda tööd teha. Kas on?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erasektoris jällegi tuleb arvestada, et kontakttunde pole inimlikult võimalik kuigi palju teha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Logopeede ei ole mitte selle pärast haiglates vähe, et palk on madal, vaid seetõttu haiglate eesmärk on ravida pigem füüsilisi haigusi. Ehk siis nt meie haigla taastusravi osakonnas on 12 füsioterapeuti, 3 logopeedi, 3 psühholoogi ja 1 tegevusterapeut. Kuigi logopeedi juurde suht võimatu saada, siis viimase viie aasta jooksul on tehtud juurde 2 uut töökohta füsioterapeutidele, aga mitte ühegi logopeedidele ega teistele tugispetsialistidele. Kuna taastusravi arstid on ka oma olemuselt füsiaatria arstid ehk siis füüsilise häire ravi arstid, siis nad lihtsalt ei saagi aru miks on mingeid muid tugispetsialiste peale füsioterapeutide vaja. Kõik teisted peale füsioterapeutide saavad sisuliselt tegeleda ainult hindamisega, aga raviks enam aegu ei jätku.

Palk haiglates on 1500 eurot miinus maksud. Aga palk ei ole probleemiks. Lihtsalt töökohti ei ole.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Logopeediks saamisel on üsnagi suur konkurss. Kui plaanid, soovitan kandideerida, saada ei pruugi üldse sisse. Kandideerisin ka kunagi ühe korra, aga hea, et ei võetud, ei ole minu eriala, sain sellest aru tänu õppejõududele, kes mind ei võtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadates töökuulutusi, siis kuna on logopeedidest pigem puudus, siis pakutakse õpetajate palgast ka nõksake suuremaid tasusid, nt Harkujärve Lasteaia logopeedi otsimise kuulutuses on palk alates 1900.

Ise tegin eriala muudatuse ja õpin eripedagoogikat ja logopeedias hetkel bakas. Rikkaks ei looda selle tööga tulevikus saada, samas on sissetulek palgatöötajana tulevikus üsna sama, mis eelmise elukutsega, samas puhkus on pikem, mis on ju ka tore.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu õel on koos ühe teise logopeediga erapraksis. Õde tegeleb peamiselt vanuritega. Ma ei tea palju ta endale ametlikult töötasu maksab, aga dividende võtab küll kümnetes tuhandetes ja töötab 3 päeva nädalas. Lastega ei taha tegeleda, kuna vanemad on vastikud survestajad..küll ei sobi päevane kellaaeg, küll on liiga kallis, küll on liiga pikk järjekord, liiga aeglane tulemus.

Teine kolleeg tal tegeleb lastega. Ka 3 päeva nädalas ja kuni kella 14-ni. Mõistlik on nii elada, kui ei pea end pooleks rabama ja oma aega piisavalt.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen logopeed.

Hariduses saab logopeed koolis õpetaja töötasu ehk siis nüüd 1749€ (siin ja edaspidi brutopalk).

Lasteaias oleneb KOV-st. Harjumaal olen näinud töökuulutusi lasteaeda ka 2000€ ringis palgaga, aga need pigem erandid. Lasteaias kahjuks pigem väiksem palk kui koolis. Aga nüüd suund pigem sellele, et koolis töötab eripedagoog, mitte enam logopeed.

Meditsiinis on veidi töötasu veidi suurem kui hariduses (vahe on aga puhkuses, hariduses 56 päevane puhkus), aga maksimum nii 2000€, mitte rohkem.

Eras oleneb tasu palju sellest, kui palju tööd teed. Tallinnas eras oli töökuulutuses pakutav tasu paar aastat tagasi 2200 – 2500€.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://elu.ee/praktiline/toopakkumised/

Siin paar pakkumist 1900€ kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu õel on koos ühe teise logopeediga erapraksis. Õde tegeleb peamiselt vanuritega. Ma ei tea palju ta endale ametlikult töötasu maksab, aga dividende võtab küll kümnetes tuhandetes ja töötab 3 päeva nädalas. Lastega ei taha tegeleda, kuna vanemad on vastikud survestajad..küll ei sobi päevane kellaaeg, küll on liiga kallis, küll on liiga pikk järjekord, liiga aeglane tulemus.

Teine kolleeg tal tegeleb lastega. Ka 3 päeva nädalas ja kuni kella 14-ni. Mõistlik on nii elada, kui ei pea end pooleks rabama ja oma aega piisavalt.

Nad saavad seda teha sellepärast, et teistel kõigil pole era. Kui oleks, siis konkurents suurem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu õel on koos ühe teise logopeediga erapraksis. Õde tegeleb peamiselt vanuritega. Ma ei tea palju ta endale ametlikult töötasu maksab, aga dividende võtab küll kümnetes tuhandetes ja töötab 3 päeva nädalas. Lastega ei taha tegeleda, kuna vanemad on vastikud survestajad..küll ei sobi päevane kellaaeg, küll on liiga kallis, küll on liiga pikk järjekord, liiga aeglane tulemus.

Teine kolleeg tal tegeleb lastega. Ka 3 päeva nädalas ja kuni kella 14-ni. Mõistlik on nii elada, kui ei pea end pooleks rabama ja oma aega piisavalt.

Nad saavad seda teha sellepärast, et teistel kõigil pole era. Kui oleks, siis konkurents suurem.

No igaüks võib endale erapraksise teha. Kättevõtmise asi.

Teemaalgataja, kus kohas sa küll käid, et nii ulmelisi hindu maksma pead?

Ma käisin 25.-kord ja paari kuuga korras. Väga hea tegija.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me hetkel käime babyspordis Tallinnas ja kombineerime perearsti saatekirjaga.

Palun viidet, kus saaks 25€ eest logopeedil käia? ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 25 eurot on ilmselt omapanus ehk siis perearsti teraapiafond maksab suurema osa teraapiast kinni. Kui minna täiesti tasulisse, siis alla 50 euro ei saa.

Aga kui sai paari korraga juba korda, siis ilmselt polnudki midagi viga. Enamik lapsi käib logopeedi juures 3-4a.

Väljaspool Tallinna ei ole ka neid tasulisi kliente eriti, nii et erapraksised pigem Tallinna teema. Mujal on töökohad saadaval pigem ainult lasteaedades.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Logopeedide palgad haiglas on naeruväärselt madalad ja nt ka psühholoogide ja muude tugispetsialistide, sellepärast neid seal nii vähe ongi. Ausalt öeldes imestan, et üldse on. Psühholoogid, tegevusterapueidd, logodpeedid on siiani saanud õdede ja ämmaemandatega sama palka, mis on 8,4€. Olen vahepeal näinud kuulutusi, et kuskil ka 10€ vms, saavad natuke otsa panna, aga naeruväärne ikkagi. Koolide ja lasteaedade logopeedidel on sama palk, mis lasteaia- või kooliõpetajal (üldiselt miinimum). Aprillist tõusevad tervishoiutöötajate palgad: õdede, ämmaemandate ja tervishoiu tugispetsialistide puhul 9,05 eurot tunnis (seni 8,40 eurot),.

vabandust, kas ma sain valesti aru või sa ütledki, et logopeedid peaksid saama rohkem palka kui õed ja ämmaemandad?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Logopeedide palgad haiglas on naeruväärselt madalad ja nt ka psühholoogide ja muude tugispetsialistide, sellepärast neid seal nii vähe ongi. Ausalt öeldes imestan, et üldse on. Psühholoogid, tegevusterapueidd, logodpeedid on siiani saanud õdede ja ämmaemandatega sama palka, mis on 8,4€. Olen vahepeal näinud kuulutusi, et kuskil ka 10€ vms, saavad natuke otsa panna, aga naeruväärne ikkagi. Koolide ja lasteaedade logopeedidel on sama palk, mis lasteaia- või kooliõpetajal (üldiselt miinimum). Aprillist tõusevad tervishoiutöötajate palgad: õdede, ämmaemandate ja tervishoiu tugispetsialistide puhul 9,05 eurot tunnis (seni 8,40 eurot),.

vabandust, kas ma sain valesti aru või sa ütledki, et logopeedid peaksid saama rohkem palka kui õed ja ämmaemandad?

Ei tahtnud otseselt seda öelda, aga arvan küll jah. Logopeedide ettevalmistus ikkagi pikem ja baka+magister. Õeks ja ämmaemandask rakendushariduskõrgkoolis on siiski kergem saada. Muidugi on kõik meditsiinitöötajad väga väärtuslikud ja võiksid normaalset palka saada, aga minu jaoks logopeed on natuke kõrgem spetsialist kui nt õde, arst on veelgi kauem õppinud jnejne.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötasin kunagi lühidalt neuroloogia intensiivravis füsioterapeudina ja nägin ka logopeedi tööd. Ausalt, seal sain aru kui keeruline see töö on ja nt mina ei sooviks ise sellist tööd teha. Nt insuldi saanud inimeste neelama, sööma, suhtlema õpetamine, kes on need oskused insuldi tagajärjel täielikult kaotanud. Sealhulgas võivad sellised patsiendid olla tihti agressiivsed (ja olidki), kuna ei suuda ennast väljendada. Seal paistis mulle ka, et logopeedi töö keerukus võib väga erinev olla sõltuvalt klientuurist. Kuna on nendest spetsialistidest on ka väga suur puudus ja neid koolitatakse vähem, siis ma leian, et on igati ok neile ka suuremat tasu maksta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tahtnud otseselt seda öelda, aga arvan küll jah. Logopeedide ettevalmistus ikkagi pikem ja baka+magister. Õeks ja ämmaemandask rakendushariduskõrgkoolis on siiski kergem saada. Muidugi on kõik meditsiinitöötajad väga väärtuslikud ja võiksid normaalset palka saada, aga minu jaoks logopeed on natuke kõrgem spetsialist kui nt õde, arst on veelgi kauem õppinud jnejne.

Mitte väga palju pikem. 1,5 aastat pikem. Õppida on logopeediks raske, pisut raskem kui õeks, sellega olen nõus, aga töö on ise lihtsam kui õel või ämmaemandal ja ei soovi diskussiooni sel teemal langeda. See jäägu igaühe enda otsustada, mida tema arvab. Õde peetakse ka üheks kõige tervistkahjustavamaks ametiks.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No igaüks võib endale erapraksise teha. Kättevõtmise asi.

Ütlesingi, et õnneks ei tee ja õnneks kõik sissesaajad ei lõpeta. Logopeede võetakse vastu vähe, aga mitte sugugi igaüks ei lõpeta. Olen ise vaadanud magistrilõpetajate arvu logopeedias, see on vilistlaste nimekirjas olemas. Selleks, et keegi hästi elaks, peab konkurents olema väike, aga samas spetsialisti vajadus suur ja logopeedide järele on suur vajadus. Kui nüüd lõpetaks palju logopeede ja kõik ka tööle asuksid ja suisa praksise teeksid, siis ma arvan, et konkurents kasvaks. Samas Eestis peab ettevõtja palju maksu maksma, et miinimumpalka välja teenida. Haigekassa rahastuse kohta pole aimugi, kas eras Haigekassa maksab osa või mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vabandust, kas ma sain valesti aru või sa ütledki, et logopeedid peaksid saama rohkem palka kui õed ja ämmaemandad?

 

Ei tahtnud otseselt seda öelda, aga arvan küll jah. Logopeedide ettevalmistus ikkagi pikem ja baka+magister. Õeks ja ämmaemandask rakendushariduskõrgkoolis on siiski kergem saada. Muidugi on kõik meditsiinitöötajad väga väärtuslikud ja võiksid normaalset palka saada, aga minu jaoks logopeed on natuke kõrgem spetsialist kui nt õde, arst on veelgi kauem õppinud jnejne.

Logopeedid lähevad ju pärast bakat tööle? Või ma tean valesti?

Ämmaemandaks õpitakse 4,5 aastat ja saadakse samamoodi baka, tööd kuskilt otsast lihtsamaks pidada… no ma ei tea, ei saa sinuga kuidagi nõustuda. Konkreetselt inimeste elu sõna otseses mõttes on nende kätes.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vabandust, kas ma sain valesti aru või sa ütledki, et logopeedid peaksid saama rohkem palka kui õed ja ämmaemandad?

Ei tahtnud otseselt seda öelda, aga arvan küll jah. Logopeedide ettevalmistus ikkagi pikem ja baka+magister. Õeks ja ämmaemandask rakendushariduskõrgkoolis on siiski kergem saada. Muidugi on kõik meditsiinitöötajad väga väärtuslikud ja võiksid normaalset palka saada, aga minu jaoks logopeed on natuke kõrgem spetsialist kui nt õde, arst on veelgi kauem õppinud jnejne.

Logopeedid lähevad ju pärast bakat tööle? Või ma tean valesti?

Ämmaemandaks õpitakse 4,5 aastat ja saadakse samamoodi baka, tööd kuskilt otsast lihtsamaks pidada… no ma ei tea, ei saa sinuga kuidagi nõustuda. Konkreetselt inimeste elu sõna otseses mõttes on nende kätes.

Ämmaemanda töö on tõesti raskem. Aga õdede teeb ju seda, mida arst ütleb, meie osakonnas lihtsalt trükib patsiendi jutu arvutisse, võtab vereproovi, kaalub ja mõõdab. Õdede töö on ikka väga väga osakonnast sõltuv ja keerulisemates osakondades on ka õdede tasu kõrgem.

Kõik tugispetsialistid sh logopeedid vastutavad ÜKSI enda töö tulemuslikkuse eest, taastusravis on arst sisuliselt sekretäri rollis, kes lihtsalt suunab patsiendi sinna spetsialisti juurde kuhu patsient ise küsida oskab.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vabandust, kas ma sain valesti aru või sa ütledki, et logopeedid peaksid saama rohkem palka kui õed ja ämmaemandad?

Logopeedid lähevad ju pärast bakat tööle? Või ma tean valesti?

Pärast eripedadoogika bakakraadi ei saa logopeedina töötada. Kõik praktikad toimuvad magistriõppes.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*eripedagoogika

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vabandust, kas ma sain valesti aru või sa ütledki, et logopeedid peaksid saama rohkem palka kui õed ja ämmaemandad?

Ei tahtnud otseselt seda öelda, aga arvan küll jah. Logopeedide ettevalmistus ikkagi pikem ja baka+magister. Õeks ja ämmaemandask rakendushariduskõrgkoolis on siiski kergem saada. Muidugi on kõik meditsiinitöötajad väga väärtuslikud ja võiksid normaalset palka saada, aga minu jaoks logopeed on natuke kõrgem spetsialist kui nt õde, arst on veelgi kauem õppinud jnejne.

Logopeedid lähevad ju pärast bakat tööle? Või ma tean valesti?

Ämmaemandaks õpitakse 4,5 aastat ja saadakse samamoodi baka, tööd kuskilt otsast lihtsamaks pidada… no ma ei tea, ei saa sinuga kuidagi nõustuda. Konkreetselt inimeste elu sõna otseses mõttes on nende kätes.

Ämmaemanda töö on tõesti raskem. Aga õdede teeb ju seda, mida arst ütleb, meie osakonnas lihtsalt trükib patsiendi jutu arvutisse, võtab vereproovi, kaalub ja mõõdab. Õdede töö on ikka väga väga osakonnast sõltuv ja keerulisemates osakondades on ka õdede tasu kõrgem.

Kõik tugispetsialistid sh logopeedid vastutavad ÜKSI enda töö tulemuslikkuse eest, taastusravis on arst sisuliselt sekretäri rollis, kes lihtsalt suunab patsiendi sinna spetsialisti juurde kuhu patsient ise küsida oskab.

Logopeedide palgad haiglas on naeruväärselt madalad ja nt ka psühholoogide ja muude tugispetsialistide, sellepärast neid seal nii vähe ongi. Ausalt öeldes imestan, et üldse on. Psühholoogid, tegevusterapueidd, logodpeedid on siiani saanud õdede ja ämmaemandatega sama palka, mis on 8,4€. Olen vahepeal näinud kuulutusi, et kuskil ka 10€ vms, saavad natuke otsa panna, aga naeruväärne ikkagi. Koolide ja lasteaedade logopeedidel on sama palk, mis lasteaia- või kooliõpetajal (üldiselt miinimum). Aprillist tõusevad tervishoiutöötajate palgad: õdede, ämmaemandate ja tervishoiu tugispetsialistide puhul 9,05 eurot tunnis (seni 8,40 eurot),.

vabandust, kas ma sain valesti aru või sa ütledki, et logopeedid peaksid saama rohkem palka kui õed ja ämmaemandad?

Jah, loomulikult. Õed on konkreetsed käsutäitjad, oma peaga mõtlemist on ülivähe. Ämmaemandal veidi rohkem, aga keerulisematel juhtudel sekkub arst. Logopeed töötabki arsti tasandil kui soovite. Vastutus on hoopis teine.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik tugispetsialistid sh logopeedid vastutavad ÜKSI enda töö tulemuslikkuse eest, taastusravis on arst sisuliselt sekretäri rollis, kes lihtsalt suunab patsiendi sinna spetsialisti juurde kuhu patsient ise küsida oskab.

[/quote]
See on nii õigesti öeldud, ainult palk on suunajatel enam kui 2x kõrgem, selliseid ’igaks juhuks’ või ‘patsient ise tahtis, või et lähedane tahtis 10xteenust’ suunamisi on väga palju. Ja tugispetsialist peab kõik need korrad hakkama saama patsiendiga, kes ei suuda või ei taha või lihtsalt ei vaja, arst ainult määrab ja pärast esitab kokkuvõtte digilukku. Selles osas on erakas kindlasti parem, saab valida, kellega ja kui palju töötad, millal puhkad ja ei pea pidevalt kedagi (ilma lisatasuta) asendama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Logopeedide palk