Esileht Erivajadustega laps Logopeediline lasteaed

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Logopeediline lasteaed

Postitas:
Kägu

Minu peaaegu kolmene laps ei räägi veel üldse, no emme ja anna ütleb, see on kõik. Kui me elame Tallinna külje all ja ei ole Tallinnasse sisse kirjutatud, siis ei olegi lootust Tallinnasse mingisse erirühma saada? Selleks peab olema Tallinna elanik?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Logopeediline lasteaed

Selline seisund, kus laps pole veel kolmenegi ning ei oma muid probleemseid momente (kõnemõistmisprobleemid, stereotüüpne mäng vms) pole logopeediline rühm kindlasti hea variant. Temale on vaja head kõnekekskonda, mida pakub eelkõige tavalasteaed ja tavalised, hästi kõnelenavd, lapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus Tallinna küljeall Te elate?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma siiski kuulaks spetsialistide – arsti ja logopeedi arvamust, kas erirühm on vajalik, mitte perekooli käo soovitust. Mida varem probleemiga tegelema hakata, seda parem.

Minu laps on käinud logopeedilises tasandusrühmas ja tema sai sealt väga tugeva vajaliku abi ja põhja kooli ettevalmistuseks. See, mida üks kägu läbi lillede üritab väita, et sellises rühmas jääb lapse lolliks, on täielik jaburus. Minu lapse rühmast on läinud kõik lapsed tavakooli, mõni isegi eliitkooli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tallinnasse saab jah siis, kui laps+1vanem on Tallinnasse sisse kirjutatud. Enne ei saa isegi järjekorda panna. Nii oli see vähemalt paar aastat tagasi. Võid igaks juhuks uurida, äkki on midagi muutunud.

Nõustun ka eelkõnelejatega, et kõigepealt peaks ikka spetsialistidega nõu pidama.

Jõudu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt infoks: erirühma saamine eeldab ka nõustamiskomisjonist läbikäimist, kes siis vastava suunamise annab – niisama ei saa erirühmadesse. Harjumaa elanikuna tuleb ka nõustamiskomisjoni istungit oodata mitu kuud (nt ise võtsin komisjoniga ühendust aprillis ja aja sain alles juuni keskele), enne komisjoni tuleb veel võtta vastavad erialaspetsialistide arvamused jms. Ja Harjumaa elanikuna on suht lootusetu mõnda erirühma saada, kuna Tallinna elanikud võetakse vastu eelisjärjekorras, nt mina püüdsin last saada liikumispuudega laste rühma, kuhu Harjumaa elanikuna oleks saanud 2-3 aasta pärast, tallinlaseks registreerudes sain kohe koha 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vb oleks sobilik sobitusrühm, kus käivad logopeedilist abi vajavad lapsed (1-3 tk), ja ka nö tavalapsed, kel kõneprobleeme pole? Siis oleks laps enam-vähem normaalses kõnekeskkonnas, kuid saaks ka logopeedi abi pidevalt.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Erivajadustega laps Logopeediline lasteaed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.