Esileht Kodunurk Lõhepead sügavkülmast – kuidas suppi teha?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Lõhepead sügavkülmast – kuidas suppi teha?

Postitas:

Tean, et tehakse aga kuidas. Palun abi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 11:05; 30.09 21:53; 30.09 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulatad üles, paned külma veega vaiksele tulele maitseainetega (sool, pipraterad, loorber)keema, keedad u 1/2 tundi (vahepeal eemaldad tekkinud vahu), lased peadel vedelikus jahtuda, kurnad läbi sõela. Edasi teed siis nagu suppi ikka. Mina praen porgandi-sibula või ja õli segus, lisan puljongile, hiljem siis kartul. Mõnikord panen külmutatud rohelisi herneid. Kõige lõpuks läheb sisse peadelt-luudelt lahtinäpitud liha ja till. Vahel lisan rõõska koort, siis on koorene lõhesupp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lõpused tuleks ka enne keetmist eemaldada kui seda enne tehtud pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen nii, et võtan supikogu ja panen külma vee peale, siis keema, veele lisan pipra terasid soola ja loorberi lehe. Keedan vähe aega vahepeal korja vaht ka pealt. Kala keeb suht ruttu läbi. Samal ajal keedan mõne muna ka kõvaks. Edasi koorin porgandid ja kartulid ja tükeldan need. Siis kui kala keenud kurnan läbi sõela ja puljong uuesti keema. Puljongisse porgandi tükid ja natuke riisi. Puhastad kala. Kui porgand umbes 10 min keenud lisan ka kartuli ja kala. Munad koorida ja tükeldada. Kui kartul juba enam vähem pehme lisan muna. Natuke veel keedan ja tilli ka peale ja mmmm kui hea supp…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile, eks ma homme proovin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 11:05; 30.09 21:53; 30.09 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]lõpused tuleks ka enne keetmist eemaldada kui seda enne tehtud pole.[/tsitaat]
Vabandan nüüd rumala küsimuse pärast aga miks need eemaldama peab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 11:05; 30.09 21:53; 30.09 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Vabandan nüüd rumala küsimuse pärast, aga miks need eemaldama peab?[/tsitaat]

lõpused muudavad kalapuljongi kibedaks ja häguseks, selsamal põhjusel peaks eemaldama ka silmad. mul on rohkem kui üks kord kalapea puljongiks keetmata jäänud, sest no pole minust silmade eemaldajat:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalamees silmi välja ei võta, silmast suurem osa on söödav.
Aga lõpused on kõige mustem koht kalal üldse, filtreerib mere (järve-jõe)vett, sealt algab roiskumine ja sealt imbub toidu sisse igasugust jama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan kunagi kui laps olin siis ükskord kui laagris olime suvel ja dire oli seal suur kalamees, kes ükskord meile siis kalasuppi keetis oma saagist ja kui lastele ette tõsteti siis igast taldrikust vaatasid meile kalasilmad vastu. Muidugi suurem osa lapsi enam süüa ei saanud..aga mäletan selgelt et supp oli klaar, kuigi silmad olid sees..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mäletan kunagi kui laps olin siis ükskord kui laagris olime suvel ja dire oli seal suur kalamees, kes ükskord meile siis kalasuppi keetis oma saagist ja kui lastele ette tõsteti siis igal taldrikust vaatasid meile kalasilmad vastu. Muidugi suurem osa lapsi enam süüa ei saanud..aga mäletan selgelt et supp oli klaar, kuigi silmad olid sees..[/tsitaat]

Nii armas. Sain kohe südamest naerda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Lõhepead sügavkülmast – kuidas suppi teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.