Esileht Ilu ja tervis Lõikav kurguvalu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Lõikav kurguvalu

Postitas:
Kägu

Kas on mingit väga head soovitust, kuidas leevendada vastikult lõikavat kurguvalu, mis eriti öösel ja ärgates intensiivistub?

Ei ole olnud kasu taruvaigu pihustist ega mittelooduslikust pihustist. Mingit leevendust ei too imemistabletid. Olen neljakordistanud tavapärast ingveri, jõhvikate, mustsõstarde kogust, proovinud mesi-küüslauk-sibul kooslust, aga tulemus null. Leevendab vaid kuuma tee joomine. Läheb kuues päev.

Ma ei ole olnud haige neli aastat, olen olnud tervislik, jälginud toitumist ja liigun pidevalt värskes õhus. Ja nüüd selline loll lugu. Enesetunne on päeva jooksul täitsa hea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mind aitab sidruni söömine alati

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole olnud kasu taruvaigu pihustist ega mittelooduslikust pihustist. Mingit leevendust ei too imemistabletid. Olen neljakordistanud tavapärast ingveri, jõhvikate, mustsõstarde kogust, proovinud mesi-küüslauk-sibul kooslust, aga tulemus null.

Sa oled ära kirjeldanud kõik, mis mind aitab 🙂 Taruvaik esimesena ja kohe, siis imemistabletid ja soe jook. Aga ma olen reisil, kus midagi pole kättesaadav, võtnud ka ibuprofeeni 3 – 4 korda päevas. On valu väiksemaks vätnud kenasti. Aga mul on ka paari päevaga kadunud, pole olnud suuremat sorti kõripõletik. Samas mu noor sugulane sai lahti alles AB-d tarvitades.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kurguvalu on väga tugev võib tegemist olla angiiniga. Ilma antibiootikumi ravita võib haigus olla surmav. Pead perearstile minema, kes vajadusel kirjutab sulle antibiootikimi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kurguvalu paari päevaga ning sinu nimetatud meetoditega ei kao, siis tuleks loomulikult minna arstile. Kõlab kui angiin ning vajab antibiootikume. Surmaga ähvardamine muidugi on jabur 😀

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kurguvalu paari päevaga ning sinu nimetatud meetoditega ei kao, siis tuleks loomulikult minna arstile. Kõlab kui angiin ning vajab antibiootikume. Surmaga ähvardamine muidugi on jabur ????

Kauges minevikus kui antibiootikumi veel ei olnud leiutatud oli angiin surmav haigus.Teema algataja kirjutab stiilis “pigem surm aga vot arsti juurde küll ei lähe”  Sellepärast ma jagasin infot mis siis juhtub kui angiin ravita jääb.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kapsalehed ööseks kaelale ja salliga kinni????

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kurguvalu paari päevaga ning sinu nimetatud meetoditega ei kao, siis tuleks loomulikult minna arstile. Kõlab kui angiin ning vajab antibiootikume. Surmaga ähvardamine muidugi on jabur ????

Kauges minevikus kui antibiootikumi veel ei olnud leiutatud oli angiin surmav haigus.Teema algataja kirjutab stiilis “pigem surm aga vot arsti juurde küll ei lähe” Sellepärast ma jagasin infot mis siis juhtub kui angiin ravita jääb.

Mul tegelikult teisipäeval on arsti aeg, vabandust, et ei maininud. Varem ei saanud aega. Aga sinna on veel kaks ööd üle elada. Perearsti nõuandeliin soovitab muudkui taruvaiku ja imemistablette. Sidruni peale ma isegi ei tulnud, aitäh! Valuvaigistit proovisin Paracetamoli, kuid katsetan siis ka Ibuprofeni. Angiin kõlab tõepoolest hirmsalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema algataja kirjutab stiilis “pigem surm aga vot arsti juurde küll ei lähe” Sellepärast ma jagasin infot mis siis juhtub kui angiin ravita jääb.

Ei ta kirjuta selles stiilis. Ja isegi ravimata angiin ei lõpe tänapäeval surmaga, küll aga neeruhaiguste või reumaga.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu kadunud vanaema rõhutas külmetuse puhul alati hanerasvaga jalataldade ja rinnaku määramist. Ise pole sellest mingit tulemust näinud, on see platseebo efekt?Aga mõistan, et tema ajal polnudki muid ravimeid kui käepärased.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata peeglist kurgumandleid.Kasuta lisaks väikest led paneeli et kurku valgustada.Kui kurgumandlitel on valged plekid on tegemist angiiniga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Apteegist Septolete Plus sprei, lokaalne valuvaigisti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata peeglist kurgumandleid.Kasuta lisaks väikest led paneeli et kurku valgustada.Kui kurgumandlitel on valged plekid on tegemist angiiniga.

Minu angiin andis valu ainult neelamisel, mingit pidevat teravat valu mitte. Terav valu kaasnes kõripõletikuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu kadunud vanaema rõhutas külmetuse puhul alati hanerasvaga jalataldade ja rinnaku määramist. Ise pole sellest mingit tulemust näinud, on see platseebo efekt?Aga mõistan, et tema ajal polnudki muid ravimeid kui käepärased.

Praegu ka soovitavad nt lastearstid tittedel  hanerasva esimese asjana, aitab kergematel juhtudel hästi. Mida vähem keemiat, seda parem väikelastele. Ja ka muu ravi toetamiseks on hea.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõlab kui juba bakteriaalne põletik, angiin, ja vaja antibiootikumiravi.

Taruvaik etc ei aita enam, kui oled ikka paris haige juba ja viirus tusistunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalik, et angiin, aga ära välista ka koroonat.

mul oli veebruaris ja täiesti tappev kurguvalu, mis millelegi ei allunud. Ei olnud palavikku ega muud midagi, aga kurk valutas 2 nädalat, sooja tee joomine leevendas ainult korraks. Imemistabletid, taruvaik jmt ei mõjunud üldse, valuvaigistid ka mitte.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma võtaks valuvaigistit. paracetamoli näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valuvaigisti muidugi! Mina olen krooniline kurguvalutaja (iga haigus lööb esmalt kurku) ja alles mõned aastad tagasi tulin selle peale, et tegelikult sobib kurguvaluga ka valuvaigistit kasutada, ei pea spreide ja imemistablettidega piinlema ja haiguse uut etappi (nohu, köha vms) ootama.
Kõige paremini aitab mul PULBRI kujul Dolmen https://www.benu.ee/products-by-categories/medicine-and-treatment-ee/klmetus-ja-gripp-allergia/dolmen-suukaudse-lahuse-gran-25mg-n10

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valuvaigisti muidugi! Mina olen krooniline kurguvalutaja (iga haigus lööb esmalt kurku) ja alles mõned aastad tagasi tulin selle peale, et tegelikult sobib kurguvaluga ka valuvaigistit kasutada, ei pea spreide ja imemistablettidega piinlema ja haiguse uut etappi (nohu, köha vms) ootama.

Kõige paremini aitab mul PULBRI kujul Dolmen https://www.benu.ee/products-by-categories/medicine-and-treatment-ee/klmetus-ja-gripp-allergia/dolmen-suukaudse-lahuse-gran-25mg-n10

Väga hea soovitus, Dolmen on tõhusam kui paracetamol või ibumax.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei pea spreide ja imemistablettidega piinlema ja haiguse uut etappi (nohu, köha vms) ootama.

Muidu igati nõus, et valuvaigisti aitab ka kurguvalu vastu, aga spreisid ja imemistablette ei tasuks seepärast kasutamata jätta, need ju tegelevad ravimisega. Nohu ja köha ka seepärast tulemata ei jää, et valuvaigisteid kasutad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli covid sellise kurguvaluga, enne linna peale patseerima minekut teeks kiirtesti kurgust.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalik, et angiin, aga ära välista ka koroonat.

mul oli veebruaris ja täiesti tappev kurguvalu, mis millelegi ei allunud. Ei olnud palavikku ega muud midagi, aga kurk valutas 2 nädalat, sooja tee joomine leevendas ainult korraks. Imemistabletid, taruvaik jmt ei mõjunud üldse, valuvaigistid ka mitte.

Ma ei saa aru, milleks miinustatakse ülal olevat postitust?

Mul endal pole elus kurk valutanud, haigusega alati paks ja vastik nohu. Aga veebruaris põdesin koroonat ja kurguvalu oli tappev (muud midagi viga polnud peale kurguvalu). Hommikuti kogusin julgust, et kurk puhtaks köhida. Selline tunne oli, nagu keegi tõmbaks tükke kurgust välja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on mingit väga head soovitust, kuidas leevendada vastikult lõikavat kurguvalu, mis eriti öösel ja ärgates intensiivistub?

Ei ole olnud kasu taruvaigu pihustist ega mittelooduslikust pihustist. Mingit leevendust ei too imemistabletid. Olen neljakordistanud tavapärast ingveri, jõhvikate, mustsõstarde kogust, proovinud mesi-küüslauk-sibul kooslust, aga tulemus null. Leevendab vaid kuuma tee joomine. Läheb kuues päev.

Ma ei ole olnud haige neli aastat, olen olnud tervislik, jälginud toitumist ja liigun pidevalt värskes õhus. Ja nüüd selline loll lugu. Enesetunne on päeva jooksul täitsa hea.

tonsilgoni tilgad

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kapsalehed ööseks kaelale ja salliga kinni????

Ja tammetõrud varvaste vahele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalik, et angiin, aga ära välista ka koroonat.

mul oli veebruaris ja täiesti tappev kurguvalu, mis millelegi ei allunud. Ei olnud palavikku ega muud midagi, aga kurk valutas 2 nädalat, sooja tee joomine leevendas ainult korraks. Imemistabletid, taruvaik jmt ei mõjunud üldse, valuvaigistid ka mitte.

Minu hilisteismelisel lapsel oli just mõni ndl tagasi sellise tapva kurguvaluga covid. Arvasime ka alguses, et angiin, aga test tõi vastuse. Ma ei saa aru, miks su postitust miinustatud on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teemaalgatajast on saanud? Mida arstilkäik lahenduseks tõi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul aitab kurguvalu vastu selline asi – pesed sidruni ära,  lõikad koos koortega õhukesed viilud ja paned meega kihiti seisma – ning siis sööd kõik korraga ära.

Aga õetüttrel  lõppes kurguvalu erakorralise opiga – selgus, et mandlites oli mingi bakter vohama hakanud. Said veel arstilt riielda, et miks kohe ei tulnud, kuigi perearstiga olid telefoni teel suhelnud ja arvati on lihtsalt külma saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on mingit väga head soovitust, kuidas leevendada vastikult lõikavat kurguvalu, mis eriti öösel ja ärgates intensiivistub?

Ei ole olnud kasu taruvaigu pihustist ega mittelooduslikust pihustist. Mingit leevendust ei too imemistabletid. Olen neljakordistanud tavapärast ingveri, jõhvikate, mustsõstarde kogust, proovinud mesi-küüslauk-sibul kooslust, aga tulemus null. Leevendab vaid kuuma tee joomine. Läheb kuues päev.

Ma ei ole olnud haige neli aastat, olen olnud tervislik, jälginud toitumist ja liigun pidevalt värskes õhus. Ja nüüd selline loll lugu. Enesetunne on päeva jooksul täitsa hea.

mu meelest kuuma ei soovitata juua.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma aegade jooksul erinevaid asju proovinud, aga ikka jõuan tagasi TRACHITOL tablettide juurde https://www.benu.ee/products-by-categories/medicine-and-treatment-ee/klmetus-ja-gripp-allergia/trachitol?gclid=Cj0KCQjw06OTBhC_ARIsAAU1yOVyEdrrmTZVhfJBRYt8LvmLu4q6k3iboPkDdLUjvzknt7sO5ywzQH0aApOXEALw_wcB need tõesti on tuimestava toimega. Kui muud imemistabletid on praktiliselt 0 efektiga, siis need aitavad ilusti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu hilisteismelisel lapsel oli just mõni ndl tagasi sellise tapva kurguvaluga covid. Arvasime ka alguses, et angiin, aga test tõi vastuse. Ma ei saa aru, miks su postitust miinustatud on.

Mul täiskasvanuna sama lugu. Kurk valutas, neelata oli päris paha. Covid test positiivne. Palavik oli 37,6 nohu köha ei olnud. Imesin ka igasugu tablette ja taruvaiku pihustiga kurku. Natuke leevendas, aga paremaks läks kolme päeva pärast, kui Covid taanduma hakkas. Nüüd seitsmendal päeval on juba hea olla, kurk ei valuta ja palavikku ei ole. Olen Covidis teist korda ja eelmisel korral ma ei mäleta et kurguvalu oleks nii tugev olnud. Teismeline laps oli kaks nädalat tagasi ka Covidis, palavikku üldse ei olnud, aga kurtis ka kurguvalu. Praegu liigub ringi ilmselt selline Covid, mis põhjustab kurguvalu. Olen ka kaks korda vaktsineeritud, aga näe see ei päästnud mind kaks korda Covidi põdemisest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis Lõikav kurguvalu