Esileht Ilu ja tervis Lõikav kurguvalu

Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Teema: Lõikav kurguvalu

Postitas:
Kägu

Minu hilisteismelisel lapsel oli just mõni ndl tagasi sellise tapva kurguvaluga covid. Arvasime ka alguses, et angiin, aga test tõi vastuse. Ma ei saa aru, miks su postitust miinustatud on.

Mul täiskasvanuna sama lugu. Kurk valutas, neelata oli päris paha. Covid test positiivne. Palavik oli 37,6 nohu köha ei olnud. Imesin ka igasugu tablette ja taruvaiku pihustiga kurku. Natuke leevendas, aga paremaks läks kolme päeva pärast, kui Covid taanduma hakkas. Nüüd seitsmendal päeval on juba hea olla, kurk ei valuta ja palavikku ei ole. Olen Covidis teist korda ja eelmisel korral ma ei mäleta et kurguvalu oleks nii tugev olnud. Teismeline laps oli kaks nädalat tagasi ka Covidis, palavikku üldse ei olnud, aga kurtis ka kurguvalu. Praegu liigub ringi ilmselt selline Covid, mis põhjustab kurguvalu. Olen ka kaks korda vaktsineeritud, aga näe see ei päästnud mind kaks korda Covidi põdemisest.

Ja minu laps oli eelnevalt põdenud + vaktsineeritud. Tõsi, esimene põdemine piirdus pelgalt pos testiga, haige ta tegelikult ei olnud. Krista Fischeri andmed näitavad muidu, et põdemine+vaktsineerimine annab väga hea kaitse, võrdse värske boosteriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on mingit väga head soovitust, kuidas leevendada vastikult lõikavat kurguvalu, mis eriti öösel ja ärgates intensiivistub?

Ei ole olnud kasu taruvaigu pihustist ega mittelooduslikust pihustist. Mingit leevendust ei too imemistabletid. Olen neljakordistanud tavapärast ingveri, jõhvikate, mustsõstarde kogust, proovinud mesi-küüslauk-sibul kooslust, aga tulemus null. Leevendab vaid kuuma tee joomine. Läheb kuues päev.

Ma ei ole olnud haige neli aastat, olen olnud tervislik, jälginud toitumist ja liigun pidevalt värskes õhus. Ja nüüd selline loll lugu. Enesetunne on päeva jooksul täitsa hea.

Ei taha üldse hirmutada, aga selline kurku kiirgav valu  võib viidata ebatavalisele stenokardiale. Töötasin aastaid kardioloogias, sestap tean mainida. Pöördu arsti juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis Lõikav kurguvalu