Esileht Erivajadustega laps LÕK õpe tavakoolis?

Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Teema: LÕK õpe tavakoolis?

Postitas:

Saatsin selle teema lingi Masingu kooli juhtkonnale edasi.

Või arvasid, et Masingus käivate või seal tänavu alustavate laste vanemad ei käi omavahel läbi või neist ükski ei loe Perekooli foorumit, seega võidki siin süüdimatult tühjendada oma solgipange sügava puudega autistide peale või tuled siia laimama ja räigelt sõimama eripedagooge, erispetsialiste, erikoole, erivajadustega lapsi, kes õpetavad või õpivad juhtumisi Masinguski.

Kas nüüd on veel sul isu kellelegi siin raske vaimupuudega last soovida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 06:17; 06.05 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga, te omast arust suured spetsialistid, te ei oska lapsi näheski õigesti diagnoosida. Soovitada ei lasteaias sobivat rühma, ega sobivat kooli. Ammugi siis mõne kommentaari põhjal siin.
Vahel on targem vait olla!
Kõik minu poolt.

Kallis, lapsevanem!

Miks sa lahmid siin selviisil? Mina vastasin TEEMAALGATAJALE, kelle lapsele on määratud LÕK. Otsisin üles ka Teie esimese postituse ja saan aru, et Teil sellist otsust pole. Seega, milleks ärrituda vastuse peale, mis polnud Teile adresseeritudki?
Mina teen oma tööd südamega. Loomulikult on ka juhtumeid, kus pole alati lihtsaid lahendusi ja need tulebki leida koostöös lapsevanemaga.
Edu Teile ja parimat Teie lapsele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.05 14:17; 05.05 08:19; 06.05 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatsin selle teema lingi Masingu kooli juhtkonnale edasi.

Või arvasid, et Masingus käivate või seal tänavu alustavate laste vanemad ei käi omavahel läbi või neist ükski ei loe Perekooli foorumit, seega võidki siin süüdimatult tühjendada oma solgipange sügava puudega autistide peale või tuled siia laimama ja räigelt sõimama eripedagooge, erispetsialiste, erikoole, erivajadustega lapsi, kes õpetavad või õpivad juhtumisi Masinguski.

Kas nüüd on veel sul isu kellelegi siin raske vaimupuudega last soovida?

Oi, aitäh!
Masingu koolis on väga tore juhtkond ja õpetajad. Päris karm on muidugi neil teada saada, mis nende kohta siin kirjutatakse, näiteks, kuidas nemad “lapsi koolist välja viskavad” jms. Selles suhtes on muidugi kahju. Samas oleks väga õiglane kui nad teeksid midagi, et mingid isehakanud ei diagnoosiks ja mõnitaks puudega lapsi ja nende vanemaid.
Mina, kes ma ise töötan oma laste kõrvalt just selliste valediagnoositud, sildistatud laste lapsevanemate nõustajana, laseks selle teema lihtsalt kustutada. Ühtlasi, paluks jälgida, et taolised teemad eos kustutatakse. Võimalik on ka kasutaja blokeerimine. Las lapsevanemaid nõustavad ikka päris nõustajad ja seda otseses kokkupuutes lapse ja lapsevanematega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 14.04 21:47; 14.04 23:22; 15.04 15:37; 17.04 22:53; 19.04 00:25; 20.04 01:43; 21.04 00:16; 21.04 22:43; 22.04 01:04; 30.04 18:53; 02.05 23:09; 04.05 00:31; 06.05 04:13; 06.05 05:09; 06.05 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega need mured abikoolis ära ei kao. LÕK laps ju teab ja saab aru, et seda kooli, kus ta käib, kutsutakse rahvasuus “lollide kooliks”. Tal on kodus vendi ja õdesid, kes on loodetavasti normintellektiga – laps saab aru, et ta on oma õdedest-vendadest ja nende sõpradest erinev. Teda tõrjutakse ja ei võeta mängu ka kodus. Suguvõsa vaatab viltu ja ütleb halvasti, kui peres on lollike. Halvemal juhul hakatakse tervet pere tõrjuma, ei taheta suhelda, ei kutsuta suguvõsa koosviibimistele ja sünnipäevadele. Töökaaslased sosistavad ja näitavad näpuga – laps käib lollide koolis. Ja ei ole vaja mulle öelda, et need hirmud on asjatud ja nii ei ole. On küll. Mul on vaimupuudega laps ja ma räägin omaenda elust.Sellise lapsega pere on väga stigmatiseeritud.
Jah, laps võib selles koolis küll omasuguseid sõpru leida, aga ükskord peab ta ju ellu astuma ja tavaliste inimestega suhtlema hakkama, kui ta just koolist otse hooldekodusse ei lähe. Kuidas ta seda oskab, kui ta on ainult teiste vaimupuudega inimestega suhelnud?

Eestis asuvast sellist kohta ega kooli ma ei tea, mida enamus eeslaseid teab kui Lollide Kooli.

aga aegajalt ikka keegi kuskil nimetab lollide kooliks:

Tallinna Ehituskool.
Kõik eliitkoolid.
Halva mainega tavakoolid.
Siin ja seal üle Eesti asuvaid mulle tundmatute paiganimedega nn “külakohas” olevaid abikoole. (aga nii kitsalt piiritletud keskkonnas, kus küla on 100 inimesega kohake, seal ma küll usun et kogu küla kutsub sealset abikooli tõesti eranditult vaid lollide kooliks.
Tallinna erikooli, kus mu poeg õpib, seda on kohe kindlasti nii kutsutud.
Internaatkoole kutsuti juba vene ajal nii.
ahjaa, kõik Waldorf-tüüpi koolid on ka selle nimega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 06:17; 06.05 12:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )


Esileht Erivajadustega laps LÕK õpe tavakoolis?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.