Esileht Ajaviite- ja muud jutud lollikindel punane ja valge vein

Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )

Teema: lollikindel punane ja valge vein

Postitas:
Kägu

Eelpool juba nimetatud täitsa joodav vein:https://dunker.ee/toode/barone-montalto-passivento-rosso-75cl/

Aitäh, ostsin ära.

Natuke üllatav, et veinigurmaan soovitas esimesena kuivatatud viinamarjadest tehtud veini.

Aga proovime ära!

Ei olnud tegu paremusjärjestusega. Lihtsalt eelpool soovitatutest jäi silma kui ainus joodav vein soodsamas hinnaklassis. Endale joomiseks siiski ei ostaks.
Näide, mida ise heaks pean https://www.bestwine.ee/et/a/dionysos-primitivo-di-manduria-riserva

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Näide, mida ise heaks pean https://www.bestwine.ee/et/a/dionysos-primitivo-di-manduria-riserva

OK
Aga valgetest näiteks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Primitivo on punastest hea soovitus algajale veinijoojale. Marjane, moosine, vähe tanniine. Primitivo on viinamari, mille koduks on Lõuna-Itaalia, nö saapa kannus. Seda kasvatatakse ka Uues Maailmas, seal on ta nimi Zinfandel. Nii et üks selline universaalne soovitus punase veini osas: Itaalia Primitivo, või Lõuna-Aafrika Zinfandel.
Kuna need veinid on siiski küllaltki marjased-moosised, siis kogenumad veinisõbrad on neist reeglina juba üle kasvanud. Aga tõenäoliselt iga kogenud veinisõber tuleb seltskonda oma pudeliga ega eeldagi, et kogenematu pererahvas suudab pakkuda tema maitsele sobivat veini.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, Primitivo meeldib sageli ka inimestele, kes muidu kuiva veini ei joo. Teadmata veinieelistustega inimestele seega hea valik. Täiesti lollikindel.
Veinigurmaanidele rohkem Prantsuse veinid ja soovitud hinnavahemikus vaevalt piisavalt head leiab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuna need veinid on siiski küllaltki marjased-moosised, siis kogenumad veinisõbrad on neist reeglina juba üle kasvanud.

Ei ole päris nõus. Konkreetset veini jõime väga kogenud veinisõpradega ja kõigile väga meeldis. Meeldivalt nüansirohke ja maitsekas, ei anna võrreldagi kaks korda odavama primitivoga. Ja kogenud veinisõbrale meeldib ka vaheldus. Veisesteigi kõrvale võin valida väga teistsuguse veini, kui näiteks lihtsalt jutu kõrvale limpsimiseks (s.t. ilma söögita).
Ainult viinamarjasordi põhjal ei saa küll väita, kas vein on hea või mitte, sobilik algajale või kogenud joojale. Sõltub piirkonnast, korjest (esimene või mitmes), aastaarvust (ühe veinimõisa üks sort võib kahel erineval aastal täiesti erinevalt maitsta), tammevaadis laagerdunud (ja aeg) või mitte jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

OK

Aga valgetest näiteks?

Ühe lingi juba saatsin https://www.bestwine.ee/et/a/quinta-da-raza-vinho-verde-alvarinho-trajadura-do. Reaalselt saad kätte suts alla 12€-ga. Aga ma pole suur valge veini spets….Usun, et raske on mööda panna, kui valid mõne Pinot Grigio, Soave piirkonna veini või Portugali Vinho Verde hinnaklassis +-10€/pudel.
Chardonnay pole just lemmik, seda ei ostaks. Samuti Sauvignon Blanci, kui pole just Austraalia või Uus-Meremaa päritolu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen suht kindlate veinide austaja, aga ma ei oska poest osta, sest nimed meelde ei jää ja kui hakata pudelitelt lugema, siis tavaliselt läheks rohkem aega, seetõttu ostan oma veinipoest veini, kust saan spetsialisti soovituse kaasa ja soovitan julgelt veiniostjatel, kellel küsimusi või kahtlusi külastama rohkem spetsiaalseid veinipoode, saate sobivas hinnaklassis veini koos infoga spetsialistilt, tihtipeale ka ise maitsta

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

olen suht kindlate veinide austaja, aga ma ei oska poest osta, sest nimed meelde ei jää ja kui hakata pudelitelt lugema, siis tavaliselt läheks rohkem aega, seetõttu ostan oma veinipoest veini, kust saan spetsialisti soovituse kaasa ja soovitan julgelt veiniostjatel, kellel küsimusi või kahtlusi külastama rohkem spetsiaalseid veinipoode, saate sobivas hinnaklassis veini koos infoga spetsialistilt, tihtipeale ka ise maitsta

Ei julge minna näiteks küsima hinnaklassist +/-10 EUR, sest kardan saada sama suhtumise osaliseks, nagu enne siin teemas oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei julge minna näiteks küsima hinnaklassist +/-10 EUR, sest kardan saada sama suhtumise osaliseks, nagu enne siin teemas oli.

ilmaasjata muretsed. kui pood müüb alla 10€ veine, siis on täiesti normaalne küsida neilt, mida nad selles hinnaklassis soovitaksid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kindlates veinipoodides on alla 10.- ka saadaval

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta võib olla saadaval. Aga siis tuleb see ikka ise sealt riiulilt võtta, sest veiniasjatundjast müüja ei paindu ju sellist soovitama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hinnaklassis 7-8 euri pudel.

Euro käändub euro-eurot , mitte euri .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta võib olla saadaval. Aga siis tuleb see ikka ise sealt riiulilt võtta, sest veiniasjatundjast müüja ei paindu ju sellist soovitama.

ära tekita probleemi seal, kus seda pole

Please wait...
Postitas:
Kägu

teen moblaga pilti, nii hea meeles pidada, mis pakutud ja mis meeldib.

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud lollikindel punane ja valge vein