Esileht Lapse ootamine Loode ei saa kõhus piisavalt toitaineid kätte

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Loode ei saa kõhus piisavalt toitaineid kätte

Postitas:

<p style=”text-align: center;”>Kellel olnud varasemalt loote hüpotroofia ehk siis laps ei saanud piisavalt toitaineid kätte, kuidas teil on uute rasedustega kulgenud, kas on sama probleem esinenud või kulgenud ilma probleemideta. Mul oli esimese lapsega loote hüpotroofia, laps sündis 37 nädalal ja kaalus 2kg, nüüd olin uuesti rase ja rasedus peetus. Hakkasin juba mõtlema, et järsku oli ka sellel korral põhjus just see.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sündis 37. nädalal 1976g, aga 2. ja 3. laps sündisid probleemideta vastavalt 4200g ja 3970g

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 10:31; 27.12 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olnud sama kogemus nagu teemaalgatajal ja kahtlustan ka sellist seost

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 16:22; 28.12 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu esiklapsel oli hüpotroofia, sp lõigati varem välja ja hiljem arenes kiiresti. Väga tubli laps.

Lohutan, et mu teine laps oli üle 4 kilo, nii et rasedused on kõik erinevad. Ole julge edaspidigi lapsi saama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 18:32; 27.12 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel lapsel oli ja sündis 39+0 kaaluga 2650g

Teine laps sündis 37+0 kaaluga 2955g 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ei saanud toitaineid kätte? Ühe raseduse puhul oli mul ühe emakaarteri verevarustus kehv ja oht kasvupeetusele. Diagnoositi see Oscar testi UH-s ja käsiti võtta südameaspiriini – ei mäleta mis nädalani, aga mitte raseduse lõpuni välja.

Laps sündis 39 nädalal ja kaalus 3,3 kilo. Kõik mu lapsed on suht sama kaaluga olnud. Seega tundub, et aspiriinist oli abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ei saanud toitaineid kätte?

Preeklampsia. Ülikõrge vererõhk, valk uriinis, tugevad tursed jms, Olin raseduspatoloogias sees pikalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 18:32; 27.12 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ei saanud toitaineid kätte?

Minu puhul oli platsentas tromb. Tuvastati see alles peale platsenta lahkamist, kaalult oli see samuti 3x väiksem kui peaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 10:31; 27.12 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle esimese rasedusega keegi ei öelnud põhjust miks. Mul olid muidu kõik näitajad normis ja ämmaemanda jaoks oli suur üllatus, et laps nii väike. Olin enne lapse sündi ka nädal haiglas sees, uuriti ja jälgiti. Laps ise arenes ilusti ja mingeid probleeme ei olnud, lihtsalt alguses oli palju vaeva,et ta kosuma hakkaks, nagu ikka pisikestel lastel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ei saanud toitaineid kätte?

<p style=”text-align: right;”>Minu puhul oli platsentas tromb. Tuvastati see alles peale platsenta lahkamist, kaalult oli see samuti 3x väiksem kui peaks.

</p>
 

mul täpselt sama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 16:22; 28.12 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 3s rasedus oli nii et läksin esilekutsumisega sünnitama raseduse 40+ nädalat ja laps kaalus 2808g ja oli 47 cm pikk. Ka sama terve raseduse jooksul oli meeletu stress kuna pisi ei saanud piisavalt toitaineid kätte .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle esimese rasedusega keegi ei öelnud põhjust miks. Mul olid muidu kõik näitajad normis ja ämmaemanda jaoks oli suur üllatus, et laps nii väike. Olin enne lapse sündi ka nädal haiglas sees, uuriti ja jälgiti. Laps ise arenes ilusti ja mingeid probleeme ei olnud, lihtsalt alguses oli palju vaeva,et ta kosuma hakkaks, nagu ikka pisikestel lastel

Midagi sarnast. Esimene laps sündis kuu aega enne tähtaega (mis teeb 2 nädalat enneaegsust), oli sündides alakaaluline (1700 g), silmnähtavalt kõhna kehaga. Sünnitustoas olnud personal ehmatas ebaharilikult kõhna vastsündinut nähes (sest ma polnud olnud mingi erijälgimise all, viimane ultraheli, mis oleks ehk midagi reetnud, jäi varasema sünni tõttu tegemata) ja laps viidi igaks juhuks kiiresti ära. 10p olime haiglas, siis leiti, et laps jaksab rinnast piisava koguse piima ise kätte saada (väljalüpstud piima juurdetoppimist enam ei vaja) ja võime koju minna.

Uuriti platsentat, midagi ei selgunud. Teine laps sündis normkaalus.

Esimene laps on jäänudki kõhnaks. Sööb normaalselt, aga ei omasta hästi ilmselt. Kalduvus alakaalulisusele on lapse enda omapära. Minu poolt oli toitainete “pakkumine” lootele ilmsest normis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sai teine laps kasvupeetuse diagnoosi enne sündi. Kui uuesti rasedaks jäin, soovitati südameaspiriini võtta. Võtsin, aga rasedus ikkagi katkes. Siis soovitati 2x suurem südameaspiriinidoos võtta. See mõikas ja võtsin seda kuni 36.nädalani. Laps sündis 37.nädalal kaaluga 2900g.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sai teine laps kasvupeetuse diagnoosi enne sündi. Kui uuesti rasedaks jäin, soovitati südameaspiriini võtta. Võtsin, aga rasedus ikkagi katkes. Siis soovitati 2x suurem südameaspiriinidoos võtta. See mõikas ja võtsin seda kuni 36.nädalani. Laps sündis 37.nädalal kaaluga 2900g.

Mul günekoloog väitis, et kui ühe järgmiste rasedustega sama ohtu ei ole. Ütles, et küll aga võetakse suurema jälgimise alla raseduse lõpu poole, just for case.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Lapse ootamine Loode ei saa kõhus piisavalt toitaineid kätte