Esileht Lapse ootamine Loode väiksem kui peaks olema.

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Loode väiksem kui peaks olema.

Postitas:

Tere.

Olen 27 nädalat rase ja käisin hiljuti tegemas 3D/4D uuringut. Seal selgus et laps pisem, kui peaks sel ajal juba olema. Kõht pidi pisike olema. Arst arvas, et ei saa äkki toitaineid kätte aga kõik tundus korras olevat. Toitaineid saab, verevarustus korras, lootevesi korras. Aga 89% on loode sel ajal suurem kui minu oma praegu. Et miks ta siis on pisike. Kõik varasemad UH on korras olnud. Arst ütles, et halvimal juhul sünnib alla 2kg.
Kas ongi lihtsalt väike laps? Või peaksin muretsema? Ämmaemanda vastuvõtt alles juuni kuus. Samas kui ämmaemand on emaka põhja kõrgust mõõtnud, pole ta ka midagi öelnud, et liiga väike vms. Või äkki on laps vanematesse. Ma ise ka pisike ja nii ka isa 🙂 Kas kellegil sama olukord olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 09:43; 16.05 10:34; 16.05 12:02; 16.05 13:08; 17.05 10:56; 17.05 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kirjutaks kohe ämmaemandale, lisaks läheks teeks tasulise lisaks. Või see oligi tasuline lisa UH kuskil Sois juures? muidu ei tehta 27 nädal ju UH-d. kas LA oli laps vastavalt vanusele, et nüüd mahajäävus olnud?
mina käisin ka paralleelselt Soisi juures ja iga kord kirjutasin pärast oma ämmaemandale, mida Sois arvas, kuidas lapse mõõtmed olid. vastas, reageeris infole, tänas, pani kirja ka ITK andmetesse need ja võttis arvesse kõigil meie vastuvõttudel.
mida see UH arst soovitas edasi teha? no alla 2 kg sünnikaal ennustus on ikka väga väike. mul sõbrannal sündis 2,6 kg ja oli kogu aeg madalal piiril, jälgiti rohkem. kas geneetiline või ei saa toitaineid. neil oli geneetiline. mõlemad pisikesed inimesed ja laps sündis täpselt isaga samade andmetega. alla 2 kg, et ongi tavaline, tundub väga haruldane.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 09:51; 16.05 10:49; 16.05 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kirjutaks kohe ämmaemandale, lisaks läheks teeks tasulise lisaks. Või see oligi tasuline lisa UH kuskil Sois juures? muidu ei tehta 27 nädal ju UH-d. kas LA oli laps vastavalt vanusele, et nüüd mahajäävus olnud?

mina käisin ka paralleelselt Soisi juures ja iga kord kirjutasin pärast oma ämmaemandale, mida Sois arvas, kuidas lapse mõõtmed olid. vastas, reageeris infole, tänas, pani kirja ka ITK andmetesse need ja võttis arvesse kõigil meie vastuvõttudel.

mida see UH arst soovitas edasi teha? no alla 2 kg sünnikaal ennustus on ikka väga väike. mul sõbrannal sündis 2,6 kg ja oli kogu aeg madalal piiril, jälgiti rohkem. kas geneetiline või ei saa toitaineid. neil oli geneetiline. mõlemad pisikesed inimesed ja laps sündis täpselt isaga samade andmetega. alla 2 kg, et ongi tavaline, tundub väga haruldane.

Jah, ma käisin dr. Sois juures ja paberil kirjas nii:Loote oletatav kaal 884+/-129g. Antud raseduse suuruses on 11,2% looteid antud kaaluga. Aga mis see +/- seal tähendab, sellest ma aru ei saa. LA vastas raseduse suurusele, 1 päeva pani ainult hilisemaks. Samas nüüd Soiši juures on tähtaeg 3 päeva hiljem. Ning nüüd Sois ütles, et 2 nädala pärast peaks uuesti UH tegema, et siis kui ei ole kasvus järele jõudnud, peaks hakkama iga 2 näd tagant ultraheli tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 09:43; 16.05 10:34; 16.05 12:02; 16.05 13:08; 17.05 10:56; 17.05 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saadaks selle sama info enda ämmaemandale ka.
ma ei tea, mis see 27 nädalal olema peaks. ise käisin 32 nädalal. kui tähtaja mõttes nii vähe teine, siis ma muretsemiseks nii suurt põhjust ei näeks, nädalane kõikumine on täiesti normaalne. esimesest postitusest ma eeldasin, et ta rohkem maas. see +- on mõõtmisega tekkiv nö viga, et võib olla suurem või väiksem selles vahemikus.
mul oli näiteks 20 nädalal 1 nädal ees, 32 nädalal 3 nädalat ees, 36 nädalal 2 nädalat ees. ees ja suurem, siis seda mahajäävuse hirmu ei ole, aga variatsioon mõõtmistel ja kuhu täpselt langeb, on väga erinev olnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 09:51; 16.05 10:49; 16.05 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saada kindlasti see info oma ämmaemandale edasi. Samas ma hetkel veel väga ei muretseks selle kasvu pärast. Minul oli vastupidi, 25+1 mõõtis 3D/4D UH, et laps on 1 kg +/- 150 gr. Pidi olema liiga suur aga samas GTT oli korras. Juba räägiti, et peab ka hakkama tihedamalt jälgima. Samas 28+0 ja 31+0 oli ämmaka juures mõõdetud epk pigem kasvukõvera alaosas. Algul kartsin, et laps on liiga suur ja siis, et liiga väike äkki hoopis. Nüüd ongi järgmine visiit alles 35+5 juunikuus. Kui LA ajal olid mõõdud korras, siis vist ei pea praegu veel väga muretsema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, üritan juba tund aega siin oma ämmaemandat telefonitsi kätte saada. Lootusetu. Meili aadressi ka mul pole. Uurisin selle kasvupeetuse kohta, et ühed põhjused võivad olla kromosoomhaigused.muretsen just sellepärast, et äkki on mingi sündroom vms. Samas nagu UH ei tuvastanud midagi. Ei tohi üle mõelda ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 09:43; 16.05 10:34; 16.05 12:02; 16.05 13:08; 17.05 10:56; 17.05 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka see jama et loode ei vastanud suurusele just lõpu poole ja üks itk arst tegi uhd ja ütles et issand laps tuleb nii väike ajas paanikasse ja siis pidin sellepärast uuesti nädala pärast uhsse minema, sest ämmakas saatis ja oli mures. Pani vist mingi diagnoosi ka(aneemia vms) ja siis läksin üle uuele ämmakale tema arust ei olnud hullu midagi ütles et kõik rasedused on erinevad ja inimesed on erinevad, kõigil ei peagi ühte moodi olema aga ennustati alla 3 kilost last(2700-2800)aga tuli täpselt 3000 kg. (Ise olin 3200)Lapsega oli kõik korras, oli sama pikk kui ma ise sündides(49cm). Tehakse igast paanikat! Sinu olukord on vist pisut teistsugune aga samas kui ämmakas paanikat ei tee siis äkki hullu pole. Aga alla kahe kilo on natuke imelik. Peaks ikka üle kahe tulema. Lõpu poole võib su laps veel kilosi juurde küll võtta selles mõttes et sul alles 27 nädal, usu mind ta kaalub sul lõpus üle 2 kindlalt, uh aparaadiga ei saa sa kunagi täpset kaalu, naguinii valetab kuskil 500g kui mitte rohkem. 10 nädalaga on aega võtta küll juurde. Ja üks uh peaks tulema sul veel sest seda viimast uhd tehakse hiljem. Minul vist tehti 36ndal nädalal. Eks see oleneb kus sa arvel oled ja kuidas tehakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõned päevad enne sünitust ka arst mõõtis kõhtu ja arvas et kõhuümbermõõt väike- tegi siis kabinetis UH mõõtmised ja sai lapse oletatavaks kaaluks 2600. Saatis mind suurde UH-sse, aga sinna ma ei jõudnudki sest läksin sünnitama. Laps sündis 2800 ja oli täiesti terve. Lastearst ütles, et nabanööri diameeter oli väiksemapoolne ja pakkus et seepärast ka laps väiksemaks jäi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, üritan juba tund aega siin oma ämmaemandat telefonitsi kätte saada. Lootusetu. Meili aadressi ka mul pole. Uurisin selle kasvupeetuse kohta, et ühed põhjused võivad olla kromosoomhaigused.muretsen just sellepärast, et äkki on mingi sündroom vms. Samas nagu UH ei tuvastanud midagi. Ei tohi üle mõelda ????

kus arvel oled? helista infosse ja ütle, et on vaja kätte saada. suunavad edasi.
itk on email kõigil samasugune, eesnimi.perenimi@itk.ee näiteks.

ma arvan ka, et ära üle mõtle. ma muretseks, kui ta oleks öelnud enam kui nädal maas, 3 päeva pole mitte midagi. mulle sois ütles, kui 32 nädalal oli 3 nädalat ees, et tema kogemus ütleb, et see on kindel 38 nädalal esilekutsumine. liiga suureks läheb. 36 nädalal oli teine jutt, et ta ei ole siiski nii palju juurde võtnud ja esilekutsumist pole vaja. seega võta ühendust ämmaemandaga ja oota uut UH aega. Sois analüüsib väga põhjalikult minu meelest, et kui näeks vajalikku sekkumist kiiremini, siis ta oleks seda ka öelnud. soovitanud lisaanalüüse teha või mida iganes lisaks juurde uurida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 09:51; 16.05 10:49; 16.05 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, üritan juba tund aega siin oma ämmaemandat telefonitsi kätte saada. Lootusetu. Meili aadressi ka mul pole. Uurisin selle kasvupeetuse kohta, et ühed põhjused võivad olla kromosoomhaigused.muretsen just sellepärast, et äkki on mingi sündroom vms. Samas nagu UH ei tuvastanud midagi. Ei tohi üle mõelda ????

kus arvel oled? helista infosse ja ütle, et on vaja kätte saada. suunavad edasi.

itk on email kõigil samasugune, eesnimi.perenimi@itk.ee näiteks.

ma arvan ka, et ära üle mõtle. ma muretseks, kui ta oleks öelnud enam kui nädal maas, 3 päeva pole mitte midagi. mulle sois ütles, kui 32 nädalal oli 3 nädalat ees, et tema kogemus ütleb, et see on kindel 38 nädalal esilekutsumine. liiga suureks läheb. 36 nädalal oli teine jutt, et ta ei ole siiski nii palju juurde võtnud ja esilekutsumist pole vaja. seega võta ühendust ämmaemandaga ja oota uut UH aega. Sois analüüsib väga põhjalikult minu meelest, et kui näeks vajalikku sekkumist kiiremini, siis ta oleks seda ka öelnud. soovitanud lisaanalüüse teha või mida iganes lisaks juurde uurida.

Suur tänu! Olen ITK’s arvel ja kirjutasin meili ämmakale. Sest telefoni ta siiani vastu ei võta. Alguses suunatigi mind talle, aga siis vastu ei võtnud ja siis anti ta nr, kus ta ka vastu ei võta. Loodan, et meilile vähemalt vastab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 09:43; 16.05 10:34; 16.05 12:02; 16.05 13:08; 17.05 10:56; 17.05 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkasid veed tilkuma 35.nädalal ja läksin esilekutsumisele. Laps sündis 35+6 ning veel samal päeval oli suur paanika, et laps on väga väike. Reaalselt oli 48cm ja 3200g. See suuruse mõõtmine on ikka väga hinnanguline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen, et kui ma polekski vabatahtlikult läinud eraarsti juurde, siis me keegi praegu ei teakski, et lapsel kasvupeetus? minu arust võiks neid UH arvel olles ikkagi tihedamini teha, sest näed nüüd oleks vaja olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 09:43; 16.05 10:34; 16.05 12:02; 16.05 13:08; 17.05 10:56; 17.05 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas saab üldse asju nii ajada. Mul on mure ja ämmaemand ei vasta ei telefonile ega meilile. Eks peab ise hakkama uurima korduv UH

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 09:43; 16.05 10:34; 16.05 12:02; 16.05 13:08; 17.05 10:56; 17.05 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Variandid:

1. See mõõtmine ei ole tegelikult nii täpne
2. Lapsel on nabanööris sõlm, mis ei ole kogu aeg kinni pitsunud.

Minul laps sündis küll päris suures kaalus, aga oli mitmekuuline periood, kus kontrolliti 2x, sest esimene UH näitas, et laps ei ole nii suur kui võiks. Nabanööris olevat sõlme loomulikult UH.s ei nähta. See selgus sünnitusel. Nabanöör oli ka mitu x ümber kaela…
Aga ega teha poelgi midagi. Jälgimisel oleksid siis ja vajadusel varasem esilekutsumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tähtaeg on vaid 3 päeva hiljem kui 6-7 nädalat tagasi, siis ei ole ju see kasvupeetus nii suur. Loogiline! UH on VÄGA operaatori-spetsiifiline ja mitte keegi pole ilmeksimatu. Seal võib 1-2 millimeetrine mõõtmisviga juba oluliselt kaalunumbreid mõjutada. Ja statistika on teadupoolest üks kõige suuremaid valesid.
Mina võtaks rahulikult ämmaemandaga ühendust ja paluks uut uuringut umbes 2 nädala pärast nagu arst soovitas.

Meedik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli vastupidi. Käisin UHs 38nädalal, ma ei mäleta miks ja seal öeldi, et laps on ülekaaluline ja juba kaalub pea 5kg. Ma sain šhoki. Mind hirmutati nii ära. Helistasin sama
päev erakasse ja sain kohe aja ja seal vaadati üle ja öeldi, et laps on kolme kilone.
Laps sündis 2 nädalat hiljem 3,8kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Lapse ootamine Loode väiksem kui peaks olema.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.