Esileht Ajaviite- ja muud jutud Looduse reostajatele-häbi!

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Looduse reostajatele-häbi!

Postitas:
Kägu

Tahaks teada, kuidas te ennast tunnete, kui näete teisi inimesi teie järgi koristamas? Olgu nendeks siis vabatahtlikud või kojamehed.
Kas teil ei ole häbi, kui näete lapsi teie konisid korjamas või elatunud koristajat küürutamas võtmaks teie laga maast?

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellel pole häbi prahti maha loopida, pole ka häbi, kui teised koristavad. Itsitavad pihku ja veavad järgmise koorma kuhugi metsa alla. Vabandust, aga teemapüstitus on naiivne. Lagastajatel on üsna suva.

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Looduse reostajatele-häbi!

Perekoolis EI OLE EI MITTE ÜHTEGI looduse reostajat!
Seega, su postitus on täiesti vales kohas; imelik, et sa ise sellest oma piiratud mõistusega aru ei saa.

Ilmselt joodud alko ja vastav kellaaeg tõmbasid mõlemad TA mõistusele pidurit.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei ole mina sugugi kindel, et siin ei ole loodusereostajat – ühe titemamma poolt autoaknast välja lennutatud pampersi olen ka tee äärest üles korjanud. Kui sul on nii palju raha, et auto p–sse alla osta, siis sõida sellega lähimasse bensujaama ja viska ka rämps sinna prügikasti.
Või need, kes jätavad prügi kotiga metsa laagriplatsile, prügikast oli täis – siis nii palju mõistust ei ole, et võta prügi kaasa, kui kasti ei mahu, metsloomad tulevad ju kohe kotte katki rebima.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jätame kõrvale selle et suitsetamine on halb. Mida teha koniga, kui pole seda koni panna koni liivakasti?
Seepärast neid konisid on nii palju et kustutatakse ära ja jäetakse maha. Et igaks juhuks prügikasti see põlema ei paneks. Vette ja kanalisatsioonikaevu ka visatakse ohutuse pärast. Ma pole varem teadnudki kui palju kahju teeb üks koni. Niisamuti nagu terve linna kõvakate on nätsu plekke täis.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida teha koniga, kui pole seda koni seda koni liivakasti?

Oma taskutuhatoosiga võtad kaasa, loomulikult.

Mis küsimus üldse? Neid on tuhandeid erinevaid.
Aasta on 2020 ja inimene küsib sellist asja?

PS. Kui raha pole, et seda osta, võta tühi ja keeratava korgiga väike Nivea kreemi purk kasutusele.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aastal 2020 ma ei suitseta enam. Ma kuulen sellest taskutuhatoosist esimest korda. Kas igas vanuses suitsetajad on sellest üldse teadlikud?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures arvan, et neil ei ole häbi, nad ongi lihtsalt nii harjunud sellega, et keegi teine peab nende si**a koristama.
Mina õpetan oma lastele, et need inimesed on rumalad ja teevad valesti, õpetan neid loomulikult ka eeskujuga (ka seenel käies metsast toon vahel ära mõne salatikarbi või pudeli, et need prügikasti viia jne). Kui tahate rumalad olla, siis ok.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas igas vanuses suitsetajad on sellest üldse teadlikud?

See pole argument, et sina seda ei peaks kasutama.

Küll nad tasapisi saavad teadlikuks, kui eeskuju näitad ja sellega ühtlasi propageerid.
Kui nemad ei saa, siis nende lapsed saavad. Kui need veel üldse suitsetavad.
Kui perekoolikas saab foorumist millesti esimest korda teada – ma ei üllatu juba ammu.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei tea kaasa rääkida, puudub kogemus

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas igas vanuses suitsetajad on sellest üldse teadlikud?

See pole argument, et sina seda ei peaks kasutama.

Küll nad tasapisi saavad teadlikuks, kui eeskuju näitad ja sellega ühtlasi propageerid.

Kui nemad ei saa, siis nende lapsed saavad. Kui need veel üldse suitsetavad.

Kui perekoolikas saab foorumist millesti esimest korda teada – ma ei üllatu juba ammu.

Mis mõttes et pole argument et mina ei peaks seda kasutama?
Nagu pahandad minuga? Selle eest ka et ma saan sellest siit esimest korda teada.
Kust ma peaks teadma kui ma ei suitseta?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reostavad puhta südametunnistusega, sest mõne aja pärast tehakse jälle kampaania, kus lollid vabatahtlikud selle ära koristavad. Pealegi, koristajamutile peab tööd tekitama – muidu äkki koondatakse ja kas siis töötust koristajast polegi kahju?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kust ma peaks teadma kui ma ei suitseta?

Kuidas sa siis nendest konide liivakastidest tead?

Mina suitsetan, aga mingit konide liivakasti olen elus kunagi ammu vast 1 korra kasutanud ja sellise küsimuse esitamise peale ei tulekski.
Sest ma ei suitseta avalikus kohas. Ammugi mitte kuskil poe ees kõlkudes või bussipeatuses nagu mingi parm.
Ära valeta.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

1 koni reostab kuni 500l puhast vett.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mina olin suitsetaja, seda küll 20 aastat tagasi, siis ei tulnud selle pealegi, et koni visata kanalisatsiooniluugist alla. Isegi, kui sa tänaval suitsetatud, siis kustutasid selle vastu maad hoolikalt ära ja visaksid prügikasti, neid oli siis ja on ka nüüd linnades olemas.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis ära valeta? Mida ma valetan?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koni maha viskamine ja isegi koerajunni koristamata jätmine ei ole LOODUSE reostamine. Loodust reostab see, kui tibuemme oma lumehelbekese autoga treppi sõidutab, selle asemel, et lasta tal bussiga liikuda. Loodust reostab see, kui vetsus käsi kuivatad pabertaskurätiga, selle asemel, et kasutada puhurit või lihtsalt paar korda kätega vehkida. Nina nuuskamine pabersalvrätiga vs riidest taskurätiga. Toidu ära viskamine, kui saabub parim enne kuupäev kell 23.59. Igale pisiasjale max režiimis vee peale tõmbamine. Riiete ja jalatsite äraviskamine esimese kulumismärgi tekkimisel.

Sealjuures kilepakendi maha viskamine on tõepoolest looduse reostamine ja ainus, mis sobiks teema pealkirjaga.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koni maha viskamine … ei ole LOODUSE reostamine.

Loe

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koerasita metsas maha jätmine ei ole looduse reostamine, aga linnas on, kuna siin puudub võimalus loomulikuks lagunemiseks. Konide maha loopimine on looduse reostamine. Tee vahest looduse reostamisel ja raiskamisel, see on ma nina paberisse nuuskan – ei reosta kuidagi loodust.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodust reostab see, kui vetsus käsi kuivatad pabertaskurätiga, selle asemel, et kasutada puhurit

Mitu tükki põlevkivi peab elektrijaamas ahju toppima, et puhur tööle hakkaks või kui palju selle põlevkivi põletamisel tekib CO-d?
Sa ilmselt ei tea ja pole aimugi.
Puhur käib elektriga wäää.
Elekter ei kasva puu otsas wäää.
jne

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kallis naine, maailmas on tõsisemaid probleeme. Hari end eliitpedofiilide ja inimkaubanduse teemal, sinu teema siin ei pane inimesi rohkem prügi koristama. Kas sul on elus midagi puudu?:)

Muudame oma ümbruse prügikastiks? Jah on tõsisemad ja vähem tõsisemaid probleeme, aga looduse reostus on tõsine probleem, mille heaks saab igaüks midagi ette võtta, kasvõi alustuseks muuta oma suhtumist. Inimkaubanduse ja laste seksuaalse ärakasutamisega tegelevad vastavad ametkonnad, väljaõppinud spetsialistid jne – tavaline inimene ei saa siin ise eriti midagi teha, ilmselt lüüakse kohe mättasse, kui hakkad omal käel sherlockit mängima.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koerasita metsas maha jätmine ei ole looduse reostamine, aga linnas on, kuna siin puudub võimalus loomulikuks lagunemiseks. Konide maha loopimine on looduse reostamine. Tee vahest looduse reostamisel ja raiskamisel, see on ma nina paberisse nuuskan – ei reosta kuidagi loodust.

Mis tingimused siis linnas on, et seal koerasitt ei lagune? Mingi laboratooriumi või katseklaasi tingimused? Kui situd kasvõi ise haljasalale ja niiduk ning paar vihma sest üle käivad ongi su sitt laiali laotunud ja jätkub lagunemine. Linnud nokivad seest väärtusliku kraami, ussikesed ja putukad uurivad sisu. Täpselt sama trall, mis looduses. Situd asfaldile-pühib kojamees kühvlile ja viskab haljasalale või sitakogumise konteinerisse.
Paberisse nuuskamine reostab loodust ikka kordades rohkem, kui mingi koni. Sitapaberi ja nuuskamispaberi tootmiseks kulutatakse juba megakogus energiat ja vett ära ning kui palju tootmis heidet veel tekib! See on lihtsalt kujutlematu.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui situd kasvõi ise haljasalale ja niiduk ning paar vihma sest üle käivad ongi su sitt laiali laotunud ja jätkub lagunemine.

Ei ole nii lihtne. Niiduki taga sammub mees ja kui tema näeb, et sa situtad seal oma koera ja sitta ära ei korja, siis võib juhtuda, et ta sunnib sind ennast sinna sisse astuma…
Paljakäsi korjad, paned tasku ja nutad.
Metsas sellist kurja meest ei ole.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paberisse nuuskamine reostab loodust ikka kordades rohkem, kui mingi koni. Sitapaberi ja nuuskamispaberi tootmiseks kulutatakse juba megakogus energiat ja vett ära ning kui palju tootmis heidet veel tekib! See on lihtsalt kujutlematu.

Ja koni on puhtalt looduslik, mille tegemiseks ei kulugi energiat? Sigareti tootmisele kulub palju energiat ja vett, rohkem kui salvrätikule. Kui ei usu, siis loe https://www.imperial.ac.uk/news/188406/cigarettes-have-significant-impact-environment-just/
Lisaks on see otseselt loodust reostav, sest mahavisatuna reostab edasi, vastupidiselt pehmele paberile, mis laguneb kiiresti.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja saaks mõnel maal päris infarkti, kui näeks. Mine vaata Egiptusesse. Ei, mitte turistide piirkonda, vaid näiteks Kairosse. Prügikaste polegi kuskil ja visataksegi maha. Pole ka kuulnud, et seal keegi sitasurma on surnud. Eestis pole ka piisavalt prügikaste tänavatel ,aga peaks konid ja prahi taskusse panema. Mul on käekott pidevalt prahti täis seetõttu, et pole pabereid kuskile panna tänavatel. Miks ma pean prahti täis kotiga ringi käima, sest prügikaste ei leidu. Ma ei viskagi maha, mul on käekott nagu prügikasti eest ja see ei ole normaalne.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ma pean prahti täis kotiga ringi käima, sest prügikaste ei leidu.

Sest meil siin pole mahaviskamine lihtsalt moes.

Kui sulle ei sobi, siis palun, ole lahke ja lahku siit kohe. Kasvõi sinna Kairosse ja loobi maha, palju tahad.
Võid minna ka Bakuusse (maailma üks kõige sitasemaid linnu), Mumbaisse, Bagdadi jne, kus sa ennast tõenäoliselt palju mugavamalt tunneks, kui siin vastikus Eestis.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja saaks mõnel maal päris infarkti, kui näeks. Mine vaata Egiptusesse. Ei, mitte turistide piirkonda, vaid näiteks Kairosse. Prügikaste polegi kuskil ja visataksegi maha. Pole ka kuulnud, et seal keegi sitasurma on surnud. Eestis pole ka piisavalt prügikaste tänavatel ,aga peaks konid ja prahi taskusse panema. Mul on käekott pidevalt prahti täis seetõttu, et pole pabereid kuskile panna tänavatel. Miks ma pean prahti täis kotiga ringi käima, sest prügikaste ei leidu. Ma ei viskagi maha, mul on käekott nagu prügikasti eest ja see ei ole normaalne.

Huvitav, et täis pakenditega sa jaksad ringi käia, aga tühjadega enam mitte? Mina olen matkaja, looduse pole prügikaste. Ja käimegi oma prügiga isegi kuu aega järjest ringi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis tingimused siis linnas on, et seal koerasitt ei lagune? Mingi laboratooriumi või katseklaasi tingimused? Kui situd kasvõi ise haljasalale ja niiduk ning paar vihma sest üle käivad ongi su sitt laiali laotunud ja jätkub lagunemine. Linnud nokivad seest väärtusliku kraami, ussikesed ja putukad uurivad sisu. Täpselt sama trall, mis looduses. Situd asfaldile-pühib kojamees kühvlile ja viskab haljasalale või sitakogumise konteinerisse.

Vahe on selles, et tatt pole mürgine, aga koni on.
Aga sellega olen nõue, et junnide kilekotti kogumine on keskkonnale kahjulik. Parem võiks küvliga põõsa alla lennutada.

+1
0
Please wait...

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Looduse reostajatele-häbi!