Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Looduslikud ja kodused vahendid, et stimuleerida juuksekasvu lapsel?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Looduslikud ja kodused vahendid, et stimuleerida juuksekasvu lapsel?

Postitas:

Kas oskate midagi soovitada?

Minu 4 aastasel tütrel on väga-väga õhukesed juuksed mis ei kasva ka eriti, lasteaias enamus samavanadel tüdrukutel on juba ilusad pikad ja paksud juuksed. Meil mehega on ka ikka keskmisest paksemad juuksed mõlemal.

kuna ta on nii väike siis mingid ravimid ja salongishampoonid ei tule ilmselt kõne alla, sooviks just mingeid looduslikke vahendeid proovida.

Olen juba proovinud takjajuureõli, kuid kuigi panin seda vähe, siis peale juuste pesemist, kuigi shampoonitasin mitu korda, olid juuksed ikka õlised, alles peale kolmandat pesu läksid normaalseks, tundub lapsepiinamine iga kord tal 3x juukseid pesta, pealegi see pesemine rikub ju omakorda juukseid.

Et siis mingeid muid soovitusi peale takjajuureõli, või äkki on midagi, millega seda segada, et see hiljem paremini juuste küljest lahti tuleks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 15:43; 14.12 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hästi aitab juuste lõikamine. Kui ikka materjali ei ole, siis ei tasu pikki juukseid nii väikesel hoida. Ilus lühike soeng näeb palju parem välja kui kolm hõredat pikka karva. Ja juuksed muutuvad lühikesena hoides ja tihti lõigates varsti paksemaks. Nt aasta pärast võib proovida uuesti kasvatada.
Ega see, et pisikesena on juuksed hõredad, ei tähenda, et nad ka hiljem õhukeseks jäävad. Minu õe lasteaiaaegsetest heledatest beebiudusulgedest näiteks said juba algklassides paksud pähkelpruunid lokid.
Aga väikese tüdruku lühike soeng peaks kindlasti olema ilus, juuksuri lõigatud ja sobiv. Ja ilusaid klambreid ja muud tüdrukute nänni võiks ju ikka aeg-ajalt kasutada. Ühesõnaga, et laps ei kurvastaks ja tal ei tekiks tunnet, et on ilma pikkade juusteta kuidagi vähem tüdruk kui teised.
Mulle nt meeldib väikeste tüdrukute peas sellist tüüpi soeng:

http://www.learnhaircuts.com/wp-content/uploads/2014/05/Toddler-Bob-Haircut.jpg

http://www.trendirstyles.com/wp-content/uploads/2014/03/short-haircuts-for-kids-girls-2013.jpg

http://www.trendirstyles.com/short-haircuts-for-kids-girls/short-haircuts-for-kids-girls-pictures/

0
0
Please wait...
Postitas:

Nendel linkidel on küll ilusad soengud, aga kaugeltki mitte hõredad vaid ilusad paksud juuksed.

0
0
Please wait...
Postitas:

Täitsa nõus olen soenguid soovitanud käoga.
Mina tahaksin talle lasta lõigata sellist soengut http://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/ff/44/75/ff4475b94256a266fc4bed0887bc8dd0.jpg

Pisemana tal oli selline soeng ja oli päris ok. Vahepeal kasvatasime mehe soovil tal tukad välja ja lasime juustel natukene pikemaks kasvada lootuses, et lähevad paksemaks ja tuleb ilus soeng, aga pole läinud, praegu on juuksed umbes õlgadeni ja otstest ikka väga hõredad.

Samas on need aga piisavalt pikad, et segavad last, vajuvad silmade ette ja tuleb seetõttu näiteks lasteaeda minnes kinni panna, siis aga kui juuksed on kinni tunduvad need veel kuidagi eriti hõredad, külgedelt peanahk paistab juuste vahelt – oeh ma ei oska täpsemalt seletada.

Jama on ainult selles, et mehele selline soeng nagu minu näidatud pildil ei meeldi üldse ja ei ole nõus, et lapsele sellise soengu lõikan… 🙁 tema meelest on praegu ilusam. Kuidas teha mehele selgeks, et pikad hõredad juuksed pole ilusamad kui selline “potisoeng”

Kui tukki mitte ette lõigata vaid lihtsalt lühemaks, siis on sama mure – lapsel juuksed silmade ees segamas ja tuleb need kuidagi kinni panna, aga veel lühemate juuste puhul oleks tulemus vist veel imelikum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 15:43; 14.12 20:58;
Postitas:

Minu 5a on ka juuksed õhukesed aga ma ei ole selle pealegi tulnud,et neid kuidagi ise paksemaks teha. Minul olid selles vanuses ka sellised ja praegu on väga paksud.
Minule ei meeldi ka need soengud,mis nendel piltidel, samuti ei meeldi mulle tukad väikestel lastel aga see on minu kiiks 🙂
Iga hommik punun oma tütrele patsid pähe enne lasteaeda aga sellise lõikusega ei saa ju patse teha ning siis jäävad need juuksed igale poole ette, eriti on minu arvates tülikas lapsel just lasteaias olla lahtiste juustega.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ma ei ole ise veel jõudnud proovida, aga vana vene tarkuse järgi peaks aitama sibulamahl. Uusi juukseid pidi juurde tulema nagu seeni pärast vihma.

0
0
Please wait...
Postitas:

aitab ka pea täiesti kiilaks ajamine. see on küll ehk liiga ekstreemne meetod (eriti tütarlapsel), aga töötab.

0
0
Please wait...
Postitas:

See on täielik müüt, et lõigates hakkavad juuksed kasvama. Ei hakka nad midagi.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See on täielik müüt, et lõigates hakkavad juuksed kasvama. Ei hakka nad midagi.[/tsitaat]

Juuksed ja üldse karvad on otsast peenemad, juure poole kergelt jämenevad. Seega näib, et juuksed või karvakasv paranes pärast lõikust. Juuste puhul hoiavad lühikesed juuksed peas kohevamini, seega tekib jälle mulje paksematest juustest.

Mul olid lapsena ka väga nirud juuksed, aga teismelisena asi muutus ja praegu on paksud ja üsna lokkis. Aga väiksena olid juuksed sirged.

0
0
Please wait...
Postitas:

ma olin väiksena kogu aeg poisipeaga, nüüd pikad ja suht paksud juuksed. ei oska muidugi öelda, et kas just sellest.
aga kui mul raseduse ajal juukseid tuli lausa peoga, siis minu juuksur soovitas peanaha massaazi, et lasta igal õhtul pead mudida. et ergutab vereringet, juuksed saavad paremini toitaineid ja kasvavad paremini.

0
0
Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Ilu ja tervis Looduslikud ja kodused vahendid, et stimuleerida juuksekasvu lapsel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.