Esileht Erivajadustega laps Loomaaia pilet ja puudega lapse

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Loomaaia pilet ja puudega lapse

Postitas:

Tere, huvipärast tahan teada, kuidas müüakse pileteid, mina olen saanud raske puudega lapsega tasuta loomaaeda aga sõbranna oma raske puudega lapsega ei saanud isegi soodustust. Kas oleneb sellest, kuidas küsida? Mina küsisin, kas raske puudega lapse saatjal on ka soodustust ja isegi dokumenti ei tahetud aga anti 0 pilet. Samas sõbranna oli kõrval kassas ja ei saanud mitte mingit soodustust kuigi tema laps on hulkemas seisus kui minu laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel keskmine puue-nii laps kui saatja oli tasuta. Loomulikult tuleb küsida puudega lapse ja saatja piletit. Kassa juures on hinnakiri, kus kõik kirjas, samuti kodulehel.
Loomaaeda võivad tasuta külastada:
eelkooliealised lapsed koos pileti ostnud täiskasvanuga (haridusprogrammides ja ekskursioonidel osalemine tasuline),
Eesti Bioloogiaõpetajate Ühingu liikmed,
Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi liikmed,
ajakirjanikud (tööülesannete täitmisel),
teiste loomaaedade ja Tallinna Botaanikaaia töötajad,
õpilaste bioloogiaolümpiaadil osalejad,
kuni 16 aastane puudega laps (tõendi alusel) ja tema saatja,
sügava ja raske puudega 16-aastane ja vanem isik (puudega isiku kaardi või pensionitunnistuse esitamisel) ja tema saatja ning puuduva töövõimega isikud,
soodusgruppe või zoo- ja looduskoolis osalejaid saatvad õpetajad (1 täiskasvanu iga kuue koolieeliku ja iga 10 koolilapse kohta) õppeasustuse kaaskirjaga,
lepinguliste koostööpartnerite töötajad kehtiva töötõendi olemasolul (tööülesannete täitmisel),
Looduskooli õpilasringide õpilased Looduskooli õpilaspileti alusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis piletimüüja lapse seisu järgi ei vaata, see jutt, et sõbranna laps oli “kehvemas seisus” on täiesti mitteasjassepuutuv. Ja “kas oleneb sellest, kuidas küsida” on ka arusaamatu. Kas sõbranna küsis tavalist täiskasvanu piletit siis või? Või küsis ikka puudega lapse saatjale piletit? Kui ta ise ei taibanud öelda, et on puudega lapse saatja, siis piletimüüja pole ju selgeltnägija. Piletiostja esitab tõendi ja saabki saatjana tasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen aga loomaaia kassas ja ka mõnes muus kohas kokku puutunud piletimüüjatega, kes ütlevad, et ta on ju väike ja saab nagunii tasuta (eelkooliealise puudega lapse kohta, kelle puue kohesel vaatlemisel silma ei paista). Ja eeldab siis, et mina ostan ikka täiskasvanu pileti. Minu meelest pole loomaaia kodulehel varem olnud ka kirjas, et puudega laps ja saatja on tasuta. Nüüd küll märkasin viidet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa teemaalgataja küsimusest üldse aru. Hinnakiri on Loomaaial ju olemas. Kas seda ei osata lugeda või lihtsalt ei tulda selle peale, et piletihinnad ei ole mingi salastatud teema, vaid et sellega saab tutvuda nii kodulehel kui ka Loomaaia kassas koha peal?

See on veel eriti veider arvamus, et piletimüüja võtab piletihinda näo järgi. Et vaatab lapsele peale ja siis peaks puudega lapse pileti müüma? Loomulikult tuleb ise öelda kassas, et soovitakse siseneda puudega lapsega. Piletimüüja ei ole ju selgeltnägija ja ilmselt ei näinudki sellest pisikesest kassaluugist, et laps on puudega.

Ilmselgelt ei küsinud su sõbranna ka ise puudega lapse piletit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 21:24; 06.08 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna Loomaaed on ainus koht, kus ma oma kahe raske puudega lapsele olen ostnud piletid. Piletimüüja ütleb, et ah, nad on nagunii väikesed alles ja endale olen siis pileti ostnud. Iga kord olen muidugi ette näidanud puude kaardid, aga see pole lugenud. Olen ikka pileti ostnud nii endale kui oma kaaslasele. Lahkelt on ka piletimüüja perepileti meile müünud. Samas teletornis oleme korduvalt käinud tasuta, samuti Loodus-, Mere- Tervushoiu muuseumides ka ja Lennusadamas samuti. Ma ei tea, mis teema on selle Loomaaiaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, mis teema on selle Loomaaiaga.

loomaaeda oleks siis sa tasuta saanud, kui sul oleks 1 alla 16a puudega ja sina.
puude raskus pole määrav, peaasi, et tõestad ära puude.
kahe lapsega ei kehti enam tasuta.

Olen ikka pileti ostnud nii endale kui oma kaaslasele. Lahkelt on ka piletimüüja perepileti meile müünud.

kas su mõlemad lapsed on eelkooliealised?
puue ei oma tähtsust.
kui on, siis lahkelt keelduks perepiletist, see ju tuleb kallim kokku, kui on 2 eelkoolikat ja 2 täiskasvanut…
ja kui sul on kaaslane, jagage lapsed ära, siis on kumbki teil 1 puudega+1 saatja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 02:20; 27.07 02:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas sõbranna oli kõrval kassas ja ei saanud mitte mingit soodustust kuigi tema laps on hulkemas seisus kui minu laps.

puudega lapse vanemad sageli eeldavad, et kui tema teab ja näeb, siis teab ja näeb igaüks.
ei ole nii päris, puude tõestamine on nagu igasugune muu isikulise info tõestamine.
näiteks kui laps on kärus, kuna tal on liikumispuue, siis kõrvalseisja näeb lihtsalt kärus istuvat last.
või ta ei kuule, või ta on diabeetik, või ta ei räägi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 02:20; 27.07 02:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

puudega lapse vanemad sageli eeldavad, et kui tema teab ja näeb, siis teab ja näeb igaüks.
ei ole nii päris, puude tõestamine on nagu igasugune muu isikulise info tõestamine.
näiteks kui laps on kärus, kuna tal on liikumispuue, siis kõrvalseisja näeb lihtsalt kärus istuvat last.
või ta ei kuule, või ta on diabeetik, või ta ei räägi…

Pole küll selliseid vanemaid kohanud. Pigem on probleem selles, et kui vanem on lapse puuet tõestava kaardi esitanud, siis eeldatakse, et piletimüüja saab aru, et lapsega kaasasolev täiskasvanu on puudega lapse saatja. Tegelikult tuleb seda väga sageli neile selgitada ja mõnikord lausa põhjendada.
Samuti on absurdne väide, et kahe puudega lapsega kuhugi minnes neid saatev täiskasvanu ei ole järsku enam puudega lapse saatja. Oskad seda ise kuidagi põhjendada?
Saan aru, et piletit nõutakse, kui on kaasas veel mõni puudeta koolieelik, sest koolieliku tasuta pilet eeldab pileti ostnud täiskasvanut, aga isegi nii võib olla ühe täiskasvanu (piletiga) kohta mitu tasuta koolieelikut kaasas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna Loomaaed on ainus koht, kus ma oma kahe raske puudega lapsele olen ostnud piletid. Piletimüüja ütleb, et ah, nad on nagunii väikesed alles ja endale olen siis pileti ostnud. Iga kord olen muidugi ette näidanud puude kaardid, aga see pole lugenud. Olen ikka pileti ostnud nii endale kui oma kaaslasele. Lahkelt on ka piletimüüja perepileti meile müünud. Samas teletornis oleme korduvalt käinud tasuta, samuti Loodus-, Mere- Tervushoiu muuseumides ka ja Lennusadamas samuti. Ma ei tea, mis teema on selle Loomaaiaga.

Mis mõttes pole puudekaardi ettenäitamine lugenud? Kui hinnakirja järgi on puudega laps ja teda saatev täiskasvanu tasuta, siis saate MÕLEMAD tasuta. Ei mõista, miks sa endale siis pileti oled ostnud? Kui sul on kaks puudega last, siis saab ka sinu kaaslane (teine täiskasvanu) siseneda teise puudega lapse saatjana tasuta.

Ma ei saa aru, miks inimesed enda eest ei seisa? Kassas on ilmselt keegi vanamemm, kes hästi ei orienteeru hinnakirjas või pole kõik täpselt meeles. Aga sellepärast ei pea ju sina maksma, et piletimüüja pole viitsinud endale hinnakirja selgeks teha.

Natukene teisest vallast, aga ma ise olen kunagi vaielnud ühe sotsiaalkindlustusameti teenindajaga. Aastaid tagasi tahtsin lapsele saada pensioniraamatut. Sel ajal veel seda kollast kaarti ei olnud. Pensioniealine tädike, kes ilmselgelt ei teadnud, mis raamat see on, hakkas mulle selgeks tegema, et seda antakse vaid väga erandjuhtudel. Tõsi, sel ajal vist enamasti puudega lapsed eriti ei kasutanud seda dokumenti ja seda eriti ei taotletud. Aga kuna mul oli vaja sageli lapsega bussiga sõita, siis oli minu jaoks see hall, pildiga pensioniraamat oluline. Lõpuks muidugi sain selle, aga väga kummaline, et pidin seda enne pikalt nõudma.

Teadke oma õiguseid! Ja kasutage neid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 21:24; 06.08 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomaaias on mingid seniilsed memmed tööl, kellega ongi palju probleeme kogu aeg. Ei ole puudega last, sellegipoolest on olnud arusaamatusi. Tulebki siis ise selgitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Erivajadustega laps Loomaaia pilet ja puudega lapse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.