Esileht Koolilaps Loosipaki kink teismelisele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Loosipaki kink teismelisele

Postitas:

Vabandan, et veel üks loosipaki teema, aga teise teema all ei sobi küsida.

Minu lapse klassis on otsustatud omavahel loosipakid teha. Mis võiks olla vahva kink 15-aastasele poisile? Summa on 10 eurot.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.12 11:03; 15.12 19:05; 16.12 21:01; 16.12 22:37; 17.12 12:25; 17.12 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+3
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb teismelisest. Ise ostaksin ilmselt male või kabe, Maximas saab teinekord soodukaga alla 10 euro. Kui pole just puupea, huvitab teda see varem või hiljem mängida. Paljudel seda kodus pole ka.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 17:23; 18.12 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb teismelisest. Ise ostaksin ilmselt male või kabe, Maximas saab teinekord soodukaga alla 10 euro. Kui pole just puupea, huvitab teda see varem või hiljem mängida. Paljudel seda kodus pole ka.

Aitäh, see on väga nutikas kink. Täitsa mõtlen selle peale.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.12 11:03; 15.12 19:05; 16.12 21:01; 16.12 22:37; 17.12 12:25; 17.12 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ostsime samas summas suurema komplekti jõulutulesid: klassis oli nii, et iga laps toob kingi ja siis hiljem jagatakse ehk kink pidi olema sooneutraalne ning ei tohtinud sisaldada pürotehnikat.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

annan igaks juhuks lapsevanematele soovituse: ENNE kui teismeline iseenesemõistuse põhjal koostatud “jõulu-loosipaki” kooli viib, võiks lapsevanem siiski selle sisu üle kontrollida.

ise olen elanud korra üle jõulueelsel ajal koolimajas tulekahju-evakueerumise, kuna samal ajal, kui suurtel tunnid olid, olid väiksematel juba klassiõhtud loosikinkidega ning üks eelteismeline (4. või 5.kl) otsustas sõbra loosipakki mingi raketilaadse asjanduse panna ning… see kingi saanud sõber selle sealsamas käivitada.
tuletõrjesignalisatsioon hakkas üürgama, tuletõrje lendas kohale, kogu koolimaja oli ka pärast selle šõu lõppu tükk aega kärsahaisu täis.
jama oli kui palju.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Ma mõtesin, et ei reageeri sellele kommentaarile, aga kuna paar inimest lausa kiidavad sinu väljaütlemist, siis ikkagi vastan. Ei, mu poeg ei ole koomas. Küll aga, ta on raske puudega laps ja paraku ei oska sel teemal kaasa rääkida ega ise kinki valida.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.12 11:03; 15.12 19:05; 16.12 21:01; 16.12 22:37; 17.12 12:25; 17.12 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Ma mõtesin, et ei reageeri sellele kommentaarile, aga kuna paar inimest lausa kiidavad sinu väljaütlemist, siis ikkagi vastan. Ei, mu poeg ei ole koomas. Küll aga, ta on raske puudega laps ja paraku ei oska sel teemal kaasa rääkida ega ise kinki valida.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Mõtlesin ka sõna võtta. Pole küll teemaalgataja, aga olen klassijuhataja täiesti tavalises koolis. Ka minu klassis käib raske puudega laps, kes klassi loosipakina peab tegema kingi täiesti tavalisele lapsele, aga kindlasti ei oskaks seda ise valida või ei teaks, millega täiesti tavalised lapsed tegelevad või millest huvituvad. Ei ole mõtet hakata teemaalgatajat kohe hukka mõistma. Puudeid on nii erinevaid ja osad raske puudega lapsed saavad siiski tavakoolis individuaalse lähenemisega hakkama.
Ja veel, teemaalgataja ei öelnud, et ta laps on raske VAIMSE puudega.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 22:19; 17.12 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Ma mõtesin, et ei reageeri sellele kommentaarile, aga kuna paar inimest lausa kiidavad sinu väljaütlemist, siis ikkagi vastan. Ei, mu poeg ei ole koomas. Küll aga, ta on raske puudega laps ja paraku ei oska sel teemal kaasa rääkida ega ise kinki valida.

Kommentaar eemaldatud.

Jah, täpselt nii see on! Raske puudega laps käib tavalises klassis, kus teised vabalt malet ja kabet mängivad.

Miks pidin teemaalgatuses mainima, et kinki on vaja erilisele lapsele? Ei, kingi saab tavaline, terve 15-aastane poiss.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.12 11:03; 15.12 19:05; 16.12 21:01; 16.12 22:37; 17.12 12:25; 17.12 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel, teemaalgataja ei öelnud, et ta laps on raske VAIMSE puudega.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 09:04; 17.12 12:07; 17.12 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

Te olete täiskasvanud inimesed, naised, emad. Ja norite hetkel puudega noore kallal?

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Puudeid on ju erinevaid. Ja mis seal vahet on – suurem osa nn tavalisi teismelisi ka ei tea, mida nendesse loosipakkidesse panna. Lapsed nad enam ei ole, täiskasvanud veel ei ole. Kõikidele teismelistele ei meeldi poodides käia, et nad üldse kursis oleks, mida müüakse.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 09:58; 17.12 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

issand – osad on ikka siin küll kuskilt hullarist kommenteerimas või ise sügava vaimse puudega. Naised/emad – mis peredes osad lapsed kasvavad?!?

Teemasse, mis vb pole nii prkatiline: minu meelest rõõmustavad teismelised ka suure kommikoti üle, popcorn – 4 cocat, 10 pk mullinätsu, 4 pk kõrpsu ja limonaad vms.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puudeid on ju erinevaid. Ja mis seal vahet on – suurem osa nn tavalisi teismelisi ka ei tea, mida nendesse loosipakkidesse panna. Lapsed nad enam ei ole, täiskasvanud veel ei ole. Kõikidele teismelistele ei meeldi poodides käia, et nad üldse kursis oleks, mida müüakse.

Kui teismeline ise ka ei tea, mis teisele teismelisele meeldiks, no kuidas mingi “vanamutt” seda teadma peaks??

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 09:04; 17.12 12:07; 17.12 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel, teemaalgataja ei öelnud, et ta laps on raske VAIMSE puudega.

Kommentaar eemaldatud.

Ma ei saa nüüd üldse aru. Milles asi on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.12 11:03; 15.12 19:05; 16.12 21:01; 16.12 22:37; 17.12 12:25; 17.12 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel, teemaalgataja ei öelnud, et ta laps on raske VAIMSE puudega.

Kommentaar eemaldatud.

Ma ei saa nüüd üldse aru. Milles asi on?

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 09:04; 17.12 12:07; 17.12 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

1) loosiga ei tule tihti välja mitte parim sõber, kelle kohta teaks täpsemalt. Mu lapse klassis on 31 last. Selge, et kõigi huvisid pole võimalik 100% teada.
2) minu laps on täpselt samas vanuses-pole sellist asja, mis klassis üldiselt popp-selles vanuses lapsed on väga erinevad. 3) ratastoolis laps nt käib ilmselt vähem poes, kui keskmine teismeline

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 09:58; 17.12 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ära lase end häirida.
Kommikott on hea mõte, minu poja klassis vahepeal üksteiselt oma lemmikmaiusi “tellitigi”.
Veel kasutab mu poeg igapäevaselt sõbra kingitud Star warsi kruusi ja fännab naljakaid sokke, nt ostis just oranži ja sinisekirjud rotiaasta sokid.
Kendamad selle hinnaga vist midagi ka leiab, tore vidin.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kingime oma sama vanale pojale kino kinkekaarte.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ägedad sokid (Happysocks sarjast vms) ja šokolaaditahvel?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 15:03; 19.12 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tervelt kaks teismelist kodus ja nemad nt. pole absoluutselt loosipakkidest huvitatud. Ühe klassis tehakse nimetuid pakke ja kuna osalemine pole kohustuslik, siis minu laps otsustas, et ei osale. Teisel lapsel lähevad pakki kommid, sest ni tõepoolest oska välja mõelda, mida kingisaaja tahaks. Oma sõpradele oskvad nad palju paremini kinke valida, kusjuures väga tihti on kingiks mustrilised/värvilised sokid.
Minu isiklik seisukoht kooli loosipakkide osas on, et need võiks üldse olemata olla.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel, teemaalgataja ei öelnud, et ta laps on raske VAIMSE puudega.

Kommentaar eemaldatud.

Ohh jahh, võtan siis õpetajana korra veel sõna. Minu klassis käiv laps on ka raske, kuid mitte vaimse puudega. Sellegipoolest on tema mõttemaailm ja igapäevased harjumuspärased tegevused väga erinevad tavateismelise tegevustest. Tal on mõistusega kõik korras ja saab tavakoolis hakkama, kuid sellegipoolest on ta veidi omapärane ja teistest erinev. Lisaks sellele on tal liikumisraskus ja ka kõnepuue, mis tähendab, et ta tegelikult ei suhtle kuigipalju omavanustega ja kindlasti on raske neile kinki valida. Siin perekoolis võib ju aga olla teismeliste emasid, kes oskaksid väga sobivalt soovitada, mida võiks osta. Tõesti, kas on vaja kellegi puude kallal niiviisi norida? Olge õnnelikud, kui teil omal on terved lapsed ja ka nende klassikaaslased on kõik terved…

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 22:19; 17.12 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Vaimse puude all mõeldakse üldiselt madalat intelligentsi, sinagi ilmselt mõtlesid seda. Aga lisaks on meil palju lapsi, kes on mingite käitumislike eripäradega, nad ei suhestu teiste lastega, st on sotsiaalselt erinevad. Smal ajal võivad nad olla väga targad, aga nad ei pruugi tõesti teada seda, mis teisi nendeealisi huvitavad. Sel juhul ei ole tegemist vaimse puudega, aga kinki valida nad ikka ei oska.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 20:58; 19.12 10:14; 19.12 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel, teemaalgataja ei öelnud, et ta laps on raske VAIMSE puudega.

Kommentaar eemaldatud.

Ma ei saa nüüd üldse aru. Milles asi on?

Kommentaar eemaldatud.

Teemaalgataja olen. Mind kurvastavad sinu kommentaarid väga. 

Ma küsisin kingituse kohta. Aga nüüd räägime hoopis minu lapse võimetest. Nagu aru saan, olen ühtlasi ka ise diagnoosi saanud?

Minu lapse puue võimaldab tal õppida tavakoolis ja tavaklassis. Samas, oma 15-eluaasta jooksul ei ole tal oma puude tõttu olnud mitte ühtegi sõpra. Seetõttu ta eriti ei tea, millest tema eakaaslased huvituvad ja millega nad vabal ajal tegelevad.

Minu lapsel vaimupuuet ei ole. Tal on kõnepuue. Lisaks liigub kohmakalt. Tal on kehv tasakaal ja koordinatsioon, mille tõttu ta näiteks komistab ja kukub sagedamini kui tavalised inimesed. Ta ei ole füüsiliselt osav ega hea reaktsiooniga. Kekas teistega võrdne ei ole. Jookseb nagu karumõmm. Neuroloogiline häire, mis otseselt mõjutab kõne kui ka motoorikat. Ta häbeneb enda viga eakaaslaste ees ning seetõttu ta ei julge nendega suhelda. Täiskasvanutega suhtleb meelsamini. Ta ei osale klassiõhtutel, ühistel väljasõitudel, teatri-kino külastustel jne.

Mul on valida, kas ma organiseerin ise kingituse või jääb tema klassivend kingita, sest sellises olukorras ei tule mu laps iseseisvalt toime. Saan aru, et kõlab imelikult, aga kui puudub kogemus teistmoodi inimestega, siis ongi keeruline mõista. ATH ja aspergeri-autismi häiretega lastel ei ole ka enamasti vaimupuuet. Samas on neil tavainimeste mõistes terve rida kummalisi käitumisjooni ja mingites olukordades toimetulekuraskused.

Imestan siiralt, et tänapäeval veel leidub inimesi, kelles puudega inimene sellist reaktsiooni esile kutsub.
 
See selgitus peaks ammendav olema.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.12 11:03; 15.12 19:05; 16.12 21:01; 16.12 22:37; 17.12 12:25; 17.12 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel, teemaalgataja ei öelnud, et ta laps on raske VAIMSE puudega.

Kommentaar eemaldatud

Ma ei saa nüüd üldse aru. Milles asi on?

Kommentaar eemaldatud.

Sinu juttu on lihtsalt piinlik lugeda. Ära rohkem kommenteeri.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 17:23; 18.12 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja su oma laps on koomas, et ei oska sellele küsimusele vastust leida?

Ja milleks see foorum on, kui mitte selleks, et küsimusi küsida? Nõu küsimine oleks 100% normaalne ka siis, kui teemaalgataja lapsel poleks puuet.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minagi ei teadnud, et nii raskete puuetega lapsed teistega koos samas klassis õpivad. Abiõpetaja on kaasas siis? Ma arvasin, et ainult õpiraskustega lapsed koos teistega õpivad. Ärge nüüd ometi jälle solvuge keegi, inimestel on õigus mõnda asja ka mitte teada. Jah, solvata pole kellelgi kedagi õigust.

Minud 14-aastane viib kingiks ühe popi poe kinkekaardi ja šokolaadi. Tõesti, minagi olen kunagi lapsepõlves saanud klassivennalt kingituse, mis pidi ilmselt nali olema, aga solvas mind tol hetkel väga – piibu. Minule, ontlikule 14-aastasele neiule, kes polnud suitsetamist uneski näinud! See oli minu arust väga tobe.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.12 03:01; 19.12 10:58; 19.12 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see raske vaimse puudega laps käib klassis, kus teised vabalt malet ja kabet mängivad? Võiks ju siis teemaalgatuses mainida, et kinki on vaja erilisele lapsele.

Kommentaar eemaldatud.

Te olete täiskasvanud inimesed, naised, emad. Ja norite hetkel puudega noore kallal?

See on see põlvkond, kes kasvas üles ajal, mil kiusamise osas ei kehtinud veel nulltolerants. Seesama põlvkond norib täie enesekindlusega ka puudega Gretat.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Koolilaps Loosipaki kink teismelisele