Esileht Lapse ootamine Loote kaal LA ja hiljem sünnikaal

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Loote kaal LA ja hiljem sünnikaal

Postitas:
Kägu

Tere,

 

Sooviks teada mis rasedusnädalal LA uuring toimunud ja kui suur loote kaal ning hiljem juba mis sünnikaal olnud. Kas on öeldud, et suurem laps sünnib juba LA või ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaalunumbrit LA ajal ei mäleta, aga 90 protsentiil oli ja öeldi, et suur laps.

Sündis 4395g.

Aastaselt oli juba 83 cm ja 11 kilo.

Aga no me mehega mõlemad ise ka keskmisest parasjagu pikemad.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 2. lapsega ei kommenteeritud üheski UH-s, et võiks suurem laps tulla. Sain lisaks LA-le näidustuse tõttu ka 28. ndl UH. Laps sündis peaaegu 4200 g. Kuigi sünnituse kulgu see kuidagi ei mõjutanud ja saadud õmblused olid ka ilmselt seotud hoopis sellega, et lapsel oli väljudes käsi pea juures.

3. lapsega ennustati LA-s ja veel ühes hilisemas UH-s suurt last. 33. ndl UH-s öeldi juba, et on keskmine ja sündiski ca 3700 g.

Lapsed kasvavad siiski mingil määral erinevas tempos ja LA UH on kindlasti liiga vara, et kindlalt väita, et sünnibki suur laps. Siis saab üksnes prognoosida ja määrata täiendava UH

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel juurde, et 2. laps oli lisaks 54 cm pikk 😀 Aga hiljem oli ta kaalu juurdevõtmise osas koguaeg nö alumisel piiril, samas oli ta ka paras sahmerdis, väga aktiivne sünnist saadik, mis seletab ka väikest kaaluiivet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

LA oli mul esimene kõhubeebi 380grammi- ei tea kas on vähe või palju, 36.nädalal kaalus 2900 grammi. Sündis 41 nädalal kaaluga üle 4600 grammi  ja pikkust oli 55cm. Sünnituse käigus sain vaid mõned sisemised õmblused. Laps kaalus ise poole aastaselt 10 kg ja oli pikk 73cm pikk. Välimuselt pole kunagi olnud n.ö paks. Pigem on talle raske riideid leida, sest pikk ja peenike. Hetkel pea 6 aastane, kaalult 26 kg ja pikkust 130 cm. Ongi lihtsalt vanematesse 😀
Hetkel olen teise ootel. LAs kaalus pea 400grammi. Arst ütles kuna vanemad pikad siis võib seekord ka tulla suur laps. Samas ütles, et lapse kaalu pidavat kõige rohkem määrama raseduse viimase kahe kuu jooksul ema söödud toit. Soovitas mitte peale kuute enam šokolaadi ega komme jõõrida. Eks ole näha mis tuleb- õnneks magusa isu pole ka olnud 😀

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene oli juba oscaris suurem, kui pidi. LA-s oli veel suuremaks kasvanud ja 28 nädala UHs jälle suurem, 35 nädalal kaalus 2,5 kg, sündis 41+ nädalal 4 kg. Teine laps oli uh-s keskmine, sündis mõni päev enne tähtaega 3,67 kg. Kolmas oli ka uh-s keskmine ja öeldi, et tuleb sama suur nagu teine laps. Sündis nädal hiljem ja kaalus 3,5 kg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese lapsega tehti 34. rasedusnädalal UH, kus öeldi arvatavaks sünnikaaluks u 3,5kg. Sündis 3 päeva pärast TA ja kaalus 3,3kg.

Teise lapsega tehti 40+0 UH, kus ennustati kaaluks 3,85kg. Sündis 6 päeva hiljem ja kaalus 4,2kg.

Ütleks, et mõlemaga ikkagi kaaluvahemik läks täppi. Et esimene oli alla keskmise ja teine üle keskmise. Üllatusin ikkagi, et teine lausa pea kilo raskem kui esimene. Esimene kaalus 1-kuuselt ka vähem, seega mulle tundus nagu oleks kohe mitmekuuse lapse sünnitanud mitte vastsündinu. Aga hiljem kaalud ühtlustusid, alates 3k vanusest juba on kasvasid samas graafikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on

Samas ütles, et lapse kaalu pidavat kõige rohkem määrama raseduse viimase kahe kuu jooksul ema söödud toit. Soovitas mitte peale kuute enam šokolaadi ega komme jõõrida. Eks ole näha mis tuleb- õnneks magusa isu pole ka olnud ????

See on küll kahtlane väide. Võib-olla vahel õige, aga kindlasti mitte alati.

Mul on ka suur laps – sündis 4400g. LA kaalu ei mäleta, aga mingist hetkest kogu aeg öeldi, et suur laps. Aga tema suurus kindlasti ei tulnud minu söömisest, vaid ta ongi suur laps – suur pea, käed-jalad, lai rindkere.

Ma arvan, et enamasti on “süüdi” siiski vanemad – pikkadel vanematel kipubki pikem laps olema.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli laps LAs 391g, sündis 40+4 kaaluga 3610g

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on

Samas ütles, et lapse kaalu pidavat kõige rohkem määrama raseduse viimase kahe kuu jooksul ema söödud toit. Soovitas mitte peale kuute enam šokolaadi ega komme jõõrida. Eks ole näha mis tuleb- õnneks magusa isu pole ka olnud ????

See on küll kahtlane väide. Võib-olla vahel õige, aga kindlasti mitte alati.

Mul on ka suur laps – sündis 4400g. LA kaalu ei mäleta, aga mingist hetkest kogu aeg öeldi, et suur laps. Aga tema suurus kindlasti ei tulnud minu söömisest, vaid ta ongi suur laps – suur pea, käed-jalad, lai rindkere.

Ma arvan, et enamasti on “süüdi” siiski vanemad – pikkadel vanematel kipubki pikem laps olema.

Olen nõus. mina olin oma raseduse viimased 2 kuud 2020 covidi kuulsas karantiinis, st jalutuskäigud 0 – söömine ja magamine 1 ????

Laps sündis 2098kg pisike nööp. Me ise ka pisikesed.

Usun ka et geneetiline faktor on siiski kõige määravam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule ei öeldudki LA-s kaalu, isegi kui küsisin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsema kaalu saab teada kolmanda trimestri ultrahelis kui ämmaemand või naistearst suunab. Seal mõõdeti lapse kaaluks 2700g, arst ütles, et umbes kilo võtab veel laps juurde. Sündides oli kaal 3700g ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaalunumbrit LA ajal ei mäleta, aga 90 protsentiil oli ja öeldi, et suur laps.

Sündis 4395g.

Aastaselt oli juba 83 cm ja 11 kilo.

Aga no me mehega mõlemad ise ka keskmisest parasjagu pikemad.

Minu oma oli LA ajal väiksem kui keskmine ja sündis 2900 gr. Aastaselt oli 84 cm ja 14 kilo.

Mis sa oma pikkusest jahud, ei puutu yldse asjasse ju:)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on

Samas ütles, et lapse kaalu pidavat kõige rohkem määrama raseduse viimase kahe kuu jooksul ema söödud toit. Soovitas mitte peale kuute enam šokolaadi ega komme jõõrida. Eks ole näha mis tuleb- õnneks magusa isu pole ka olnud ????

See on küll kahtlane väide. Võib-olla vahel õige, aga kindlasti mitte alati.

Mul on ka suur laps – sündis 4400g. LA kaalu ei mäleta, aga mingist hetkest kogu aeg öeldi, et suur laps. Aga tema suurus kindlasti ei tulnud minu söömisest, vaid ta ongi suur laps – suur pea, käed-jalad, lai rindkere.

Ma arvan, et enamasti on “süüdi” siiski vanemad – pikkadel vanematel kipubki pikem laps olema.

See peale 18 söömise osa on kindlasti väga kahtlane jutt???? Ega laps kella järgi kasva. Kui ise tahad alla võtta, siis jah loogiline, et õhtul söödud kaloreid ära ei kuluta, aga kõhus oleva lapse kohta see kindlasti ei käi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mäleta mis kaal LA öeldi aga laps pidavat sündides kindlasti 4+ kg olema. Sündides siis T 3400g 54cm ja P 3730g 51cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese lapsega looteanatoomias kaal 347 grammi (47 tsentiili), sündis paar päeva enne tähtaega 3440 grammi, 50 cm.

Teise lapsega looteanatoomias 371 grammi (58.9 tsentiili), sündis paar päeva pärast tähtaega 4040 grammi ja 52 cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Lapse ootamine Loote kaal LA ja hiljem sünnikaal