Esileht Lapse ootamine Loote kasvupeetus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Loote kasvupeetus

Postitas:

Kellel diagnoositud loote kasvupeetus.. Millises raseduse staadiumis teada saite ja kuidas jõuti diagnoosini? Mis tüüpi kasvupeetus oli? Kuidas kulges edasine rasedus ja lapse hilisem areng?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 11:29; 04.09 17:59; 06.09 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diagnoositi alles 37. nädalal, tänu käpardist ämmaemandale ja minu enda väljanõutud ultrahelile. Tänu jumalale ei lasknud ma tal ennast pehmeks rääkida, et “milleks on teile vaja veel ühte ultraheli, vaadake kui suur kõht teil on, laps kasvab ilusti” ja sain veel ühe UH. Tegelikult olen kehatüübilt selline, kellel rasv koguneb kõhule ja rumal ämmakas ei mõõtnud emaka kõrgust.
Sain kohe keisri ja laps sündis 1976g ja 46cm. Kõik oli korras õnneks, aga kui raseduse oleks lõpuni kandnud, siis võimalik, et laps poleks ellu jäänud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 13:49; 04.09 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diagnoositi alles 37. nädalal, tänu käpardist ämmaemandale ja minu enda väljanõutud ultrahelile. Tänu jumalale ei lasknud ma tal ennast pehmeks rääkida, et “milleks on teile vaja veel ühte ultraheli, vaadake kui suur kõht teil on, laps kasvab ilusti” ja sain veel ühe UH. Tegelikult olen kehatüübilt selline, kellel rasv koguneb kõhule ja rumal ämmakas ei mõõtnud emaka kõrgust.

Sain kohe keisri ja laps sündis 1976g ja 46cm. Kõik oli korras õnneks, aga kui raseduse oleks lõpuni kandnud, siis võimalik, et laps poleks ellu jäänud.

Aitäh jagamast!
Kuidas laps peale keisrit kosus? Kui kiirelt normaalkaalu saavutas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 11:29; 04.09 17:59; 06.09 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diagnoositi alles 37. nädalal, tänu käpardist ämmaemandale ja minu enda väljanõutud ultrahelile. Tänu jumalale ei lasknud ma tal ennast pehmeks rääkida, et “milleks on teile vaja veel ühte ultraheli, vaadake kui suur kõht teil on, laps kasvab ilusti” ja sain veel ühe UH. Tegelikult olen kehatüübilt selline, kellel rasv koguneb kõhule ja rumal ämmakas ei mõõtnud emaka kõrgust.

Sain kohe keisri ja laps sündis 1976g ja 46cm. Kõik oli korras õnneks, aga kui raseduse oleks lõpuni kandnud, siis võimalik, et laps poleks ellu jäänud.

Aitäh jagamast!

Kuidas laps peale keisrit kosus? Kui kiirelt normaalkaalu saavutas?

Tüdruk on praegu 11a ja 165cm ???? ehk siis kosus ruttu ja hakkas meeletus tempos kasvama. Haiglas olime 12 päeva, sest olematu rasvakihiga ei hoidnud ta sooja lihtsalt ja pidi soojendusega voodis magama. Aga tervise poolest oli kõik korras. Ja minu lapse kasvupeetuse põhjustas tromb platsentas. Normaalne platsenta kaalub ca 600g, minu oma oli 200g. Ja teine laps kaalus sündides 4100g ja kolmas 3900g, seega see ei kordu(nud).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 13:49; 04.09 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie saime pärast sünnitust teada, et kasvupeetus oli, et platsenta või nabanöör ei toiminud õigesti. Viimases ultrahelis u 30. nädala paiku oli veidi väiksem, kui oleks pidanud, aga ultrahelis on ju ka eksimisvõimalus üsna suur, nii et siis ei osanud keegi seda kahtlustada. Laps sündis 37. nädalal, ilmselt just seetõttu veidi varem, sünnitus oli ootamatu. Kaalus siis veidi üle 2 kg ja oli 46 cm. Alguses oli toitmisega jama, tuli kaaluda ja rinnale lisaks segu anda, aga kuu ajaga sai nii kaugele, et ainult rinnapiima peale ja 6-kuuselt oli teistele omavansutele kasvult juba järgi jõudnud. Pärast lapse sündi olin temaga 1,5 nädalat haiglas, kuna bilirubiin oli kõrge ja veresuhkur kõikus, aga lõpuks sai see ka korda. Lapse hilisema arenguga oli kõik korras, terve ja nutikas laps, käib koolis juba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läksin 36.nädalal UH-d tegema ja seal avastati, et laps on 33.nädala mõõdus – ei ole enam kasvanud. Uuriti väga põhjalikult, avastati, et platsenta seesmine verevarustus on alla normi – läbi platsenta tuleb liiga vähe verd ja laps ei saa piisavalt toitaineid.
Arstid otsustasid lasta tal natuke veel kosuda (sünnikaaluks pakuti 2300g ainult).
Sündis täpselt tähtajal ja kaalus 3300g – nii et sellest kosumisest oli natuke kasu ka. Ainult kollane oli – pidime täiendavaid analüüse tegema. Hakkas kohe ilusti kaalus juurde võtma, esimese elukuuga sai 1,6kg juurde. Kasvutempo on siiani väga hea – 2-aastasena oli juba 4-aastase mõõtu, nüüd 6-sena on 8-aastase mõõdus (tegu poisslapsega, oma suurde kasvu (mees on mul 2m) isasse).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on kasvupeetus ka varasemas raseduses diagnoositud vereanalüüs+uh põhjal(ca 20ndl)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 11:29; 04.09 17:59; 06.09 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil selgus ka alles sünnitusel, et lapsel kasvupeetus. Platsenta oli vananema hakanud ja paras käkerdis. Juba 36+0 nädalal vastas laps 34+6 nädalale aga sellest numbrit ei tehtud. Laps sündis 38+6 nädalal, kaalus 2650g ja oli 48cm pikk. Väljas hakkas kiiresti kosuma. Praegu 6 kuud vana, kaalub 8kg ja on 70cm pikk 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul diagnoositi Oscaris ja rasedus ei kestnud enam kaua, loodus tegi ise valiku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Lapse ootamine Loote kasvupeetus