Esileht Lapse ootamine Loote kopsude ettevalmistav süst(süstid)

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Loote kopsude ettevalmistav süst(süstid)

Postitas:

Tere.

Palun jagage infot- oma kogemuste ja teadmiste põhjal ennekõikke.

Millistel juhtudel seda vältimatuks peetakse, et need süstid tehakse? Sellest saan ma ise ka aru, et küllap oht enneaegseks sünnituseks on , aga kui õeldakse, et teeme igaks juhuks, mis ei tähenda, et sa nüüd kohe sünnitama hakkaks, siis kas ikka on Igaks juhuks või on tõesti oht selleks juba piisav?
Või näiteks, naised, kellele on need süstid tehtud, kui palju aega mööda läks peale seda, et sünnitus algas?

Olgu siinkohal öeldud,et tegemist on kaksikrasedusega ja nädalaid on 33+1 ning olen haiglas sees juba kolm päeva, põhjusel, et tekkisid valulikud emakakokkutõmbed, mis peale süsti ssamist kadusid.

Aitäh vastamast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 09:42; 01.11 23:27; 06.11 10:32; 06.11 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin ka kaksikutega rase. Sain kopsusüstid 25.ndal nädalal kui tuli selline hirmutavam olukord. Oli umbes 50-50 võimalus, et lapsed sünnivad. Öeldi, et pigem ette valmistuda kui pärast kahetseda. ÕNNEKS ei sündinud. Pidasime oma lekkivate vete ja muude komplikatsioonidega vastu kuni planeeritud keisrini – 34. nädalal. Jumal tänatud, et lapsed need süstid varakult said. Usun, et kui neid poleks tehtud poleks üks poistest ka praegu elus (isegi 34. nädalal sündinuna).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehti 30 nädalal, samamoodi enneaegse sünnituse ohuga, enne sünnitustuppa minekut tehti ära, ööga läks olukord paremaks ja sünnitamiseks siiski ei läinud, siis kandsin säilitaval ravil veel 10 nädalat last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kopsude ettevalmistav süst ei ole tegelikult mingi imerohi. Süstitakse kaks korda tavalist hormooni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 20:29; 06.11 14:00; 10.11 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ma ei küsinud, kas tegemist on imerohuga või millega. Samuti palusin vastata ja kogemusi jagada, kellel kogemus puudub, siis pole vaja ka sõna sekka õelda. Aitäh.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 09:42; 01.11 23:27; 06.11 10:32; 06.11 14:22;
To report this post you need to login first.

Esimese lapsega tehti 31. nädalal süstid ära, sest tuvastati aktiivne sünnitegevus. Kuna see suudeti õnneks peatada, siis laps sündis 6 nädalat hiljem.
Teise lapsega tehti samuti süst ära, sest tuvastati sünnitegevus. Siis aga sündis laps päev hiljem 33 nädalal.
Minu kogemused ütlevad, et tehakse ikkagi siis, kui on tõesti ähvardav oht enneaegselt sünnitada. Parem karta, kui kahetseda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti 25+6 (üksikrasedus). Emakas oli olnud mitu päeva pidevas toonuses ja tekkisid valulikud kokkutõmbed. Haiglasse läksin nädalavahetusel ja kopse ettevalmistav süst tehti suht esimese asjana ja tilk pandi peale, et kokkutõmbed maha saada. Esmaspäeval teine arst vaatas ja arvas, et tegelikult KTG pealt midagi väga tõsist ei paistnud. Kuni 36. nädalani olin rahulikul reziimil, sündis 40. nädalal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on mõlema lapsega tehtud 33+.

Mõlemal puhul algas 33+ enneaegne sünnitegevus. Mõlemal puhul sain süstid ja sünnitegevust pidurdava ravi. Lapsed sündisid lõpuks 40+ ja 39+

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti süst 30.nädalal, kuna leiti miski bakter, mis võib põhjustada enneaegset sünnitust. Bakter raviti välja, aga 2 nädalat hiljem tekkis preeklampsia ja 32.nädalal tehti erakorraline keiser. Oli õnn, et süst varem ära tehti, kuigi teisel põhjusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul nüüd hiljuti just 34 ndl arstid arvasid, et võib sündima hakata, aga siis süsti ei tehtud, kuna sellisel nädalal ei tehta enam. Ju siis enne 34 ndl tehakse. Sündis aga 39+2,arstide arvamusest hoolimata 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule hiljuti tehti need süstid(27+nädalal), kuna emakakael oli lühenenud ja veidi avatud. Lisaks sellele olid tihedad toonused ja alakõhus mens.laadsed valud. Olin haiglas ka veidi aega. Pärast lasti koju ning pean olema rahulikus reziimis + progestorooni kasutama. Hetkel 31+nädal. Olen tiheda jälgimise all. Viimati oli emakakael jälle veidi lühenenud. Hetkel olukorda ei tea, sest mõõtma lähen jälle alles nädala pärast. Arst ütles, et kui miskit peaks jälle pihta hakkama siis tehakse veel üks süst lisaks. Õnneks praegu pole eriti kõht valutanud ja tihedalt toonuses olnud. Jälgin ka teemat huviga, kuidas teistel läinud on ja mis nädalal siis lõpuks ikka sünnitanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänaseks olen haiglas olnud täpselt nädala, selle aja sisse on mahtunud nii kopse ettevalmistavad süstid kui ka tilgad emaka pehmendamiseks, samuti mitu süsti ja tilguti 24h. Ei teagi, mida arvata, sest ega keegi mulle väga palju just infot ei edasta. Põhjuseid ma ei tea.
Haiglasse tulin toonuste ja menstruatsiooni laadsete valudega, mis praeguseks küll on taandunud, kuid mitte kadunud.
Nädalaid on 34+0.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 09:42; 01.11 23:27; 06.11 10:32; 06.11 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ma ei küsinud, kas tegemist on imerohuga või millega. Samuti palusin vastata ja kogemusi jagada, kellel kogemus puudub, siis pole vaja ka sõna sekka õelda. Aitäh.

Sellise suhtumisega ei saa su sünnitus ega lapsevanema-elu kerge olema…

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 20:29; 06.11 14:00; 10.11 18:16;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Äkki täpsustate, mida ma valesti tegin? Soovisin kogemusi, mitte Teie arvamust rohu kohta ???? Ja ma arvan, et Teie ei ole ka keegi, et siin mingeid hinnanguid andma hakata kellegile/millegile. Tegelege palun oma asjadega edasi, kui teemakohaselt pole midagi kaasa rääkida.
(Muideks, ei ole esmarase ja eelmine sünnitus 10 aastat tagasi läks küll väga kergelt, samuti ei ole minu elu lapsevanemana raske olnud, nii, et palun enne ikka mõelda, mida “suust välja ajama hakatakse”,kui suu lahti tehakse..)

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 09:42; 01.11 23:27; 06.11 10:32; 06.11 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki täpsustate, mida ma valesti tegin?

Te hakkasite teist inimest solvama ilma igasuguse põhjuseta. Ja tegelen justnimelt enda kaitsmisega edasi, kui niimoodi ilma põhjuseta rünnatakse. Minu meelest on vägagi teemakohane selgitada, et kopse ettevalmistav süst on hormoonisüst, sest kõik kes teemat loevad, ei pruugi seda teada. Üldiselt ei tohiks hormoon kuidagi emaka tegevust mõjutada, seega ei ole teie valulike emaka kokkutõmmete kadumine ilmselt sellega seotud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 20:29; 06.11 14:00; 10.11 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti 24.nädalal kui oli kahtlane verine voolus ja emakakael veidi lahti. Olin nädala haiglas ja siis kodus. Tööle enam ei läinud.Võtsin haiguslehe. Sünnitasin 41.nädalal esilekutsumisega. Emakakael oli kogu aeg ühepalju lahti, ka 41.nädalal ei tahtnud rohkem avaneda. Kolmas laps oli.????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti 30 nädalal, olid emakakokkutômbed ja emakakael lûhike ja 2cm avanenud. Laps sündis 39+4
Aga jäeti koju ja lamamisreziim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kukkusin vastu äärekivi 34.nädalal (talvel). Ja viidi haiglasse. Kõik oli ok. Aga mul hakkasid valud. Jäeti haiglasse. Olin kaks päeva haiglas ja kuna valud ei taandunud , tehti lootele kopse ettevalmistavad süstid. Kandsin ilusti lõpuni.. 38+ ei tahtnud laps välja tulla. Ja sündis 39+ nädalal. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehti need süstid 29 nädalal kuna algas sünnitegevus. Aga pandi peale ka mingid tilgad mis sünnitegevuse lõpetasid. 29+ 4 sündis poja ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle tehti ka just süstid, rasedust 32+4 eks näis kas läheb asjaks või ei. paar päeva olin haiglas nüüd sain koju tagasi. sain samuti tilkasid et emaka kokkutõmbeid vähendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Lapse ootamine Loote kopsude ettevalmistav süst(süstid)