Esileht Lapse ootamine Loote südametegevus: kord on ja siis ei ole?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Loote südametegevus: kord on ja siis ei ole?

Postitas:

Tere!
Mure järgmine.
Täna peaks olema päevade järgi rasedust 8+6. Külastasin esmakordselt ämmaemandat 6+6, siis mõõtis oletatava loote (kuna ei saanud täpselt aru kus loode asetses) suuruseks 5+6, südametegevust ei leitud. Küll aga ei meeldinud ämmaemandale rebukoti suurus (liiga suur) ning lootemuna kõrval olev hematoom. Kutsus nädala pärast uuesti. Mõõtis endiselt loote suuruseks 5+6, kuid oli olemas südametegevus. Endiselt oli mures hematoomi pärast, mis oli nädalaga suurenenud ning rebukoti suurus ka ei meeldinud endiselt. Ütles, et on suur oht katkemisele. Saatis edasi arstile, kelle juures käisin täna. Ütles, et hematoom pole üldse nii suur kui ämmaemand oli mõõtnud ning ei kujuta lootele mingit ohtu (âmmaemand väitis, et hematoom võib loote lahti lükata või veritsuse korral kaasa tõmmata), samuti rebukott, mida äe leidis, et on liiga suur, osutus tegelikkuses millekski muuks (ei mäleta kahjuks nimetust, aga pidi täiesti normaalne olema) ning õige rebukott on täpselt ümber loote, nii nagu peab. Arst mõõtis loote suuruseks 6+1, kuid kahjuks ei leidnud südametegevust ning kahtles, et äe seda eelmisel nädalal nägi. Ehk siis mu pika loo mõte on selles, et olen mitmeid nädalaid justkui asjata närveldanud, kuna rebukott on ebanormaalselt suur ja hematoom kujutab suurt ohtu. Nüüd aga selgub, et lootega on kõik muu, peale südametegevuse kõik korras. Kutsus tagasi nädala pärast, et näha mis seis siis on. Kas kellelgi on selliseid juhtumeid, et kehvemapoolse uh aparaadiga on tuvastatud südametegevus, hiljem seda ei leita ja siis jälle leitakse?
Vabandan, et väga pikk kirjeldus tuli, kuid üritasin võimalikult detailselt kõik kirja panna.
Ootan teie kogemusi ja vastuseid!

Päikest!
Kirsss

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Mure järgmine.

Täna peaks olema päevade järgi rasedust 8+6. Külastasin esmakordselt ämmaemandat 6+6, siis mõõtis oletatava loote (kuna ei saanud täpselt aru kus loode asetses) suuruseks 5+6, südametegevust ei leitud. Küll aga ei meeldinud ämmaemandale rebukoti suurus (liiga suur) ning lootemuna kõrval olev hematoom. Kutsus nädala pärast uuesti. Mõõtis endiselt loote suuruseks 5+6, kuid oli olemas südametegevus. Endiselt oli mures hematoomi pärast, mis oli nädalaga suurenenud ning rebukoti suurus ka ei meeldinud endiselt. Ütles, et on suur oht katkemisele. Saatis edasi arstile, kelle juures käisin täna. Ütles, et hematoom pole üldse nii suur kui ämmaemand oli mõõtnud ning ei kujuta lootele mingit ohtu (âmmaemand väitis, et hematoom võib loote lahti lükata või veritsuse korral kaasa tõmmata), samuti rebukott, mida äe leidis, et on liiga suur, osutus tegelikkuses millekski muuks (ei mäleta kahjuks nimetust, aga pidi täiesti normaalne olema) ning õige rebukott on täpselt ümber loote, nii nagu peab. Arst mõõtis loote suuruseks 6+1, kuid kahjuks ei leidnud südametegevust ning kahtles, et äe seda eelmisel nädalal nägi. Ehk siis mu pika loo mõte on selles, et olen mitmeid nädalaid justkui asjata närveldanud, kuna rebukott on ebanormaalselt suur ja hematoom kujutab suurt ohtu. Nüüd aga selgub, et lootega on kõik muu, peale südametegevuse kõik korras. Kutsus tagasi nädala pärast, et näha mis seis siis on. Kas kellelgi on selliseid juhtumeid, et kehvemapoolse uh aparaadiga on tuvastatud südametegevus, hiljem seda ei leita ja siis jälle leitakse?

Vabandan, et väga pikk kirjeldus tuli, kuid üritasin võimalikult detailselt kõik kirja panna.

Ootan teie kogemusi ja vastuseid!

Päikest!

Kirsss

Kahjuks selline lugu ei kõla hästi. Mis seal rebukoti või hematoomiga oli, jumal teab.. Kui arst ei leidnud 6+1 loote südametegevust, siis ma palju lootust ei annaks 🙁

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun viimasega. Ilmselt oli loode algusest peale “vigane” ja võis olla mõni aeg see südametöö,aga nüüd enam mitte. Eriti kui arst juba algul arvas,et lootekott pole siis nö õige kujuga.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 10:45; 05.04 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hiljuti oli esimesel visiidil loote suurus 5+6 ja südametegevus ilusti näha kuid rebukott suuremapoolne. Järgmisel visiidil täpselt nädala pärast oli loote suurus 6+4, rebukott paistis väiksem aga südametegevust enam ei olnud… ning läksin katkestamisele.

Eks väike lootus püsib, et järgmine kord on midagi paremini näha, aga tõenäoliselt tuleb end valmistada selleks, et seekord läks kahjuks teisiti. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 10:58; 04.04 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul lõppes selline olukord siiski halvasti. Arst tuvastas küll mingisuguse südametöö, kuid see oli pigem värelus. Rasedust oli 4-5 nädalat. Lootsime parimat, kuid 8.nädalal toimus iseeneslik katkemine (hakkas verejooks ja lootemuna irdus).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 18:51; 04.04 17:05; 04.04 20:53; 05.04 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ämmakal, kui oli 6 nädalat ja mõned päevad peale- südametööd ei leitud ning öeldi, et suure tõenäosusega on hilja loota, et miskit tekib.
Kutsuti tagasi 8n. pabistasin siis 2 nädalat ära ja 8 n minnes oli kõik hästi:) Süda lõi.

Nüüd on mul juba 21 nädala lõpp:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore lugeda, et Sinul kõik hästi lõppes 🙂
Olen teemaalgataja ja eks ma kannatan neljapäevani ära, siis on arst, kuigi mul sisetunne ütleb, et beebi ei kasva nii nagu peaks. Aga sellest hoolimata proovin mitte liialt ühte või teise äärmusesse enda mõtteid lasta ja olla lihtsalt rahulikult kuni lõpliku diagnoosini. Neljapäeval annan siia ka kindlasti teada, kuidas läks.

Kõike head!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Sel korral läks siiski nii nagu oli karta- rasedus oli siiski peetunud ning eile toimus 9h kestev iseeneslik looteväljutus ehk raseduse katkemine. Õnneks sattus see ajaliselt nii olema, et täna, mil mul oligi plaaniline arstiaeg, sai arst juba kinnitada, et kõik mis välja pidi tulema, on ilusi väljunud ja emakas on kenasti tühi ja ilus. See oli mu järgmine hirm, et on vaja meditsiiniliselt sekkuda, õnneks sai mu tubli keha ise hakkama. Aitäh kõigile, kes oma kogemusi jagasid ja usun, et kõik need lood, mis perekooli foorumis naiste poolt kirja pandud on, on äärmiselt vajalikud ja toetavad kõigile järgmistele naistele, kes sama teekonda läbima peavad. Nüüd aga tuleb anda kehale veidi puhkust ja siis uuele katsele, loodetavasti rõõmsa lõpuga katsele 🙂

Päikest!
Kirsss

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb, et seekord sedasi. Aga ma jäin peale 8.nädalal katkemist varsti uuesti rasedaks ning siis kulges rasedus edukalt lõpuni. Loodan, et sul läheb ka hästi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 18:51; 04.04 17:05; 04.04 20:53; 05.04 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tohib küsida, kui kaua aja pärast rasestusid? Minul soovitas arst oodata ära 2 menstruatsiooni, mitte isegi seetõttu, et varem ei võiks, vaid selleks, et keha saaks taastuda. Mõtlen ise, et tahaks ikka peale esimest menstruatsiooni uuesti üritada, loomulikult jälgides oma enesetunnet jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul soovitas arst 3 kuud vahele jätta. Juhtus nii, et kasutasime küll kondoomi, aga läks vist midagi väga nihu. Päevad pidid hakkama täpselt 4 nädalat peale katkemist, kuid ei hakanud. Läksin siis uuesti kontrolli ja seal tuvastati juba uus rasedus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 18:51; 04.04 17:05; 04.04 20:53; 05.04 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas rasedus kulges? Ja kas tundsid, et oleks võinud kehal lasta kauem puhata? Küsin selleks, et kibelen ise ka kiiremini uuesti asja kallale asuma kui alles peale 2st menstruatsiooni 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ütles arst et kuna mu rasedus oli väike (6+4) siis piisab ühe mensese ära ootamisest, et kui keha pole valmis, siis lihtsat ei rasestu veel. Seega ma hakkasin see kuu uuesti proovima, kuid usun, et läheb veel aega triipudeni.

Loodan et mõlemad saame juba mõne kuu pärast triibujuttu ajada! Kõike head!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 10:58; 04.04 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jäin ka kohe peale katkemist rasedaks. Tol ajal kästi ka 6 kuud oodata. Aga ei oodanud. Ja 6nädala pärast oli test uuesti triibuline. Sündis suur ja terve laps.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 10:45; 05.04 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mul kõik rasedused kulgevad suure iivelduse ja oksendamisega, siis oleks võinud ikkagi mingi vahe jääda. Mina olen seda tüüpi, kel iiveldab 24/7 ja niimoodi 17-18 nädalat jutti. Kui liita see katkenud rasedus ja uus rasedus otsa, siis seda kurnav oksendamisperiood venis liiga pikaks. Muidu kulges kõik normaalselt – tita kasvas kenasti ja sündis 2 päeva enne tähtaega.
See, kui pikk vahe jätta, sõltub ikkagi enesetundest. Kui organism taastunud ja meel valmis, siis võib ju kohe uuesti proovida. Kui organism valmis pole veel, siis uus rasedus tuleb natuke hiljem lihtsalt 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 18:51; 04.04 17:05; 04.04 20:53; 05.04 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jäin peale peetumist lapseootele umbes kolm kuud hiljem. Tänaseks rasedust 13+ nädalat ja seni titaga kõik kenasti olnud.
Küll olen ise murelikum kui eelmistel kordadel, kui isegi ei osanud arvata, et midagi võiks valesti minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli katkemine 7.ndal nädalal ja tahtsin ka oodata aga üllatuseks(meeldivalt) vahepealset mensest ei tulnudki ja olin kohe uuesti rase. Sellega läks kõik hästi, kuigi pisike hirm uue katkemise eest oli päris pikalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen kaasa, aga nüüd on see möödas. Ma siiski soovitaks vähemalt 1 päevad ära oodata, esiteks kasvõi seepärast, et kui emakas on veel mingid jäägid, saab emakas uute päevadega veelkord puhastuda ja lihtsalt emakakael jms taastuda. Muidugi võib ka hästi minna kiiresti uuesti rasestumine, aga kui keha pole valmis, võib ka järgmine rasedus katkeda, seda poleks ju küll vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan öelda, et mul oli enam-vähem sama asi. 2018 aasta alguses. Rasestusin, aga esimeses UH-s, mis oli 7+, oli ainult lootemuna, loodet ei olnud. Nädala pärast oli tekkinud loode, aga südametööd ei olnud. Veel nädala pärast oli loode alles, aga mõõtudelt juba väiksem, ja süda muidugi ei löönud selgi korral. Tableti abort tehti ehk puhastus. Mu mõistus ei suuda aru saada, miks on vaja kõik emakapuhastused abordi alla panna. Abort on minu jaoks soovimatu raseduse eemaldamine vms. Kui on tegemist peetunud rasedusega, võiks selle protseduuri nimi olla ikkagi puhastus vms, mitte abort. Igatahes, naistearst andis teisipäeval mulle tableti, et võtaksin selle õhtul ära, mis pidi pehmendama emakakaela. Neljapäeval pidin minema päevaravisse. Neljapäeva öösel aga hakkas ise puhastuma juba kõik. Nagu päevad oleks hakanud, ärkasin üsna tugeva päevade aegse kõhuvalu tõttu üles ja jooksin ruttu vetsu. Side alla, neid läks 4 tunni jooksul umbes 4-5 tk. Hommikul haiglasse, seal oldi rahul, et ise peale hakkas. Sain veel mõned tabletid tuppe ja valuvaigistit suu kaudu. Pidin olema seal umbes 2 tundi, lubati, et see kõige suurem valu on möödas. Edasi sain koju ja jätkusid nagu tavalised päevad. Kahe nädala pärast läksin naistearstile kontrolli, kõik oli ära puhastunud.
Sellest edasi 3 kuu pärast rasestusin uuesti ja praegu on mu kõrval meie kaua oodatud beebi, kes sündis märtsis 🙂

Enne seda 2016 hakkasime triipe püüdma, rasestusin 6 kuuga, kuid see samuti peetus. Teada sain KV ultrahelis. Siis tehti kirurgiline abort. Ja 2018 aasta alguse rasedus tekkis alles 9 kuu möödudes. Seega minu kogemus näitab, et peale med.aborti on rasestumine kiirem. Kirurgiline ikkagi kahjustab päris tugevalt emakat ja taastumine võtab kauem aega.

Kurb, aga selline on elu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Sel korral läks siiski nii nagu oli karta- rasedus oli siiski peetunud ning eile toimus 9h kestev iseeneslik looteväljutus ehk raseduse katkemine. Õnneks sattus see ajaliselt nii olema, et täna, mil mul oligi plaaniline arstiaeg, sai arst juba kinnitada, et kõik mis välja pidi tulema, on ilusi väljunud ja emakas on kenasti tühi ja ilus. See oli mu järgmine hirm, et on vaja meditsiiniliselt sekkuda, õnneks sai mu tubli keha ise hakkama. Aitäh kõigile, kes oma kogemusi jagasid ja usun, et kõik need lood, mis perekooli foorumis naiste poolt kirja pandud on, on äärmiselt vajalikud ja toetavad kõigile järgmistele naistele, kes sama teekonda läbima peavad. Nüüd aga tuleb anda kehale veidi puhkust ja siis uuele katsele, loodetavasti rõõmsa lõpuga katsele ????

Päikest!

Kirsss

Väga positiivne ja elueterve suhtumine Sul. Oled kahe jalaga maa peal ja saad aru, et selliseid asju paratamatult tuleb ette. See on väga hea, et sa asja kaine mõistusega võtta suudad. Patja nutmine ja kuude viisi halamine 6n raseduse katkemise pärast on igas mõttes kahjulik.
Edu järgmiseks korraks. Kõike head Sulle!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Lapse ootamine Loote südametegevus: kord on ja siis ei ole?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.