Esileht Lapse ootamine looteanatoomia ja raseduse katkestamine II trimestril

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: looteanatoomia ja raseduse katkestamine II trimestril

Postitas:
Kägu

Hakkasin mõtlema sellise asja üle. Teatavasti Eestis on lubatud rasedust meditsiinilistel näidustustel katkestada kuni 21. rasedusnädala lõpuni. Aga mõnikord selguvadki mingid rasked rikked alles looteanatoomia uuringul, mis tehakse 20. nädala kanti, ja vaja on teha edasisi analüüse, nt looteveeuuringut. Looteveeuuringu vastused aga võivad tulla kuni 3 nädalat, mis aga juba läheb lubatud katkestamise ajast üle. Kas sellisel juhul peabki haige lapse sünnitama või saab need vastused kiiremini? Ma tean, et mingid kiirvastused tulevad 3 päevaga ja põhjalikumad vastused 3 nädala jooksul. Kas kellelgi on kogemust? Mu enda looteanatoomia aeg on pandud alles 21. nädala lõppu, sellepärast tekkiski küsimus. Mul ununes ämmaemandalt rikete ja katkestamise kohta II trimestril küsida. OSCAR testil oli kuklavolt normist veidi suurem – 3,1 mm, samas riskid kõikidele sündroomidele tulid siiski väga madalad (Down 1:8000 ja teised 20 000). Tegin vabatahtlikult omal kulul ka PanoramaXP NIPT-testi ja see oli korras ja muid anomaaliaid seni ei ole olnud. Looteveeuuringut ei tahtnud keegi teha. Öeldi, et vajadusel saab selle üle looteanatoomia uuringul otsustada, aga see toimub ju juba nii viimasel hetkel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tulid lvu esialgsed vastused järgmiseks päevaks. Oli ka juba 21. nädal käes. Kui vaja, siis tehakse kiiresti

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Lapse ootamine looteanatoomia ja raseduse katkestamine II trimestril