Esileht Rasestumine ja lapse ootamine lootevee uuring

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: lootevee uuring

Postitas:

Loobusin lootevee uuringust, kuna selleks polnud meditsiinilist näidustust. Nüüd tagantjärgi olen mõelnud, et oleks pidanud vähemalt küsima, mis haiguste suhtes see standartne uuring tehakse. Ehk oskab keegi aidata, mis haigusi uuritakse? Arutluse all oli uuring, kuna vanust 38.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 09:36; 16.02 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sinu enda ÄE või arst ei selgitanud, mida looteveeuuringul tehakse ja mida uuritakse? Imelik … aga see selleks.
Uuritakse põhilisi kromosoomide väärarenguid ja nendest tulenevaid sündroome _ Down, Edwards, Patau.
Esimese lapsega ma ka loobusin uuringust, aga nüüd teisega tegin just vanusest tulenevalt. Kuna vanusega (üle 35) kahjuks need riskid kõik suurenevad.
Aga sul ju võimalus veel see uuring teha, kui peaksid ümber mõtlema, rasedust alles nii vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei selgitanud ja ise ei taibanud küsida, sest arutlesime teemal, et testid on korras olnud ja meditsiinilist põhjust ei ole teha ja ITk-s siis ei soovitata teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 09:36; 16.02 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult ema vanus ei olegi enam LVU näidustuseks, kui testid korras, siis ma isegi ei mõtleks sellele teemale. Endal kahjuks see protseduur ees:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 41 kui kaksikuid ootasin. Tehti kauklavolt ja kaks veretesti ja arst ütles, et kuna need korras, siis pole vaja LVU-d teha, et vanus ei ole enam ainukene kriteerium kui kõik muu ok. Usaldasin arsti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina 41a ja hetkel 9 nädalat, samuti arst ütles, et enam ei ole mingit vanusest lähtuvat LVU-d kõigile, kui veretestid korras siis puhtalt vanuse pärast ei tehta enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks siin peabki igaüks ise otsustama. Mitte ükski veretest või UH ei anna 100% kindlust, et lapse kromosoomidega on kõik korras.
Tavaliselt muidugi on kõik hästi, aga kuna minu tutvusringkonnas on juhtum, kus korras veretestide ja UH-ga naisel (vanust 37) sündis ikkagi kromosoomiveaga laps, siis mina olin sellest piisavalt hirmutatud, et ise LVU teha.
Veelkord – see on iga naise väga isiklik otsus ja sundida selleks kindlasti ei saa. LVU protseduur ju ka teatud katkemiseriskiga. Ja sellesse ei saa kergekäeliselt suhtuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain aru, et see haiguste hulk, mida nad LVUga uurivad, pidi olema ikka päris suur. Need tavavariandid, Down, Edwards, Patau jne, lisaks sugukromosoomide väärarengud jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah aga puhtalt naise küsimise peale ei tehta ka LVU-d ja ka LVU ei anna 100 %,et sünnib terve laps. LVU näitab ainult teatud haiguseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine lootevee uuring

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.