Esileht Lapse ootamine Looteveeuuring (LVU)

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Looteveeuuring (LVU)

Postitas:
Kägu

Kirjutan oma postituse julgustamaks neid, kellel on looteveeuuring ees. Ise väga palju infot selle kohta siit ei leidnud kui endal seda teha tuli. Olin tohutus pabinas ja kujutasin ette ei tea mida.

Minu LVU tehti Keskhaiglas, arstiks oli dr. Ridnõi. Enamik aega kabinetis olemisest võttis infolehe lugemine, allkirja andmine paberitele, et olen protseduuri sisust teadlik. Katkemisohuks nimetas dr. Ridnõi 0,3% ehk siis 3 juhtumit 1000st. Kõigepealt tehti ultraheliuuring lapse suuruse ja asendi hindamiseks, looteveehulga määramiseks ning platsenta asetuse uurimiseks. Kui hakati lootevettt võtma, desinfitseeriti kõht, lasti sel ainel kuivada ning asetati kõhule ning jalgadele steriilsed linad. Siis otsis dr. Ridnõi sobivat kohta, kust nõel ohutult läbi kõhunaha võiks minna. Torge ei olnud eriti valus, tõesti ei erinenud veenivere võtimise valust. Nõel on üsna pikk ja imepeenike, nagu juus. Kui nõel läks läbi emaka, oli see pigem pingetunne, kui valu. Protseduur kesti 2 minutit, kuni täiedeti üks väike ja kolm suuremat topsi, umbes nagu veeniverel. Kõike sai jälgida seinal olevalt UH ekraanilt. Protseduuri ajal liigutada ei tohi, aga 2 minutit liikumatult olla polnud mingi vaev. Nõela eemaldamist ei olnudki tunda. Vaadati veel korra laps üle, et süda lööb ja kõik on korras. Siis pandi kõhule plaaster ning paluti öelda enda nimi. Ma võin öelda, et hirm oli suurem, kui protseduuri ebameeldivus tegelikult väärt oli. Haavakoht oli samal päeval natuke hell, järgmisel paaril päeval tundsin paaril korral kerget kiiresti mööduvat tuikamist haavas, aga midagi hullemat ei olnud. Valu korral soovitas arst valuvaigistit võtta, aga seda polnud vaja. Ruumis viibis kogu aeg ka ämmaemand, kes siis aitas protseduuri läbi viia, tema hoidis topse lootevedelikuga täitumise ajal.

Esimese vastuse ehk kiirtesti vastuse sain juba järgmisel päeval. Teise vastuse ehk vastuse põhjalikule kromosoomiuuringule 17 päeva pärast.

Loodan, et kellelgi on sellest infost abi ja annab julgust.

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh jagamast, mind ootab see esmaspäeval ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma õigesti mäletan, siis mulle selgitas minu ämmaemand eelnevalt ilusti, mida see uuring endast kujutab, nii et mingit ärevust ma ei tundnud. Tõesti, katkemise oht on ju teoreetiliselt igal rasedusel nagunii, see 0,3% lisa ei anna põhjust pabistada. Boonusena saate küllalt varakult teada lapse soo – kui tahate. Kui ei taha, siis vägisi ütlema ei hakata.

Vahva anekdoot, mida hiljuti kuulsin: enne, kui toonekurg lapse toob, tuleb tänapäeval sookurg ja ütleb, kas on poiss või tüdruk.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samamoodi tehakse ka koorionbiopsia, kus võetakse platsentast proov. Minul on tehtud koorionbiopsia 2 korda ja minujaoks lõppesid mõlemad korrad kokkukukkumisega. Oleneb inimese valulävest ja valutalumisest. Mina seda protseduuri ei kannata see on väga valus, ja eks hirm tekitab veel suuremat valu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tehti juuli alguses ka looteveeuuring. Protseduur võttis ikka tunduvalt rohkem aega kui see paar minutit. Kõik oleneb sellest, kui kiiresti piisav kogus vett kätte saadakse. Päris ebamugav oli see kõik. Pärast proovi oli mul hea meel, et olime koos mehega tulnud, sest autos hakkas mul kõht järjest kõvemini valutama ja mingi hetk ma juba nutsin. Koju jõudes võtsin kohe 2 no-spa tabletti ja pikutasin, õnneks läks valu üle. Aga vähemalt saime kindluse, et kõik on korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin just sama protseduuri lâbi ja võin ka julgustuseks öelda, et oli tõesti vaid väheke ebamugav, aga valutu. Ma ise ekraanile ei vaadanud, aga arst ilusasti rääkis, mida teeb ja pärast sain kiita, et tubli olin. Hiljem mingeid krampe ega valusid ei olnud. Arstiks oli seesama dr Ridnõi, kes muidu vastuvõtu muul ajal oli paras printsess (ja ta on kusjuures meesterahvas), aga protseduuri läbiviimise ajal oli ta kindlameelne, julgustav ja tundsin end absoluutselt rahulikult, sest teadsin, et olen kogenud ja kindlates kätes.

Teemaalgataja, miks su käest peale protseduuri nimi küsiti? ???????????? minult ei küsitud, st nime teadsid nad ju juba siis, kui kabinetti astusin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Lapse ootamine Looteveeuuring (LVU)