Esileht Koolilaps Loovtöö 8-9 klass

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Loovtöö 8-9 klass

Postitas:

Milliseid loovtöid on teie lapsed teinud põhikoolis?
Minu poeg mõtles teha kaasaskantava grilli, aga ta arvab, et see on liiga lihtne. Mina olen nõutu.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 01:02; 20.08 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad pojad tegid minifirma ja mõlemal oli see ka toiduga seotud. Esimene poeg jõudis oma kaubaga ka looduspoodidesse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et see on täiesti ok. Lisandub ju kirjalik osa. Pidagu juhendajaga nõu, kui kahtleb.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see on väga hea teema, eriti kui laps ise selle välja mõtles.
Teema peab ennast kõnetama ja huvitama, siis on selle teostus lihtne ja töö saab huvitav.
Lisaks praktilisele grilli valmistamisele sisaldab töö ka teoreetilist osa – nt milliseid grille on olemas, millised on nende plussid ja miinused. Mida ohutust silmas pidades grilli puhul peab arvestama jne. Lisaks grilli valmimise dokumenteerimine loovtöösse ning katsetamine ja katsetuste dokumenteerimine. Näiteks kui grill valmis, siis võtab mitu erinevat grillitavat asja (kana, siga, mingid vorstid) ja grillib neid ning pärast hindab kindlaid kriteeriumeid arvestades, mida oli antud grillil kõige parem grillida, mis tuli kõige maitsvam, kas katsegrillimise tulemusel saaks miskit grilli juures muuta või parandada jne.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

programmeeris ühe õppeotstarbelise arvutimängu.
dokumenteerimine oli jah ka meie lapsel see kõige hullem asi selle loovtöö juures. kõik muu oli kukepea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kõige tähtsam on igat sammu ikka pildistada, tööprotsessi ja ka selle planeerimist kirjeldada, seda tuleks teha jooksvalt, mitte mõelda, et algul meisterdan valmis ja siis dokumneteerin. Kui juhtub midagi nässu minema, siis see ka dokumenteerida, saabki analüüsida, millest viga tekkis, kuidas selle avastas, kuidas korrigeeris ja mida sellest õppis. Kõige tähtsam on juhendaja leida. Kui koolis juhendaja ütleb, et see on piisav projekt loovtööks, siis saabki selle teema valida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu nii põhjalike vastuste eest!

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 01:02; 20.08 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks laps tegi (põhiliselt) puidust ühe sportmängu mudeli, suhteliselt raske teema ja käeliselt ta ka väga osav pole, aga midagi ta ikka valmis nikerdas ja arvestatud ka sai. Oleks ta eelnevalt kodus nõu pidanud, siis oleks me ta tõenäoliselt ümber veennud või midagi lihtsamat soovitanud, õpetaja poolt mingeid soovitusi ei tulnud.
Dokumenteerimine, eelarve ja tööprotsessi kirjeldus on jah kõige tähtsamad. Seega kui laps tahab teha kaasaskantavat grilli, siis las teeb, võib-olla tuleb midagi vinget.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Loovtöö 8-9 klass