Esileht Väikelaps Lõpetage lasteaedades kommide ja shokolaadide jagamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Lõpetage lasteaedades kommide ja shokolaadide jagamine

Postitas:

Pea iga nädal on lasteaias komme saadud, kust need tulevad ?
Kui on sünnipäev, siis palun andke 1 komm või 1 väike koogilõik, mitte ärge nuumake lapsi nendega.
See ei ole lapse tervisele ja hammastele hea. Nad ju lähevad komme söönuna vahel ka magama, mitte ei pese neid

+6
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 23.10 11:07; 23.10 11:10; 23.10 14:42; 23.10 20:10; 25.10 14:08; 25.10 14:12; 25.10 20:15; 27.10 08:17; 27.10 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea iga nädal on lasteaias komme saadud, kust need tulevad ?

Kui on sünnipäev, siis palun andke 1 komm või 1 väike koogilõik, mitte ärge nuumake lapsi nendega.

See ei ole lapse tervisele hea

Sina ei tule ütlema mulle palju ma oma lapsele kommi annan eks 🙂

+8
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 11:09; 25.10 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil rühmalisti või -gruppi ei ole? Ma ei oleks kindel, et see on üldine probleem. Mu lastest ühele toovad detsembris päkapikud umbes ühel päeval nädalas kommi (muidu kleepsud-õhupallid jms), teisel ei käi neidki.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea iga nädal on lasteaias komme saadud, kust need tulevad ?

Kui on sünnipäev, siis palun andke 1 komm või 1 väike koogilõik, mitte ärge nuumake lapsi nendega.

See ei ole lapse tervisele hea

Sina ei tule ütlema mulle palju ma oma lapsele kommi annan eks ????

sinu laps ei huvita, ei taha et lasteaias seda tehakse. Kodus tehke mis tahate, mina ei taha et jälle on laps komme saanud

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 23.10 11:07; 23.10 11:10; 23.10 14:42; 23.10 20:10; 25.10 14:08; 25.10 14:12; 25.10 20:15; 27.10 08:17; 27.10 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea iga nädal on lasteaias komme saadud, kust need tulevad ?

Kui on sünnipäev, siis palun andke 1 komm või 1 väike koogilõik, mitte ärge nuumake lapsi nendega.

See ei ole lapse tervisele hea

Sina ei tule ütlema mulle palju ma oma lapsele kommi annan eks ????

sinu laps ei huvita, ei taha et lasteaias seda tehakse. Kodus tehke mis tahate, mina ei taha et jälle on laps komme saanud

täpselt nii nagu sind ei huvita teist elaps, ei huvita teisi ka sinu laps. Lapsed käiva dlasteaias 10-11 kuud. Kui rühmas on 20 last, on väga suur tõenäosus, et igas kuus on mitu sünnipäeva. Sellest ühest kommist ei sure su laps ära – ja mis seal vahet on, kas su laps läheb magama peale lasteaia lõunasööki pesemata hammastega (sh magustoit) või kommi? Tõenäoliselt siiski ei jagata neid komme peale lõunasööki ja vahetult enne magamaminekut, sest see oleks õpetajatele äärmiselt ebamugav rutiini segiajamine. Kommijagamised toimuvad ikka hommikuti enne õueminekut.

paraku on nii, et olles ühiskonnaliige, pead sa leppima teiste inimeste olemasoluga. Kui sa ei ole nii rikas, et mitte tööl käia ja last kodus kasvatada või palgata kodune hoidja, siis pead leppima, et laps saba osa ka teiste laste eludest ja kommetest.

nii näiteks mulle ei meeldi, kui lasteaias lihavõtete aegu on keegi (ma isegi ei tea, kas teised lapsed või õpetajad) rääkinud midagi jeesusest ja ülestõusmisest. Aga ma seletan lapsele kodus ise, et mina seda juttu ei usu ja igaüks võib uskuda, mida tahab. sama on maiustustega, oskan kodus seletada küll, et pidevast maiustuste söömisest tulevad augud ja võib paksuks minna ja tervis haigeks jääda – selleks ei pea ma maisustuste suhtes nulltolerantsi pidama või iga kommi peale minestama.

PS – oled sa ikka kursis, et enams lasteaedades on jõulupakiks kommipakk, sest muidu ei suuda vanemad kingituses kokku leppida 😀

On nii palju asju, mis ühele või teisele ei meeldi, aga neid kõike tuleb võtta mõistusega, et kas ikka on sellest midagi hullu või “mulle lihtsalt ei meeldi”

+25
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 13:00; 23.10 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viinud kommi, viisin puuvilju. Enne arutasin õpetajaga, mis tema arvates oleks sobiv viia. Suurema lapse rühmas sai septembris koosolekul kokku lepitud, mida võib sünnipäeva puhul viia ja mida mitte.
Aruta teemat õpetaja ja teiste lastevanematega, st oma rühmaga. Meie käitumise muutmine ei aita Sind kuidagi, sest vähetõenäoline, et kõik sinu lapse rühma vanemad Perekoolis käivad ja seda teemat loevad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad ju lähevad komme söönuna vahel ka magama, mitte ei pese neid

Miks sa ei hoolitse, et lastel hambad puhastatud oleks enne magamaminekut?
See on sinu vastutus lapsevanemana, millega sa hakkama pole saanud.
Kommide jagamine rühmas on selle kõrval täiesti teisejärguline

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 14:20; 23.10 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad ju lähevad komme söönuna vahel ka magama, mitte ei pese neid

Miks sa ei hoolitse, et lastel hambad puhastatud oleks enne magamaminekut?

See on sinu vastutus lapsevanemana, millega sa hakkama pole saanud.

Kommide jagamine rühmas on selle kõrval täiesti teisejärguline

Ma ei saa lasteaeda enne lõunauinakut lapse hambaid pesema minna, kui nad on ennast seal komme täis muginud. Mõtled ka mida vastasid ?

Peseme iga hommik ja õhtu

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 23.10 11:07; 23.10 11:10; 23.10 14:42; 23.10 20:10; 25.10 14:08; 25.10 14:12; 25.10 20:15; 27.10 08:17; 27.10 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad ju lähevad komme söönuna vahel ka magama, mitte ei pese neid

Miks sa ei hoolitse, et lastel hambad puhastatud oleks enne magamaminekut?

See on sinu vastutus lapsevanemana, millega sa hakkama pole saanud.

Kommide jagamine rühmas on selle kõrval täiesti teisejärguline

Ma ei saa lasteaeda enne lõunauinakut lapse hambaid pesema minna, kui nad on ennast seal komme täis muginud. Mõtled ka mida vastasid ?

Peseme iga hommik ja õhtu

Aga ikkagi, mis vahet on, kas nad söövad enne lõunaund kommi või ametlikku magustoitu? (PS tõenäoliselt ei sööda kommi enne lõunaund).

kahtlustan, et oled seesama hüsteerik, kes varemgi on siin esinenud, et küll vaatavad teised emad sind kurjalt, siis õpetajad vihkavad sinu last ja ei tereta sind piisavalt ülevoolavalt…

Muideks, ka teiste vanematega rääkimine ei aita – kommikeelu saba panna üksnes lasteaed üleüldiselt sisekorraeeskirjades (meil on nt tordikeeld (ja kreemimuhvinid jmt), kuna kreem võib roiskuda ja ei ole säilitustingimusi). Niisama rühma koosolekul võivad teised vanemad otsustada mida iganes – kui mina ei nõustu otsusega, siis ma seda ei järgi. Või mida need teised vanemad teevad mulle, trahvi? (ütlen kohe ka ära, et samamoodi ei saa lastevanemate koosolek otsustada, kuidas keegi oma lapse sünnipäeva väljaspool lasteaeda tähistab ja need “otsused” toimivad ainult seni, kuni kõik vanemad ongi nõus)

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 13:00; 23.10 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadmiseks teemaalgatajale – Eesti Vabariigis on lapse lasteaeda viimine antud ajahetkel vabatahtlik tegevus.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa lasteaeda enne lõunauinakut lapse hambaid pesema minna, kui nad on ennast seal komme täis muginud. Mõtled ka mida vastasid ?

Peseme iga hommik ja õhtu

Okei sain tõesti valesti aru.
Kas sa ise pesed endal keset päeva ka hambaid kui sööma juhtud?
Ja millest selline arvamus, et hammastega just lõunaune ajal midagi jubedat juhtub?

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 14:20; 23.10 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa lasteaeda enne lõunauinakut lapse hambaid pesema minna, kui nad on ennast seal komme täis muginud. Mõtled ka mida vastasid ?

Peseme iga hommik ja õhtu

Okei sain tõesti valesti aru.

Kas sa ise pesed endal keset päeva ka hambaid kui sööma juhtud?

Ja millest selline arvamus, et hammastega just lõunaune ajal midagi jubedat juhtub?

sest et lõuna ajal süüakse kommi !! Sa oled mingi imelik või ?

+1
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 23.10 11:07; 23.10 11:10; 23.10 14:42; 23.10 20:10; 25.10 14:08; 25.10 14:12; 25.10 20:15; 27.10 08:17; 27.10 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias jagatakse sünnipäeva maiustused peale õhtuoodet. Alati.
Niisama lasteaeda keegi kommi ei vii. Mina viisin sünnipäevaks suhruvabasid Yummi pulgakomme.

See on üks veider lasteaed, kus saab iga nädal peoga lausa komme.
Aga kui ta lasteaias saab, siis ongi ju hea lihtne ja kodus ei anna ja saadki öelda, et on lasteaiast oma normi kätte saanud.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 22:55; 25.10 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jäi ka mulje, et selles lasteaias, kus teemaalgataja laps käib, antakse kohe kilodeviisi komme ja vahetult enne magamaminekut.

Hmm…, miks peaks üks arukas lasteaiaõpetaja lastele enne magamaminekut suhkrupommi andma, mis une ära rikub?

Tõsi, mäletan oma lasteaiast, et meil oli üks kasvataja, kes andis mulle ka mingit halvaakaramelli, iga päev kui voodis olin ja ei jäänud magama. Andiski voodis ja saingi sellest 6ndasse alumisse parempoolsesse hambasse hambasuuruse augu. Hammas ei valutanud, läksime hamba-arsti juurde, hammas tõmmati välja ning uus jäävhammas kasvas paari aasta pärast asemele. Noor kasvataja sai juhatajalt noomida, minu hambad vahetusid. See oli pimedal Nõukogude ajal, kus lapsed viidi lasteaeda iga ilmaga ja aastaringi, kõigil, kellel saadi, sõimati igaks juhuks nägu täis ning keegi pidi alati milleski süüdi olema ja siis seda süüdlast sõimati veel eriti jämedalt.
Jäävhammastes on mul vaevalt, et auke, kuigi söön kilode viisi komme ning armastan väga magusat. Arst kiidab häid geene.

Kas asi on nii hull ka Sinu lapsega, teemaalgataja, et iga kord, kui laps voodisse heidab, jagab õpetaja lastele kommi ning Sinu lapsel hambad juba aukus?

Kui nii hull asi pole, siis soovitan mõelda, mida saaksid kodus lapse hammaste tervise hoolitsemiseks ära teha, ilma et mõni komm kuus, isegi üks komm nädalas neid rikuks. Ärge sööge ühtede ja samade söögiriistadega. Keela selline komme ka vanaemadel ja vanaisadel ära, et sama lusikaga maitseb toitu, millega lapsele süüa tõstab. See pidurdab kaariese levikut sinu lapse suhu ning hambad on hoitud. Vähem köhasiirupeid, vähem igasugu karukese vitamiine, vähem antibiootikume, üldse kõiksugu siirupeid ja ravimeid (köha, nohu, palaviku jne.) Need teevad hambaemali nõrgemaks.

Hoidke piisavalt söögivaheaegasid, et suu jõuaks piisavalt sülge toota ja hambaid toidujääkidest puhastada, igasugune näksimine on paha kuri ise. Jooge vett, mitte mahla, piima, magusaid jooke.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh, need esimese lapse probleemid, kus kõik tundub nii õudne ja ebaaus 🙂 Võta lõdvemalt, kui saab lasteaias kommi, siis kodus ei saa. Või pane hambahari lasteaeda kaasa.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks üldse midagi ise lasteaeda viia?
Mul lapsed käisid küll soomes lasteaias aga ma ei tohtinud kunagi midagi ise viia sinna. Isegi sünnipäevadel ei tohtinud, mis oli natuke kurb lapsele, aga elasime üle 🙂
Lastele on ju ettenähtud lasteaia toidukorrad ja sellest peaks piisama. Kodus võib anda mida ta tahab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No on alles probleemid inimestel 😀

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 20:31; 25.10 18:21; 25.10 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vii siis 5 kapsast või hunnik salatilehti sinna. Osta 10 pakki ja vii. Kes on sind keelanud?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…et päriselt, sellised probleemid?
Tõeliselt rõõmus olen, et ei pea teemaalgataja laps olema ????

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps näiteks ei söönud muud magusat, kui kommid (ka kooke peale omatehtud küpsisetordi ei söö). Imelik oleks siis sünnipäeva puhul lasteaeda viia mingi tervislikum amps, kui oma laps sellest osa ei saa. Niigi olid teinekord jõulupakkidesse kommide asemel tervislike vanemate poolt sokutatud mingid kuivatatud krõpsud või pähklid. Eks vanemad siis sõid, aga lapsele polnud pakis midagi. Puuviljad olid meil lasteaias niigi igapäevaselt saadaval.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 08:28; 25.10 21:02; 27.10 01:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea iga nädal on lasteaias komme saadud, kust need tulevad ?

Kui on sünnipäev, siis palun andke 1 komm või 1 väike koogilõik, mitte ärge nuumake lapsi nendega.

See ei ole lapse tervisele hea

Sina ei tule ütlema mulle palju ma oma lapsele kommi annan eks ????

Tegelikult tulen küll, sest mina olen see, kes sinu kommidest pungil käitumishäiretega tibulinnukest üle poole päevast kantseldama peab.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 09:37; 25.10 11:06; 25.10 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alati kahju nendest lastest, kelle peast soojad emmed panevad neile sussi sisse “üllatuseks” 1 puuvilja või mingi jõleda plastmassimaitsega toorbatooni. Aga no peaasi, et hästi öko on ja suhkruvaba. Kurat sellega, et lastelt võetakse ära kogu jõulurõõm.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 11:09; 25.10 09:59;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Pea iga nädal on lasteaias komme saadud, kust need tulevad ?

Kui on sünnipäev, siis palun andke 1 komm või 1 väike koogilõik, mitte ärge nuumake lapsi nendega.

See ei ole lapse tervisele hea

Sina ei tule ütlema mulle palju ma oma lapsele kommi annan eks ????

Tegelikult tulen küll, sest mina olen see, kes sinu kommidest pungil käitumishäiretega tibulinnukest üle poole päevast kantseldama peab.

Ma loodan, et sul endal lapsi ei ole. 1 komm ja “pungil täis magusat”, võtke jah lastelt ära kogu lapsepõlv.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda teemat tuleb arutada ikka rühma lapsevanemate koosolekul.
Minul käib hetkel 2 last lasteaias ja mõlemas rühmas on reeglid kokku lepitud.
Sõimerühmas mitte mingeid maiustusi – nad on liiga väiksed ka veel, et sünnipäeva mõttest aru saada. Jõulukingiks raamat või mänguasi (kommipakke enam aastaid ei tehta).
Suurema lapse sünnipäevaks soovitatakse midagi tervislikke tuua. Poes on ju suur valik maiustusi – mõni jogurtibatoon või juurviljariba. Jõuluks samuti kommipakki ei tule, selle asemel on mingi mäng või meisterdamiskomplekt (tellime ühiselt enne hulgi enne jõule ära).
Kodus saavad lapsed aegajalt ikka kommi – meie täiesti kommivabad pole. Ja seni on tööandjate poolt ka jõulupakid tehtud (mina sain eelmisel aastal suisa 2 tööandja käest jõulupakid, mees sai ka oma tööandja poolt – 2 lapse peale 6 kommipakki kokku).
Aga rühmas otsustab lastevanemate enamus ja kui nii otsustatakse, siis lasteaias seda ka järgitakse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alati kahju nendest lastest, kelle peast soojad emmed panevad neile sussi sisse “üllatuseks” 1 puuvilja või mingi jõleda plastmassimaitsega toorbatooni. Aga no peaasi, et hästi öko on ja suhkruvaba. Kurat sellega, et lastelt võetakse ära kogu jõulurõõm.

Mul on sinust ja sinu lastest kahju. Jõulurõõm on siiski midagi muud kui kommid ja muu magus.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 09:37; 25.10 11:06; 25.10 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea iga nädal on lasteaias komme saadud, kust need tulevad ?

Kui on sünnipäev, siis palun andke 1 komm või 1 väike koogilõik, mitte ärge nuumake lapsi nendega.

See ei ole lapse tervisele hea

Sina ei tule ütlema mulle palju ma oma lapsele kommi annan eks ????

Tegelikult tulen küll, sest mina olen see, kes sinu kommidest pungil käitumishäiretega tibulinnukest üle poole päevast kantseldama peab.

Ma loodan, et sul endal lapsi ei ole. 1 komm ja “pungil täis magusat”, võtke jah lastelt ära kogu lapsepõlv.

Tänan muretsemast, aga mina olen oma 3 last juba suureks kasvatanud. Maal koos aiast ise nopitavate marjadega ja talvel koduaia õunte ja kompottidega. Pole kedagi neist plasti ega kommidega päkapikutanud. Polnud neist keegi niimoodi haige ka nagu tänapäeval muudkui ollakse. Nüüd juba lapselapsedki, kes suviti maal marju söömas ja jõulu ajal kõik kodutallu kokku tulevad. Ju siis ikka oli õnnelik lapsepõlv, muidu ju oma lastele sarnast ei tahaks.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 09:37; 25.10 11:06; 25.10 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No on alles probleemid inimestel ????

no tõesti eksole, aga paistab et sul pole kahju kui sul lapsel hambaarsti juures hambaid puuritakse ?? Või suva ta tervis ?
Ise hoolitsed lapse hammaste eest, võimalikult vähe magusat nädalas, siis kuuled jälle, et näe, lasteaias sai kommi täna jälle, jeee, keegi tõi.
No tore, kogu kodune vaev.

Ja mõne emme jaoks on lapse kogu rõõm vaid suhkrut täis kahjulik toit. Täitsa masendav.
Uurige suhkru mõju kasvavale organismile…aitäh tulevased haigused.

Mõni komm nädalas ehk ok, aga et vaimuvaesed vanemad oskavad tuua vaid kausitäis komme sünnipäevaks ja niisama – vaimuvaesus missugune

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 23.10 11:07; 23.10 11:10; 23.10 14:42; 23.10 20:10; 25.10 14:08; 25.10 14:12; 25.10 20:15; 27.10 08:17; 27.10 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovin küll, et mulle poleks magusat antud. Teoreetiliselt läheks mulle suhu iga toit, mis vähegi magusalt maitseb, aga reaalselt ei tarbi ma üldse maiustusi. Väga raske oli sellest sõltuvusest vabaneda. Laps ei saa ka kurvastada millegi üle, mida ta saanud polegi. Kes neid tervislikke harjumusi veel kujundavad, kui mitte vanemad. Mida head saab üks suhkrupomm teha, et seda lausa tuleb anda?

Ja mul on hambad halvad, sest mulle ka ei keelatud magusat lapsena, olen väga kurb, et mulle seda võimaldati, hambaravi on olnud meeletult kallis mulle nüüd hiljem

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 23.10 11:07; 23.10 11:10; 23.10 14:42; 23.10 20:10; 25.10 14:08; 25.10 14:12; 25.10 20:15; 27.10 08:17; 27.10 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka oma lapse rühma lapsevanemate ja õpetajatega arutades saate leida kesktee, mida ja kui palju näiteks sünnipäevadel lasteaeda tuuakse. Aga teistele lastele päris magusakeeldu ei peaks ka eeldama, isegi kui enda lapsele üleüldse ei tahaks lasteaiapäeva jooksul ka sünnipäeva lapse toodud kommi lubada.
Uuri rahulikult kõigepealt õpetajatelt, mis teema tegelikult on. Ehk on lapse fantaasia natuke lennukas ning kommideks on ka mingid kuivatatud puuviljad ja/või kommisöömise iga päev sagedus tegelikult hoopiski üks sünnipäev ja igaüks võis kausist ise võtta vms. Koogi- või tordilõik võib olla hoopis suurem magusalaks, kui 1-2 kommi. Pealegi nende söömine tekitab lastel rohkem pudistamist ning ka nõudega lisatoimetamist, mistõttu näiteks meil olid koogid/tordid just õpetajate poolt mittesoovitatavad.
Õpeta lapsele ka, et kõike magusat ei pea vastu võtma ja sööma, kuigi ma ei tahaks uskuda, et tõesti saavadki õpetajatelt iga päev hulgim kommi. Ehk on osaline probleem ka selles, et ise piirad liialt ning laps kasutab lasteaias hoopis võimalust ära ja sööbki võimalusel ka kellegi teise lapse osa komme (kui keegi ei soovi ja loovutab) või võtabki rohkema koguse korral ise kausist ühe asemel mitu vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No on alles probleemid inimestel ????

no tõesti eksole, aga paistab et sul pole kahju kui sul lapsel hambaarsti juures hambaid puuritakse ?? Või suva ta tervis ?…

Mul on kolm last, komm on kodus iga päev laua peal ja üldse ei küsi palju lasteaias, koolis või vanaema juures saavad 🙂 Lastel tuleb korralikult hambaid pesta, siis ei pea puurimist taluma. Mine nüüd võta üks komm, naudi ja katsu maha rahuneda.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 20:31; 25.10 18:21; 25.10 23:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Väikelaps Lõpetage lasteaedades kommide ja shokolaadide jagamine