Esileht Väikelaps Lõpetage lasteaedades kommide ja shokolaadide jagamine

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Lõpetage lasteaedades kommide ja shokolaadide jagamine

Postitas:

No on alles probleemid inimestel ????

no tõesti eksole, aga paistab et sul pole kahju kui sul lapsel hambaarsti juures hambaid puuritakse ?? Või suva ta tervis ?…

Mul on kolm last, komm on kodus iga päev laua peal ja üldse ei küsi palju lasteaias, koolis või vanaema juures saavad ???? Lastel tuleb korralikult hambaid pesta, siis ei pea puurimist taluma. Mine nüüd võta üks komm, naudi ja katsu maha rahuneda.

Mina lapsepõlves rahanappuse pärast ei saanud peaaegu üldse kommi aga nüüd 30-selt on peaaegu iga hammas puuritud.
Ja magusat ma ei armasta. Söön vb paar tükki shokolaadi või mõni komm kord kuus. Ma tõesti ei armasta magusat.

Minu jaoks siin teemas on veider see, et suur enamus arvab, et väha magusat võrdub automaatselt halb lapsepõlv.
Küll lapsed suureks kasvavad ja siis ise otsustavad, kui palju endale suhkrut ja magusat sisse kühveldavad. Täitsa nullis hoida on ka nagu liigne ekstreemsus minu arvates. Tuleks leida oma lapse jaoks see kuldne kesktee.

Minu laps näiteks läheb isegi ühest kommist pööraseks. Ma näen silmapilkselt ta käitumises muutust. Ja see rikub isu.
Seega ma keelan küll aga mitte täielikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 22:55; 25.10 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No on alles probleemid inimestel ????

no tõesti eksole, aga paistab et sul pole kahju kui sul lapsel hambaarsti juures hambaid puuritakse ?? Või suva ta tervis ?…

Mul on kolm last, komm on kodus iga päev laua peal ja üldse ei küsi palju lasteaias, koolis või vanaema juures saavad ???? Lastel tuleb korralikult hambaid pesta, siis ei pea puurimist taluma. Mine nüüd võta üks komm, naudi ja katsu maha rahuneda.

Miks peavad olema kommid iga päev laua peal, provotseerid ise neid sööma ?!
Tead, et kommide asemel on kordades rohkem kasulikumaid magusaid asju. Aga noh, paistab et ei tea

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 23.10 11:07; 23.10 11:10; 23.10 14:42; 23.10 20:10; 25.10 14:08; 25.10 14:12; 25.10 20:15; 27.10 08:17; 27.10 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpeta lapsele ka, et kõike magusat ei pea vastu võtma ja sööma, kuigi ma ei tahaks uskuda, et tõesti saavadki õpetajatelt iga päev hulgim kommi. Ehk on osaline probleem ka selles, et ise piirad liialt ning laps kasutab lasteaias hoopis võimalust ära ja sööbki võimalusel ka kellegi teise lapse osa komme (kui keegi ei soovi ja loovutab) või võtabki rohkema koguse korral ise kausist ühe asemel mitu vms.

Just. Mul ja üks sugulane, kes lapsele kodus grammigi kommi ei anna. Mul kodus kommikauss laual ja see võib seista seal nädalaid ilma et keegi puutuks. Kui aga see sugulane lapsega külla tuleb, laps hullub seda kommikaussi nähes 🙂

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 20:59; 25.10 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No on alles probleemid inimestel ????

no tõesti eksole, aga paistab et sul pole kahju kui sul lapsel hambaarsti juures hambaid puuritakse ?? Või suva ta tervis ?…

Mul on kolm last, komm on kodus iga päev laua peal ja üldse ei küsi palju lasteaias, koolis või vanaema juures saavad ???? Lastel tuleb korralikult hambaid pesta, siis ei pea puurimist taluma. Mine nüüd võta üks komm, naudi ja katsu maha rahuneda.

Miks peavad olema kommid iga päev laua peal, provotseerid ise neid sööma ?!

Tead, et kommide asemel on kordades rohkem kasulikumaid magusaid asju. Aga noh, paistab et ei tea

Mis neil kommidel laua peal viga on? Kõik lapsed ei armasta magusat. Aga mulle endale meeldib aeg-ajalt kommi või šokolaadi süüa. Mul vanem laps ei söönud enne kooli praktiliselt üldse komme – ka lasteaias valis magustoidu asemel supi või prae. Nooremal aga küll pidi mingi aeg kommikausi kõrgemale tõstma, aga nüüdseks on ka tema rahunenud. Enda lapsepõlvest mäletan, et kommid olid kogu aeg saadaval.
Hambaauke pole kummargil lapsel eriti olnud ja ülekaalu ka mitte.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 08:28; 25.10 21:02; 27.10 01:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peavad olema kommid iga päev laua peal, provotseerid ise neid sööma ?!
Tead, et kommide asemel on kordades rohkem kasulikumaid magusaid asju. Aga noh, paistab et ei tea

Miks mitte. Mul teismeline vahel koolist tuleb, võtab kommi paar et enne trenni energiat saada. Lasteaialaps võtab väga harva. Mina ja mees ka vahel võtame. Ostsin komme sept lõpus ja see kauss mul siiani laual.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 20:59; 25.10 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No on alles probleemid inimestel ????

no tõesti eksole, aga paistab et sul pole kahju kui sul lapsel hambaarsti juures hambaid puuritakse ?? Või suva ta tervis ?…

Mul on kolm last, komm on kodus iga päev laua peal ja üldse ei küsi palju lasteaias, koolis või vanaema juures saavad ???? Lastel tuleb korralikult hambaid pesta, siis ei pea puurimist taluma. Mine nüüd võta üks komm, naudi ja katsu maha rahuneda.

Miks peavad olema kommid iga päev laua peal, provotseerid ise neid sööma ?!

Tead, et kommide asemel on kordades rohkem kasulikumaid magusaid asju. Aga noh, paistab et ei tea

Aga võib-olla sellepärast, et ei tekiks olukorda kus laps komme nähes end ogaraks sööb, sest kes teab millal jälle emme valvsa silma alt ära saab?

Mitme lapse emana näen pidevalt vanemaid kes taovad vastu rinda ja väidavad, et nende lapsed kommi ei söö ja ei taha ka. Nii kui vanemad silmapiirilt kadunud vohmivad vaesekesed nii nagu homset poleks. 🙂

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 20:31; 25.10 18:21; 25.10 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka üks selliseid, kes vahel lastele (nt õppeaasta lõpul) kommi jagab.
asi lihtsalt selles, et mul on (huviringi) õpetajana oluliselt odavam osta 1-2 pakki kommi (iga laps saab 1 kommi, kokku maksab kommipakk ca 1€) kui et peaksin käima välja ühekorraga oma ca poole kuu töötasu sama ringi läbiviimise eest, et neile tupsununnukestele mingeid 1-2€/tk mänguasju osta, kuna mõni vanem on kommide vastu.

muide, olen ka ise pidanud oma isiklikus kodus kortduvalt sõdima nende – meie lapsed komme ei söö – peredest pärit väikeste külalistega, kes on valmis kasvõi kõrge riidekapi otsa ronima, et sealt täisealisele sünnipäevalapsele kingitud assortiikarp kätte saada (ärasöömiseks muidugi, mitte vaatamiseks)

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einoh. Kuidas saab siin võrrelda koduse kommikausi olemasolu ja lasteaias pakutavaid komme?

Pigem saaks võrrelda seda, kui lasteaias näiteks
1) õpetatakse lastele iga päev üks sõimusõna (leidub peresid, kus vandumine on igapäevane ja neid see ei koti ja peresid, kus räägitakse viisakalt ja kes läheksid sellest pöördesse. Sama moodi leidub lapsi, kellele need sõnad külge jäävad ja lapsi, kes neid kunagi kasutusse ei võta.
2) kallataks pudru sisse natuke kokaiini (sama moodi sõltuvust tekitav aine nagu suhkur, mõni talub kergemini mõni kehvemini).

Need näited, nagu rafineeritud suhkurgi, poel eluks vajalikud asjad, aga võivad mõjuda sotsiaalsust ja tervist kahjustavalt.

Lapsed (ka täiskasvanud) reageerivad suhkru mõjule väga erinevalt, aga tervislik pole see ju kellelegi. Milleks tekitada ühes avalikus asutuses – lasteaed – võimalusi jääda sõltuvusse? Leidub palju mõnusamaid, kreatiivsemaid ja lõbusamaid viise sünnipäevade ja muude tähtpäevade tähistamiseks kui kommid.
Laulud, tantsud, üksteisele kaartide valmistamine, muinasjuttude rääkimine, mängimine, musitseerimine…

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks komm halvem on, kui nt klaas limonaadi, kohuke, topsijogurt, koogilõik või mingi muu magustoit? Ühes väikses kommis on vast neist kõigist vähem suhkrut. Miks sellest säärane probleem tehakse? Keegi ei Anna lapsele lasteaias korraga kotitäit komme.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 08:28; 25.10 21:02; 27.10 01:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks komm halvem on, kui nt klaas limonaadi, kohuke, topsijogurt, koogilõik või mingi muu magustoit? Ühes väikses kommis on vast neist kõigist vähem suhkrut. Miks sellest säärane probleem tehakse? Keegi ei Anna lapsele lasteaias korraga kotitäit komme.

miks peab avalik asutus propageerima kommide söömist, pigem peaks just näitama, et poes müüakse küll igasugust kräppi, mida tarbima ei peaks, sest see on – kahjulik.
Lapsi tuleks õpetada madalast maast peale, mis on – kasulik !

Terveid inimesi oleks tulevikus rohkem.

Kasvõi karastusjookide näide:

https://terviseteemal.files.wordpress.com/2015/09/1655928t100h1544.jpg

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 23.10 11:07; 23.10 11:10; 23.10 14:42; 23.10 20:10; 25.10 14:08; 25.10 14:12; 25.10 20:15; 27.10 08:17; 27.10 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einoh. Kuidas saab siin võrrelda koduse kommikausi olemasolu ja lasteaias pakutavaid komme?

Pigem saaks võrrelda seda, kui lasteaias näiteks

1) õpetatakse lastele iga päev üks sõimusõna (leidub peresid, kus vandumine on igapäevane ja neid see ei koti ja peresid, kus räägitakse viisakalt ja kes läheksid sellest pöördesse. Sama moodi leidub lapsi, kellele need sõnad külge jäävad ja lapsi, kes neid kunagi kasutusse ei võta.

2) kallataks pudru sisse natuke kokaiini (sama moodi sõltuvust tekitav aine nagu suhkur, mõni talub kergemini mõni kehvemini).

Need näited, nagu rafineeritud suhkurgi, poel eluks vajalikud asjad, aga võivad mõjuda sotsiaalsust ja tervist kahjustavalt.

Lapsed (ka täiskasvanud) reageerivad suhkru mõjule väga erinevalt, aga tervislik pole see ju kellelegi. Milleks tekitada ühes avalikus asutuses – lasteaed – võimalusi jääda sõltuvusse? Leidub palju mõnusamaid, kreatiivsemaid ja lõbusamaid viise sünnipäevade ja muude tähtpäevade tähistamiseks kui kommid.

Laulud, tantsud, üksteisele kaartide valmistamine, muinasjuttude rääkimine, mängimine, musitseerimine…

Ei ole olemas tervislikke ja ebatervislikke toiduaineid. Suhkur on eluks hädavajalik toiduaine. Küll aga on olemas tervislikud ja ebatervislikud kogused. Ka vesi on ebatarvislik, kui seda liiga palju tarbida.
Huvitaval kombel on puhkepäeval kiirtoidukohad peresid täis, aga lasteaiakomm on katastroof…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einoh. Kuidas saab siin võrrelda koduse kommikausi olemasolu ja lasteaias pakutavaid komme?

Pigem saaks võrrelda seda, kui lasteaias näiteks

1) õpetatakse lastele iga päev üks sõimusõna (leidub peresid, kus vandumine on igapäevane ja neid see ei koti ja peresid, kus räägitakse viisakalt ja kes läheksid sellest pöördesse. Sama moodi leidub lapsi, kellele need sõnad külge jäävad ja lapsi, kes neid kunagi kasutusse ei võta.

2) kallataks pudru sisse natuke kokaiini (sama moodi sõltuvust tekitav aine nagu suhkur, mõni talub kergemini mõni kehvemini).

Need näited, nagu rafineeritud suhkurgi, poel eluks vajalikud asjad, aga võivad mõjuda sotsiaalsust ja tervist kahjustavalt.

Lapsed (ka täiskasvanud) reageerivad suhkru mõjule väga erinevalt, aga tervislik pole see ju kellelegi. Milleks tekitada ühes avalikus asutuses – lasteaed – võimalusi jääda sõltuvusse? Leidub palju mõnusamaid, kreatiivsemaid ja lõbusamaid viise sünnipäevade ja muude tähtpäevade tähistamiseks kui kommid.

Laulud, tantsud, üksteisele kaartide valmistamine, muinasjuttude rääkimine, mängimine, musitseerimine…

Ei ole olemas tervislikke ja ebatervislikke toiduaineid. Suhkur on eluks hädavajalik toiduaine. Küll aga on olemas tervislikud ja ebatervislikud kogused. Ka vesi on ebatarvislik, kui seda liiga palju tarbida.

Huvitaval kombel on puhkepäeval kiirtoidukohad peresid täis, aga lasteaiakomm on katastroof…

Kiirtoidukohas ei käida iga päev, aga kui kommi/shoksi jmt saab aias praktiliselt üle päeva, on küll midagi valesti

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 23.10 11:07; 23.10 11:10; 23.10 14:42; 23.10 20:10; 25.10 14:08; 25.10 14:12; 25.10 20:15; 27.10 08:17; 27.10 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lepiti kokku, et mida tuua lapse sünnipäevaks ja kui mäletan siis puuvili oli kokkulepe ja sellest peab kasvataja kinni pidama ja meil ka toimis.
Kes oma lapsele soovib kommi sööta siis palun, aga tehke seda kodus ja nii palju kui soovi on, see tõesti ei huvita teisi, aga sedasi ei saa öelda et mind samuti ei huvita sinu laps ja sinu nõuded ja 1 komm ei tee su lapsele midagi. Iga vanem otsustab ikka selliseid asju ise, et mis vanusest ta lapsele kommi hakkab andma. Lasteaia menüüs ei ole ju söögiks komm ja limpsid.
Mina ka ei andnud oma lapsele magusaid asju kommid, koogid, küpsised ja limpsid, ei kuulunud meie toidulauala enne 3 eluaastat. Täna lapsed vot kooki ei tahagi. See on iga ema otsus ja teine peab seda austama. Oma lapsega tee mida soovid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust teemaalgataja, aga sellise kriiskava suhtumisega (hüüumärgid kogu aeg lausete lõpus) ei saavuta sa midagi. Inimestele üldjuhul ei meeldi, kui keegi tuleb neid käsutama. Võib hoopis vastupidise efekti saavutada.
Mul ka mõne kommi vastu pole midagi. Olen arvamusel, et mida rohkem keelata, seda hullem asi saab. Teemaalgataja võiks minna kuhugi kooli garderoobi või koolilaste trenni ja vaadata, mida kooliealised lapsed endale sisse ajavad. Päris masendav vaatepilt on. See mõni komm on nohu selle kummikommide, limpside ja krõpsu hunniku kõrval. Ja noh, eilne Pealtnägija saade noorte narkootikumide tarbimisest kinnitas ka mu arvamust, et kasvata neid lapsi kuidas tahad, enamus hakkab siiski ühel või teisel moel oma tervist tapma.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Väikelaps Lõpetage lasteaedades kommide ja shokolaadide jagamine