Esileht Koolilaps Lõpetame vene keele õppimise kohustuse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Lõpetame vene keele õppimise kohustuse

Postitas:
Kägu

Uurin mida arvavad siinsed lapsevanemad?

Põhikooli õppekavas, samuti gümnaasiumi õppekavas ei ole kohustuslik 2 võõrkeelena õppida vene keelt. See on kooli poolne valik, et võimaldatakse ainult vene keele õppimist.

Olen veendunud, et vene keele staatus maailmas muutub lähiaastatel rahvusvahelises suhtluses tõrjutud keeleks, inimesed ei soovi enam seda keelt kasutada. Samamoodi peaks eestis muutuma suhtumine, kus eestlased peaks oskama vene keelt ja liigviisakalt lähevad suhtluses üle vene keelele, niimoodi ainult toetame integreerumise ebaõnnestumist. Maailma muutuste valguses on viimane aeg loobuda kohustuslikust vene keelest ja tuua juba põhikoolist alates valikuvõimalusena teisi õppekeeli.

Põhikooli tõsiste õppeprobleemide puhul on kaks põhilist tõsiseid õpiraskusi ja depressiooni põhjustavat õppeainet- matemaatika ja vene keel. Vene keele puhul on võimalus otsustada teisiti, on võimalus mitte sundida seda õppima ja anda valik õppida teise õppekeelena mõnda teist võõrkeelt.

Kutsun üles kõiki lapsevanemaid, kes mõtlevad sarnaselt, teemat tõstatama lapsevanemate koosolekutel ja hoolekogudes. Ärge laske ennast mõjutada esmasel materdamisel- riiklik õppekava ei kohusta õppima vene keelt, kool saab teha valiku. Tunniplaan saab olla paindlik ja jagada õppureid gruppidesse ka ühe lennu raames, mitte ainult ühe klassi raames, lihtsalt õppekorraldusjuht peab olema mõtlemisvõimeline ja paindlik, kui ta seda tunniplaani teeb. Õpetajaid ei jagu- mina usun, et kui otsida siis jagub, samuti on olemasolevatel õpetajatel paindlikud ümberõppevõimalused olemas. Gümnaasiumi keelevalikud muutuvad lähiaastatel kindlasti avaramaks, see, et hetkel on vene keel gümnaasiumides ei ole argument, gümnaasiumid muutuvad paindlikuks esimesena.

+30
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Täiesti nõus. Kui juba mõne naaberriigi keel 2. võõrkeeleks valida, siis võiks Põhja- ja Lääne-Eestis olla valikus rootsi ja soome keel ning Lõuna-Eestis läti keel.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

huvitav, mitu minutit läheb, et teemasse saabuks proua Kägu oma mantraga, et vaenlase keelt tuleb osata 🙂 aga teeaga muidugi 110% nõus. kõik vabanevad vene keele õpsid tuleks suunata venkudele eesti keelt õpetama, et ometigi saaks see mass nii palju integreeritud, et saaksid vähemalt olmetekstidest aru ning kaupluses salati riigikeeles ostetud.

+24
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See arutelu alles oli siin. Otsi ja loe

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüütuks läheb, aga paneme edasi.

Lastel võiks loomulikult olla reaalne valikuvabadus erinevate keelte vahel, ja kõiki keeli peaks õpetama tänapäevaselt ja efektiivselt, nii et õppimisest ka mingit kasu oleks. Praegune vene keele õpetus meie koolides on massiivne ajaraisk ja sellisena kurjast.

Vene keelt loomulikult tuleb osata. Mitte igaüks, aga ühiskonnas peavad need inimesed olemas olema. Kes saab aru, miks, see saab aru. Kes ei saa aru, sellele ei tee ka puust ja punaselt selgeks. Ja polegi oluline kõigil aru saada.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutan kohe alla kus on petitsioon?

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks me toodame neid mugavus venelasi aina juurde? Venekeelsed lasteaiad, koolid? Hakkaks sellest pihta. Praegu tööturul ju vene noortel ju lausa eelis eesti noorte ees. Vaadake töökuulutusi pidevalt nôutav venekeele oskus.

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks me toodame neid mugavus venelasi aina juurde? Venekeelsed lasteaiad, koolid? Hakkaks sellest pihta. Praegu tööturul ju vene noortel ju lausa eelis eesti noorte ees. Vaadake töökuulutusi pidevalt nôutav venekeele oskus.

mina kaotaks ka veebilehtede venekeelsed versioonid – kohalikud muukeelsed kasutagu aga lahkesti eesti- v ingliskeelset varianti. kui ise hakkama ei saa, siis palugu kellelgi endale tõlkida. miks peavad meie asutused/ettevõtted neile selles asjas vastu tulema?

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea meelega loeks aga ei leia seda arutelu, palun viidet või vihjet pealkirja kohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seadus tegelikult piiranguid ei loo kooolidele- omavalitsused ja koolid on selle piirangu ise loonud.

põhikooli riiklikus õppekavas on lubatud B võõrkeelena õpetada kooli poolt valitud keelt- ükskõik millist keelt. 95% koole on selleks valinud vene keele. Ülikurb tänases maailmas. Seadus ütleb, et B võõrkeele valib põhikool, arvestades kooli võimalusi ning õpilaste soove. Kas teie kool on kunagi küsinud õpilaste soove. Ilmselt ei ole, aga seda küsimist saaks hoolekogu abiga algatada. Eriti adekvaatne on see praeguste 4-5 klasside lapsevanematel. Enne seda kui 6 klassis B võõrkeel algab.

Gümnaasiumi õppekava annab veel vabamad käed. Teist võõrkeelt peab lõpetaja oskama B1 tasemel, làbides selleks minimaalselt 175 ainetundi, see teeb 3 aasta peale u 1,6 ainetundi nädalas. Seega on reaalne gümnaasiumis otsustada mistahes B võõrkeele kasuks ja viia see 3 aastaga B1 oskustasemele.

kõik need otsused on kooli pädevuses teha ja vanemate piisava surve puhul väga reaalsed.

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seadus ütleb, et B võõrkeele valib põhikool, arvestades kooli võimalusi ning õpilaste soove. Kas teie kool on kunagi küsinud õpilaste soove.

Meie koolis juba kaks aastat võimalik valida ka saksa keelt, aga selle valijaid on väga vähe. Nii mõnigi lapsevanem põhjendab, et ei saa valida lapsele keelt, mida ta ise ei oska.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsevanematest peabki see peale hakkama. Ka neis koolides kus valikut on, tuleb hoolitseda, et saksa jt võõrkeelte õpetajaid koondama ei hakataks, sest kõik arvavad, et “Eestis peab vene keelt oskama”. Esmalt võiks tekkida olukord, et mitme valikuga koolides on vene keele rühmad väiksemad kui saksa keele rühmad, mitte vastupidi.   Samas võiks algatada ka diskussiooni, et mis keeli võiks meie koolides veel lisaks inglise keelele õpetada. Kas need peaks olema lähinaabrite keeled, st läti ja soome keel, või mõned muud maailmas olulisel kohal olevad keeled – hispaania, prantsuse ja miks ka mitte mandariini keel (emakeelena rääkijate arvu poolest maailmas esikohal, kas esimese või teise keelena oskajate arvu poolest teisel kohal inglise keele järel).  Saksa keel on põhjendatud teatud ajaloolis-kultuurilistel põhjustel, aga praktilise kasutatavuse osas ei ole ta tingimata parem valik kui näiteks hispaania või prantsuse keel.  Pealegi, inglise keel juba on germaani keel, mille baasilt on mõnevõrra lihtsam õppida näiteks saksa või  rootsi keelt. Ehk võiks teise keelena õppida pigem mõnda mitte-germaani keelt.  Praegu kohe poleks ehk piisavalt õpetajaid võtta teistele keeltele, aga kui vastavad otsused teha, siis saab neid ka koolitama hakata.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seadus ütleb, et B võõrkeele valib põhikool, arvestades kooli võimalusi ning õpilaste soove. Kas teie kool on kunagi küsinud õpilaste soove.

Meie koolis juba kaks aastat võimalik valida ka saksa keelt, aga selle valijaid on väga vähe. Nii mõnigi lapsevanem põhjendab, et ei saa valida lapsele keelt, mida ta ise ei oska.

Mis see lapsevanem siia puutub, aga probleem on hoopis see, et näiteks reaalkoolis gümnaasiumis vene k. ja kui sa pôhikoolis ôppinud ei ole siis probleem, mitte küll ületamatu, aga probleem kuna seal ju kohustuslik vene k.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA kasutab ise russitsisme. Ja eesti keel kah natuke longab.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole venelaste vastu midagi, aga päris kindlasti ei saa rahule jääda niisuguse situatsiooniga nagu Eestis juba aastakümneid valitseb – ehk et, siin Eesti riigi sees elab üks suur kogukond teisest konkreetsest rahvusest inimesi, kellest suur osa on siin riigis juba sündinud, aga paljud ei ole siiamaani eesti keelt ära õppinud.

Näiteks meie naabrid on ka venelased, vaatavad ainult Vene telekanaleid ja tellivad ainult venekeelset ajakirjandust. Nad ei oska vist mitte ühtegi eestikeelset sõna, isegi tervitavad oma emakeeles vaid. Ometi on nende suguvõsa elanud Eestis juba alates 2. maailmasõja lõpust. Nad ei ole siiamaani justkui pihta saanud, et ei elagi Venemaal, vaid neil on oma saareke, kus neil oma keel ja kultuur. Kui on olnud vaja naabriasju arutada, nt ühise aia ehitamine, puu mahavõtmine vms, siis peab kogu vestlus  ilmtingimata toimuma vene keeles. Vastasel juhul jääb see vestlus üldsegi pidamata.

Samas on meil kokkupuude paljude teiste rahvuste esindajatega – küll töö juures, küll laste lasteaias; teised naabrid on nt soomlased. Ja kõikide teiste rahvuste esindajad hakkavad Eestisse saabudes kohe usinalt riigikeelt õppima. Meie teisest naabrist soomlaste perel oli juba paari kuuga eesti keel suhtlustasandil suus – sellal, kui vene pere elab siin juba ligi 80 aastat ja arvavad ikka, et elavad kuskil Venemaa oblastis. Selline suhtumine ei ole normaalne.

Sel põhjusel olen vene keele õppimise kohustuse ärakaotamise poolt. Midagi pole teha, teisiti me olukorda ei paranda.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma üldiselt vene keele ja venelaste vastu ei ole aga ma kahtlustan, et meie haridussüsteemil ei ole hoobilt võtta piisavat hulka muude B võõrkeelte õpetajaid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kes keelab – minge kooli ja  hakake kooli õpetama. Koolides on õpetajate defitsiit, mõnu tuleb juba kolmandat korda pensionilt tagasi ning vene keele õpetaja veel leiad kooli,  aga teiste keelte õpetajaid ei ole. Selles see häda ongi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sisuliselt vajavad muutust kaks õigusakti- Põhikooli riiklik õppekava ja Gümnaasiumi riiklik õppekava. Mõlemad vajavad üht lauset. Kool on kohustatud pakkuma B õppekeelena võimalust valida vähemalt kahe keele vahel. Neist üks võib vabalt olla vene keel, ma üldse ei vaidle sellega, aga teine valik peaks olema seal kõrval.

Kas on reaalne sellisele rahvaalgatusele saada 1000 allkirja? Selle arvu puhul on menetlemine Riigikogus ja kõige efektiivsem poliitiline protsess tagatud.

Siis ei oleks koolidel enam võimalik ignoreerida lapsevanemate soove ja pakkuda ainult vene keelt B võõrkeelena.

Gümnaasiumis edasi õppimise keelevalikud ei ole argument- esiteks muutub valikuvabadus gümnaasiumis järjest suuremaks juba loomulikul teel ning seal tekivad valikuvõimalused. Teiseks kohustab riiklik õppekava B võõrkeelt jõudma B1 tasemeni mitte B 2 tasemeni nagu Avõõrkeele puhul. See on 3 aastaga võimalik ka nullist alustades.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Sisuliselt vajavad muutust kaks õigusakti- Põhikooli riiklik õppekava ja Gümnaasiumi riiklik õppekava. Mõlemad vajavad üht lauset. Kool on kohustatud pakkuma B õppekeelena võimalust valida vähemalt kahe keele vahel. Neist üks võib vabalt olla vene keel, ma üldse ei vaidle sellega, aga teine valik peaks olema seal kõrval.

    Kas on reaalne sellisele rahvaalgatusele saada 1000 allkirja? Selle arvu puhul on menetlemine Riigikogus ja kõige efektiivsem poliitiline protsess tagatud.

    Siis ei oleks koolidel enam võimalik ignoreerida lapsevanemate soove ja pakkuda ainult vene keelt B võõrkeelena.

    Gümnaasiumis edasi õppimise keelevalikud ei ole argument- esiteks muutub valikuvabadus gümnaasiumis järjest suuremaks juba loomulikul teel ning seal tekivad valikuvõimalused. Teiseks kohustab riiklik õppekava B võõrkeelt jõudma B1 tasemeni mitte B 2 tasemeni nagu Avõõrkeele puhul. See on 3 aastaga võimalik ka nullist alustades.

    Päris nôus ei ole. Väikestel koolidel ei ole vôimalik hoida palgal erinevate keelte ôpetajaid. Suurtes koolides pole muidugi probleem ja paljude suurte koolide ôpilased ôpivad vabatahtlikult vene keelt ja paljud ei ôpi üldse vene keelt.
    kôigepealt tuleks lôpetada vene keelne lasteaed ja kool. Haridus on EV eesti keelne.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Sisuliselt vajavad muutust kaks õigusakti- Põhikooli riiklik õppekava ja Gümnaasiumi riiklik õppekava. Mõlemad vajavad üht lauset. Kool on kohustatud pakkuma B õppekeelena võimalust valida vähemalt kahe keele vahel. Neist üks võib vabalt olla vene keel, ma üldse ei vaidle sellega, aga teine valik peaks olema seal kõrval.

    Kas on reaalne sellisele rahvaalgatusele saada 1000 allkirja? Selle arvu puhul on menetlemine Riigikogus ja kõige efektiivsem poliitiline protsess tagatud.

    Siis ei oleks koolidel enam võimalik ignoreerida lapsevanemate soove ja pakkuda ainult vene keelt B võõrkeelena.

    Gümnaasiumis edasi õppimise keelevalikud ei ole argument- esiteks muutub valikuvabadus gümnaasiumis järjest suuremaks juba loomulikul teel ning seal tekivad valikuvõimalused. Teiseks kohustab riiklik õppekava B võõrkeelt jõudma B1 tasemeni mitte B 2 tasemeni nagu Avõõrkeele puhul. See on 3 aastaga võimalik ka nullist alustades.

    Päris nôus ei ole. Väikestel koolidel ei ole vôimalik hoida palgal erinevate keelte ôpetajaid. Suurtes koolides pole muidugi probleem ja paljude suurte koolide ôpilased ôpivad vabatahtlikult vene keelt ja paljud ei ôpi üldse vene keelt.

    kôigepealt tuleks lôpetada vene keelne lasteaed ja kool. Haridus on EV eesti keelne.

Tegelikult on minuteada päris paljudel keeleõpetajatel selline kvalifikatsioon, et nad tohivad põhikooli tasemel õpetada vähemalt kahte erinevat võõrkeelt. Näiteks minu ema oli saksa keele õpetaja, aga õpetas nooremates klassides ka inglise keelt.

Iseküsimus on, kas see kvalifikatsioon on reaalselt olemas või ainult paberil.  Mu lapsele õpetas vahepeal inglise keelt endine vene keele õpetaja (venelanna) – see oli küll üsna katastroof.

Gümnaasiumisvõiks aga keeleõppe osas kasutada koroonaaja kogemust. Kui laps on varem õppinud võõrkeelt, mida konkreetne kool ei paku. siis äkki saaks mitu kooli koopereeruda ja korraldada selle keele õppimine (osalise) distantsõppe teel.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mitme keele oskajad leiavad endale tasuvama, huvitavama ja rahulikuma töö kui on ôpetaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis oli see teemaks ja probleem on selles, et pole võtta teiste võõrkeelte õpetajaid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis oli see teemaks ja probleem on selles, et pole võtta teiste võõrkeelte õpetajaid.

Sellisel juhul peaks olema võimalus hoopis pakkuda süvendatult inglise keele õpet. Kes tahab õpib siis seda vene keelt ja kes vene keelt õppida ei taha, õpivad süvendatult inglise keelt, sest inglise keele õpetaja on ju olemas ilmselt? Või teine variant, kui omavalitsus ei suuda tagada keeleõpetajaid KOOLIS, peaksid nad kompenseerima keeleõppe erakursustel ja see võetaks arvesse, kui teise võõrkeele õpe. Kõike saab, kui see riiklikul tasandil seadustada, aga meil on jube mugav suruda kõigile peale vene keelt.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis oli see teemaks ja probleem on selles, et pole võtta teiste võõrkeelte õpetajaid.

Sellisel juhul peaks olema võimalus hoopis pakkuda süvendatult inglise keele õpet. Kes tahab õpib siis seda vene keelt ja kes vene keelt õppida ei taha, õpivad süvendatult inglise keelt, sest inglise keele õpetaja on ju olemas ilmselt? Või teine variant, kui omavalitsus ei suuda tagada keeleõpetajaid KOOLIS, peaksid nad kompenseerima keeleõppe erakursustel ja see võetaks arvesse, kui teise võõrkeele õpe. Kõike saab, kui see riiklikul tasandil seadustada, aga meil on jube mugav suruda kõigile peale vene keelt.

Nagu reaalselt on see võimalus lastel olemas? Miks sellest kusagil räägitud ei ole?Palun viidet seadusele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis oli see teemaks ja probleem on selles, et pole võtta teiste võõrkeelte õpetajaid.

Sellisel juhul peaks olema võimalus hoopis pakkuda süvendatult inglise keele õpet. Kes tahab õpib siis seda vene keelt ja kes vene keelt õppida ei taha, õpivad süvendatult inglise keelt, sest inglise keele õpetaja on ju olemas ilmselt? Või teine variant, kui omavalitsus ei suuda tagada keeleõpetajaid KOOLIS, peaksid nad kompenseerima keeleõppe erakursustel ja see võetaks arvesse, kui teise võõrkeele õpe. Kõike saab, kui see riiklikul tasandil seadustada, aga meil on jube mugav suruda kõigile peale vene keelt.

Mina olen koolis inglise keele õpetaja. Mul on 31 ainetundi nädalas. Normkoormus on 21. Mitte kuhugi ei õnnestuks panna mulle veel süvendatult inglise keele õpetamiseks lisatunde. Vajame koolis ka teist inglise keele õpetajat, kuid otsides ei laekunud ühtegi avaldust.

Teise keele valikust – olen nõus, et peaks valikut pakkuma. Õpetajaid aga ei ole… Ka minu diplom lubab õpetada lisaks saksa keelt, aga jällegi on siin takistuseks õpetaja koormus. Mind ei ole ju 2…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei näe probleemi vene keele õppimises. Ehk jääb lapsele midagi külge ka.  Paar sõpra ka tal vene rahvusest.

Me väike rahvas, mida rohkem keeli seda parem.

Alati saab muid keeli ka juurde õppida täiskasvanuna.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see lapsevanem siia puutub, aga probleem on hoopis see, et näiteks reaalkoolis gümnaasiumis vene k. ja kui sa pôhikoolis ôppinud ei ole siis probleem, mitte küll ületamatu, aga probleem kuna seal ju kohustuslik vene k.

No aga reaalkool pole ju kohustuslik, saab lapse ka GAGi või treffnerisse panna, Narvas on vist ka mingi tugev reaalkallakuga  kool (seal võib muidugi ka vene keel esimeseks või teiseks võõrkeeleks olla, tundub üsna loogiline, kui mitte isegi emakeeleks pole).

Minu meelest pole probleem mitte vene keele õppimises vaid selle kasutamises igapäevaelus. Selle võiks ära lõpetada va erandina vähem kui pool aastat tagasi saabunud põgenike suhtes kui nendega on vaja veidi keerulisemat juttu rääkida kui tere-head aega või numbrid ühest kümneni. Lõpetage ära vene keelsed reklaamid, riigiasutuste venekeelesed koduleheküljed, venekeelne teenindus poodides ja ametiasutustes. Vene keelse hariduse andmine vähemalt üle kohustusliku põhikooli taseme. Sarnane probleem eksisteerib tegelikult ka inglise keelse teeninduse puhul, me läheme väga kergelt sellele üle, me ju oskame seda ja ei vihka nagu vene keelt. Ja see inglise keelne mass kasvab ja paljuneb tunduvalt jõudsamalt.

Rääkige Eestis eesti keelt, olenemata sellest mis keelt teie lapsed B või C võõrkeelena õpivad. Turistidega võib suhelkda selles keeles, mis on mõlemile paremini arusaadav, nendega kes siia lühemaks või pikemaks ajaks elama asuvad, peaks suhtlema peamiselt eesti keeles.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei näe probleemi vene keele õppimises. Ehk jääb lapsele midagi külge ka. Paar sõpra ka tal vene rahvusest.

Me väike rahvas, mida rohkem keeli seda parem.

Alati saab muid keeli ka juurde õppida täiskasvanuna.

Mul oli vene keel nii põhikoolis kui gümnaasiumis “5”, käisin korra ka olümpiaadil, aga nüüd pole veel 30a ja meeles on vaid üks jõululuuletus ja paar fraasi. Kui keegi kõnetab vene k, oskan öelda, et ma ei saa aru, kuna ma tõepoolest ei saa. Võimalik, et kui oleks peale kooli lõpetamist järjepidevalt tutvusringkonnas umbkeelseid sõpru omanud, oleks teisiti.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalkooli saab gümnaasiumisse kandideerida ja minna õppima ka siis, kui pole vene keelt õppinud, vaid oled saksa keelt õppinud. Kogemus sellega olemas.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis oli see teemaks ja probleem on selles, et pole võtta teiste võõrkeelte õpetajaid.

Sellisel juhul peaks olema võimalus hoopis pakkuda süvendatult inglise keele õpet. Kes tahab õpib siis seda vene keelt ja kes vene keelt õppida ei taha, õpivad süvendatult inglise keelt, sest inglise keele õpetaja on ju olemas ilmselt? Või teine variant, kui omavalitsus ei suuda tagada keeleõpetajaid KOOLIS, peaksid nad kompenseerima keeleõppe erakursustel ja see võetaks arvesse, kui teise võõrkeele õpe. Kõike saab, kui see riiklikul tasandil seadustada, aga meil on jube mugav suruda kõigile peale vene keelt.

Mina olen koolis inglise keele õpetaja. Mul on 31 ainetundi nädalas. Normkoormus on 21. Mitte kuhugi ei õnnestuks panna mulle veel süvendatult inglise keele õpetamiseks lisatunde. Vajame koolis ka teist inglise keele õpetajat, kuid otsides ei laekunud ühtegi avaldust.

Teise keele valikust – olen nõus, et peaks valikut pakkuma. Õpetajaid aga ei ole… Ka minu diplom lubab õpetada lisaks saksa keelt, aga jällegi on siin takistuseks õpetaja koormus. Mind ei ole ju 2…

“Mina, mina, mina”…. Nõuda tuleb, seisma peab enda ja laste eest. Sellepärast midagi ei muutugi sest õpetajad ei oska enda eest seista. Ebakindel ja vähemotiveeritud  oled. Kirjutati selgelt, et asjad peavad muutuma riiklikul tasandil. Õpetajad seiske koos enda eest ja meie lapsevanemad toetame teid.

 

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Koolilaps Lõpetame vene keele õppimise kohustuse