Esileht Koolilaps Lõpetamised

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Lõpetamised

Postitas:

Sellel suvel ei tule kindlasti koolides mingeid lõpupidusi. No ei pea vähemalt riiete pärast muretsema.

+12
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni laps kindlasti rõõmustab, sest ladvas on “igav liiv ja tühi väli”.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel suvel ei tule kindlasti koolides mingeid lõpupidusi. No ei pea vähemalt riiete pärast muretsema.

Kas see on kuskil ametlikult välja kuulutatud või vaatasid teelehtedelt?

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.04 00:13; 03.04 00:16; 03.04 08:21; 07.04 15:16; 08.04 14:30; 14.04 21:48; 15.04 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni laps kindlasti rõõmustab, sest ladvas on “igav liiv ja tühi väli”.

Ega lõpupeo ärajäämine ei tähenda, et lõputunnistuste saamine ära jääb, lihtsalt aktust ei oleks. Lõpetavad koduõppel. Ongi ju lihtsam, igav liiv ja tühi väli saab rahulikult sõpradega hängida või arvutimänge mängida, samal ajal kui mamma või papa või targem tüdruksõber/poisssõber teise arvutiga teste ja sisseastumiskatseid lahendab.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.04 00:13; 03.04 00:16; 03.04 08:21; 07.04 15:16; 08.04 14:30; 14.04 21:48; 15.04 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastest on kahju tegelikult. Minu jaoks oli kooli lõpetamisega seotud sagimine ja üritused, lõpureisid, tutipeod üks toredamaid ja meeldejäävamaid hetki kooliajast. Mul ka üheksandik kodus, tunnistas, et nukker on praegu, ootas juba talvel isegi lõpueksameid ja gümnaasiumikatseid, et selline eriline ärevus oli sees. Nüüd ei tea, mida oodata üldse ja motivatsioon viimase õppemooduli tegemiseks on ka alla läinud.

Aktused vast ikka korraldatakse, kasvõi suve keskel, arvan. Ja mitte nii suure rahvamassiga, lihtsalt omavahel. Aga eks näha ole jah.

+23
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 07:46; 03.04 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mitte nii suure rahvamassiga, lihtsalt omavahel.

Mida see peaks tähendama? Mõtled, et igale klassile on eraldi aktus, kus ainult direktor ulatab tunnistuse, kus õpetajatest on kohal ainult klassijuhataja ja lapse kohta lubatakse saali üks õnnitleja?

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.04 00:13; 03.04 00:16; 03.04 08:21; 07.04 15:16; 08.04 14:30; 14.04 21:48; 15.04 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lastest üks lõpetab sel aastal gümnaasiumi, teine põhikooli.
Veel kuu aega tagasi arutasime, kas suurema poisi lõpuülikond kohe osta, sest märtsi kuus ka ball tulekul..Ei ostnud. Laps on ka kindel, et sellisel kujul kui seni, nad enam koolis kokku ei saagi.
Ära jäävad kevadised koolireisid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mitte nii suure rahvamassiga, lihtsalt omavahel.

Mida see peaks tähendama? Mõtled, et igale klassile on eraldi aktus, kus ainult direktor ulatab tunnistuse, kus õpetajatest on kohal ainult klassijuhataja ja lapse kohta lubatakse saali üks õnnitleja?

No ei mõelnud päris nii äärmuslikult, juuni lõpuks on ehk üldkarantiin juba läbi, tahaks loota. Aktust saab korraldada ka ainult klassid ja õpetajad koolimajas, ilma sugulaste-lapsevanemateta. Mis oleks muidugi ka kurb lahendus, aga siiski. Õnnitlejad saavad kodus seda teha.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 07:46; 03.04 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma “muretsesin” juba märtsi alguses lõpuriiete pärast ära ning see muretsemine päädis ka ostuga 🙂
Lisaks ülikonnale ka uued kingad, särk, lips, püksirihm ja sokid. Ehk siis täiskomplekt. Võtsin lubaduse, et konkreetseid sokke enne lõpupidu kasutusele ei võta.
Mansetinööbid pidi vanaisa omad võtma.

Poiss ise oli ostuga väga rahul. Nii ülikond, kui kingad said “väikse kiiksuga” ja mitte tavapärased.
Tegelikult kaalus ta ka võimalust kasutada 9. klassi lõpuriietust, kuna see on tal ka paras (ta lõpetas kasvamise juba 14-aastaselt), kuid mina arvasin, et vaheldust on ka ikka vaja. Siis tal ka rohkem erinevaid variante, mida saab vastavalt vajadusele kanda.
Ja see, kui lõpupidu ära jääb, ei tähenda, et selleks ostetud riideid kanda ei saa. Kulub ikka ära 🙂

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naiivikud, asi saab ühe poole heal juhul septembris, kui mitte isegi hiljem. Praegu on alles algstaadium.

+9
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 16:56; 07.04 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps gümnaasiumi lõpetamas ja ikka väga kurb on.
Riietuse pärast on tal absoluutselt ükspuha, ei kuulu ilmselt sellisesse seltskonda, kelle jaoks see oluline on. Võib lõpetada vabalt sama kleidiga, millega 9.klassigi lõpetas. Seda kleiti on ta kandnud pärast lõpetamist täpselt 2 korda ja kleit on ideaalses korras ning isegi enne kriisi kaalusime, et laseks selle kuidagi ümber teha või täiendada. Mul on jäänud mulje, et noortel on pigem taaskasutus ja lihtsus ja maailma päästmine oluline. Selles vanuses ei peaks küll ema mingeid trende peale suruma enam. Poisil ma laseks küll vabalt sama ülikonnaga lõpetada, kui on korralik veel ja pluusi ning lipsu ehk vahetaks. Ja kui mõelda sellele, et paljude vanemad on varsti töötud ning noortel endal ka see lõbu läbi, et piisas vaid CV saata ja töökoht oligi olemas, tundub riietuse peale panustamine väga teisejärguline.

Minu laps on väga kurb, et ei saanud nautida seda viimast veerandit oma koolis koos klassikaaslastega, õpetajatega. Kool on lubanud neile vähemalt tutipeo. On kurb, et tühistada tuli lõpureis, sest pole teada, kuhu need riigieksamid lõpuks tõstetakse kui need üldse toimuma saavad. Samuti on ta kurb kui riigieksamid sel aastal üldse ära jäävad, sest praegu on hea ettevalmistus nende tegemiseks. Kui kunagi hiljem peaks riigieksami tulemusi vaja minema, siis tuleb hakata jälle uuesti nendeks kordama. Aktus ehk kuidagi ikka toimub ja mul ausalt ei ole kurb meel kui sinna lubatakse ainult paar kõige lähedasemat inimest või toimub see üldse ainult õpilaste ja õpetajatega ning tehakse videoülekanne, mida teised lähedased kusagilt jälgida saavad. Praegu on maailm nii muutunud ja elan ka sellise muudatuse üle. Ma praegu pigem tajun seda kurbust ja igatsust lapsel oma klassikaaslaste ja kooli järgi, sest see viimane osa on olnud tõesti kooli ja seltskonna nautimine ja see kõik sai lihtsalt otsa väga äkki kui eriolukord kehtestati. Ja see aeg ei tule enam kunagi tagasi. Ilmselt on mu lapsel siis tore kool ja klassikaaslased.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 23:33; 04.04 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette kui palju artikleid ja ehk isegi raamatuid praegusega seonduvast tulevikus kirjutatakse.
Kõik traditsioonid on sassis. Minu lastel pole väga raske kodus olla ja nad on isegi öelnud, et küll on hea, et mul on õde-venda.
Nii paljud inimesed on praegu väga, väga üksikud ja sellel võivad olla dramaatilised tagajärjed.
Sellega võrreldes tundub ehk lõpupidude toimumata jäämine tühine probleem. Ma usun, et see siiski pole väheoluline. Jääb mingi uks sulgemata.
Neile, kelle jaoks aga kool oli valus ja kiusamist täis koht, on see paus ehk hea puhkus. Nemad saavad parema õppekeskkonna.
Minu peres pidi sel kevadel kolm pidulikku sündmust olema, mis nüüd ära jäävad. Eelmisel aastal aga ei toimunud midagi erilist.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil koolist öeldi lastele, et kui vähegi võimalik, siis lõpetamise nad teevad igal juhul…Kuidas ja millal pole veel selge.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastest on kahju tegelikult. Minu jaoks oli kooli lõpetamisega seotud sagimine ja üritused, lõpureisid, tutipeod üks toredamaid ja meeldejäävamaid hetki kooliajast. Mul ka üheksandik kodus, tunnistas, et nukker on praegu, ootas juba talvel isegi lõpueksameid ja gümnaasiumikatseid, et selline eriline ärevus oli sees. Nüüd ei tea, mida oodata üldse ja motivatsioon viimase õppemooduli tegemiseks on ka alla läinud.

Aktused vast ikka korraldatakse, kasvõi suve keskel, arvan. Ja mitte nii suure rahvamassiga, lihtsalt omavahel. Aga eks näha ole jah.

Minu meelest oleks see lausa sigadus laste suhtes. Nad on aastaid vaeva näinud ja nüüd nii olulist etappi ei tähistatagi. Puuduks see, et eksamid tuleb teha sügisel ja mis kõik veel..
Lapsed ei ole süüdi selles jamas. Lisaks lõputunnistusele peaks sel aastal saama nad ka tubli tunnustuse, rasketes oludes hakkamasaamise eest. Praegu on ju laste hinded ja teadmiste omandamine nende endi ja nende vanemate kätes. Seda mida teha vaja, saab lugeda ekoolist, aga kuidas teha, seda peab otsima, kust lugeda

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 04.04 12:30; 05.04 23:54; 08.04 22:43; 11.04 19:05; 11.04 21:29; 11.04 22:07; 13.04 21:23; 13.04 22:28; 14.04 10:45; 15.04 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on jäänud mulje, et noortel on pigem taaskasutus ja lihtsus ja maailma päästmine oluline.

Itaalias suusareisil käies ja uusi nutividinaid ostes…

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on jäänud mulje, et noortel on pigem taaskasutus ja lihtsus ja maailma päästmine oluline.

Itaalias suusareisil käies ja uusi nutividinaid ostes…

Sorry, mul on küll väga suur tutvusrinkond, aga ma ei tea suuri noortekampasid, kes oleksid Itaalias omaalgatuslikult suusareisil käinud???? Pigem on see initsiatiiv tulnud Itaalia suusareisiks vanematelt. Noortele pole Itaalia suusareis küll mingi unistuste sihtkoht ma arvan. Jah, käidi küll reisil, aga paljudel juhtudel oli see ju vanemate raha ja soov oma võsukesi kuhugi reisile viia. Jah, ka noored reisisid iseseisvalt koolivaheajal ja pigem teistes kohtades kui Itaalias suusamägedes. Gümnaasiumiõpilasi Itaaliast suusareisilt viiruse toomises on ikka väga vale süüdistada.

Uued nutividinad ostavad enamustele ka siiski teatud vanuseni vanemad. Jah, võib ju väita, et laps kogus ise ka raha, aga no peab ikka suur taskuraha olema kui IPhone 11 osta, et oma Iphone 10 välja vahetada????
Ja kui vanemad poleks nii pehmod, siis nad neid nutividinaid nii tihti ei vahetaks ka. See on siiski vanemate kompleks oma lastele mingit staatust osta kahjuks.
Intelligentsemad on noored on ammu nutividinate kultusest välja kasvanud ja uuendavad oma tehnikat vastavalt vajadusele ja tegelevad olulisemate teemadega kui joomine, pidutsemine, popid riided ja viimased tehnikavidinad.

Siin teemas käib jutt siiski lõpetajatest, 9 klass ja 12 klass ja vähemalt minu lapsel oli küll selleks ajaks juba mõistus peas, et mitte lasta ennast häirida teiste uutest riietest, reisidest ja tehnikavidinatest. Ja õnneks teda ümbritsevatel kooli- ja trennikaaslastel samuti. NB! Ei ole tegemist nohikute ja vaeste inimestega!

9 ja 12 klass saavad suure tõenäolisusega ka oma õppimistega ja õppimiste üleslaadimiste jm digiõppega seonduvaga hakkama, kui ema selles vanuses veel õpetama peab, on ikka midagi väga valesti.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 23:33; 04.04 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka oma pojast kahju. Gümnaasiumi lõpetamine on väga oluline teetähis elus. Seda võib võrrelda sellega, kes plaanisid aprillis-mais abielluda ja pulmapeo teha, aga peavad nüüd leppima kahekesi registreerimisega.
Me ostsime ka jaanuaris allahindluse ajal poisile mustad viigipüksid. Pluus ja pintsak olid tal olemas. Mitte põhikooli lõpust, aga pintsakut ja valget pluusi paar korda aastas on ikka vaja. Varem ta kandis nende juurde musti teksapükse, lõpetamise jaoks ostsime viikarid. Aga selle peale, et lõpetamise rõivad olid olemas, ma küll ei mõtle. Neid läheb (loodetavasti) tulevikus ka vaja ja see paarkümmend eurot viikarite peale pole kõigi muude kulutustega võrreldes üldse suur kadu. Poja klassil polnud ka lõpureisi plaanis. Nad ei jõudnud kokkuleppele ja ongi hea.
Ma loodan, ehk siiski maist natuke lõdvendatakse eriolukorda, nii et mai teises pooles saavad teha lõpueksamid ja kasvõi juulis siis aktused ja lõputunnistused. Kui kõrgkoolid siis oma sisseastumisperioodi paar nädalat edasi lükkavad, peakski kõik klappima saama. Aga see oleneb, kas koroona kõrghetk on aprilli keskel ära, järgmisel või ülejärgmisel nädalal. Kui kõrghetk lükkub edasi (haigestunute arvu kasv ei peatu), siis on jama 🙁

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest oleks see lausa sigadus laste suhtes. Nad on aastaid vaeva näinud ja nüüd nii olulist etappi ei tähistatagi. Puuduks see, et eksamid tuleb teha sügisel ja mis kõik veel..

Lapsed ei ole süüdi selles jamas.

Tõsine sigadus siin karantiini abil elusid päästa. Lapsed pole ju süüdi! Võiks ikka teha kõik tutipeod, lõpureisid ja aktused, kellele neid elusaid vanavanemaid ikka vaja on ja üleüldse kui oma perest keegi haiglas ei rüga, siis keda huvitab, et seal praegu hullumaja on.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastest on kahju tegelikult. Minu jaoks oli kooli lõpetamisega seotud sagimine ja üritused, lõpureisid, tutipeod üks toredamaid ja meeldejäävamaid hetki kooliajast. Mul ka üheksandik kodus, tunnistas, et nukker on praegu, ootas juba talvel isegi lõpueksameid ja gümnaasiumikatseid, et selline eriline ärevus oli sees. Nüüd ei tea, mida oodata üldse ja motivatsioon viimase õppemooduli tegemiseks on ka alla läinud.

Aktused vast ikka korraldatakse, kasvõi suve keskel, arvan. Ja mitte nii suure rahvamassiga, lihtsalt omavahel. Aga eks näha ole jah.

Meil sama. Endal on ka kurb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka kaks lõpetajat peres, 9. ja 12.klass.
Üheksandik tundub, et eriti ei põe, oma kooli gümnaasiumis on ta hea õppeedukusega ilmselt sees, suure osa klassikaaslastega jätkab tõenäoliselt samas koolis ja osadega ka samas klassis. Abiturient on palju kurvem, viimased kuud veel oma lennuga koos olla, riigieksamid oleks vaja sooritada ja akadeemiline test teha. Ise väidab, et tunneb kuidas ta jääb päev-päevalt aina rumalamaks ja tahtejõud vajalikke asju ning töid teha on teda täiesti maha jätnud. See et sõpradega ja klassikaaslastega vaid virtuaalselt kohtuda saab, tundub teda kõige rohkem häirivat ja ära jääv lõpureis samuti.
Riided on nüüd küll kõige väiksem mure, nii minul kui ka lastel, valmis ostetud pole küll veel midagi. Üheksandikule läheb tõenäoliselt senine ülikond selga kui vaja peaks olema ja abiturient saab vast ka mõne olemasoleva kleidiga lõpetatud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest oleks see lausa sigadus laste suhtes. Nad on aastaid vaeva näinud ja nüüd nii olulist etappi ei tähistatagi. Puuduks see, et eksamid tuleb teha sügisel ja mis kõik veel..

Lapsed ei ole süüdi selles jamas.

Tõsine sigadus siin karantiini abil elusid päästa. Lapsed pole ju süüdi! Võiks ikka teha kõik tutipeod, lõpureisid ja aktused, kellele neid elusaid vanavanemaid ikka vaja on ja üleüldse kui oma perest keegi haiglas ei rüga, siis keda huvitab, et seal praegu hullumaja on.

Asju saab lahendada ka teisiti. Jutt käib juuni kuust!!!
Vôi sa arvad et jäämegi karantiini?
Selle kohta öeldakse vist et..surm siin või siberis..
Ja rügab. 1 Saaremaal teine Tartus.
Millises haiglas sa ise rûgad?

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 04.04 12:30; 05.04 23:54; 08.04 22:43; 11.04 19:05; 11.04 21:29; 11.04 22:07; 13.04 21:23; 13.04 22:28; 14.04 10:45; 15.04 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel suvel ei tule kindlasti koolides mingeid lõpupidusi. No ei pea vähemalt riiete pärast muretsema.

Kas see on kuskil ametlikult välja kuulutatud või vaatasid teelehtedelt?

Meil teatas KOV, et kõik lõpupeod jäävad sel aastal ära. Lapsed saavad oma lõputunnistused kokkulepitud ajal koolist kätte. Mõned lapsevanemad loodavad, et äkki suvel saab siiski mingi ühisürituse ikkagi teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav arusaam küll, et keegi nagu selle sigaduse laste kiusamiseks väljamõelnud. Et lapsed võiksidki kooli edasi käia ja viirust edasi levitada?
Kahju on, lapsed jäävad ilma viimasest võimalusest olla oma klassikaaslastega koos, olla aktusel ja saada osa nende tähtsast päevast – aga teha ei ole kahjuks midagi, ei osanud mest keegi veel kuuaega tagasi arvata, et eestit ka selline hoop tapab.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 16:56; 07.04 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel suvel ei tule kindlasti koolides mingeid lõpupidusi. No ei pea vähemalt riiete pärast muretsema.

Kas see on kuskil ametlikult välja kuulutatud või vaatasid teelehtedelt?

Meil teatas KOV, et kõik lõpupeod jäävad sel aastal ära. Lapsed saavad oma lõputunnistused kokkulepitud ajal koolist kätte. Mõned lapsevanemad loodavad, et äkki suvel saab siiski mingi ühisürituse ikkagi teha.

Olen selle poolt, et kindlal kellaajal väljastatakse lõpetajale lõputunnistused koolis individuaalselt isegi siis, kui piiranguid mingil määral leevendatakse. Ka see tuleb läbi mõtelda, kuidas see võiks toimuda, võib olla on mõistlik hoopis digitaalselt allkirjastatud tunnistus meilie, sest ka õpetajate allkirju on tunnistusele vaja.
Vanemad võivad noortele peo orgamiseerida, aga see ei toimu koolimajas.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.04 12:45; 08.04 00:50; 11.04 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen selle poolt, et kindlal kellaajal väljastatakse lõpetajale lõputunnistused koolis individuaalselt isegi siis, kui piiranguid mingil määral leevendatakse

Praegu pole ju öeldud, kas mais koolitunnid toimuvad või mitte. (Eestis, ma mõtlen). Kui toimuvad, siis võib ju vähemalt ühele klassile ka tunnistused korraga anda. Kui ei toimu ja riigieksameid ka mitte, siis ilmselt on jah selline väljastamine mõeldav.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.04 00:13; 03.04 00:16; 03.04 08:21; 07.04 15:16; 08.04 14:30; 14.04 21:48; 15.04 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel suvel ei tule kindlasti koolides mingeid lõpupidusi. No ei pea vähemalt riiete pärast muretsema.

Kas see on kuskil ametlikult välja kuulutatud või vaatasid teelehtedelt?

Meil teatas KOV, et kõik lõpupeod jäävad sel aastal ära. Lapsed saavad oma lõputunnistused kokkulepitud ajal koolist kätte. Mõned lapsevanemad loodavad, et äkki suvel saab siiski mingi ühisürituse ikkagi teha.

Olen selle poolt, et kindlal kellaajal väljastatakse lõpetajale lõputunnistused koolis individuaalselt isegi siis, kui piiranguid mingil määral leevendatakse. Ka see tuleb läbi mõtelda, kuidas see võiks toimuda, võib olla on mõistlik hoopis digitaalselt allkirjastatud tunnistus meilie, sest ka õpetajate allkirju on tunnistusele vaja.

Vanemad võivad noortele peo orgamiseerida, aga see ei toimu koolimajas.

Kas mujal toimuvad peol on nakkusoht kuidagi väiksem?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.04 18:33; 15.04 12:58; 15.04 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel suvel ei tule kindlasti koolides mingeid lõpupidusi. No ei pea vähemalt riiete pärast muretsema.

Tuleb pidu või ei aga minu tytar otsustas, et õmbleb ise omale kleidi. Kleit tuleb selline, mida ka mujal kõlbab kanda

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 20:21; 11.04 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel suvel ei tule kindlasti koolides mingeid lõpupidusi. No ei pea vähemalt riiete pärast muretsema.

Tuleb pidu või ei aga minu tytar otsustas, et õmbleb ise omale kleidi. Kleit tuleb selline, mida ka mujal kõlbab kanda

ja mis selle teadmisega peale hakkame?

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel suvel ei tule kindlasti koolides mingeid lõpupidusi. No ei pea vähemalt riiete pärast muretsema.

Kas see on kuskil ametlikult välja kuulutatud või vaatasid teelehtedelt?

Meil teatas KOV, et kõik lõpupeod jäävad sel aastal ära. Lapsed saavad oma lõputunnistused kokkulepitud ajal koolist kätte. Mõned lapsevanemad loodavad, et äkki suvel saab siiski mingi ühisürituse ikkagi teha.

Olen selle poolt, et kindlal kellaajal väljastatakse lõpetajale lõputunnistused koolis individuaalselt isegi siis, kui piiranguid mingil määral leevendatakse. Ka see tuleb läbi mõtelda, kuidas see võiks toimuda, võib olla on mõistlik hoopis digitaalselt allkirjastatud tunnistus meilie, sest ka õpetajate allkirju on tunnistusele vaja.

Vanemad võivad noortele peo orgamiseerida, aga see ei toimu koolimajas.

Kas mujal toimuvad peol on nakkusoht kuidagi väiksem?

Mõnes mõttes jh, sest siis on see noorte pidu (teadaolevalt põevad noored haigust kergemini), kui tõesti on pidu üldse ikka vajalik. Kui koolimajas toimuks, siis tuleksid sinna lõpetajate vanemad, vanavanemad jt õnnitlejad, ehk siis rahvast igast vanusest, sh ka riskigrupist.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.04 12:45; 08.04 00:50; 11.04 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pseudoprobleem.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Koolilaps Lõpetamised