Esileht Tööelu, raha ja seadused. lõpparve ja puhkusetasu väljamaksmine järgmine kuu

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: lõpparve ja puhkusetasu väljamaksmine järgmine kuu

Postitas:

Kuna meie seadused on muutunud ja ma ei suutnud kusagilt leida sellekohast ´infot, siis äkki siin oskab keegi, kes sellega kokku puutunud, vastata.
Nimelt lahkun tööl omal soovil. Viimane tööpäev on mai keskel, millele järgneb nädal puhkust, peale mida enam tööle ei lähe.
Kas ma saan paluda tööandjal kirjalikult oma lõpparve ehk mais töötatud töötasu+saamata jäänud puhkuse tasu+ mai puhkuserahad välja maksta juunis?
Vastasel juhul, kui saaksin nii aprilli palga, kui eelnevalt loetletu mais, kaotaksin väga palju raha, tänu uuele tulumaksuseadusele.
Siiani pidi kõik makstama viimasel tööpäeval, muidu hakkas tööandjal jooksma viivis, aga kui ma ise seda kirjalikult soovin?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 07:32; 20.04 08:12; 20.04 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastastikusel kokkuleppel on see täiesti võimalik. Mina olen nii teinud. Ühega just see kuu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 07:43; 20.04 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastastikusel kokkuleppel on see täiesti võimalik. Mina olen nii teinud. Ühega just see kuu.

Kellega ma peaksin sel juhul rääkima?
Kas osakonnajuhataja või tegevjuhiga? Või piisab kui viin kirjaliku avalduse raamatupidajale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 07:32; 20.04 08:12; 20.04 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et võid viia avalduse raamatupidajale ja vajadusel ta tõenäoliselt konsulteerib kellegi kõrgemaga. Samas on tal sellest ka õigus keelduda ja maksta Sulle tasud välja ikkagi mais. Sellega pead arvestama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 07:43; 20.04 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastastikusel kokkuleppel on see täiesti võimalik. Mina olen nii teinud. Ühega just see kuu.

tegelikult ei tohi, sest selline kokkulepe on seadusevastane
seadus ütleb selgesõnaliselt, et lõpparve makstakse välja viimasel tööpäeval, mingeid kokkuleppeid pole seaduse järgi lubatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas sa kaotaks praeguse tulumaksuseaduse järgi, kui mais makstaks lõpparve? tulumaksuvabastus arvestatakse kumulatiivse aasta tulu/12 järgi, pole vahet mis kuus palju said.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas sa kaotaks praeguse tulumaksuseaduse järgi, kui mais makstaks lõpparve? tulumaksuvabastus arvestatakse kumulatiivse aasta tulu/12 järgi, pole vahet mis kuus palju said.

varem oli jah nii, aga see kesikute astmelise tulumaksu seadus muutis selle ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepi töö juures niimoodi kokku, et tööleping lõpeb juunis. Vahepealse aja oled omal soovili palgata puhkusel. Sellisel juhul ei kogune selle aja eest ka puhkusekohustust ja tööandjal ei kogune mingeid täiendavaid kohustusi. Ilmselt tuleks minna tööandja juurde kahe avaldusega: ühes palud töölepingu lõpetamise edasi nihutada x juunikuu kuupäevani ja teises avalduses palud palgata puhkust alates puhkuse lõpust (kui puhkus lõpeb nt reedel, siis peaksid palgata puhkuse avaluses ka nädalavahetuse sisse panema, muidu tööandja jagab ehk ära, et tekib täiendav puhkusekohustus, ja ei kinnita ära).

Teine võimalus on see, et lepid raamatupidamisega niimoodi kokku, et esitad avalduse palvega maksta lõpparve välja sularahas kassast. Tegelikult rahale järele ei lähe. Siis ei ole tööandja midagi halba teinud, kõik on seaduse järgi: ega ta ei saa sulle vägisi seda raha kätte suruda. Ja kui juuni saabub, siis kas lähed rahale järele (kui nad on nõus sulas maksma) või teed uue digiallkirjastatud avalduse, kus teatad, et soovisid varasemas avalduses saada lõpparve sularahas, kuid asjaolud on muutunud ja palud teha ülekande pangakontole.

Kõik need variandid on muidugi tööandjapoolset vastutulekut vajavad, nii et kui on suur firma ja raamatupidaja ülearu lahke ei ole, siis saad oma tulumaksuvabastuse tuludeklaris alles kätte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepi töö juures niimoodi kokku, et tööleping lõpeb juunis. Vahepealse aja oled omal soovili palgata puhkusel. Sellisel juhul ei kogune selle aja eest ka puhkusekohustust ja tööandjal ei kogune mingeid täiendavaid kohustusi. Ilmselt tuleks minna tööandja juurde kahe avaldusega: ühes palud töölepingu lõpetamise edasi nihutada x juunikuu kuupäevani ja teises avalduses palud palgata puhkust alates puhkuse lõpust (kui puhkus lõpeb nt reedel, siis peaksid palgata puhkuse avaluses ka nädalavahetuse sisse panema, muidu tööandja jagab ehk ära, et tekib täiendav puhkusekohustus, ja ei kinnita ära).

Teine võimalus on see, et lepid raamatupidamisega niimoodi kokku, et esitad avalduse palvega maksta lõpparve välja sularahas kassast. Tegelikult rahale järele ei lähe. Siis ei ole tööandja midagi halba teinud, kõik on seaduse järgi: ega ta ei saa sulle vägisi seda raha kätte suruda. Ja kui juuni saabub, siis kas lähed rahale järele (kui nad on nõus sulas maksma) või teed uue digiallkirjastatud avalduse, kus teatad, et soovisid varasemas avalduses saada lõpparve sularahas, kuid asjaolud on muutunud ja palud teha ülekande pangakontole.

Kõik need variandid on muidugi tööandjapoolset vastutulekut vajavad, nii et kui on suur firma ja raamatupidaja ülearu lahke ei ole, siis saad oma tulumaksuvabastuse tuludeklaris alles kätte

Aitäh nii pika ja põhjaliku vastuse eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 07:32; 20.04 08:12; 20.04 23:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. lõpparve ja puhkusetasu väljamaksmine järgmine kuu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.