Esileht Ilu ja tervis Lõppematu mure hammastega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Lõppematu mure hammastega

Postitas:

Ma ei tea enam, mida teha. Minu hambad aina lagunevad ja ma ei jõua neid otsast enam remontida – nagu lohe, millel ühe pea lööd maha, 3 kasvab asemele 🙁
Ma ei ole kunagi jätnud aastatki vahele, et kontrollis käia: esimest korda käisin hambaarsti juures juba 2-aastaselt. Praegu olen 34.
Alati on uued augud, või närvipõletikus hambad, või hambakivi.
Pesen 2 korda päevas hambaid, niiditan, kasutan hambavaheharju, ei aita.
Viimase 5 aastaga olen kulutanud tuhandeid ja tuhandeid suu remontimisele. Eemaldanud kõik tarkusehambad. Praegu teen ka breketravi. Hetkel suus 5 suretatud hammast, juba annavad märku 2 järgmist, millel ka peagi närv tuleb suretada. Alumist rivi korrigeeritakse praegu breketitega.
Hammaste värv on kole kollane ja plekiline. Kui saaks muud ravid tehtud, siis teeksin ka esteetilise ravi.. aga, tundub, et see kõik ei lõppegi.
Ma võtaks kasvõi laenu, et saaks ühekorraga kõik tehtud ja korda, aga paraku tundub, et jäängi käima.

Kohutav masendus sellest ja tekib soov sahtel tühjaks tõmmata. Proteesid asemele tuleks vist odavam?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 15:56; 16.01 13:42; 20.01 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka nii ja samuti aru ei saa, et miks küll. Olen sinust 2 aastat vanem, aga mis vanus see ka on. Kunagi juba küsis üks hambaarst, et kas mul on mingi raske haigus, et hambad sedasi lagunevad. Enda teada ei ole, vähemalt pole avastatud veel, aga tervis pole ka tõesti korras enam mõnda aega olnud ja igasuguseid veidruseid toimub sellega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.01 16:09; 15.01 19:10; 15.01 19:49; 16.01 12:20; 16.01 12:40; 19.01 11:49; 24.01 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hammaste suretamine ei ole hea variant. Surnud hammas tõmbab ajapikku tumedaks ja hakkab servadest murduma. Mul on mitu hammast, mis koosnevad ainult täidisest ja seisavad ausõna peal suus. Iga kord, kui mõni kõvem asi hamba alla jääb, käib külm jutt seest läbi, et jälle tuli hambast kild ära. Mul on proteesid lähiaastate küsimus vist, sest implantaate ma ei jõua panna nii palju kui vaja.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pole ainuke. Mul oli esimene juureravi 21-aastaselt. Nüüd teen teise hambaga juureravi ning vihale ajab. Alles suvel käisin kurtmas oma valu ühes hambas, kuid arst ei näinud auku ning röntgenit ei teinud. Läks kaks kuud mööda ning hammustasin hamba pooleks, sest hambajuures oli põletik ning hammas ei pidanud vastu. Tegin nüüd juureravi ning pole mõttetu plommida nii suurt pinda, siis tuleb kroon osaliselt juurde. Ma kuskil arvan, et see hammas läheb maksma ca 1200eur kokku, juureravi oli juba 600. Selle lõpetan, siis tuleb veel tegeleda tarkushambaga mis puksib minu eelmist hammast, millele on tehtud juureravi. Mõtlen, et tõmban seele surnud hamba välja ning lasen tarkushambal asemele ilmuda, märksa odavam tuleb. Vanus on alla 30.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ta võibki tervisega seotud olla. Mul on olnud elu jooksul umbes kolm perioodi, mil hambad muudkui järjestikku lagunesid ja juured läksid põletikku. Alustasin samuti hambaarsti külastustega varakult, umbes 6-aastasena mäletan end hambaarstitoolis esimest korda. Keskkoolis oli esimene suurem lagunemine. Siis esimese lapse ootamise ajal teine periood ja nüüd, eelmisel aastal, kolmas. Olin ikka tihe külaline hambaarsti juures ja tihti lõi põletikku mitu hammast korraga, järjest. Samas on vahepeal olnud 10-aastane vahe, kus mitte ühtegi hambaprobleemi ei olnud.

Praeguseks on enamus mu hambajuuri suretatud ja ausalt öeldes hea lahe tunne on, teades, et olen loodetavasti pääsenud neist kohutavatest valudest, mida hambapõletik võib tekitada. Oma arsti külastan nüüd põhiliselt hambaesteetika pärast, oleme pikemaajalise plaani kokku pannud, et jaksaks seda ka tasuda. Implantaate ma ilmselt ei plaanigi, seni olen kroonidega kenasti hakkama saanud. No ja loodan, et pensionile jäämise ajaks on ka hambaravis suudetud mugavad ja moodsad proteesid välja mõelda. 🙂

Tervise keerdkäigud on kummalised ja ebaõiglased, ma ütlen.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks, et kuidas su partneri suuhügieeniga lood on? Kui sul muidugi on elukaaslane.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 18:06; 15.01 20:07; 17.01 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pole ainuke. Mul oli esimene juureravi 21-aastaselt. Nüüd teen teise hambaga juureravi ning vihale ajab. Alles suvel käisin kurtmas oma valu ühes hambas, kuid arst ei näinud auku ning röntgenit ei teinud. Läks kaks kuud mööda ning hammustasin hamba pooleks, sest hambajuures oli põletik ning hammas ei pidanud vastu. Tegin nüüd juureravi ning pole mõttetu plommida nii suurt pinda, siis tuleb kroon osaliselt juurde. Ma kuskil arvan, et see hammas läheb maksma ca 1200eur kokku, juureravi oli juba 600. Selle lõpetan, siis tuleb veel tegeleda tarkushambaga mis puksib minu eelmist hammast, millele on tehtud juureravi. Mõtlen, et tõmban seele surnud hamba välja ning lasen tarkushambal asemele ilmuda, märksa odavam tuleb. Vanus on alla 30.

Mul on all mälumispinnad eemaldatud ja tarkusehambad traatidega ettepoole suunatud. Alumiste tarkusehammaste eemaldamine lintsalt niisama on lollus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perel jällegi ei ole kehvad hambad olnud. Nii vanaema kui ka mind on pikalt kadestatud ilusate valgete, sirgete ja tervete hammaste pärast. Põhikoolis kartsin jubedalt hambaarsti, aga mäletan, et lõpuks olin nõus kontrolli minema. Ühtegi auku polnud, hambaarst ka imestas ja kiitis. Mul ei olnud 20 eluaastani mitte ühtegi hambaauku. Esimene tekkis raseduse 7-ndal kuul. Ometi sõin raseduse ajal toetavaid vitamiine ja mineraale. Mõni aeg edasi läks asi puhta hulluks. Vanaema hambad läksid järsku ja päris hullusti, aga alles vanuses üle 70.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.01 16:09; 15.01 19:10; 15.01 19:49; 16.01 12:20; 16.01 12:40; 19.01 11:49; 24.01 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on umbes pooled hambad, ehk 10-11 tk juureravitud. Ning kahjuks juureravi ei päästa põletikust ja valust Kui ravi pole korralikult tehtud (ja alati pole küsimus arsti oskustes, vaid ka omaaegsetes materjalides ja inimese anatoomias), siis võib sinna alla ikka põletik tekkida. Mind ootab seetõttu ees juuretipu eemaldamine läbi igeme.

Viimastel aastatel soovitatakse juureravitud hammastele panna kroonid peale. Ei pea kohe implantaati panema, see viimane tähendaks ju oma hamba eemaldamist. Eks sel ole omad hädad – kroon võib ära tulla ja kui kroonialusel hambal juurealune põletik tekib, siis on keerulisem olukorda lahendada.

Minu puhul mängib rolli nii geneetika – 40-aastaselt olid nii minu vanematel kui vanavanematel proteesid, kui ka kroonilised haigused – diabeet soodustab kõikide põletike teket ja astma korral soodustavad inhaleeritavad hormoonid seda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea, mulle tundub täiesti normaalne ja harilik. aastas korra peabki hambaarsti külastama ja minul isiklikult on siis ka alati teha vaja midagi. ei näe selles mingit suurt ja lõppematut muret.
Sellist asja, et teed ühekorraga kõik korda ja siis elu lõpuni ongi korras, ei saa ju loogiliselt võttes eeldada. Elusorganism ikkagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutate fluoriidivaba pastat? Sealt need augud tulevad. Ma tegin sama vea – kuulasin neid ökomutte, et fluoriid on paha ja tulemuseks käisin sadade eurode eest hambaarsti juures. Nüüd kasutan fluoriidiga pastat ja ei ühtegi auku!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutate fluoriidivaba pastat? Sealt need augud tulevad. Ma tegin sama vea – kuulasin neid ökomutte, et fluoriid on paha ja tulemuseks käisin sadade eurode eest hambaarsti juures. Nüüd kasutan fluoriidiga pastat ja ei ühtegi auku!

Mul on hambad ja igemed päris tundlikud ja saan ainult sensitiive kasutada ja põletikuvastaseid. Ma ei saa enam nii öelda tavalist hambapastat üldse kasutada, sest tekib igemepõletik juba paari päeva pärast. Veel on periooditi igemed paistes ja väga valus süüa ja valusad punnid suulaes. Kui ka mingi toidutükk on hamba ahel, on väga ebamugav tunne. Nagu kistaks hambaid paigast ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.01 16:09; 15.01 19:10; 15.01 19:49; 16.01 12:20; 16.01 12:40; 19.01 11:49; 24.01 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks, et kuidas su partneri suuhügieeniga lood on? Kui sul muidugi on elukaaslane.

Küsin ma seda seepärast, et juhtusin lugema artikklit, kus noor naine samuti võitles pidevate aukudega. Lõpuks tuli välja, et kuna mehel on suured probleemid hammastega, nillega ta ei tegelenud, sai naine koguaeg kaariase omale suhu musitades ja suudeldes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 18:06; 15.01 20:07; 17.01 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Ma olen 33 ja hambaarsti juures olen käinud lapseeast saati. Kogu aeg on augud. Pesen, suuvett kasutan, niiditan, ikkagi ei aita.

Mul on kõik tarkusehambad välja tõmmatud. Varsti tundub ,et läheb ka parem alumine purihammas väljatõmbamisele kuna murdus juureravi ajal. Arvan, et mul pole ühtegi hammast suus mida poleks parandatud. Iga kuu käin kaks korda hambaarsti juures, ja pidevalt on auke mis veel parandatud pole.

Eelmise aasta lõpus tuli põletik suretatud hamba alla( naiivselt,ma arvasin et see pole isegi v6imalik), nii et ainus viis leevendada oli igemesse suure l6ike tegemine, mis oli tõsimeeli kõige jubedam asi mis mul hambaarsti juures on tehtud. Peale seda veel antibiootikumide söömine ja siis uuesti hamba lahti võtmine ja puhastamine.

Ma mõtlesin just paar päeva tagasi seda sama – läheks hambaarsti juurde mitu päeva järjest – hommikust õhtuni ja teeks korda. aga samas kardan, et teen korda ja siis hakkab ikkagi uuesti peale, kuna kõigil on täidised . Ja nagu eelmine aasta teada sain, siis isegi hamba suretamine ei tähenda seda, et tulevikus kõik ok selle hambaga on – ikka võib veel hullemaks minna.

tõmbaks ausalt hoopis kõik hambad välja kui saaks, ja paneks implantaadid aga kahtlustan et see on ka yks õudus ja raha läheks ka tohutult 🙁

mees on mul selline, kes ainult peseb hambaid – muud moodi suu eest ei hoolitse ja tal pole kunagi ühtegi auku olnud ega pole hambaarstil elu sees käinud, kadedaks teeb .

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 20:31; 16.01 09:24; 23.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea, mulle tundub täiesti normaalne ja harilik. aastas korra peabki hambaarsti külastama ja minul isiklikult on siis ka alati teha vaja midagi. ei näe selles mingit suurt ja lõppematut muret.

Sellist asja, et teed ühekorraga kõik korda ja siis elu lõpuni ongi korras, ei saa ju loogiliselt võttes eeldada. Elusorganism ikkagi.

Minuarust ei ole jälle normaalne kui kord aastas on midagi alati teha. Ise käin nii 1.5 aasta takka kontrollis ja ei ütleks, et alati midagi teha on v.a. hambakivi ja see ka viimaste aastate probleem. Olen kohe 50.
1 kroon ja ülejäänud hambad alles. 2 suretatud purihammast ja seda tehti kui olin ca 25 vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Ma olen 33 ja hambaarsti juures olen käinud lapseeast saati. Kogu aeg on augud. Pesen, suuvett kasutan, niiditan, ikkagi ei aita.

Mul on kõik tarkusehambad välja tõmmatud. Varsti tundub ,et läheb ka parem alumine purihammas väljatõmbamisele kuna murdus juureravi ajal. Arvan, et mul pole ühtegi hammast suus mida poleks parandatud. Iga kuu käin kaks korda hambaarsti juures, ja pidevalt on auke mis veel parandatud pole.

Eelmise aasta lõpus tuli põletik suretatud hamba alla( naiivselt,ma arvasin et see pole isegi v6imalik), nii et ainus viis leevendada oli igemesse suure l6ike tegemine, mis oli tõsimeeli kõige jubedam asi mis mul hambaarsti juures on tehtud. Peale seda veel antibiootikumide söömine ja siis uuesti hamba lahti võtmine ja puhastamine.

Ma mõtlesin just paar päeva tagasi seda sama – läheks hambaarsti juurde mitu päeva järjest – hommikust õhtuni ja teeks korda. aga samas kardan, et teen korda ja siis hakkab ikkagi uuesti peale, kuna kõigil on täidised . Ja nagu eelmine aasta teada sain, siis isegi hamba suretamine ei tähenda seda, et tulevikus kõik ok selle hambaga on – ikka võib veel hullemaks minna.

tõmbaks ausalt hoopis kõik hambad välja kui saaks, ja paneks implantaadid aga kahtlustan et see on ka yks õudus ja raha läheks ka tohutult ????

mees on mul selline, kes ainult peseb hambaid – muud moodi suu eest ei hoolitse ja tal pole kunagi ühtegi auku olnud ega pole hambaarstil elu sees käinud, kadedaks teeb .

Kas seda lõiget igemesse ei tehta tuimestusega, et oli jube?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 21:52; 17.01 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesen 2 korda päevas hambaid, niiditan, kasutan hambavaheharju,

Kas seda hammaste survepesurit vm ei ole proovinud?
Saan aru, et see on kõige intensiivsem puhastaja ja ka sealt, kuhu isegi niidiga hästi ei saa ligi

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hügieen on korralik, tasub ka söömisharjumused läbi mõelda. Hammastel on vaja peale iga söögikorda 2-3 tundi taastumiseks, sest happereünnak teeb vaaba pehmeks ja kui ühele happerünnakule kohe järgmine peale tuleb, siis see vaap ongi kogu aeg pehme ja augud tekivad lihtsamini. Söögikorra all pean silmas kõike, mis ei ole puhas vesi, sh kohv, tee jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambapasta peab kindlasti sisaldama floriidi ja hambahari olema soft, tähtis on pidada kinni “suhkrukella reeglist” s.t. söögikordade vahel peavad hambad saama vähemalt 3tundi happerünnakust puhata ja siis tohib vahepael juua vaid vett. Hea oleks ka peale hambapesu mitte veega loputada, vaid pasta korralikult lihtsalt hästi välja sülitada, kui tundub, et nii on ebameeldiv, siis kasutage loputuseks väheke suuvett, sest see sisaldab ka floriidi ja kui seda natuke suhu jääb, siis jõuab natuke ka imenduda. Seepärast on ka hammaste miinimum pesuaja kestvus 2min, sest iseenesest suudaks hambad ka lühema ajaga korralikult puhtaks pesta. Aga suures osas on hammastega seonduv ka geneetiline, samuti mõjutavad väga palju rasedused, inimese ainevahetuse toimimine. Mind aitas palju ka korraliku hambaarsti leidmine, 7a tagasi raviti juured, pandi 9 krooni ja 1 implantaat, peale seda on vaid üks kord uut hambaauku parandatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kas kasutad mingit ravimit? minul näiteks tekitas ühe astmarohu kasutamine tohutu kaarieseprobleemi, aasta jooksul tekkis rohkem auke kui eelneva 40 aastaga.
Aitas rohu väljavahetamine ja õhtune fluori sisaldava suuvee tarvitamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Ma olen 33 ja hambaarsti juures olen käinud lapseeast saati. Kogu aeg on augud. Pesen, suuvett kasutan, niiditan, ikkagi ei aita.

Mul on kõik tarkusehambad välja tõmmatud. Varsti tundub ,et läheb ka parem alumine purihammas väljatõmbamisele kuna murdus juureravi ajal. Arvan, et mul pole ühtegi hammast suus mida poleks parandatud. Iga kuu käin kaks korda hambaarsti juures, ja pidevalt on auke mis veel parandatud pole.

Eelmise aasta lõpus tuli põletik suretatud hamba alla( naiivselt,ma arvasin et see pole isegi v6imalik), nii et ainus viis leevendada oli igemesse suure l6ike tegemine, mis oli tõsimeeli kõige jubedam asi mis mul hambaarsti juures on tehtud. Peale seda veel antibiootikumide söömine ja siis uuesti hamba lahti võtmine ja puhastamine.

Ma mõtlesin just paar päeva tagasi seda sama – läheks hambaarsti juurde mitu päeva järjest – hommikust õhtuni ja teeks korda. aga samas kardan, et teen korda ja siis hakkab ikkagi uuesti peale, kuna kõigil on täidised . Ja nagu eelmine aasta teada sain, siis isegi hamba suretamine ei tähenda seda, et tulevikus kõik ok selle hambaga on – ikka võib veel hullemaks minna.

tõmbaks ausalt hoopis kõik hambad välja kui saaks, ja paneks implantaadid aga kahtlustan et see on ka yks õudus ja raha läheks ka tohutult ????

mees on mul selline, kes ainult peseb hambaid – muud moodi suu eest ei hoolitse ja tal pole kunagi ühtegi auku olnud ega pole hambaarstil elu sees käinud, kadedaks teeb .

Kas seda lõiget igemesse ei tehta tuimestusega, et oli jube?

Jah, oli tuimestusega, aga kohutavalt valus oli ikkagi. ma muidu päris hea valuläviga aga see võttis isegi täitsa karjuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 20:31; 16.01 09:24; 23.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaid mõjutavad ka elu jooksul võetud ravimid. Isegi ema võetud ravimid raseduse ajal, väidetavalt.

Just. Mina olen aru saanud, et on kolm peamist põhjust:
1) geneetiline soodumus – vaadake oma vanemate hambaid (mu isal korralikud, tugevad hambad, vennal samuti, aga meil emaga viletsad)
2) fluoriid – praegusel ajal soovitatakse ka laste hambaid pesta fluoriidiga hambapastadega, sest see aitab kaasa hambaemaili tugevdamisele
3) ravimid – eelkõige antibiootikumid, ja seda just lapseeas (minu lapsepõlves määras jaoskonnaarst ikka AB kuuri, ja see pidavat hambaid vägagi kahjustama)

Aga kui juba hambad viletsad, ega siis polegi muud teha kui neid muudkui lappimas käia. Üsna masendav.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 11:29; 16.01 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesen 2 korda päevas hambaid, niiditan, kasutan hambavaheharju,

Kas seda hammaste survepesurit vm ei ole proovinud?

Saan aru, et see on kõige intensiivsem puhastaja ja ka sealt, kuhu isegi niidiga hästi ei saa ligi

Mina kasutan. On hea, aga hambakivi tekib ikkagi, käin nii paar korda aastas hambakivi eemaldamas. See on ka seotud jumal teab millega, sülje koostise, seedimise ja tuhande muu asjaga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 11:29; 16.01 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui juba hambad viletsad, ega siis polegi muud teha kui neid muudkui lappimas käia. Üsna masendav.

Kui ma sellesse rohkem süvenen ja mõtlen, et mis see kõik maksab ja valu ka veel vaja tunda ja ekstra aega selleks leidma, siis ausalt öeldes vahel kaob eluisugi ära.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.01 16:09; 15.01 19:10; 15.01 19:49; 16.01 12:20; 16.01 12:40; 19.01 11:49; 24.01 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul tekkisid hambaprobleemid seoses kilpnäärmega. see kuidagi mõjutas sülje koostist ja hakkasid tulema augud ja kivi.
kulus mitu aastat kui keegi ei sanaud aru, miks mul on halb olla, hambad ka lagunesid samal ajal. ja kui siis kilpnäärme mure üles leiti ja hakkasin ravi saama, hakkas hambaprobleeme ka vähem olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul tekkisid hambaprobleemid seoses kilpnäärmega. see kuidagi mõjutas sülje koostist ja hakkasid tulema augud ja kivi.

kulus mitu aastat kui keegi ei sanaud aru, miks mul on halb olla, hambad ka lagunesid samal ajal. ja kui siis kilpnäärme mure üles leiti ja hakkasin ravi saama, hakkas hambaprobleeme ka vähem olema.

Kunagi üks hambaarst ka tegelikult mulle mainis, et probleem on mu sülje koostises. Kuidas seda küll muuta saaks? Kilpnääre pole ka mul korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.01 16:09; 15.01 19:10; 15.01 19:49; 16.01 12:20; 16.01 12:40; 19.01 11:49; 24.01 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui juba hambad viletsad, ega siis polegi muud teha kui neid muudkui lappimas käia. Üsna masendav.

Kui ma sellesse rohkem süvenen ja mõtlen, et mis see kõik maksab ja valu ka veel vaja tunda ja ekstra aega selleks leidma, siis ausalt öeldes vahel kaob eluisugi ära.

Sama tunne 🙁

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 15:56; 16.01 13:42; 20.01 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks, et kuidas su partneri suuhügieeniga lood on? Kui sul muidugi on elukaaslane.

See on väga õigustatud küsimus.
Mul üks sugulane ja üks sõbranna said endale mehed, kel osaliselt hambad puudu, mõlemad kurdavad, et hambad hakkasid äkki lagunema. Nüüdseks on 10+ aastat koos elatud ja sugulasel on juba teema, et kas panna implantaadid või sild.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain oma hamba- ja igemeprobleemidest vabaks kui hakkasin kasutama hambapastat Dabur Red. Peaaegu 4 aastat ei ole olnud ühtegi igemeprobleemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 13:25; 18.01 02:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule kirjutas hambaarst retsepti hambapastale(Clogate durapath), milles on tavapärasest suurem fluoriidi sisaldus(seda näiteks ei tohi üldse alla neelata).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 18:06; 15.01 20:07; 17.01 13:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Ilu ja tervis Lõppematu mure hammastega