Esileht Ilu ja tervis Lõppematu mure hammastega

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Lõppematu mure hammastega

Postitas:

Mina sain oma hamba- ja igemeprobleemidest vabaks kui hakkasin kasutama hambapastat Dabur Red. Peaaegu 4 aastat ei ole olnud ühtegi igemeprobleemi.

Kus seda müüakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 21:52; 17.01 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dabur Red hambapastat saab osta e-poest kaup24.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 13:25; 18.01 02:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaid mõjutavad ka elu jooksul võetud ravimid. Isegi ema võetud ravimid raseduse ajal, väidetavalt.

Jah, nõuka ajal oli peamine põletiku ravim Tetracyklin, mis lõhkus hambaid. Olin tihti haige, hingamisteede põletikud ja pidin tihti seda ravimit võtma, seetõttu hakkasid hambad lagunema juba teismeeas. Eks mu ema oli samuti seda ravimit võtnud, ta jäi oma hammastest ilma juba enne 50-ndat eluaastat.

Mis tänapäeva ravimitest võib hambaid kahjustada, ei tea, aga tasub uurimist.

Kui olen kirjutanud siin, et antidepressandid lagundavad ka hambaid, olen miinuserahe saanud. Mina aga ütlen seda enda kogemusest. Täpselt nii on olnud, et kui varem olen uuesti alustanud ad võtmist, siis kohe on hakanud hammastelt tükke tulema ja kohe suuremad probleemid nendega. Kui ei võta, siis edasi ei lagune.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.01 16:09; 15.01 19:10; 15.01 19:49; 16.01 12:20; 16.01 12:40; 19.01 11:49; 24.01 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul algasid probleemid hammastega teismelise eas .Toona polnud see aparatuur veel päris hea ja suu topidi elavhõbeda ühendiga plomme täis .Mõni aasta sai rahu ja siis juba 90ndate keskel kui olid tekkinud juba erahambaarstid ,hakkas jälle trall pihta .Pidev hammaste lagunemine ja samuti vahetasid need musta plommid kenade valgete vastu välja .Mõtlesin,et jäängi hambaid lappima .Küsisin siis ,et kas saaks hambaid lakkida .(lapsena 80ndatel mul lakiti hambaid kooliarsti juures )Peale hammaste lakkimist kadus see pidev jooksmine ära .Nüüd mõned aastad tagasi tahtsin jälle hambaid lasta lakkida aga öeldi,et seda tehakse ainult lastele .Võibolla on mõni kliinik ,kus lakitakse hambaid ka täiskasvanutel .Hambalakk aitab lagunemise vastu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja 5 päeva hiljem:

Nüüd valutab terve parem suupool. Kord alumine rida, siis ülemine rida, Siis kiirgab mööda närvi kõrvani ja tagasi. Hammas, mille juurekanaleid 5 päeva tagasi laiendati, on nüüd väga hell – süüa sellega ei saa ja hambaharjagagi vastu minna on valus.
Võtsin mitu ibuprofeeni päeva jooksul, lõualuu valutab. Nutta tahaks 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 15:56; 16.01 13:42; 20.01 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Eestis elasin, rääkis hambaarst koguaeg, et ikka kasuta floriidivabasid pastasid jne jne.
Olen elanud Rootsis nüüd 10 aastat ehk ja siis on just vastupidi. Max floriid ja hambaid ei tohi peale pesu loputada. St et floriid peab suhu jääma. Pesed kord – loputad ja siis uuesti floriidiga üle.

Aga hambad on mul sellised harju keskmised. Probleeme (aukusid) on..aga paari kolme aasta tagant.
Mehel jälle halvemad hambad. Hügieen on tipptopp aga lihtsalt lagunevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoolsa suuhûgieeni juurde – hapusid asju, eriti hapusid komme süües ei tohi kohe hambaid pesema minna, vaid peaks ootama vähemalt 0.5h, et edasisi kahjustusi emailile vältida.

Olen saanud väga valusa õppetunni. Muidu väga maiasmokk ei ole. Hea, et ise tulevase emana sellist kiiksuga asja nüüd tean!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja 5 päeva hiljem:

Nüüd valutab terve parem suupool. Kord alumine rida, siis ülemine rida, Siis kiirgab mööda närvi kõrvani ja tagasi. Hammas, mille juurekanaleid 5 päeva tagasi laiendati, on nüüd väga hell – süüa sellega ei saa ja hambaharjagagi vastu minna on valus.

Võtsin mitu ibuprofeeni päeva jooksul, lõualuu valutab. Nutta tahaks ????

Sind kiusab kolmiknärvipõletik. Tunnen kaasa, see on jäledus ja elada ei lase. Kõige vastikum, et sellega pole suurt midagi teha ka. Väga, tõesti väga rasketel juhtumitel kasutatakse operatsiooni, muidu ei tehta. Mind pisut aidanud on soojendamine ja valuvaigistid. Küsi perearstilt tugevamaid valuvaigisteid või räägi apteekriga. Sul võib organism Ibuprofeeniga harjunud olla ja ei mõju enam nii hästi. Paratsetamool on hoopis mõttetu sellistel juhtudel. Lahja palavikualandaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul diagnoositi 10 aastat tagasi kolmiknärvipõletik, ja võta näpust, peale aastast kannatamist käisin uue hambaarsti juures ning kolmiknärvipõletik kadus. ei leidnud ükski eelnev hambaarst ega muu arst põhjust pool aastat ning pandigi diagnoos. ma tahtsin end juba ära tappa kuna valu oli metsik ja kiirabi oli kodus sage külaline. ainult hambaarsti vahetus aitas ja oligi mingi imepisike auk tagumises hambas mis siis tegelikult aasta järjest valutas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 20:31; 16.01 09:24; 23.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutate fluoriidivaba pastat? Sealt need augud tulevad. Ma tegin sama vea – kuulasin neid ökomutte, et fluoriid on paha ja tulemuseks käisin sadade eurode eest hambaarsti juures. Nüüd kasutan fluoriidiga pastat ja ei ühtegi auku!

Mul on hambad ja igemed päris tundlikud ja saan ainult sensitiive kasutada ja põletikuvastaseid. Ma ei saa enam nii öelda tavalist hambapastat üldse kasutada, sest tekib igemepõletik juba paari päeva pärast. Veel on periooditi igemed paistes ja väga valus süüa ja valusad punnid suulaes. Kui ka mingi toidutükk on hamba ahel, on väga ebamugav tunne. Nagu kistaks hambaid paigast ära.

Arvan, et ei tasu vaid sensitiivsetele hambapastadele loota. Sinu kirjeldatud sümptomid on sarnased parodontiidi sümptomitega. Loe sellest lähemalt siit: https://www.periodent.ee/parodontiidi-ennetus-ja-ravi-2/
Kui Sul on pidevalt põletik suus, midagi head see ei too. Paraku mitte kõik hambaarstid viitsivad või suudavad igemete probleeme õigeaegselt tuvastada. Olen ise sellega kokku puutunud. Igal juhul tasub igemeid kontrollida parodontoloogi juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutate fluoriidivaba pastat? Sealt need augud tulevad. Ma tegin sama vea – kuulasin neid ökomutte, et fluoriid on paha ja tulemuseks käisin sadade eurode eest hambaarsti juures. Nüüd kasutan fluoriidiga pastat ja ei ühtegi auku!

Mul on hambad ja igemed päris tundlikud ja saan ainult sensitiive kasutada ja põletikuvastaseid. Ma ei saa enam nii öelda tavalist hambapastat üldse kasutada, sest tekib igemepõletik juba paari päeva pärast. Veel on periooditi igemed paistes ja väga valus süüa ja valusad punnid suulaes. Kui ka mingi toidutükk on hamba ahel, on väga ebamugav tunne. Nagu kistaks hambaid paigast ära.

Arvan, et ei tasu vaid sensitiivsetele hambapastadele loota. Sinu kirjeldatud sümptomid on sarnased parodontiidi sümptomitega. Loe sellest lähemalt siit: https://www.periodent.ee/parodontiidi-ennetus-ja-ravi-2/

Kui Sul on pidevalt põletik suus, midagi head see ei too. Paraku mitte kõik hambaarstid viitsivad või suudavad igemete probleeme õigeaegselt tuvastada. Olen ise sellega kokku puutunud. Igal juhul tasub igemeid kontrollida parodontoloogi juures.

See ravi on kallis, valus ja nõuab rohkem aega. Tean inimesi, kes jäid ikkagi hammastest ilma ja pidid implantaadid panema. Minu igemed siiski ei veritse. Arvan, et mul on mingi üleüldine sisemine haigus, mis periooditi välja lööb või endast märku annab, sest on palju hädasid ja lisaks olen periooditi hädas põletikuliste punnidega ja sel ajal olen ka erakordselt väsinud. Igemetega probleem oleks nagu kohati seotud hormoonidega seotud tsüklitega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.01 16:09; 15.01 19:10; 15.01 19:49; 16.01 12:20; 16.01 12:40; 19.01 11:49; 24.01 17:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Ilu ja tervis Lõppematu mure hammastega