Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lõpuks peavad vakserid end lamemaalastega ühele pulgale paigutama, valus

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 129 )

Teema: Lõpuks peavad vakserid end lamemaalastega ühele pulgale paigutama, valus

Postitas:
Kägu

https://epl.delfi.ee/artikkel/95653589/reportaaz-ja-video-austria-piirangud-lahevad-uha-karmimaks-veerand-rahvast-ei-lase-end-aga-millelgi-koigutada

Eesti antivaxxerid võiksid sinna kolida.

vastupidi, sinusugused võiksid sinna kolida, siis ju tõuseb neil see vaktsineeritute protsent. või kardad sa nakatumist? ei tea, miks küll…

Sest püha vedelik ei toimi, aga halba teeb tervisele kyll. Ühes olen ma kindel, kui seda koroonapassindust poleks ja elu tavaline, st kiirtestid jne, siis vaktsineerituid oleks meil äkki veerand või veel vähem elanikkonnast. 75% nagunii mingil survel voi elu elamise pärast seda teinud, kedagi see haigus ei koti ????????

Riskigrupp vanemaid vast vajab ja seda peavad nad ka ise otsustala, mitte peale suruma inimestele. Tundub, et suur osa inimesi on siin nii õelad et votaks mitte puha veega sutsatutelt õiguse lausa elada. Midagi nii kriibib, hing eu anna vist rahu et sellises ebakidlas katses sai osaletud, tagasi aga ei pööra enam. Kahju on. Määä

pea nüüd hoogu, kui “see vedelik” ei toimi, miks siis seda riskigrupis vanematele vaja peaks olema?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OP on järjekordne lamemaalane, kes ei saa aru sellest, et vaktsineeritakse jooksvalt kehtiva olukorra tõttu, mitte mingi kunagi tulevikus kätte jõudva sündmuse heaks. Need, kes näiteks kevadel vaktsineerisid, olid selle järel (raske) haiguse eest vägagi hästi kaitstud. Vaktsineerimise positiivne kasutegur on seega juba neil saavutatud. Mittevaktsineeritutel mõnel läks õnneks ja pääses, teised haigestusid, paljud suridki.

Ja see, kui ringiliikumisel nõutakse passi asemel testi, ei tähenda, et vaktsineerima ei peaks või et vaktsineerimise vajadus oleks kuhugi ära kadunud. Vaktsineerimine tagab endiselt suhteliselt hea kaitse (raske) haigestumise eest. Ja peagi on saadaval ka uued vaktsiinid praeguste tüvede vastu.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen vaktsineeritud (kahe doosiga). Mis iganes toimib, et haiglaravi vajadusega hakkama saada, et ettevõtlus, kooliskäimine jne toimiks – minu jaoks ei jaotu see üldse antivakseri/vakseri teemaks. Minu poolest oleks võinud kõigile kiirtestimise võimalus üritustel jm jääda. See, kas peab veel kiirtesti tegema või peab tõendit näitama, ei ole asi, mille järgi ma otsustasin vaktsineerida. Inimesed panevad nii mustvalgelt kõik ühte patta, peaasi, et saaks plõksida. Usun, et suurem osa vaktsineerituid oleks rahul, kui oleks endiselt see süsteem, et pääseb ka kiirtestiga massiüritustele jm, mitte ainult tõendiga. Vähemalt ei tea mina kedagi, kes arvaks, et hullult tähtis on, et oleks ja jääks ainult tõendi süsteem. Nii et mida iganes teemaalgataja oma peas välja mõtles, see on ikka täitsa rappa läinud mõte.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pea nüüd hoogu, kui “see vedelik” ei toimi, miks siis seda riskigrupis vanematele vaja peaks olema?

Toimivuse kohta ma ei kommenteeri, statistika põhjal on nagu vanureid pisut aitanud küll. Aga miks uute lahenduste puhul alustatakse vanuritest ja mitte tittedest, on riski poolest põhjendatud nõnda – kui peaks välja tulema, et ravim teeb mingitki kahju, siis vanadelt inimestelt on vähem allesjäänud tervist ja aastaid sellega “varastada”, kui noortelt.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks uute lahenduste puhul alustatakse vanuritest ja mitte tittedest, on riski poolest põhjendatud nõnda – kui peaks välja tulema, et ravim teeb mingitki kahju, siis vanadelt inimestelt on vähem allesjäänud tervist ja aastaid sellega “varastada”, kui noortelt.

Mis mõttes alustatakse vanuritest? Lapsed on loomulikult esmastest ravimikatsetustest välja jäetud, aga see ei tähenda, et katsetatakse ainult vanurite peal ometi. Valim koosneb igasuguses vanuses inimestest. Lastele on enamasti modifitseeritud ja nõrgemad vaktsiinid, millega tegeletakse siis, kui pärisvaktsiin on valmis. Seda muidugi juhul, kui haigus ekstra just lapsi ei kahjusta, siis ilmselt on mingi teine protokoll.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks uute lahenduste puhul alustatakse vanuritest ja mitte tittedest, on riski poolest põhjendatud nõnda – kui peaks välja tulema, et ravim teeb mingitki kahju, siis vanadelt inimestelt on vähem allesjäänud tervist ja aastaid sellega “varastada”, kui noortelt.

Mis mõttes alustatakse vanuritest? Lapsed on loomulikult esmastest ravimikatsetustest välja jäetud, aga see ei tähenda, et katsetatakse ainult vanurite peal ometi. Valim koosneb igasuguses vanuses inimestest. Lastele on enamasti modifitseeritud ja nõrgemad vaktsiinid, millega tegeletakse siis, kui pärisvaktsiin on valmis. Seda muidugi juhul, kui haigus ekstra just lapsi ei kahjusta, siis ilmselt on mingi teine protokoll.

Ma ei räägi katsetustest, vaid sellest, kuidas uusi ravimeid päriselt kasutusse lastakse. Kui risk on suur ja sul on vähem aastaid kaotada, oled sa utilitaarses mõttes parem kandidaat.

Aga laske käia, saage asjadest nii risti vastupidi aru, kui võimalik.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei räägi katsetustest, vaid sellest, kuidas uusi ravimeid päriselt kasutusse lastakse. Kui risk on suur ja sul on vähem aastaid kaotada, oled sa utilitaarses mõttes parem kandidaat.

Vaktsiin lasti käiku seal, kus seda kõige rohkem vaja on. Alustati, muide, med-töötajatest, mitte vanuritest. Utilitaarses mõttes parimad kandidaadid, kellest alustada pandeemia tingimustes?

Aga laske käia, saage asjadest nii risti vastupidi aru, kui võimalik.

Kui sa loogilisi mõttekäike esitaks, siis poleks su enesekindlus naljakas, aga praegu on. Väga.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Point on see, et teatud sihtgruppidel on valdavalt tundmatu mõjuga ravimitest rohkem võita kui kaotada – olgu siis meditsiinitöötajad või kaasuvate haigustega vanurid. Teistel sihtgruppidel see kasutegur nii selge ei ole, siis ei ole mõtet neile ka seda sisse suruda. Ikka ei ole loogiline, mu kõrgeausus?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks uute lahenduste puhul alustatakse vanuritest ja mitte tittedest, on riski poolest põhjendatud nõnda – kui peaks välja tulema, et ravim teeb mingitki kahju, siis vanadelt inimestelt on vähem allesjäänud tervist ja aastaid sellega “varastada”, kui noortelt.

Mis mõttes alustatakse vanuritest? Lapsed on loomulikult esmastest ravimikatsetustest välja jäetud, aga see ei tähenda, et katsetatakse ainult vanurite peal ometi. Valim koosneb igasuguses vanuses inimestest. Lastele on enamasti modifitseeritud ja nõrgemad vaktsiinid, millega tegeletakse siis, kui pärisvaktsiin on valmis. Seda muidugi juhul, kui haigus ekstra just lapsi ei kahjusta, siis ilmselt on mingi teine protokoll.

Ma ei räägi katsetustest, vaid sellest, kuidas uusi ravimeid päriselt kasutusse lastakse. Kui risk on suur ja sul on vähem aastaid kaotada, oled sa utilitaarses mõttes parem kandidaat.

Aga laske käia, saage asjadest nii risti vastupidi aru, kui võimalik.

küll on hea, et sinusuguste osa on ainult targutada. ei taha mõeldagi, mis toimuks, kui sellised päriselt inimeste ligi satuks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et foorum peaks olema koht, kus ei arutleta asju, või “targutata” nagu sulle sõnastada meeldib, vaid koht, kus teisi anonüümseid kasutajaid elueest solvata püüda? Mida v sul viga on?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka ei ole loogiline, mu kõrgeausus?

Ei, ei ole loogiline, sest sa vahetad teemat nagu tuju tuleb. Me ei rääkinud sellest, kas on mõistlik kedagi vaktsineerima sundida. Ma vaidlesin vastu su väitele, nagu alustataks vanurite süstimisest seepärast, et nende kadu on “utilitaarses mõttes” väiksem probleem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.delfi.ee/artikkel/95633217/mari-anne-harma-omikrontuve-levik-voib-tahendada-et-covid-passi-asemel-hakatakse-eelistama-kiirteste

Süstikummardajate hiilgeaeg hakkab tõesti viimaks otsakorrale saama? Siis ei saagi ju läbipõdenuid ja mittevaktsineerituid enam lollideks lamemaalasteks nimetada, kui samal pulgal taas olete. Eks nende arust võiks olla muidugi see passindus igavene, saab end jätkuvalt ju kuidagi parema ja soosituma ühiskonna liikmena tunda. Jumal tänatud et mõistuse hääl on ärganud.

Läbipõdenu, antikehi synlabi andmetel 24000. Süsti ei soovi.

Jälle üks end lolliks mõelnud. Ma ei saa aru, mis kiiks peab olema, et muudkui fantaseerida, mida kõike vaktsineeritud inimesed peaks mõtlema. Sa paned ikka täiega selles mööda. Need vaktsineeritud, keda mina tean, on endale ja perele mõeldes käinud vaktsineerimas ja seejärel on see nende jaoks unustatud teema.

Minu tutvusringkonnas peavad vaktsiiniteemat vajalikuks üles võtta küll eranditult vaid vaktineerimisfanatid. Kui alguses oli neil vaja kõigilt küsida, kas ikka oled vaktsineeritud, siis nüüd peavad nad vajalikuks teada anda, et said oma boosteri kätte. Jube põnev.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätkuvalt imestan, mis paneb inimesi ennast või teisi vaktsineerituse kaudu defineerima.

Seda küsi meie valitsuselt näiteks.

Teemaalgataja, tunnistad end ametlikult lamemaalaseks? Jood MMS-i ja eitad traditsioonilist meditsiini, ehk isegi plaanid “ühiskonnast välja astuda” (see on viimasel ajal igasugu vastaliste lemmikloosung)?

Ka selle eest on meie valitsus juba hoolt kandnud. Kuhu välja siin veel astuda on?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süsti ei soovi.

Kas see tähendab, et edaspidi ka haiglaravi ei soovi? Kehitame õlgu, ära siis soovi. Kirurg ei soov ka sind ilma süstita lõigata, hambaarst ei soov hammast ravida, ja nii see valu kasvab.

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Süsti ei soovi.

Kas see tähendab, et edaspidi ka haiglaravi ei soovi? Kehitame õlgu, ära siis soovi. Kirurg ei soov ka sind ilma süstita lõigata, hambaarst ei soov hammast ravida, ja nii see valu kasvab.

Ma pole küll see, kellele sa vastasid, kuid mis näiteks hambaarstil minu süstist? See ju ainult minu enda kaitseks ega hoia kuidagi ära seda, et ma teda ei võiks nakatada.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis näiteks hambaarstil minu süstist?

Nakatumisrisk tuleb viia miinimumini.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nakatumisrisk tuleb viia miinimumini.

Sellisel juhul tuleks enne opile või hambaarstile minekut teha PCR test, ka vaktsineeritud peaksid seda tegema. Ainult enne arsti visiiti testides saab öelda seda, et nakatumisrisk on viidud miinimumini, mingi vaktsiinitõend seda riski küll ei vähenda.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellisel juhul tuleks enne opile või hambaarstile minekut teha PCR test, ka vaktsineeritud peaksid seda tegema. Ainult enne arsti visiiti testides saab öelda seda, et nakatumisrisk on viidud miinimumini, mingi vaktsiinitõend seda riski küll ei vähenda.

Kui sa ei usu teadust. Mis siis ikka.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt öelda ootan väga seda aega, kui keegi ei pea tõendit näitama, testima, midagi tõestama, isolatsioonis olema jne. See on ju siililegi selge, et tõendid jmt meetmed on ju ainult suurema haiguspuhangu ajal mingi efektiga, ja kui tulevad uued tüved, vanad vaktsiinid ei toimi, siis tuleb ka piirangud ümber mängida. Nii et koroona vastu vaktsineeritud inimesena ei tunne ma küll ennast kuidagi puudutatuna, kui homme kõik piirangud kaoks ja kõik saaks igale poole.

Ma ei saa neist inimestest aru, kes punnitavad selliseid teemasid nagu see siin, see pagana “pulk”, mille järgi sa inimesi jaotad, on ainult su enda peas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa neist inimestest aru, kes punnitavad selliseid teemasid nagu see siin, see pagana “pulk”, mille järgi sa inimesi jaotad, on ainult su enda peas.

See on see enesekeskne kesksõrme näitamine, MINA ei soovi. Jääb arusaamatuks, kas toru kurgus intensiivis või raske kopsukahjustus on kuidagi parem.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süsti ei soovi.

Kas see tähendab, et edaspidi ka haiglaravi ei soovi? Kehitame õlgu, ära siis soovi. Kirurg ei soov ka sind ilma süstita lõigata, hambaarst ei soov hammast ravida, ja nii see valu kasvab.

Ma pole küll see, kellele sa vastasid, kuid mis näiteks hambaarstil minu süstist? See ju ainult minu enda kaitseks ega hoia kuidagi ära seda, et ma teda ei võiks nakatada.

miks peaks teised inimesed sinu aitamiseks võtma mõttetuid riske, kui sina ise ennast aidata ei taha?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks peaks teised inimesed sinu aitamiseks võtma mõttetuid riske, kui sina ise ennast aidata ei taha?

Kuidas koroonavaktsiin hambaravis aitab või mis riske hambaarstil vaktsineeritud inimesega vähem on? Arvad endiselt, et vaktsineeritud inimesed sinu meelest ei ole nakkusohtlikud? Muideks olen vaktsineeritud. Ja läbi põdenud. Vaktsineeritult.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas koroonavaktsiin hambaravis aitab või mis riske hambaarstil vaktsineeritud inimesega vähem on? Arvad endiselt, et vaktsineeritud inimesed sinu meelest ei ole nakkusohtlikud? Muideks olen vaktsineeritud. Ja läbi põdenud. Vaktsineeritult.

Piisknakkus.  Küsimus ei ole ju selles, kas sa läbi vaktsiini haigestud. Muidugi võid haigestuda. Küsimus on haiguse raskusastmes. Vaktsiin vähendab raske haigestumise võimalust!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas koroonavaktsiin hambaravis aitab või mis riske hambaarstil vaktsineeritud inimesega vähem on? Arvad endiselt, et vaktsineeritud inimesed sinu meelest ei ole nakkusohtlikud? Muideks olen vaktsineeritud. Ja läbi põdenud. Vaktsineeritult.

Piisknakkus. Küsimus ei ole ju selles, kas sa läbi vaktsiini haigestud. Muidugi võid haigestuda. Küsimus on haiguse raskusastmes. Vaktsiin vähendab raske haigestumise võimalust!

Jutt ei olnud ju ometi sellest, kuidas vaktsineeritud/vaktsineerimata inimesel haigus kulgeb, vaid nakatumisest! Hambaarsti haiguse kulgu ei see ei mõjuta, kas teda nakatas vaktsineeritud või vaktsineerimata patsient.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt ei olnud ju ometi sellest, kuidas vaktsineeritud/vaktsineerimata inimesel haigus kulgeb, vaid nakatumisest! Hambaarsti haiguse kulgu ei see ei mõjuta, kas teda nakatas vaktsineeritud või vaktsineerimata patsient.

Vaktsineerimata sa ju levitad haigust mitmekordselt, kabinet kubiseb mitu päeva sinu piiskadest. Seda ei soovi, ei hambaarst ega teised kliendid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas koroonavaktsiin hambaravis aitab või mis riske hambaarstil vaktsineeritud inimesega vähem on? Arvad endiselt, et vaktsineeritud inimesed sinu meelest ei ole nakkusohtlikud? Muideks olen vaktsineeritud. Ja läbi põdenud. Vaktsineeritult.

Piisknakkus. Küsimus ei ole ju selles, kas sa läbi vaktsiini haigestud. Muidugi võid haigestuda. Küsimus on haiguse raskusastmes. Vaktsiin vähendab raske haigestumise võimalust!

Jutt ei olnud ju ometi sellest, kuidas vaktsineeritud/vaktsineerimata inimesel haigus kulgeb, vaid nakatumisest! Hambaarsti haiguse kulgu ei see ei mõjuta, kas teda nakatas vaktsineeritud või vaktsineerimata patsient.

puust ja punaseks!

sa ei ole ju ometi ainus patsient, kes hambaarsti kabinetis avatud suuga lahkelt jagab kõike, mis su hingeõhuga välja tuleb. ja sama kenasti on sinul ja  kõigil teistel  omakorda võimalik kokku korjata, mis enne jagatud.

mitte kõik ei pruugi olla terved ja tugevad, on vanu inimesi, on krooniliste haigustega. miks peaks kellegi isekus mitte tahta vaktsineerida, olema olulisem, kui nende teiste inimeste ohutus?

ei taha vaktsineerida, ootad oma raviga paremaid aegu.

 

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas koroonavaktsiin hambaravis aitab või mis riske hambaarstil vaktsineeritud inimesega vähem on? Arvad endiselt, et vaktsineeritud inimesed sinu meelest ei ole nakkusohtlikud? Muideks olen vaktsineeritud. Ja läbi põdenud. Vaktsineeritult.

Piisknakkus. Küsimus ei ole ju selles, kas sa läbi vaktsiini haigestud. Muidugi võid haigestuda. Küsimus on haiguse raskusastmes. Vaktsiin vähendab raske haigestumise võimalust!

Jutt ei olnud ju ometi sellest, kuidas vaktsineeritud/vaktsineerimata inimesel haigus kulgeb, vaid nakatumisest! Hambaarsti haiguse kulgu ei see ei mõjuta, kas teda nakatas vaktsineeritud või vaktsineerimata patsient.

puust ja punaseks!

sa ei ole ju ometi ainus patsient, kes hambaarsti kabinetis avatud suuga lahkelt jagab kõike, mis su hingeõhuga välja tuleb. ja sama kenasti on sinul ja kõigil teistel omakorda võimalik kokku korjata, mis enne jagatud.

mitte kõik ei pruugi olla terved ja tugevad, on vanu inimesi, on krooniliste haigustega. miks peaks kellegi isekus mitte tahta vaktsineerida, olema olulisem, kui nende teiste inimeste ohutus?

ei taha vaktsineerida, ootad oma raviga paremaid aegu.

Ja vaktsineeritult nakatununa siis ei levita? Ise ka usud? Seda enam, kui vaktsineeritult haigussümptomid ei pruugi tõenäolisemalt avalduda ja endal ei ole aimugi, et nakatunud oled. Nagu näha, siis paljud on ka endiselt vaktsiini võimekuses nii kindlad, et isegi sümptomite ilmnemisel neid eiravad, kuna on ju ometi (kolmekordselt) vaktsineeritud.
Nagu juba öeldud, siis ei pea ma mingeid paremaid aegu ootama, ei peaks ka siis, kui ei oleks vaktsineeritud, kuna hambaarsti juurde õnneks pääsevad praegu siiski kõik.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja vaktsineeritult nakatununa siis ei levita? I

Tõenäosus ja võimalus on kordades madalam.  Rasedusaegset HIV ülekandumist lapsele ei saa ka ju täielikult vältida, kuid nakatumisriski saab oluliselt ravimitega vähendada.

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu juba öeldud, siis ei pea ma mingeid paremaid aegu ootama, ei peaks ka siis, kui ei oleks vaktsineeritud, kuna hambaarsti juurde õnneks pääsevad praegu siiski kõik.

Hetkel veel küll, aga osades riikides ei pääse peale toidupoe enam kuhugi ning ei imesta, kui ka meil see varsti nii.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel veel küll, aga osades riikides ei pääse peale toidupoe enam kuhugi ning ei imesta, kui ka meil see varsti nii.

Vastupidi, kogu koroonaaja on kõik Eesti valitsused käitunud vägagi mõistlikult ning suutnud hoiduda ekstreemsustest, seega ei usu ma iial, et veel nüüd selline seis Eestis saabuda võiks. Miks peaks, kui meist oma lainetuse faasiga eespool olevate riikide pealt on näha, et lainetus läheb ilma ekstreemsustesse laskumata üle.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 129 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lõpuks peavad vakserid end lamemaalastega ühele pulgale paigutama, valus