Esileht Koolilaps Lõpureisid

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Lõpureisid

Postitas:

Mu üheksandikust lapse klassis on plaanide järgselt ees sel kevadel lõpureis välismaale (Euroopas), nagu ilmselt paljudes teisteski koolides. Ja käes on reisi väljaostmise aeg – kuigi tegu pole riigiga, mis hetkel oleks kriisikolle, tundub küll, et terve mõistusega võttes ei ole see tänavu väga hea plaan. Samas reisibüroo saadab ikka julgustavaid signaal, et “pole viga, muidugi reis toimub”. Mis on arusaadav, nad on ka ilmselt üsna meeleheitel. Aga ma nüüd mõtlengi, et kas olen üle pabistajast kanaema, kui olen päris kindel, et kavatsen oma lapse broneeringu reisile tühistada (laps ise ka tegelikult ei kipu antud olukorras sinna). Või ikkagi on parem karta kui kahetseda. Ja no hetkel ON tegu eriolukorraga, minu arvates oleks naiivne eeldada, et lähikuudel järsku viiruselaine plaksust lihtsalt ära kaob. Kuidas teie lõpureiside plaanidega on?

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 11:07; 10.03 11:23; 10.03 11:34; 10.03 11:40; 10.03 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõlema lapse lõpureisid osaliselt makstud juba detsembris, hetkel pole kumbki riik veel ohukoldeks kuulutatud, ühes neist on nakatanuid üsna palju, teise kohta pole kuulda olnud ja ma ise pole ka tabelist uurinud. Järgmine (või viimane osamakse) peaks olema märtsis, ühel oli märtsi algul, aga õpetaja pole veel meeldetuletust saatnud (täitsa juhuslikult vaatasin vana meili) ja ma ise olen ka äraootaval seisukohal.
Tühistada ei saa enam midagi, osast makstud rahast oleme siis lihtsalt ilma. Üks nendest reisibüroodest tundub selline perefirma ka olevat, sealt ei saa tõenäoliselt midagi tagasi kui reis ära jääb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=89179315
Tundub, et Tallinna koolid enne suve ei reisi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõlema lapse lõpureisid osaliselt makstud juba detsembris, hetkel pole kumbki riik veel ohukoldeks kuulutatud, ühes neist on nakatanuid üsna palju, teise kohta pole kuulda olnud ja ma ise pole ka tabelist uurinud. Järgmine (või viimane osamakse) peaks olema märtsis, ühel oli märtsi algul, aga õpetaja pole veel meeldetuletust saatnud (täitsa juhuslikult vaatasin vana meili) ja ma ise olen ka äraootaval seisukohal.

Tühistada ei saa enam midagi, osast makstud rahast oleme siis lihtsalt ilma. Üks nendest reisibüroodest tundub selline perefirma ka olevat, sealt ei saa tõenäoliselt midagi tagasi kui reis ära jääb.

Mul ka osa juba makstud, aga sellest rahast ilmajäämisega olen arvestanud. Ja mõtlengi, et kui praegu kogu reisiraha ära maksta, siis oleks suure tõenäosusega kõigest ilma, kui reis ikkagi ära jääb.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 11:07; 10.03 11:23; 10.03 11:34; 10.03 11:40; 10.03 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie laps ei ole küll lõpuklassis, kuid siiski oli kevadise reisina plaanis välisreis. maksmistähtaeg on kohe käes, kuid eile nad olid just koolis arutanud, et ei maksa praegu. jääb ära, siis jääb ära, kuid mitutsadat eurot kaotada ka ei tahaks. kellel lõpureisid, siis neil kindlasti kasvõi osaliselt juba makstud, siis küllap ka kindlustus olemas, ehk midagi ikka kompenseeritakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 11:33; 10.03 11:37; 10.03 12:14; 10.03 12:58; 10.03 13:42; 11.03 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erakorralise olukorra puhul teist osa ei ole vaja maksta, mõelda tuleks ikka oma peaga, kuid peab valmis olema selleks, et juba sisse makstud raha tagasi ei saa.
Ma olen suur reisija ja ohte ei karda, kuid praegu on oht kusagile riiki kinni jääda, kui seal on suurem puhang, nagu on üle maailma paljud riigid kehtestanud lukustamise, siis sa oma last nii lihtsalt koju tagasi ei saa. Pigem tasub karta seda, et puhang tuleb ootamatult ja piirid pannakse kinni. Seetõttu jätaks mina kindlasti reisiplaanid kohe katki ja teataks sellest ka klassijuhatajale, sest puhas rumalus on praegu reisida ilma tungiva vajaduseta.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=89179315

Tundub, et Tallinna koolid enne suve ei reisi.

No siis on vähemalt meil sellega korras 🙂 Hea uudis!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 11:07; 10.03 11:23; 10.03 11:34; 10.03 11:40; 10.03 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=89179315

Tundub, et Tallinna koolid enne suve ei reisi.

No siis on vähemalt meil sellega korras ???? Hea uudis!

teil ei oleks see reis ju kahe kuu jooksul toimunud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 11:33; 10.03 11:37; 10.03 12:14; 10.03 12:58; 10.03 13:42; 11.03 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=89179315

Tundub, et Tallinna koolid enne suve ei reisi.

No siis on vähemalt meil sellega korras ???? Hea uudis!

teil ei oleks see reis ju kahe kuu jooksul toimunud?

Oleks küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 11:07; 10.03 11:23; 10.03 11:34; 10.03 11:40; 10.03 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=89179315

Tundub, et Tallinna koolid enne suve ei reisi.

No siis on vähemalt meil sellega korras ???? Hea uudis!

teil ei oleks see reis ju kahe kuu jooksul toimunud?

Oleks küll.

okei, siis küll. ma ei teadnud, et enne tundide lõppu reisile minnakse. meie lapsed on millalgi mai lõpus käinud.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 11:33; 10.03 11:37; 10.03 12:14; 10.03 12:58; 10.03 13:42; 11.03 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veidi vara veel sellisteks otsusteks – hiljemalt aprilli keskel on selge, et mis olukord Euroopas on. Meil (nagu ka paljudel teistel) on aprilli koolivaheajaks reis plaanitud. Veel ei muretse, aega on 5-6 nädalat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 12:53; 10.03 13:08; 13.03 16:56; 13.03 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veidi vara veel sellisteks otsusteks – hiljemalt aprilli keskel on selge, et mis olukord Euroopas on. Meil (nagu ka paljudel teistel) on aprilli koolivaheajaks reis plaanitud. Veel ei muretse, aega on 5-6 nädalat.

minu meelest on suur vahe, kas tegemist on su isikliku perereisi või klassireisiga. mul on korralik kindlustus, kuid see ei kata last, kes reisib ilma minuta. perereisi puhul saad sa ise otsustada, kas sõidad või mitte, klassireisi puhul tehakse otsus kollektiivselt. klassireisi puhul nt ei ole ma ise valinud teenusepakkujat ja ma ei tea, mis tingimused (sh tühistamine) mulle kehtivad.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 11:33; 10.03 11:37; 10.03 12:14; 10.03 12:58; 10.03 13:42; 11.03 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veidi vara veel sellisteks otsusteks – hiljemalt aprilli keskel on selge, et mis olukord Euroopas on. Meil (nagu ka paljudel teistel) on aprilli koolivaheajaks reis plaanitud. Veel ei muretse, aega on 5-6 nädalat.

minu meelest on suur vahe, kas tegemist on su isikliku perereisi või klassireisiga. mul on korralik kindlustus, kuid see ei kata last, kes reisib ilma minuta. perereisi puhul saad sa ise otsustada, kas sõidad või mitte, klassireisi puhul tehakse otsus kollektiivselt. klassireisi puhul nt ei ole ma ise valinud teenusepakkujat ja ma ei tea, mis tingimused (sh tühistamine) mulle kehtivad.

Kui paljud klassireisid toimuvad enne mai keskpaika/lõppu? Ka välisreisid? 2 kuud on väga pikk aeg, loodan ja eeldan, et viirusepuhang saadakse enne kontrolli alla. Siis ju tühistab Tallinn ilmselt otsuse.
Keegi, ka mitte ükski reisikorraldaja, ei osanud Itaalia olukorda ette näha. Hiina sai oma olukorra kontrolli alla, küll saab ka Euroopa.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 12:53; 10.03 13:08; 13.03 16:56; 13.03 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui paljud klassireisid toimuvad enne mai keskpaika/lõppu? Ka välisreisid?

no näed ju, teemaalgataja lapse reis toimub enne mai lõppu. meie kooli lapsed käivad mai alguses tavapäraselt keelereisil. mu oma laps osaleb ühes projektis, mille raames on ka nädalane õpilasvahetus (kooliajal).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 11:33; 10.03 11:37; 10.03 12:14; 10.03 12:58; 10.03 13:42; 11.03 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil jah otsustati aprillis koolivaheajal minna, sest pärast tundide lõppu algab eksamiperiood ja siis on ees lõpetamine, selle kõige vahele reisi enam ei oleks tahtnud toppima hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 11:07; 10.03 11:23; 10.03 11:34; 10.03 11:40; 10.03 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaksikud lähevad mais, praeguse seisuga. Ma ei teagi, kumb variant sitem on. Kas see, et nad üldse reisile lähevad või rahast ilmajäämine. See viimane tekitab ka paraja nutukrambi muidugi, arvestades summasid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaareisi tegid 8 klassis ära. Nüüd tuleb kohalik reis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks klass lendab homme Londonisse! Ma ei tea, mida mõtleb direktor ja suur hulk vanemaid. Ju ei taha raha tuulde lasta. Põhjendati, et pole riskipiirkond. Varsti oodata kooli karantiini, mis muud. Miks ei ole haridusministeerium keelanud neid välisreise? Ainult Tallinn ja Tartu tegid selle otsuse?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on London ette makstud. Pole vahet, kui rahast ilma jään. See 100 midagi EUR ettemaks on tühiasi võrreldes võimalusega nakkus saada. Hoopis suurem mure on gümnaasiumi sisseastumiskatsete toimumisega.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoopis suurem mure on gümnaasiumi sisseastumiskatsete toimumisega.

miks sul nendega mure on? kaks kuud rohkem aega õppida… või mõnel pool on otsustatud päris ära jätta?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 11:33; 10.03 11:37; 10.03 12:14; 10.03 12:58; 10.03 13:42; 11.03 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on “õnneks” kõik juba makstud. Seega muud ei saagi teha kui oodata. Õnneks on juuni lõpuni veel aega ja eks siis ole näha, kas või mis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kuhu reisid planeeritud on ja millal. Aprilliks planeeritud reisile ma ilmselt enam mingit osamakset ei teeks. Mai lõpu osas võiks ehk veel lootust olla… Oleneb ilmselt kuhu need reisid on. Võimalus on muidugi alati see, et riik on karantiinis ning lennukid ei lendagi sinna. Siis peaks ju makstud raha tagasi saama?
Meil ostetud perele piletid juuni alguses Itaaliasse. Ilmselt ei lähe, kahju koos paari hotellibroneeringuga pea 2000. Reisitõrkekindlustus olemas, epideemia puhul ei kehti. “Lootus” küll on veel, et lennufirma ise tühistab lennud, siis saaks suure summa lennupiletite rahast tagasi. Hetkel on aga lennud tühistatud mai lõpuni. Eks see märtsis vast selgub, kas seda perioodi pikendatakse ka juunini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti loodate aprillis mais veel reisida? Ma kahtlen, kas sügisekski lennuliiklus mingilgi arvestataval määral taastub. Sellest hoobist toibumine võtab veel pikalt aega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel keset suve klassiga reis välismaale. tehtud ettemaks.
üks asi on viirus ja kas saab reisida.
teine asi on see, kas selleks ajaks on veel alles see lennu- ja reisifirma.
karm.
ise olen kõigi võimalustega arvestanud.
ja kõige kiiremaks “taastumiseks” pean õigeks, et me kõik võimalikult kiiresti ja hoolikalt karantiini läheme. siis saame kiiremini sellest jamast läbi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoopis suurem mure on gümnaasiumi sisseastumiskatsete toimumisega.

miks sul nendega mure on? kaks kuud rohkem aega õppida… või mõnel pool on otsustatud päris ära jätta?

Kõik on hunnikus. Ilmselt tuleb paras segadus sellest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, mu omal on juuni algul reis, mis algab Bergamost ja see on makstud, vahva eks!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, mu omal on juuni algul reis, mis algab Bergamost ja see on makstud, vahva eks!

Jumal küll, see 1 reis. Inimesed kaotavad sissetuleku ja töö teadmata ajaks (restoranipidajad, kosmeetikud, hotellitöötajad, muusikud, näitlejad jne jne). See üks reis või lennupilet vms ei ole ju nii suur kulu. Me räägime siin inimestel kuudepikkusest sissetulekute kadumisest praegu.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 12:53; 10.03 13:08; 13.03 16:56; 13.03 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, mu omal on juuni algul reis, mis algab Bergamost ja see on makstud, vahva eks!

Jumal küll, see 1 reis. Inimesed kaotavad sissetuleku ja töö teadmata ajaks (restoranipidajad, kosmeetikud, hotellitöötajad, muusikud, näitlejad jne jne). See üks reis või lennupilet vms ei ole ju nii suur kulu. Me räägime siin inimestel kuudepikkusest sissetulekute kadumisest praegu.

Kust sa tead, et ta kõigele lisaks ka restoranipidaja vms ei ole? Nüüd läks veel makstud reis ka vett vedama. Kuigi tegelikult me veel ei tea, mis olukord juuni alguseks on. Samas Itaaliasse praegu küll ei tasu minna, kuidas nüüd kahe ja poole kuu pärast on, kes seda teab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, mu omal on juuni algul reis, mis algab Bergamost ja see on makstud, vahva eks!

Jumal küll, see 1 reis. Inimesed kaotavad sissetuleku ja töö teadmata ajaks (restoranipidajad, kosmeetikud, hotellitöötajad, muusikud, näitlejad jne jne). See üks reis või lennupilet vms ei ole ju nii suur kulu. Me räägime siin inimestel kuudepikkusest sissetulekute kadumisest praegu.

Kust sa tead, et ta kõigele lisaks ka restoranipidaja vms ei ole? Nüüd läks veel makstud reis ka vett vedama. Kuigi tegelikult me veel ei tea, mis olukord juuni alguseks on. Samas Itaaliasse praegu küll ei tasu minna, kuidas nüüd kahe ja poole kuu pärast on, kes seda teab.

Kui palju saab maksta 1 koolilapse Euroopa piires reis? See pole ju 4-liikmelise pere kahenädalane puhkus Šeišellidel vmt. Taskuraha jääb ju andmata ehk alles vanemale ????

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 12:53; 10.03 13:08; 13.03 16:56; 13.03 17:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps Lõpureisid