Esileht Väikelaps Lõputu teema – nohu-köha lasteaias

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Lõputu teema – nohu-köha lasteaias

Postitas:
Kägu

Kuidas on teie lasteaias lood nohuste ja köhivate lastega?

Minu laps alustas aprillist sõimega, nohu on olnud peaaegu kogu aeg, vahepeal on kolm päeva lasteaias terve, siis jälle kodune periood mõningase või ka hullema nohuga. Perearsti sõnul on see kõik paratamatu ja midagi eriti teha ära ei annagi kuna laste immuunsus areneb viienda aastani.
Meie armsad kasvatajad on korduvalt ohates nohuseid lapsi vastu võtnud, nende jaoks on see okei seni kuni ei ole nii palju tatti voolamas, et kõik mänguasjad ja riided ka koos on, rääkimata olukorrast õues või toidulauas, kus on lõputu tatipühkimine ja lapsed muutuvad tõrksaks, kuna nad ei taha enam seda tegevust.
Ma vist alles kujundan oma hoiakut sel teemal, mul pole südant viia last sõime, kui tal tatiojad jooksevad, kuigi ta hommikul kodus heatujuline. Olen märganud, et sellises olukorras ta väsib kiiremini ja muutub virilaks. Mul hakkab kahju nii lapsest kui ka kasvatajatest. Muidugi on mul keeruline töö kõrvalt pidevalt koju jääda, õnneks on mul võimalik ka kodus töötada, kuigi see pole lihtne.
Aga mis siin üldse oleks lahendus? Paljudel ju pole paindlik töö ega hoidjaid, samas tuleks aru saada ka kasvatajatest, kes peavad kümnekonna tatise või köhiva lapsega ekstra tegelema. Kui on palju tatiseid, siis polegi normaalne päev seal neil.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole küll 4 aasta jooksul oma lapse rühmas näinud massiliselt tatiseid ja köhivaid lapsi. Üldse tegelikult pole näinud, et keegi oleks suure nohuga lasteaias. Oma lapse saadan ka siis kui suurem nohu juba möödas ja enam eriti nuuskama ei pea. Samas neil enamasti kohal 2/3 lastest, seega massilist puudumist ka pole. Osad lihtsalt käivadki harvem kuidagi, äkki siis need ongi rohkem haiged, ei tea.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitaks, kuidas sellele nohule lõpp teha. Hetkel minemas juba 4. nädal, kõik arsti soovitused kasutusele võetud, aga rohelist tatti ikka tuleb. Teeb nõutuks.
Hoidu on paari kuu jooksul saanud paari nädala jagu. Pendeldame kodukontori ja vanavanemate vahel…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitaks, kuidas sellele nohule lõpp teha. Hetkel minemas juba 4. nädal, kõik arsti soovitused kasutusele võetud, aga rohelist tatti ikka tuleb. Teeb nõutuks.

Hoidu on paari kuu jooksul saanud paari nädala jagu. Pendeldame kodukontori ja vanavanemate vahel…

retseptiga nohurohtu pole määratud?

põskoopa põletik on välistatud?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetaja on lasteaias.

Õpetaja kohustub haigest lapsest teatama lapsevanemale. Lapsevanem tuleb oma nohusele lapsele järele. Iga nuuskamist või aevastust haiguseks ei loeta, aga et lausnohusel lapsel lastakse rühmas olla ja teisi nakatada, pole ka märganud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitaks, kuidas sellele nohule lõpp teha. Hetkel minemas juba 4. nädal, kõik arsti soovitused kasutusele võetud, aga rohelist tatti ikka tuleb. Teeb nõutuks.

Sellel aastal mul väiksemal lapsel olnud juba kaks korda selline nohu. Ja mõlemal korral on taandunudki 5. nädalal alles ehk siis kui olin juba lootust kaotamas. Õnneks ta veel lasteaias ei käi ja suurem laps pole kunagi nii pikalt nohu põdenud, pigem 2 nädalat max.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem on aga selles, et nohu pole haigus. Mina oma perearstilt ei saa haiguslehte kui lapsel ainult nohu v köha ning arsti seisukoht on, et kui lapsel endal enesetunne hea, siis pole hullu. Koroonaajal oli asi lihtne, aga ausalt öeldes ei pea ka mina nohu selliseks “haiguseks” kus peaks lapse koju jätma kuuks ajaks. Nohu on nakkav esimesed kolm päeva ja kui laps oskab ise nuusata, siis pole probleemi. Mul õnneks läheb lapsel nohu max nädalaga üle.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga imestama paneb, et praegusel ajal neid nohuseid lapsi siis koju ei saadeta ja muudkui aeda tulla lastakse. Mina küll pöörduks lasteaiaõpetaja poole ja teeks asjakohase märkuse, et milles ometi asi. Mitte ühelgi vanemal pole aega istuda haige lapsega kodus nädalaid, kuna mõni teine lapsevanem ei taipa oma haiget last ravida ja toob aeda. Nohuse, köhase lapse võiks küll rühma huvides koju saata. Miks seda ei tehta, on küll küsimus.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem on aga selles, et nohu pole haigus. Mina oma perearstilt ei saa haiguslehte kui lapsel ainult nohu v köha ning arsti seisukoht on, et kui lapsel endal enesetunne hea, siis pole hullu. Koroonaajal oli asi lihtne, aga ausalt öeldes ei pea ka mina nohu selliseks “haiguseks” kus peaks lapse koju jätma kuuks ajaks. Nohu on nakkav esimesed kolm päeva ja kui laps oskab ise nuusata, siis pole probleemi. Mul õnneks läheb lapsel nohu max nädalaga üle.

Kuidas ei ole haigus? Mina olen alati lapsele haiguslehe saanud, kui on olnud nohu või köha ja pole keegi mulle öelnud, et see ei olegi haigus ja lehte me ei anna. Piisab vaid perearstile helistamisest.
Väga imestama paneb, et praegusel ajal neid nohuseid lapsi siis koju ei saadeta ja muudkui aeda tulla lastakse. Mina küll pöörduks lasteaiaõpetaja poole ja teeks asjakohase märkuse, et milles ometi asi. Mitte ühelgi vanemal pole aega istuda haige lapsega kodus nädalaid, kuna mõni teine lapsevanem ei taipa oma haiget last ravida ja toob aeda. Nohuse, köhase lapse võiks küll rühma huvides koju saata. Miks seda ei tehta, on küll küsimus.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolme päevaga on ju terve rühm juba ära nakatatud nagunii. Laps tuleks kohe koju saata, kui ikka näha on, et on nohu. Normaalsest tervest ninast ju ei voola tatti ja seda pole nuusata vaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, on lõputu selgitada ka, et viirushaigus on juba vägagi nakkav selles staadiumis, kus laps paistab täiesti terve veel! Ja esimesed 1-2 päeva pärast haigustunnuste ilmnemist. Seega võib ohtlik olla ka (veel) terve laps ja keegi ei oska aimata, millal keegi nüüd haigeks hakkab jääma.

Mingi järelnohu ja roheline  nädalase haiguse järel tatilont, nii rõve kui vaadata pole, ei ole nakkusohtlik enam. Ja viirushaiguse järelköha võib mõnel juhul kesta 6-8 nädalat, kui kopsu limaskestad haigusest taastuvad.   Viirus ise põletab ennast kehas läbi u nädalaga, see on tema elutsükkel (me räägime nohu-köhaviirustest).

Niigi on koroonaga see asi kindlasti kordades paranenud, aga alati jäävad sellised, kelle meelest nohu pole haigus, kes ei saa töölt ära tulla ja kedagi lapsega koju jätta pole jnejne.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitaks, kuidas sellele nohule lõpp teha. Hetkel minemas juba 4. nädal, kõik arsti soovitused kasutusele võetud, aga rohelist tatti ikka tuleb.

Küsi arstilt mingit kõvemat nohurohtu, pikemalt kestev roheline tatt tähendab bakteriaalset nohu juba, mitte viirusnohu, on vaja kas ninaloputusi või kangemaid rohtusid kui mingid soolaveed. Samuti soovitan vaadata, ega laps peavalu ei kurda jne, põskkoopapõletiku pärast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, on lõputu selgitada ka, et viirushaigus on juba vägagi nakkav selles staadiumis, kus laps paistab täiesti terve veel! Ja esimesed 1-2 päeva pärast haigustunnuste ilmnemist. Seega võib ohtlik olla ka (veel) terve laps ja keegi ei oska aimata, millal keegi nüüd haigeks hakkab jääma.

Mingi järelnohu ja roheline nädalase haiguse järel tatilont, nii rõve kui vaadata pole, ei ole nakkusohtlik enam. Ja viirushaiguse järelköha võib mõnel juhul kesta 6-8 nädalat, kui kopsu limaskestad haigusest taastuvad. Viirus ise põletab ennast kehas läbi u nädalaga, see on tema elutsükkel (me räägime nohu-köhaviirustest).

Niigi on koroonaga see asi kindlasti kordades paranenud, aga alati jäävad sellised, kelle meelest nohu pole haigus, kes ei saa töölt ära tulla ja kedagi lapsega koju jätta pole jnejne.

Kuidas ei saa aru, millal laps haigeks hakkab jääma? Laps on isutum, kui tavaliselt näiteks. Lapsel tuleb ette selline haiglane nägu, kahvatum jume näiteks, punetus või läige silmades, kehv üldine olemine, loidus või on nutusem kuna tunneb end kehvasti. Õpetaja peaks ju olema suurte kogemustega ja igasugu haigusi ja lapsi näinud. Kui nina juba kergelt umbes on ja seda on häälest selgelt kuulda, või ajab vett välja, on ju selge, et midagi hakkab sealt tulema, või laps ikka mitu korda köhatab, tähendab kurgu ärritus või nohu vajub kurgule ja ajab köhima, näiteks magamise ajal on see ju lihtsalt leitav. Kui juba nuuskab nina, siis on muidugi nohu.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on isutum, kui tavaliselt näiteks. Lapsel tuleb ette selline haiglane nägu, kahvatum jume näiteks, punetus või läige silmades, kehv üldine olemine, loidus või on nutusem kuna tunneb end kehvasti.

Ja selle jutu peale annab iga perearst otsekohe ja rõõmuga hoolduslehe, onju?

See mida sina kirjeldad, on juba haiguse algus.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõimes võiks jah rangem see asi olla, juba laste enda heaolu pärast – kui ikka ise/korralikult ei nuuska, siis see nohu ka niipea ära ei lähe, hea, kui kõrva või kuhugi ei löö. Vanemates aiarühmades pole nõiajaht jääkköha või nohukoorikute pärast küll õigustatud, rääkimata kevadistest allergilistest nohudest, kui need üldjoontes kontrolli all on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on isutum, kui tavaliselt näiteks. Lapsel tuleb ette selline haiglane nägu, kahvatum jume näiteks, punetus või läige silmades, kehv üldine olemine, loidus või on nutusem kuna tunneb end kehvasti.

Ja selle jutu peale annab iga perearst otsekohe ja rõõmuga hoolduslehe, onju?

See mida sina kirjeldad, on juba haiguse algus.

Arstid üldjuhul selleks ongi, et haiguse korral nende poole pöörduda.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõimes võiks jah rangem see asi olla, juba laste enda heaolu pärast – kui ikka ise/korralikult ei nuuska, siis see nohu ka niipea ära ei lähe, hea, kui kõrva või kuhugi ei löö. Vanemates aiarühmades pole nõiajaht jääkköha või nohukoorikute pärast küll õigustatud, rääkimata kevadistest allergilistest nohudest, kui need üldjoontes kontrolli all on.

See võiks olla nii igas lasteaia astmes, sest mitte kellelgi pole tegelikult sellist aega, et pidevalt haiguslehel lapsega olla.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõimes võiks jah rangem see asi olla, juba laste enda heaolu pärast – kui ikka ise/korralikult ei nuuska, siis see nohu ka niipea ära ei lähe, hea, kui kõrva või kuhugi ei löö. Vanemates aiarühmades pole nõiajaht jääkköha või nohukoorikute pärast küll õigustatud, rääkimata kevadistest allergilistest nohudest, kui need üldjoontes kontrolli all on.

See võiks olla nii igas lasteaia astmes, sest mitte kellelgi pole tegelikult sellist aega, et pidevalt haiguslehel lapsega olla.

Eelnevalt üks just selgutas, et nohu nagu enamus viirusi, on nakkusohtlik enne, kui lapsel üldse sümptomid tekuvad. Seega õpetajate rangus ei aita – kui mul täna ärkab laps tatiselt, siis nakatas ta jube eile kõiki. Ja ei ole nii, nagu pks tarkpea kirjeldas, et mitu päeva varem on laps kahvatu, isutu jne – siis juba on laps haige ju.

Näiteks tuulerõugete peiteaeg on 3 nädalat! 3 nädalat sa ei pruugi teada, et laps levitab viirust. Minul nt 2 last haigestusidki 2nädalase vahega, mitte paaripäevase vahega.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ei ole nii, nagu pks tarkpea kirjeldas, et mitu päeva varem on laps kahvatu, isutu jne – siis juba on laps haige ju.

Iga lapsevanem ja lasteaiaõpetaja teab väga hästi, kuidas ka hommikul  täiesti ok laps võib ka päeva peale järsku haigeks jääda, niiet tuleb keegi järele kutsuda- kõhuviirused jms algavadki äkki, nohu-palavik võib ka vabalt alles päeva peale välja lüüa. Kui juba SÜMPTOMID tekivad, siis on viirus lapses olnud juba paar päeva, nüüd hakkavad viirusetoksiinid mõjuma ja teevad enesetunde halvaks. Nt Täiskasvanud gripihaige on nakkusohtlik üks päev enne ja viis päeva pärast haigusnähtude ilmnemist, laps kaks päeva enne ja üle kümne päeva pärast seda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nohu on nakkav juba enne pärishaigeks jäämist, aga see, kui lapsel juba tatt voolab ja aina aevastab, aitab siiski viirusel oluliselt kiiremini veel rohkemate samas ruumis viibijateni jõuda. Need nohused käed (sest alguse vesist tilkumist nühib iga laps siuhti käeseljaga!) jõuavad ju kõigeni ja kõigini. Jah, jääkköha või juba ravitud nohu viimased riismed on lasteaias ok, aga sellele siis eelneb ju siiski lapse vahepealne kodune ravi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See nohu paanika lasteaedades on lihtsalt õudne. Ütleks kohe, et lausa terror. Nii nagu eespool kirjutatud, nohu nakkab juba enne, kui üldse midagi näha on. Tihti hakkab laps enne aevastama ja siis nohu nakkab. Hiljem võib nö järel nohu ja köha kesta veel tükk aega. Eesti kliimas on see kahjuks täiesti normaalne. Kes nii väga nohu kardab, jätku hoopis oma laps koju. Lasteaias sellest kahjuks pääsu ei ole või saavad lapsed ainult suvel lasteaias käia.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See nohu paanika lasteaedades on lihtsalt õudne. Ütleks kohe, et lausa terror. Nii nagu eespool kirjutatud, nohu nakkab juba enne, kui üldse midagi näha on. Tihti hakkab laps enne aevastama ja siis nohu nakkab. Hiljem võib nö järel nohu ja köha kesta veel tükk aega.

No aga sinu räägitu tähendabki seda, et iga aevastuse järel TULEB laps koju jätta, sest muidu on ta rühmas ülinakkav, mis “terrorist” sa siis räägid?! Haige lapse koht on kodus. Igal emal võiks olla ka mingi plaan B, sest igaüks ju teab, et lapsed jäävad haigeks “just kõige ebasObivamal ajal” (nagu sellise asja jaoks oleks hea aeg olemas).

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See nohu paanika lasteaedades on lihtsalt õudne. Ütleks kohe, et lausa terror. Nii nagu eespool kirjutatud, nohu nakkab juba enne, kui üldse midagi näha on. Tihti hakkab laps enne aevastama ja siis nohu nakkab. Hiljem võib nö järel nohu ja köha kesta veel tükk aega.

No aga sinu räägitu tähendabki seda, et iga aevastuse järel TULEB laps koju jätta, sest muidu on ta rühmas ülinakkav, mis “terrorist” sa siis räägid?! Haige lapse koht on kodus. Igal emal võiks olla ka mingi plaan B, sest igaüks ju teab, et lapsed jäävad haigeks “just kõige ebasObivamal ajal” (nagu sellise asja jaoks oleks hea aeg olemas).

Kui laps tuleb iga aevastuse pärast koju jätta, siis see on ikka korralik ´terror´.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See nohu paanika lasteaedades on lihtsalt õudne. Ütleks kohe, et lausa terror. Nii nagu eespool kirjutatud, nohu nakkab juba enne, kui üldse midagi näha on. Tihti hakkab laps enne aevastama ja siis nohu nakkab. Hiljem võib nö järel nohu ja köha kesta veel tükk aega.

No aga sinu räägitu tähendabki seda, et iga aevastuse järel TULEB laps koju jätta, sest muidu on ta rühmas ülinakkav, mis “terrorist” sa siis räägid?! Haige lapse koht on kodus. Igal emal võiks olla ka mingi plaan B, sest igaüks ju teab, et lapsed jäävad haigeks “just kõige ebasObivamal ajal” (nagu sellise asja jaoks oleks hea aeg olemas).

Kui laps tuleb iga aevastuse pärast koju jätta, siis see on ikka korralik ´terror´.

Ei ole vaja lolli mängida. Iga aevastuse pärast loomulikult ei pea last koju jätma. Normaalne terve inimene võib päevas täitsa mitu korda aevastada (ja ka nt õuest tuppa tulles paar korda nuusata, ärgates veidi köhida jne), ilma et ta teistele kuidagi nakkusohtlik veel oleks.

Aga kui laps aevastab enda kohta ebaharilikult sageli (nagu nohu alguses sageli toimub), nina on kinni ja vesine, siis isegi kui laps veel palavikus ja loid pole, on tema koht kodus, mitte kollektiivis, sest seesama aevastamine, millele väike laps ei jõua küünarvart ettegi panna sageli, laseb pisikutel ülehelikiirusega mööda väikest rühmaruumi laiali kanduda ja garanteeritult on varsti turtsuvad ja tõbised veel n+1 inimest. Lihtsam on ühel perel ravida oma ühte veidi haiget last, kui et kogu rühmas on haigus “sees”, samuti tuletan meelde, et ka õpetajatel ja abidel on keelatud tõbisena tööle tulla, mis muudab rühma töökorralduse juba päris keeruliseks ja ebamugavaks kõigile osapooltele.

 

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahu rahu. Kui laps on päriselt haige, siis vast iga lapsevanem jätab oma lapse koju. Aga ka arstide üldine seisukoht on, et nohu ei ole haigus, kui laps ennast hästi tunneb. Info patsient lehelt: Nohu ja köhaga kulgevate viirusnakkuste levikut ei aita tõrjuda haigete laste eraldamine lasteaiast. Enamasti on rühmas samaaegselt nii nakkuskandjad (kes ehk ei haigestugi) kui ka juba haigestunud, samuti haigusest toibuvad lapsed, ja neid ei ole võimalik ühegi sümptomi, analüüsi ega uuringu alusel eristada. Seega – nohu ja köhaga lapsed võivad lasteaias käia, kui nad ise tunnevad end hästi ja nende tuju on hea.´´ 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean ütlema, et meie lasteaias on ikka väga hästi – lepingus punkt sees, et ilmselgete haigustunnustega laps lasteaeda ei tule ja õpetajal on õigus koju saata (erakas on ka muidugi). Saadavad ka ja päris julgelt.

Enamasti kõik vanemad peavad reeglist kinni (va ühe negatiivse näitega eelmisel aastal, kellega see aasta lepingut ei pikendatudki) ja ma ütleks, et meil on väga terve lasteaed. Õpetajad terved ja üldiselt lapsed terved, seega natuke see ikka hoiab ja aitab küll, kui vanemad on vastutustundlikud. Loomulikult on viirushaiguseid ja neist ei pääse, käis ka gripp see aasta lastest üle. Aga see, kui õpetaja peab tegelema korraga 10 lapse nina pühkimisega kordamööda ja siis otsast peale kui viimasega lōpetanud, on ikka ekstreemsus ja minu arvates täiesti ebanormaalne. Lisaks köha, no vabandust, aga kui on uneaeg teistel, siis ei saa nii, et üks köhiv laps hoiab tervet rühma üleval. Kodus on nende laste koht. Ja mis teha, kui see kange köha kestabki 2 nädalat!

Seega, kokkuvõttes on see ikka väga suhtumise küsimus. Iga lapsevanem näeb enda lapse pealt, et nooo vist hakkab haigus tulema – pisut silmad läigivad, natuke hakkab nina tilkuma, aga väga palju midagi ka pole ja palavikku ka pole. Kui siis saadad lapse lasteaeda teadmisega, et äkki keegi ei märka, oled ikka süüdi küll haiguse levitamises.

Ja see on ka mingi rumal jutt, et pole vahet – on väga suur vahe, kas laps aevastab vedela nohuga (haiguse algusjärgus) ja laias raadiuses kõik viiruseosakesed lendavad teisteni või siis tal pole veel üldse sümptomeid ja ta ei aevasta üldse (enne haiguse algusjärku). Seega, mina väidaks, et see ikka vanemate mugavus ja silma kinnipigistamine – oih, uups, ma ei näinud, et laps hakkab haigeks jääma ja tõin ikka aeda.

Ja kõik, kes väidavad, et nohu pole haigus. Kas te teate, kui palju on Eestis raskeid kõrva-, põskkoopapõletikke ja bronhiite?? Mis ka kroonilised muutunud tihti. Kõik saavad alguse mittehaigusest nimega nohu. Ja muutuvad pahaloomuliseks siis, kui ei ravita. Ja kas õpetaja lasteaiapäeval tohib last ravida? Vastus on: ei tohi! Raviprotseduuridega (aur, nina pritsimine jm.) peab tegelema lapsevanem mitu korda päevas kodus kuni tatt enam ei voola.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean ütlema, et meie lasteaias on ikka väga hästi – lepingus punkt sees, et ilmselgete haigustunnustega laps lasteaeda ei tule ja õpetajal on õigus koju saata (erakas on ka muidugi). Saadavad ka ja päris julgelt.

Enamasti kõik vanemad peavad reeglist kinni (va ühe negatiivse näitega eelmisel aastal, kellega see aasta lepingut ei pikendatudki) ja ma ütleks, et meil on väga terve lasteaed. Õpetajad terved ja üldiselt lapsed terved, seega natuke see ikka hoiab ja aitab küll, kui vanemad on vastutustundlikud. Loomulikult on viirushaiguseid ja neist ei pääse, käis ka gripp see aasta lastest üle. Aga see, kui õpetaja peab tegelema korraga 10 lapse nina pühkimisega kordamööda ja siis otsast peale kui viimasega lōpetanud, on ikka ekstreemsus ja minu arvates täiesti ebanormaalne. Lisaks köha, no vabandust, aga kui on uneaeg teistel, siis ei saa nii, et üks köhiv laps hoiab tervet rühma üleval. Kodus on nende laste koht. Ja mis teha, kui see kange köha kestabki 2 nädalat!

Seega, kokkuvõttes on see ikka väga suhtumise küsimus. Iga lapsevanem näeb enda lapse pealt, et nooo vist hakkab haigus tulema – pisut silmad läigivad, natuke hakkab nina tilkuma, aga väga palju midagi ka pole ja palavikku ka pole. Kui siis saadad lapse lasteaeda teadmisega, et äkki keegi ei märka, oled ikka süüdi küll haiguse levitamises.

Ja see on ka mingi rumal jutt, et pole vahet – on väga suur vahe, kas laps aevastab vedela nohuga (haiguse algusjärgus) ja laias raadiuses kõik viiruseosakesed lendavad teisteni või siis tal pole veel üldse sümptomeid ja ta ei aevasta üldse (enne haiguse algusjärku). Seega, mina väidaks, et see ikka vanemate mugavus ja silma kinnipigistamine – oih, uups, ma ei näinud, et laps hakkab haigeks jääma ja tõin ikka aeda.

Ja kõik, kes väidavad, et nohu pole haigus. Kas te teate, kui palju on Eestis raskeid kõrva-, põskkoopapõletikke ja bronhiite?? Mis ka kroonilised muutunud tihti. Kõik saavad alguse mittehaigusest nimega nohu. Ja muutuvad pahaloomuliseks siis, kui ei ravita. Ja kas õpetaja lasteaiapäeval tohib last ravida? Vastus on: ei tohi! Raviprotseduuridega (aur, nina pritsimine jm.) peab tegelema lapsevanem mitu korda päevas kodus kuni tatt enam ei voola.

Selle kommentaariga olen täiesti nõus. Meie rühma on toodud silmanähtavalt köhivaid lapsi ja küsimise peale kas köha, vastavad vanemad, et kodus ei köhinud. Ühesõnaga, alles rühma ukse taga hakkas köhima, absurd. Puhas lohakus ja iseenda mugavus tuua haige laps lasteaeda, kelle koht on kodus.

 

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitaks, kuidas sellele nohule lõpp teha. Hetkel minemas juba 4. nädal, kõik arsti soovitused kasutusele võetud, aga rohelist tatti ikka tuleb. Teeb nõutuks.

Hoidu on paari kuu jooksul saanud paari nädala jagu. Pendeldame kodukontori ja vanavanemate vahel…

Roheline tatt pole kindlasti okei. Tuleb lapsel võtta ninast bakterikülv ja vaadata kas mingi bakter on ninas. Sel juhul tuleb antibiootikumikuur. Mu lapsel oli ka kunagi nohu hästi pikalt, igal hommikul nuuskas väga palju tatti. Siis ta jäi angiini ja sai ab kuuri ja nohu lõppes paari päevaga nagu seina. Ilmselt ninas siiski oli mingi bakter kui see ab ka sinna mõjus.
Kui arst ei ole nõus tegema bakterikülvi ninast siis Synlabis tehakse ka seda.
Ma ei saa aru mis arst see selline on kes ei määra külvi kui on teada, et tatt roheline ja kestab kaua aega juba.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil laps 6-ne. Kuna lasteaias nulltolerants nohu ja köha osas, lapsel tolmu-, kassi- ja koeraallergia, siis lugesin kokku, et sellel aastal olin sügisest kevadeni 115 lasteaiapäeva lapsega kodus. Mulle on see tüütu ja raske, et teen samal ajal tööd, kui lõbustan igavlevat last, kes kodus ei köhi ega tatista vaid teeb seda ainult lasteaias. Asi paranes siis, kui suve alguses hakati lasteaias enamuse ajast õues veetma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean ütlema, et meie lasteaias on ikka väga hästi – lepingus punkt sees, et ilmselgete haigustunnustega laps lasteaeda ei tule ja õpetajal on õigus koju saata (erakas on ka muidugi). Saadavad ka ja päris julgelt.

Enamasti kõik vanemad peavad reeglist kinni (va ühe negatiivse näitega eelmisel aastal, kellega see aasta lepingut ei pikendatudki) ja ma ütleks, et meil on väga terve lasteaed. Õpetajad terved ja üldiselt lapsed terved, seega natuke see ikka hoiab ja aitab küll, kui vanemad on vastutustundlikud. Loomulikult on viirushaiguseid ja neist ei pääse, käis ka gripp see aasta lastest üle. Aga see, kui õpetaja peab tegelema korraga 10 lapse nina pühkimisega kordamööda ja siis otsast peale kui viimasega lōpetanud, on ikka ekstreemsus ja minu arvates täiesti ebanormaalne. Lisaks köha, no vabandust, aga kui on uneaeg teistel, siis ei saa nii, et üks köhiv laps hoiab tervet rühma üleval. Kodus on nende laste koht. Ja mis teha, kui see kange köha kestabki 2 nädalat!

Seega, kokkuvõttes on see ikka väga suhtumise küsimus. Iga lapsevanem näeb enda lapse pealt, et nooo vist hakkab haigus tulema – pisut silmad läigivad, natuke hakkab nina tilkuma, aga väga palju midagi ka pole ja palavikku ka pole. Kui siis saadad lapse lasteaeda teadmisega, et äkki keegi ei märka, oled ikka süüdi küll haiguse levitamises.

Ja see on ka mingi rumal jutt, et pole vahet – on väga suur vahe, kas laps aevastab vedela nohuga (haiguse algusjärgus) ja laias raadiuses kõik viiruseosakesed lendavad teisteni või siis tal pole veel üldse sümptomeid ja ta ei aevasta üldse (enne haiguse algusjärku). Seega, mina väidaks, et see ikka vanemate mugavus ja silma kinnipigistamine – oih, uups, ma ei näinud, et laps hakkab haigeks jääma ja tõin ikka aeda.

Ja kõik, kes väidavad, et nohu pole haigus. Kas te teate, kui palju on Eestis raskeid kõrva-, põskkoopapõletikke ja bronhiite?? Mis ka kroonilised muutunud tihti. Kõik saavad alguse mittehaigusest nimega nohu. Ja muutuvad pahaloomuliseks siis, kui ei ravita. Ja kas õpetaja lasteaiapäeval tohib last ravida? Vastus on: ei tohi! Raviprotseduuridega (aur, nina pritsimine jm.) peab tegelema lapsevanem mitu korda päevas kodus kuni tatt enam ei voola.

Selle kommentaariga olen täiesti nõus. Meie rühma on toodud silmanähtavalt köhivaid lapsi ja küsimise peale kas köha, vastavad vanemad, et kodus ei köhinud. Ühesõnaga, alles rühma ukse taga hakkas köhima, absurd. Puhas lohakus ja iseenda mugavus tuua haige laps lasteaeda, kelle koht on kodus.

Minul oli suur häda ühe õpetajaga, kui laps alles sõimerühmas käis. Iga kord kui tema päev oli, ütles ta mulle, et mu laps köhib nii hullusti, et ei saa rääkidagi. Kodus ei köhinud üldse. Tundsin ennast juba väga halvasti kuna teadsin, kuidas suhtutakse sellesse “kodus ta ei köhinud”. Teine õpetaja ei ùtelnud kunagi midagi köha kohta. Nüüd uute õpetajatega pole kunagi sellist probleemi olnud.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Väikelaps Lõputu teema – nohu-köha lasteaias