Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lõputu Teine Eesti.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Lõputu Teine Eesti.

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, mida sellega silmas peetakse. Aga kust need inimesed kes igas teemas teisi nii nimetavad ise kindlad saavad olla, et ise just antud kategooriasse ei kuulu? Täitsa huvitav. Mulle jätab see alati mulje  nagu oleks tegemist mingi kadakasakslasega. Need ju olid ka sellised uih aih. Super lõbus lugeda  aga tahaks isiklikult näha kasvõi 1 nendest teiseeestitatest. Loomulikult leidub igal sammul igat masti, pooletoobiseid jne. Aga las olla, naljakas ju. Aga need kes alati teisi nii kutsuvad, ma kahtlustan väga, et need suuremalt jaolt ise ongi Teine Eesti. Veel keda ma siin vastikusega loen, on igasugused õigekirjaeksperdid. Kurat normaalne inimene saab ju aru et tehti kogemata, kiirustades mingi kirjaviga, aga need nokivad selle kohe üles ja hakkab lõputu jahu peale selle ümber. Mis sellistel viga on??

+22
-30
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pealkirja lõpus ei käi punkti jne:)

+28
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui keegi paneb pealkirja järele punkti, siis pole vaja edasi mõelda. Sellist asja õpetatakse algklassides.

+25
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perekoolikad saavad väga hästi aru, mis on kiirustades tehtud viga.

Kas sa tahaks arsti, kes ei tea oma tööd või teeb lihtsalt hooletusvigu. Vist ei taha.

Sinu juttu oli raske lugeda, sest sul oli palju vigu.

+26
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui tahad seda nn Teist Eestit näha, siis vaata peeglisse

+21
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, mida sellega silmas peetakse. Aga kust need inimesed kes igas teemas teisi nii nimetavad ise kindlad saavad olla, et ise just antud kategooriasse ei kuulu? Täitsa huvitav. Mulle jätab see alati mulje nagu oleks tegemist mingi kadakasakslasega. Need ju olid ka sellised uih aih. Super lõbus lugeda aga tahaks isiklikult näha kasvõi 1 nendest teiseeestitatest. Loomulikult leidub igal sammul igat masti, pooletoobiseid jne. Aga las olla, naljakas ju. Aga need kes alati teisi nii kutsuvad, ma kahtlustan väga, et need suuremalt jaolt ise ongi Teine Eesti. Veel keda ma siin vastikusega loen, on igasugused õigekirjaeksperdid. Kurat normaalne inimene saab ju aru et tehti kogemata, kiirustades mingi kirjaviga, aga need nokivad selle kohe üles ja hakkab lõputu jahu peale selle ümber. Mis sellistel viga on??

Mina, udupeen kadakasaks (see väljend on kadakasaks, mitte kadakasakslane), kommenteerin:

Teema on ilmselgelt halvustav, selle kirjutaja peab ennast paremaks…teise eesti üle ironiseerijatest. Stiilis “mina küll selline ei ole”.

Teiseks on tekst ääretult vigane ja kummaline on, et vigadega kirjutaja tuleb teisele (näiteks õigesti kirjutajale või parandajale) intelligentsi kohta märkust tegema. On tõesti naljakas! Või siis pigem mitte.

Mina tean täpselt, kuidas ma ei taha käituda ja mis mulle teiste puhul vastu hakkab. Lugesin just mingit pohmakateemat, kus naised (?) kiitlevad, kui palju nad on suutelised jooma. Selline eluviis koos selle elajaga on minu jaoks teine eesti, mitte kaasaelajate halvustamine samamoodi. Teine eesti inimene on rumal, labane, kiuslik, moraalitu, vaene ja loll. Jah, ma halvustan neid praegu, aga see on otsene vastus küsimusele.

+25
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pealkirja lõpus ei käi punkti jne:)

Mõdedu selkidata.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perekoolikad saavad väga hästi aru, mis on kiirustades tehtud viga.

Loomulikult teeb vahet teadmatus- ja lohakusveal, aga mina ei saa aru, kuhu on vaja KIIRUSTADA? Omaenda hindamatu mõte läheb kaduma ja meelest ära? Enne rongile joostes on vaja veel viimane kommentaar jõuda kirjutada?

+12
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

rumal, labane, kiuslik, moraalitu, vaene ja loll.

Just. Ja kui on mõnes mõttes rumal, aga samas nii tark, et raha oskab teha, labane, kiuslik, moraalitu rikas, siis on esimene Eesti. Oi, nüüd ma eksisin, selliseid inimesi pole ju olemaski. Rikkad on automaatselt targad.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

rumal, labane, kiuslik, moraalitu, vaene ja loll.

Just. Ja kui on mõnes mõttes rumal, aga samas nii tark, et raha oskab teha, labane, kiuslik, moraalitu rikas, siis on esimene Eesti. Oi, nüüd ma eksisin, selliseid inimesi pole ju olemaski. Rikkad on automaatselt targad.

Ei, siis ta on veidi pappi kokku ajanud Teine Eesti, mis on veel hullem, sest sellised on eriti tähtsad oma rumaluses. See raha tegemise tarkus seisneb selliste puhul üldjuhul Soome tööle minekus.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, mida sellega silmas peetakse. Aga kust need inimesed kes igas teemas teisi nii nimetavad ise kindlad saavad olla, et ise just antud kategooriasse ei kuulu? Täitsa huvitav. Mulle jätab see alati mulje nagu oleks tegemist mingi kadakasakslasega. Need ju olid ka sellised uih aih. Super lõbus lugeda aga tahaks isiklikult näha kasvõi 1 nendest teiseeestitatest. Loomulikult leidub igal sammul igat masti, pooletoobiseid jne. Aga las olla, naljakas ju. Aga need kes alati teisi nii kutsuvad, ma kahtlustan väga, et need suuremalt jaolt ise ongi Teine Eesti. Veel keda ma siin vastikusega loen, on igasugused õigekirjaeksperdid. Kurat normaalne inimene saab ju aru et tehti kogemata, kiirustades mingi kirjaviga, aga need nokivad selle kohe üles ja hakkab lõputu jahu peale selle ümber. Mis sellistel viga on??

Kirjapildist kohe näha, et teine Eesti!

+10
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub, et kiviga pihta saanud penisid on juba päris mitu – kiunu kostab kõvasti.

Soovitus teemaalgatajale: loe sõimavad ja vinguvad postitused kokku ja saadki enam- vähem adekvaatse suhtarvu. Need on tüübid, kes iga hinna eest püüavad tõestada, et nad ei ole see nn teine Eesti.

Isiklikult arvan, et see termin on oma aja ära elanud, kuna praegu kasutavad seda peamiselt tõusikmatsid oma enesetunde upitamiseks.

+13
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teine eesti inimene on rumal, labane, kiuslik, moraalitu, vaene ja loll. Jah, ma halvustan neid praegu, aga see on otsene vastus küsimusele.

Oh hullu küll.

“Maailm on täis lolle. Kuidas neist vabaneda? Jääda üksi ja koristada ära ka peegel”

Voltaire

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh ei, teiseks eestiks(kirjapilt nimme) liigitatakse kõik need, kes ei mõtle ega käitu nagu nimetaja ise. Iseenda õiguses ja eksimatuses ollakse väga veendunud.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui keegi paneb pealkirja järele punkti, siis pole vaja edasi mõelda. Sellist asja õpetatakse algklassides.

Õpetatakse, et pole vaja mõelda…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuhu sul nii kiire oli, et ca 15 viga tegid? Ega teine Eesti eest ära jookse ju.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Koolis võidi õpetada nii mõndagi, aga mina näiteks paljusid asju tõesti enam ei mäletagi. Et pealkirja taha punkti ei käi. Reeglina seda meeles ei ole, kui kirjutan, siis nö automaatselt läheb õigesti, kuid kui juurdlema hakkan või kodus midagi arvutis oma asju ja kirju teen, olen ka punkti lisanud, ilma mõtlemata. Joone vean ja alla veel, trükikirjas, kui retseptide kausta midagi lisan või tööasju kirjutan. Esimene ja teine eesti? Ma ei liigitaks. Aga ma muidugi ei tunnista ka esimes eesti olemasolu. Kui üldse liigitad, siis moraali järgi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitus teemaalgatajale: loe sõimavad ja vinguvad postitused kokku ja saadki enam- vähem adekvaatse suhtarvu. Need on tüübid, kes iga hinna eest püüavad tõestada, et nad ei ole see nn teine Eesti.

Täitsa masendav tegelikult.

Kui paljud käod tormavad ummisjalu tõestama, et nad EI OLE see teine Eesti.
Ja seda muidugi läbi teemaalgataja mahatampimise, sest teisiti nad ju ei oska.
(pealkirja punkt oli siin loos ju kõige olulisem!)

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Absoluutselt nõus teemaalgatajaga – igaüks näeb ümbritsevat läbi iseenda hirmude prisma ning Teisest Eestist pageda soovijad on õige varmad teisi sinna tembeldama – ikka selleks, et ennast upitada ning enesele ja maailmale tõestada, et nemad ise küll Teisest Eestist ei ole. Kohati on ikka ilmselge, et just Teine Eesti ise ongi see, kes kaasinimest Teiseks Eestiks kutsub. Mul ei tuleks pähegi kedagi nummerdama hakata.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Rikkad on automaatselt targad.

Suhteliselt. Vaesus ja lollus on minu arvates küll sünonüümid.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt nõus teemaalgatajaga – igaüks näeb ümbritsevat läbi iseenda hirmude prisma ning Teisest Eestist pageda soovijad on õige varmad teisi sinna tembeldama – ikka selleks, et ennast upitada ning enesele ja maailmale tõestada, et nemad ise küll Teisest Eestist ei ole. Kohati on ikka ilmselge, et just Teine Eesti ise ongi see, kes kaasinimest Teiseks Eestiks kutsub. Mul ei tuleks pähegi kedagi nummerdama hakata.

Õige kirjapilt on “teine Eesti”.

Aga numbreid ikka tunned? Kui jah, siis tubli. Püüa edasi.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult piisab ka sellest, kui mõni raamat läbi lugeda…

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See viimane lause on küll vastuhakk iseenda jutule.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õige kirjapilt on “teine Eesti”.

Jah, nõus, nii on korrektne. Kuna tegelikult on aga juba selle sõnapaari puhul tegu omaette mõiste, nähtuse või sündmusega (nagu Teine Maailmasõda või Esimene Kreeka Vabariik), siis mina tunnen, et tahan kirjutada seda suurte algustähtedega. Nii tundub ka siin teemas õigem olema.

Küll on neid ortograafia eriteadlasi siia teemasse kogunenud 😀

See viimane lause on küll vastuhakk iseenda jutule.

Nojah, paradoksina ta veidi kõlab küll – eks ma soovin tõesti vastanduda neile, kes Teist Eestit kõikjal otsivad ning omakorda sellele vastanduda soovivad.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina, udupeen kadakasaks (see väljend on kadakasaks, mitte kadakasakslane)

Soovitan järgmisel korral enne targutamist fakte kontrollida, et mitte ise oma lollust näidata.

http://www.eki.ee/dict/sys/index.cgi?Q=kadakas

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll on neid ortograafia eriteadlasi siia teemasse kogunenud 😀

Mina näen ausalt öeldes esimest (kes otseselt parandab).

Tohib küsida, miks vigadele tähelepanu juhtumine nii puudutab? On millegi õigesti teadmine vaevav? Ma ei räägi otseselt sinust, kuigi jah, sa ju mainisid selle ära – järelikult ikka puudutas. Teemaalgataja jutt ja kirjapilt on küll täpselt sealt, mille kohta ta ise jutu kirjutas. Jätkuvalt veider, et kirjainvaliid koputab parandajate intelligentsile (siin: “intelligentne/normaale/arusaamisvõimeline inimene  saab ju aru, et kui on kirjutatud “garu”, siis tähendab see karu ja supper, virus ning kaffel on ka kõik täiesti mõistetavad emakeelsed sõnad”).

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan järgmisel korral enne targutamist fakte kontrollida, et mitte ise oma lollust näidata.

Tänan! Ju siis teadsin valesti. Eks keelereeglid, sõnad ja harvem ka tähendused muutu ajas.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tohib küsida, miks vigadele tähelepanu juhtumine nii puudutab? On millegi õigesti teadmine vaevav?

Tohib küll küsida – ja ei puudutagi, ise parandan samuti vigu teiste postitustes, kuid on ju ometi aru saada, kas parandati heatahtlikult teise viga või sooviti sellega niiöelda kohta kätte näidata. Sõnastuse nüansid annavad ju selle taustainfo kenasti edasi. Esimene (vea parandamine) on igati ok, muidugi on teretulnud kui vea parandamine pole ainus sisu postituses, vaid ikka kuidagi ka teemast räägitakse ning muuseas parandust mainitakse. Teine (ära panemine) on tobe ja liigitub ühte patta argumentidega a la “aga minu isa on tugevam ja annab sinu isale peksa”. Viimasele juhtumile viidates ma eriteadlastest rääkisingi. Mis mõttes oli esimene parandus? Teemaalgataja pealkirja ja vigade kallal hakati ju kohe esimestes postitustes irisema.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tohib küsida, miks vigadele tähelepanu juhtumine nii puudutab?

Tohib vastata? – Sest see lisab teemasse ebavajalikku möla.

Palun vabandust, aga nii on. See siin ei ole kool ega mitte ka emakeeletund.
Kui soovid õpetada, tee oma teema ja kutsu üles inimesi omale küsimusi esitama.
Saad keelenõuandeid jagada.

Ühtlasi saad ka teada, et neid ei soovi siin sinult mitte keegi.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tänan! Ju siis teadsin valesti. Eks keelereeglid, sõnad ja harvem ka tähendused muutu ajas.

Ei teadnud valesti.

ÕS 2018:

kadaka+s`aks <-saksa> halv end sakslaseks pidav eestlane. Kadakasakslus

Sünonüümisõnastik:
KADAKASAKS
kadakas
KADAKASAKSLIK
kadaklik; kadakasaksik
KADAKASAKSLUS
kadaklus

Vt keeleveeb http://www.keeleveeb.ee/

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lõputu Teine Eesti.