Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lõputu Teine Eesti.

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: Lõputu Teine Eesti.

Postitas:
Kägu

Tohib vastata? – Sest see lisab teemasse ebavajalikku möla.

Igas teemas on 80% ebavajalikku möla. Õigekirjaga seotud kommentaarid moodustavad väga väikese osa sellest. Moodustaksid veelgi väiksema, aga millegipärast need, kelle veale tähelepanu juhitakse, kukuvad selle peale ärritunult seletama, et ega siin kool pole, eesti keel pole mu emakeel, titt on süles ja mees paneb parajasti taha – ehk tekitavad ebavajalikku möla juurde selle asemel, et eksimus teadmiseks võtta.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tohib küsida, miks vigadele tähelepanu juhtumine nii puudutab?

Palun vabandust, aga nii on. See siin ei ole kool ega mitte ka emakeeletund.

Kui soovid õpetada, tee oma teema ja kutsu üles inimesi omale küsimusi esitama.

Saad keelenõuandeid jagada.

Ühtlasi saad ka teada, et neid ei soovi siin sinult mitte keegi.

Teine Eesti on oma mõtte ja suhtumise avaldanud.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaata Kodutunnet

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igas teemas on 80% ebavajalikku möla. Õigekirjaga seotud kommentaarid moodustavad väga väikese osa sellest. Moodustaksid veelgi väiksema, aga millegipärast need, kelle veale tähelepanu juhitakse, kukuvad selle peale ärritunult seletama, et ega siin kool pole, eesti keel pole mu emakeel, titt on süles ja mees paneb parajasti taha – ehk tekitavad ebavajalikku möla juurde selle asemel, et eksimus teadmiseks võtta.

Tõesti? Koos minu postitusega on praeguses teemas ja hetkel 33 postitust, neist 20 räägib õigekirjast.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rikkad on automaatselt targad.

Suhteliselt. Vaesus ja lollus on minu arvates küll sünonüümid.

Kõrgharidusega muuseumitöötaja kuskil maakohas on loll? Või mis iganes kultuuritöötaja kuna nende palgad väga tillukesed.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti? Koos minu postitusega on praeguses teemas ja hetkel 33 postitust, neist 20 räägib õigekirjast.

Ei räägi. Neist suurem osa nendivad fakti, et teemaalgataja õigekiri on allapoole arvestust. Niisugust nentimist mina RÄÄKIMISEKS küll ei oska pidada. Samas, mis vahet seal on? TA tuli õigekirja teemaga välja, järelikult võib sest jahvatada. Kes ei kannata, läheb loeb joomise ja/või petmisteemasid, mis on tunduvalt lihtsamini arudaadavad žanrid.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rikkad on automaatselt targad.

Suhteliselt. Vaesus ja lollus on minu arvates küll sünonüümid.

Kõrgharidusega muuseumitöötaja kuskil maakohas on loll? Või mis iganes kultuuritöötaja kuna nende palgad väga tillukesed.

Kui ta sellise sissetulekuga on rahul, pole midagi öelda. Kui mitte, siis loll jah, et enda olukorda ei paranda.

Too nüüd vaesed invaliidid ja need “kõik ei ole/saa…”  ka mängu.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

No teemaalgatus puudutaski ju ka õigust olla kirjaoskamatu…nii et vastused igati teemakohased.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olengi see palju kirutud “teine eesti”: elan Soomes, ise töötan õena, mehel on ehitusfirma. Meile meeldivad kallid asjad ja kallid reisid, meil on uus ja kallis auto, mina eelistan Gucci ja Louis Vuittoni käekotte ja käin korrapäraselt võtmas botoxit. Käime trennis ja oleme välimusele orieteeritud inimesed. Kultuurielamusi ei jahi, teatris käime vaatamas stand-up etendusi ja kinos mainstream-filme, PÖFFil meid ei näe. Fine dining restoranis ei käi, küll aga vahel aasia buffet- rstoranides ja lastega Mäkis. Muusikamaitsegi on mainstream. Alkoholi joome paar korda aastas, ei suitseta. Seadusi ei riku. Ehk siis täiesti tavalised inimesed, see muuseas oligi algselt “teise eesti” idee – ilma mingite eriliste huvideta, mitte-akadeemilise haridusega, igavad, tavalised tallajad, inimesed, kellel ei ole ei rahalist ega poliitilist võimu. Asotsiaalne aspekt on väljendile hiljem juurde mõeldud.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda.

See on tore, et sa enda kohta seda nüüd läbi lillede (läbi minule peegelduse, nagu siin kombeks) julgesid lõpuks avada.
Aga ma olen nõus, et sellises küsitavas ja erutavas teemas oli just sinul kõige rohkem (11 postitust!) vaja midagi tõestada.

Ära põe oma staatust.
Sest me keegi ju ei teadnud, et sa sealt teisest oled.
Oleksid sa vait olnud, poleks keegi teadagi saanud, seega mõnikord on vaikimine tõesti kuld.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda.

See on tore, et sa enda kohta seda nüüd läbi lillede (läbi minule peegelduse, nagu siin kombeks) julgesid lõpuks avada.

Aga ma olen nõus, et sellises küsitavas ja erutavas teemas oli just sinul kõige rohkem (11 postitust!) vaja midagi tõestada.

Ära põe oma staatust.

Sest me keegi ju ei teadnud, et sa sealt teisest oled.

Oleksid sa vait olnud, poleks keegi teadagi saanud, seega mõnikord on vaikimine tõesti kuld.

Ära siis solvu kohe!

Vaata, minul on luba ja vabadus kirjutada nii palju postitusi kui ise soovin. Sinul mitte. Sinu nukker ülesanne on minu postituste arvul silm peal hoida ja nentida, et sinul pole niisuguseid õiguseid.

Ma kindlasti ei põeks oma staatust ei teises ega kolmandas Eestis, nagu ei põe ka oma nõukaaja lapsepõlve või toonast elu paneelmaja korteris. Enesekindla inimesena ei põe ma üldse midagi, kõige vähem ühe väikese käo suurt soovi mulle koht kätte näidata. Ei mõju, kas tead! Olen õigustatult esimene Eesti ja kiuslikust pisikesest käost parem.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, mida sellega silmas peetakse. Aga kust need inimesed kes igas teemas teisi nii nimetavad ise kindlad saavad olla, et ise just antud kategooriasse ei kuulu? Täitsa huvitav. Mulle jätab see alati mulje nagu oleks tegemist mingi kadakasakslasega. Need ju olid ka sellised uih aih. Super lõbus lugeda aga tahaks isiklikult näha kasvõi 1 nendest teiseeestitatest. Loomulikult leidub igal sammul igat masti, pooletoobiseid jne. Aga las olla, naljakas ju. Aga need kes alati teisi nii kutsuvad, ma kahtlustan väga, et need suuremalt jaolt ise ongi Teine Eesti. Veel keda ma siin vastikusega loen, on igasugused õigekirjaeksperdid. Kurat normaalne inimene saab ju aru et tehti kogemata, kiirustades mingi kirjaviga, aga need nokivad selle kohe üles ja hakkab lõputu jahu peale selle ümber. Mis sellistel viga on??

Mina, udupeen kadakasaks (see väljend on kadakasaks, mitte kadakasakslane), kommenteerin:

Teema on ilmselgelt halvustav, selle kirjutaja peab ennast paremaks…teise eesti üle ironiseerijatest. Stiilis “mina küll selline ei ole”.

Teiseks on tekst ääretult vigane ja kummaline on, et vigadega kirjutaja tuleb teisele (näiteks õigesti kirjutajale või parandajale) intelligentsi kohta märkust tegema. On tõesti naljakas! Või siis pigem mitte.

Mina tean täpselt, kuidas ma ei taha käituda ja mis mulle teiste puhul vastu hakkab. Lugesin just mingit pohmakateemat, kus naised (?) kiitlevad, kui palju nad on suutelised jooma. Selline eluviis koos selle elajaga on minu jaoks teine eesti, mitte kaasaelajate halvustamine samamoodi. Teine eesti inimene on rumal, labane, kiuslik, moraalitu, vaene ja loll. Jah, ma halvustan neid praegu, aga see on otsene vastus küsimusele.

Sellepärast nad joovadki kuna sina pead neist end paremaks ja surud seda nina alla. Tegelikult on nemad täpselt samasugused inimesed nagu sina. Halvustamise kohapealt halvustad ju sa neid inimesi samuti, nii et tegelikult pole sa neist parem, vaid samasugune.

Üldiselt ära praali, ka sinust võib saada joodik, ega seda keegi ette tea. Sõnajalad olid ka toredad naised, aga mis lõpuks välja tuli…

Esimene Eesti ongi need kellel elus natuke paremini läheb ja siis nad on kohe õhku täis. Teine Eesti on need kelle elu ei lähe hästi. Teisest Eestist esimesse liiguvad vähesed, aga Esimesest Teise omajagu inimesi.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Esimene Eesti ongi need kellel elus natuke paremini läheb ja siis nad on kohe õhku täis. Teine Eesti on need kelle elu ei lähe hästi. Teisest Eestist esimesse liiguvad vähesed, aga Esimesest Teise omajagu inimesi.

Ma ei ole nõus, et need, kellel paremini läheb, seepärast tingimata õhku täis on. See on mingi klišee lihtsalt. Inimesed, kellel on eluaeg hästi läinud ei mõtle üldse sellele, et neil hästi läheb või teistel halvasti, nad lihtsalt on olemas ega võrdle end pidevalt teistega. Teistega võrdlevad ikka need, kellel halvemini läheb/on läinud ja kes püüavad kas edu poole või siis püüavad leida põhjusi-vabandusi, miks neil nii hästi ei lähe.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei ole nõus, et need, kellel paremini läheb, seepärast tingimata õhku täis on. See on mingi klišee lihtsalt. Inimesed, kellel on eluaeg hästi läinud ei mõtle üldse sellele, et neil hästi läheb või teistel halvasti, nad lihtsalt on olemas ega võrdle end pidevalt teistega. Teistega võrdlevad ikka need, kellel halvemini läheb/on läinud ja kes püüavad kas edu poole või siis püüavad leida põhjusi-vabandusi, miks neil nii hästi ei lähe.

Miks nad siis ei võiks mõelda, mille poolest nad teistest erinevad? Kõik inimesed on ühesugused, lihtsalt vahet teebki see kui palju on kellelgi raha ja tänu rahale sõltub ka elukvaliteet. Miks need paremini minevad ei võrdle end siis teistega? Ikka võrdlevad, sest teistel läheb veel paremini kui neil ja nemad tunnevad end teise Eestina.

Jah vabanduste leidmine. Elu on püramiid, kui kord jõuad tippu, siis sealt saad ainult alla tulla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enesekindla inimesena ei põe ma üldse mudagi, kõige vähem ühe väikese käo suurt soovi mulle koht kätte näidata.

Miks sa siis mulle vastama lendasid, kui nii eneselindel värvuke oled?

Nägid ju küll, et ma panin su jaoks lausa püünise maha.
Aga internetis end kotkaks mõelnud varblane lendaski lingule otse sisse…:_)

PS. Miks sa seda oma paneelika elu põed? Paljud ju elavad seal ja pole neil häda midagi? See eluase sulle küll numbrit (1 või 2) ei anna…see tuleb ikka muust.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teine eesti ongi see parem eesti!

Minu arvates on just see teiseks eestiks sõimatud inimgrupp see parem eesti, sest nad teevad oma tavalist, reaalset kasu toovat tootvat või füüsilist tööd. See teiseks eestiks sõimatud grupp on valdavalt normaalsed, nende seas pole homosid, vaimuhaigeid, nad pole oma lastele hankinud mingeid moodsaid RHD või ATHT või autismi diagnoose, nad elavad traditsioonilist eestlaslikku elu ja ei huvitu moodsa aja perversustest ega välismaa hullustest. Nad teevad reaalset tööd, ega teeni oma raha ei äritsemise, paberite solkimise, aruannete kirjutamise ega pillikääksutamisega. Nad on normaalsed ja tavalised.

Hoopis see end ülbelt esimeseks eestiks nimetav seltskond peaks endale ausalt otsa vaatama, sest nende ebaausad ärivõtted rõhuvad rahvast, nende ülbus ja kõrkus oma “kõrge harituse” ja ghulthuura üle sülitavad rahvale näkku, nende kummardamine kõige euroopaliku ja lääneliku ees eitab meie endi sügavalt matslikke juuri. Kui me pole enam matsid, pole me ka enam eestlased. Meist saab üks näotu euroopa rahvas sellest ilmetu tolerantsuse mere sees. Nõrgad euroopa rahvad, kelle mehemeel on kadunud ja kes lösutavad pehmes humanismis.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hoopis see end ülbelt esimeseks eestiks nimetav seltskond peaks endale ausalt otsa vaatama, sest …

Oskad sa tuua mõne näite kellestki, kes end esimeseks Eestiks on nimetanud? Või tunned isiklikult kedagi, kes enese kohta nii on öelnud? Huvitav on see, et mina ei tea mitte kedagi, ei avaliku elu tegelast ega isiklikku tuttavat, kes end esimeseks Eestiks nimetaks, kuid neid jagub kopaga, kes teisi teiseks Eestiks ehk Teise Eestisse liigitavad. Sihuke kena tagasihoidlik eneseupitus, otse nagu öelda ei julge, et olen teistest parem, ütlen siis ümber nurga 😀

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, mida sellega silmas peetakse. Aga kust need inimesed kes igas teemas teisi nii nimetavad ise kindlad saavad olla, et ise just antud kategooriasse ei kuulu? Täitsa huvitav. Mulle jätab see alati mulje nagu oleks tegemist mingi kadakasakslasega. Need ju olid ka sellised uih aih. Super lõbus lugeda aga tahaks isiklikult näha kasvõi 1 nendest teiseeestitatest. Loomulikult leidub igal sammul igat masti, pooletoobiseid jne. Aga las olla, naljakas ju. Aga need kes alati teisi nii kutsuvad, ma kahtlustan väga, et need suuremalt jaolt ise ongi Teine Eesti. Veel keda ma siin vastikusega loen, on igasugused õigekirjaeksperdid. Kurat normaalne inimene saab ju aru et tehti kogemata, kiirustades mingi kirjaviga, aga need nokivad selle kohe üles ja hakkab lõputu jahu peale selle ümber. Mis sellistel viga on??

Mina, udupeen kadakasaks (see väljend on kadakasaks, mitte kadakasakslane), kommenteerin:

Teema on ilmselgelt halvustav, selle kirjutaja peab ennast paremaks…teise eesti üle ironiseerijatest. Stiilis “mina küll selline ei ole”.

Teiseks on tekst ääretult vigane ja kummaline on, et vigadega kirjutaja tuleb teisele (näiteks õigesti kirjutajale või parandajale) intelligentsi kohta märkust tegema. On tõesti naljakas! Või siis pigem mitte.

Mina tean täpselt, kuidas ma ei taha käituda ja mis mulle teiste puhul vastu hakkab. Lugesin just mingit pohmakateemat, kus naised (?) kiitlevad, kui palju nad on suutelised jooma. Selline eluviis koos selle elajaga on minu jaoks teine eesti, mitte kaasaelajate halvustamine samamoodi. Teine eesti inimene on rumal, labane, kiuslik, moraalitu, vaene ja loll. Jah, ma halvustan neid praegu, aga see on otsene vastus küsimusele.

Sellepärast nad joovadki kuna sina pead neist end paremaks ja surud seda nina alla. Tegelikult on nemad täpselt samasugused inimesed nagu sina. Halvustamise kohapealt halvustad ju sa neid inimesi samuti, nii et tegelikult pole sa neist parem, vaid samasugune.

Üldiselt ära praali, ka sinust võib saada joodik, ega seda keegi ette tea. Sõnajalad olid ka toredad naised, aga mis lõpuks välja tuli…

Kuidagi ei mõtle välja, mismoodi minust joodik võiks saada. No tegelikult ka – sa oskad näiteid tuua? Mul on ainult üks idee, et kui keegi mu kuuks ajaks kuskile kinni paneb ja viina sisse kallab, siis ilmselt tekib mingi sõltuvus, aga astuda vabatahtlikult niisugune samm? See vist kandub sinna klassikasse, et “kunagi ei tea, millal ise võid vangi sattuda”. Jah, sõjalise olukorra puhul ei teagi, niisama aga tean küll, et ei satu. Täpselt samamoodi ka tean, et ma ei hakka lauljaks, korstnapühkijaks või joodikuks.

Mitte keegi pole õhku täis. Sa tee vahet ülbusel ja enesekindlusel. Mina olen enesekindel ja tean oma väärtust. Loomulikult olen parem joodikust, narkarist, mõrtsukast, labasest räuskajast, vägivallatsejast, vargast vm. Meie erinevus on see, et mina julgen seda tunnistada, sina mitte, aga sisimas pead ju ka ennast eelpool loetletud tegelastest paremaks.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enesekindla inimesena ei põe ma üldse mudagi, kõige vähem ühe väikese käo suurt soovi mulle koht kätte näidata.

Miks sa siis mulle vastama lendasid, kui nii eneselindel värvuke oled?

Nägid ju küll, et ma panin su jaoks lausa püünise maha.

Aga internetis end kotkaks mõelnud varblane lendaski lingule otse sisse…:_)

PS. Miks sa seda oma paneelika elu põed? Paljud ju elavad seal ja pole neil häda midagi? See eluase sulle küll numbrit (1 või 2) ei anna…see tuleb ikka muust.

Ma üritasin sulle selgitada, mis aga oli ajaraisk. Sa oled igati ära teeninud oma tillukese võidurõõmu – palju õnne! Ma lendan veel mitmeid kordi tagasi, sest ma võin seda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere

Mina olen jäänud mõtlema, et olen ise see Teise Eesti inimene. Ei ela küll kuskil mäel, aga siiski paneelikas, kus on autokohta raske saada. Hariduses kraade on mitmeid, aga eesti keel lonkab mõnes kohas ikka väga palju (vabandan end sellega, et töökeeleks ei ole emakeel). Veel eile arvasin, et oman keskmist palka, kuid Muuli ja Sildami saadet kuuldes sain teada, et ametlikult võib see palk küll olla 2000 aga tegelikult Harjumaal juba keskmine 4000 – ja kahjuks mina sellist palka ei saa. Poes pean arveid siiski vaatama ja mehega ei suuda osta väga kalleid autosid.

Ah jaa – tegin meelega paar viga, et Esimesel Eestil oleks hea neid perekoolis parandada.

Aga üldiselt ei ole see tekst irooniaga kirjutatud, vaid ka tegelikult minu mõtted enda osas. Vähemalt julgen tunnistada

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tohib vastata? – Sest see lisab teemasse ebavajalikku möla. Palun vabandust, aga nii on. See siin ei ole kool ega mitte ka emakeeletund. Kui soovid õpetada, tee oma teema ja kutsu üles inimesi omale küsimusi esitama. Saad keelenõuandeid jagada. Ühtlasi saad ka teada, et neid ei soovi siin sinult mitte keegi.

Vale vastus. Mina näiteks soovin. Mulle meeldib alati, kui keegi kellegi vigu parandab.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates on just see teiseks eestiks sõimatud inimgrupp see parem eesti, sest nad teevad oma tavalist, reaalset kasu toovat tootvat või füüsilist tööd. See teiseks eestiks sõimatud grupp on valdavalt normaalsed, nende seas pole homosid, vaimuhaigeid, nad pole oma lastele hankinud mingeid moodsaid RHD või ATHT või autismi diagnoose, nad elavad traditsioonilist eestlaslikku elu ja ei huvitu moodsa aja perversustest ega välismaa hullustest. Nad teevad reaalset tööd, ega teeni oma raha ei äritsemise, paberite solkimise, aruannete kirjutamise ega pillikääksutamisega. Nad on normaalsed ja tavalised.

Hoopis see end ülbelt esimeseks eestiks nimetav seltskond peaks endale ausalt otsa vaatama, sest nende ebaausad ärivõtted rõhuvad rahvast, nende ülbus ja kõrkus oma “kõrge harituse” ja ghulthuura üle sülitavad rahvale näkku, nende kummardamine kõige euroopaliku ja lääneliku ees eitab meie endi sügavalt matslikke juuri. Kui me pole enam matsid, pole me ka enam eestlased. Meist saab üks näotu euroopa rahvas sellest ilmetu tolerantsuse mere sees. Nõrgad euroopa rahvad, kelle mehemeel on kadunud ja kes lösutavad pehmes humanismis.

Tegelikult on lugu keerulisem, sest ka haritlaste hulgas on vastandliku ellusuhtumisega inimesi.

No näiteks inimene, kes on öelnud, et kui tema oma erialala tööd ei peaks saama, siis ta läheb sibi vedama või liinitööle, aga kuhugi supermarketi koridori mingit fondi müüma või muud pähemäärimistööd tegema ei lähe iial, sest see on see hullem. Samas teine mõtleb vastupidi, et kui oma erialal ei saa (või palk on väike) – siis võib ka midagi ebamäärast müüa või mingeid ebamäärase eesmärgiga asju ajada, peaasi, et sissetulek oleks rahuldust pakkuv.

Siis kultuurihuvi. Võib olla näiteks inseneri- või bioloogilise haridusega inimesi, kes käivad klassikalise muusika kontsertidel,  teatris, kunstinäitustel. Ja võib olla täpselt samasuguse haridustasemega ja isegi sama eriala inimesi, kellel selliseid huvisid pole. Kuulavad laiatarbemuusikat, näiteks. Ja kui nad satuvadki mõne maali ette või sümfooniaorkestrit kuulama, siis kehitavad õlgu, et ega nad sellest aru ei saa/eriti ei meeldi.

Samuti suhtumine tolerantsusesse, sisserändesse jms. võib haritlastel olla seinast seina. Mõni ütleb ei, mõni suhtub mõõdukalt ja ettevaatlikult, mõni ütleb jah.

Ehk siis füüsilist tööd tegevad inimesed kujutavad vahel ette, et “need teised”,  näiteks kõrgharidusega inimesed üldse või siis ka teatud eriala inimesed või teatud kõrgemale positsioonile positsioonile (kus saab juba midagi otsustada) jõudnud inimesed on väga ühtne mass. Ühesuguse ellusuhtumisega, ühtede eelistusega. Tegelikult ei pruugi olla.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma ise hakkan mõtlema, kelle kohta mina kasutaks väljendit “teine Eesti”?

Alkohoolikud ja kraaklejad,  nagu neid võis näha kunagi Võsapetsi saates?  Jah.

Aga edasi läheb keerulisemaks. Alkoholisõltuvusega inimesed üleüldiselt? Mitte tingimata. Madala haridustasemaga inimesed? Mitte tingimata. Madala sissetulekuga inimesed? Mitte tingimata. Füüsilise või muidu lihtsama/tavalisema töö tegijad? Mitte tingimata. Ilma kõrgkultuuri huvita inimesed (teatris ei käi, ilukirjandust ei loe jne.)? Mitte tingimata. Noorelt lapse saanud naised (Perekoolis ollakse nende aadresisl tihti üsna verised, et no kui juba… siis)? Mitte tingimata. Õigekirjavigu tegevad inimesed? Mitte tingimata.

Keeruline, ühesõnaga. Tegelikult, mulle see väljend “teine Eesti” ongi üsna kaugeks jäänud, pole kasutanud.

“Mats” tähistas minu lapsepõlves pahatahtlikult ebaviisakalt käituvat inimest. Näit. lõi ukse teise nina ees irvitades kinni või sülitas teise jalge ette maha. “Mats” ajaloolises tähenduses ehk mats kui külainimene, maarahvas (vastandina sõnale “härra”) on minu jaoks seetõttu naljakas – tekib küsimus, et miks nad siis matsid on, kas nad on kõik ebaviisakad või? Seetõttu ma ise “matsi” lihtsama inimese ega eestlase tähenduses ei kasuta.

Kunagi oli kasutusel veel “rullnokk”, “jõmm”. See tähistab minu jaoks küll teatud tüüpi inimest. Pole kerge tuua mingit definitsiooni. Ega saa seda ka paika mingi ainult ühe tunnuse järgi, näiteks, et käi kunstinäitusel vms. Rullnokalik inimene võib olla nii vaene ja hädas olev kui ka edukas ja rikas. Rullnokaks olemise määrab minu jaoks mingi inimesest kiirguv olek,  jutt, suhtumine.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks soovitus: vaata dokumentaalfilmi “Tabamata ime” (youtube’is olemas). Grupp Eestlaste Kolmnurk (Facebookis) on teine selline väärt õppematerjal.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina eelistan Gucci ja Louis Vuittoni käekotte ja käin korrapäraselt võtmas botoxit.

Ripsme-, juukse-, küünepikendused-kaunistused on ikka ka?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaene – ei ole veel ainult sellepärast teine Eesti.

Piiratud silmaringiga – ei ole veel ainult sellepärast teine Eesti.

Vaene JA rumal = teine Eesti.

+1
0
Please wait...

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lõputu Teine Eesti.