Esileht Kodunurk Loputusvahendi kasutamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Loputusvahendi kasutamine

Postitas:

Kas pesu pesemisel kasutate loputusvahendit? Miks? Kui kasutate, siis millist?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.11 22:21; 16.11 23:20; 16.11 23:50; 17.11 01:22; 22.11 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kasutate, siis millist?

Alla kahemillise ei kasutagi.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 22:24; 17.11 00:55; 17.11 03:12; 17.11 03:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei kasuta. Miks peaks?

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, et pesu pehmem oleks. enamasti ostan seda konnapildiga või Selveri omamärgiga lõhnavaba.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 23:15; 17.11 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vesi on see loputusvahend.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, et pesu pehmem oleks. enamasti ostan seda konnapildiga või Selveri omamärgiga lõhnavaba.

Aga mis tähendab “pehmem”? Kas sa oled proovinud ka ilma loputusvahendita – mis siis teisiti on? Ma ei saa sellest päris aru.
üleüldse oleks mul muidugi vaja mingit täiskoolitust, kuidas õigesti pesu pesta. Millal ja kuidas kasutada mingit Vanishit, mis on paremad, kas vedelad või pulbrilised pesuvahendid, miks peaks kasutama loputusvahendit, kuidas õigesti pesu sorteerida ja programme valida (no ei saa ju kolme paari aluspükse ja rinnahoidjat panna suure masinaga “laundry” programmiga pesema? Koguda nagu kuu aega ka ei saa 😀
Nii palju küsimusi. Olen eluaeg pesu valesti pesnud, mõtlesin, et hakkaks nüüd õigesti 🙂

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.11 22:21; 16.11 23:20; 16.11 23:50; 17.11 01:22; 22.11 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kasutasin rohkem, kui kuivatit ei olnud. Kuivatiga ei näe vajadust. Enne kuivatit kasutasin ka ainult voodipesude ja käterättide pesemisel, siis need jäid pehmemad, eriti froteerätid. Enamasti olen kasutanud mingit lõhnatut, eriti meeldis Rainbow oma, mida ma enam Prismadest ei leia.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 23:25; 16.11 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, et pesu pehmem oleks. enamasti ostan seda konnapildiga või Selveri omamärgiga lõhnavaba.

Aga mis tähendab “pehmem”? Kas sa oled proovinud ka ilma loputusvahendita – mis siis teisiti on? Ma ei saa sellest päris aru.

üleüldse oleks mul muidugi vaja mingit täiskoolitust, kuidas õigesti pesu pesta. Millal ja kuidas kasutada mingit Vanishit, mis on paremad, kas vedelad või pulbrilised pesuvahendid, miks peaks kasutama loputusvahendit, kuidas õigesti pesu sorteerida ja programme valida (no ei saa ju kolme paari aluspükse ja rinnahoidjat panna suure masinaga “laundry” programmiga pesema? Koguda nagu kuu aega ka ei saa ????

Nii palju küsimusi. Olen eluaeg pesu valesti pesnud, mõtlesin, et hakkaks nüüd õigesti ????

Kas sul nädalas rohkem pesu ei tekigi, kui 3 paari aluspükse ja rinnahoidja? Mina pesen alusepesu koos muu pesuga. Kui viitsin eriti hoolas olla, siis panen nad spetsiaalsesse kotti, aga enamasti ei viitsi hoolas olla.
Vanishit ei kasutagi. Kui laps on mööda muru põlvili ringi roomanud, siis teen püksipõlved sapiseebiga kokku ja lasen pükstel veidi liguneda enne kui masinasse panen.
Pesu enam ei sorteerigi, kasutan värvipüüdjaid. Pesen 30kraadise programmiga, peseb umbes tunni. Masinat täis ei pane, panen kolmveerand, siis on parem pesutulemus.
Eelistan pesugeele. Pulber jätab pesu tolmama. Pulbrit on poest raske koju ka tassida. Ühest pudelist geelist jagub ca 25 pesukorraks (Luvil).
Kui on paar eset pesta, siis kasutan 30minuti kiirprogrammi.
Nii teen mina, aga ma pole mingi spetsialist. Või noh, pesupesemise staaži on ikka 30 aastat juba ilma eriliste õnnetusteta a la masinatäis roosasid riideid, nii et äkki olengi juba spetsialist.
Soovitan kõigile, et ostke endale pesukuivati. Mina seda väga ei tahtnudki, aga mees ütles, et uues vannitoas on ruumi ja ostame ikka. Mis mul küll enne arus oli, et ma seda riista endale majapidamisse ei soovinud? Pole enam seda koledat pesuresti talv läbi toas, riided on sirged ja ebemevabad, pesu on pestud ja kuiv mõne tunniga.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 23:25; 16.11 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul nädalas rohkem pesu ei tekigi, kui 3 paari aluspükse ja rinnahoidja?

Rääkisin ju aluspesust. Ning pealegi pesen ma pesu kaks korda nädalas.
Aga mingit vahet pole, kas juttu on 7 paarist pesust või ka kolme inimese 7 paarist pesust – masin neist täis ikka ei saa. Miks on üldse siis vaja seda spetsiaalset aluspesu pesemise programmi?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.11 22:21; 16.11 23:20; 16.11 23:50; 17.11 01:22; 22.11 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on üldse siis vaja seda spetsiaalset aluspesu pesemise programmi?

Et keegi loll seda masinat ostes eelistaks, loomulikult.
Mis sa siis mõtlesid, et väänab kuidagi teisti või?
Loomulikult mitte, lihtsalt elektroonikainsener tegi ühe klõpsu hiirega projektile juurde ja kõik ostavad.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 22:24; 17.11 00:55; 17.11 03:12; 17.11 03:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on üldse siis vaja seda spetsiaalset aluspesu pesemise programmi?

Et keegi loll seda masinat ostes eelistaks, loomulikult.

Mis sa siis mõtlesid, et väänab kuidagi teisti või?

Loomulikult mitte, lihtsalt elektroonikainsener tegi ühe klõpsu hiirega projektile juurde ja kõik ostavad.

Loomulikult ei osta keegi seda masinat aluspesu pesemise programmi pärast. Ja mida enam on masinal mõttetuid funktsioone, seda halvem see masin on.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.11 22:21; 16.11 23:20; 16.11 23:50; 17.11 01:22; 22.11 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vesi on see loputusvahend.

Kindel, et toimib sama hästi kui SOS pill ja peseb kõik sperma välja?

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 22:24; 17.11 00:55; 17.11 03:12; 17.11 03:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei osta keegi seda masinat aluspesu pesemise programmi pärast.

Sa unustad suure sihtrühma – perekoolikad.

Seega, pole sul midagi siin loomulikult. Need ostavad isegi hiina parkasid, millele didrikson peale kirjutatud on, 10X kallimalt, kui muidu.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 22:24; 17.11 00:55; 17.11 03:12; 17.11 03:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole kuivatit ja kasutan loputusvahendit, et pesu oleks lihtsam triikida ja froteekäterätid ei jääks nii karedad. Näen triikides vahet küll. Aluspesu muust pesust eraldi ma ei pese, aga see-eest ma pesen rinnahoidjaid käsitsi, sest need on mul polstri ja tugikaartega ja kunagi oli halbu kogemusi nende masinas pesemisega. Samas võiks neid usutavasti käsipesuprogrammiga pesta, aga tundub kuidagi naljakas ainult paari rinnahoidjat masinasse pesema panna.
Mina sorteerin pesu kolmeks: tumedad, pastelsed ja valged, ei ütle, et kõik nii tegema peavad, aga mulle tundub see kõige mõistlikum. Kasutan äädikat ka loputusvahendi sahtlis, et värvid oleks erksamad. Panen Calgonit, sest vesi on kare. Pulber või vedelik või see kapsel- ma vahet ei ole märganud, pigem on vahe selles, mis marki see pesuvahend on. Mulle tundub Ariel päris hea, aga Persilit olen ka ostnud, ja siis on veel Woolite ja Perwoll olnud kasutusel.
Programmidest olen kasutanud kolme: puuvillaprogramm, pooliku laadungi programm ja käsipesuprogramm, aga täisvillaseid asju ma ikkagi ei ole julgenud villapesuprogrammiga masinas pesta, ju ma ikka ei usalda tehnikat.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pesu pesemisel kasutate loputusvahendit? Miks? Kui kasutate, siis millist?

Kasutan pesuloputusvahendit. Masina panen kolmveerand täis, pesen tavaliselt 50-kraadise veega kahetunnise programmiga.
Kasutan Lenorit, Silanit, konnapildiga vms.
Kuivatiti veel pole pannud, aga siin ühe kasutaja kirjelduse põhjal ilmselt panen. Seni on pesud siiski väga puhtad ja kenad, sirged ja hästi lõhnavad.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 08:16; 17.11 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi kasutasin, aga kui laps sündis, siis enam mitte. Ja polegi enam juba 10 aastat kasutanud. Lihtsalt ei näe vajadust.
Pesu sorteerin kolmeks: tumedad (must ja tumesinine), kirju ja valge. Peaasjalikult seepärast, et mul on erinevad pesuvahendid. Kuigi tuleb tunnistada, et tumeda pesuvahend ei tee küll midagi erilist. Viimasel ajal pesengi sama color-pesugeeliga, kuid siiski eraldi.
Voodipesu, rätikud, pleedid ja vaibad lähevad veel eraldi, kuna kraad on kangem kui riietel. Ahjaa, riidest tenniseid pesen ka masinas ???? väga puhtaks lähevad. Pesuseebiga paksult kokku ja masinasse. Neid siis koos köögivaibaga.
Pesuvahenditest kasutan ainult geele või kapsleid (kui täis masin tuleb). Jääb vähem vahendi jääke riietesse kui pulbriga ja seega pidavat ka vähem allergiat tekitama, aga minu peres sellega õnneks niikuinii muret pole. Samas on geel jällegi pulbrist kangem ja riidekiud kuluvad kiiremini.
Pesuprogrammidest kasutan enamasti ühte ainult ja kraadidest kas 30 või 40, oleneb kas spordiriideid on. Vaesed insenerid! ???? Voodipesu ja rätikute jaoks kasutan eraldi puuvillase pesu programmi ja suuremat kraadi. Kuna elan linnas ja töö on ka puhas, siis mingeid eelleotus vms programme pole elu sees vaja läinud. Mingeid erilistest materjalidest riideid ka pole (siid, täisvillane, pits jms), seega pole uurinudki neid programme.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kardinate jaoks kasutan seda eraldi programmi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 08:16; 17.11 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan mulieres geeli, neutral kapsleid või ökopoodide toodangut.

Loputusvahendit ainult voodipesul. Rätikutele ei tohiks! Kuivatit kasutan ainult rätikutele-teeb pehmeks ja kohevaks.

Pesen 30 või 40 kraadiga, voodipesu 60 kraadi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan mulieres geeli, neutral kapsleid või ökopoodide toodangut.

Loputusvahendit ainult voodipesul. Rätikutele ei tohiks! Kuivatit kasutan ainult rätikutele-teeb pehmeks ja kohevaks.

Pesen 30 või 40 kraadiga, voodipesu 60 kraadi.

Miks rätikutel loputusvahendit kasutada ei tohi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sarnaselt mitmele eelnevalt vastanule sorteerin pesu tumedaks, keskmiseks ja heledaks (pastelsed sobivad nii heleda kui ka keskmise alla) ning tavapesu pesen 40 kraadi juures, loputusvahendit ei kasuta. Kui voodipesu ja rätikuid on kokku palju kogunenud, pesen neid mõnikord ka eraldi ja siis 60 kraadiga, aga enamasti lähevad need pessu koos sama värvi tavapesuga, et masin täis saaks. Pesuvahendina eelistan geele, aga vahel olen soodukaga ka pulbrit ostnud, erilist vahet pole. Eraldi pesen veel joped jms 30 kraadiga ja vastava programmi ning pesuvahendiga; villaseid asju meil nii palju pole, et masin täis saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 10:45; 17.11 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan kõigile, et ostke endale pesukuivati.

Kena soovitus, aga kuhu ma selle pesukuivati mahutama peaks? Ütled ju isegi, et te ei saanud enne kuivatit osta, kuna polnud ruumi. Paljudel ei ole seda lisaruumi kuivati jaoks. Minu elamisse ei mahuks ka mingi 2in1 funktsiooniga pesumasin-kuivati, sest mul ei ole isegi nii palju ruumi, et saaks kasutada eestlaetavat masinat, mul on pealtlaetav, sest see on kitsas ja mahub mu vanaaegsetest kitsastest ustest läbi.

Aga kasutan pesuloputusvahendit ja hakkasin kasutama pigem just siis kui laps sündis.
Ostan Silan sensitive või Frosch loputusvahendeid.

vastuseks neile, kes küsivad, kas on vahet – jah on küll vahet. Kui ainult veega loputada, siis on minu pesu kare ja jäik. Kui kasutan pesuloputusvahendit, siis on pehme, ka triikida on parem.

Lisaks kasutan ka veepehmendit, vedel Calgon. Ja kui on haiguste periood, siis voodipesud, padjapüürid, lapse topid, mille varruka sisse on tatti pühitud jms pesen läbi 95 kraadise programmiga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ei saa ju kolme paari aluspükse ja rinnahoidjat panna suure masinaga “laundry” programmiga pesema? Koguda nagu kuu aega ka ei saa ????

Sul on ainult üks rinnahoidja ja kolm paari alukaid?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 11:33; 17.11 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jagan pesu heledateks ja tumedateks. Ammu kasutan pesumasinal vaid 1 programmi, mis 50 kraadi juures peseb 50 minutit, vaid voodipesu pesen 60 kraadiga. Ei näe mõtet seda pesu paar tundi pesumasinas loksutada. Pesu tulen 2-3 masinatäit nädalas. Pesen ökopoest ostetud pesugeeliga, käin seda 1,5 liitrist nõud kohapeal täitmas, samuti on tagavavaraks pakk pesupähkleid. Kuna aga masin kipub öki-värgist mingil ajal haisema, siis lasen paar korda Arieli-pulbriga ja 60 kraadiga läbi – see tapab kõik.
Pesuegeeli kasutan vaid rätikute pesemisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

pesen kõike Mayeri sinise sport-geeliga. Tumedat 30, heledat 40 ja linu-rätikuid 60 kraadiga.
Suvel, kui heledaid asju rohkem, ostan ka Perwolli valge pesu geeli.
Pehmendajaid ei kasuta ammu.

Ihupesu pesen kotis koos muudega, aga õrna pesu programmi olen kasutanud mingite pidulike riiete, siidsallide jms jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 12:10; 18.11 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pesen kõike Mayeri sinise sport-geeliga. Tumedat 30, heledat 40 ja linu-rätikuid 60 kraadiga.

Suvel, kui heledaid asju rohkem, ostan ka Perwolli valge pesu geeli.

Pehmendajaid ei kasuta ammu.

Ihupesu pesen kotis koos muudega, aga õrna pesu programmi olen kasutanud mingite pidulike riiete, siidsallide jms jaoks.

Miks sa sportgeeliga pesed? (ei mõtle perekoolika tavalist, et mis sul viga on, täitsa siiralt küsin) Ma ei saa isegi hästi aru, miks sellega peaks spordiriideid pesema, aga samas ma ei tee ka sellist sporti, mille riietel peavad x omadused olema (veepidavus vms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, et pesu pehmem oleks. enamasti ostan seda konnapildiga või Selveri omamärgiga lõhnavaba.

Aga mis tähendab “pehmem”? Kas sa oled proovinud ka ilma loputusvahendita – mis siis teisiti on? Ma ei saa sellest päris aru.

üleüldse oleks mul muidugi vaja mingit täiskoolitust, kuidas õigesti pesu pesta. Millal ja kuidas kasutada mingit Vanishit, mis on paremad, kas vedelad või pulbrilised pesuvahendid, miks peaks kasutama loputusvahendit, kuidas õigesti pesu sorteerida ja programme valida (no ei saa ju kolme paari aluspükse ja rinnahoidjat panna suure masinaga “laundry” programmiga pesema? Koguda nagu kuu aega ka ei saa ????

Nii palju küsimusi. Olen eluaeg pesu valesti pesnud, mõtlesin, et hakkaks nüüd õigesti ????

muidugi olen. ma arvan, et iga inimene, kes vähegi pesu on pesnud, on seda proovinud. pehmem tähendabki pehmem. kui sinu jaoks vahet pole, siis ära muidugi kasuta, vb on sul hea pehme vesi, siis pole tõesti vajadust.
Vanish on plekieemaldaja, siis kasutataksegi kui on mingi plekk. Valad vahendit plekile, lased natuke seista ja siis pessu.
Vahendi valimine on maitseasi. mõnele meeldivad kapslid, mina neid ei salli – ei saa kogust muuta. Pulber või geel – jälle maitseasi. Ise kasutan ainult geele ja neid kallimaid, kontsentreerituid, et oleks vähem tassimist ja võtaks vähem ruumi vannitoas.
sorteerima on siin eespool juba õpetatud. lisan vaid, et seda pikka kuuma (laundry) programmi kasutan mina reaalelus üliharva, mul lihtsalt ei ole nii musta pesu, mis seda vajaks. minu sorteerimine on sel nädalal nt selline (3-liikmeline pere): 1 masinatäis käterätte ja saunalinu, üks masinatäis voodipesu, 1 masinatäis tumedamaid seljariideid, 1 masinatäis õrna pesu (kampsunid, sukkpüksid, rinnahoidjad). heledaid ja punaseid seljariideid praegusel ajal ei ole, muidu pesen need ka eraldi.
lisan veel, et pesen absoluutselt kõik asjad masinas, käsitsi kunagi midagi ei pese. rinnahoidjatele kasutan neid ümmargusi tugevduskorviga pesukotte ja muud õrnad asjad panen ka võrkkottidesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 23:15; 17.11 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loputusvahendit ei kasuta. Tahan, et pesu peale pesemist puhtaks jääks mitte ei määri sinna veel mingit ainet sisse. Talveperioodil pesu toas restil kuivatatades lisan vahel masinasse loputusvahendi sahtlisse törtsu äädikat, see ei jäta mingit lõhna juurde aga teeb pesu pehmemaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on mitmed kirjutanud, et pesevad riideid 50-kraadise veega. Miks te nii kuuma veega pesete? 30-kraadisest veest piisab täiesti, kui kasutate tänapäevaseid pesuvahendeid. Kui oma riiete silte vaatan, siis enamik neist on mõeldud 30 või 40 kraadiga pesemiseks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on mitmed kirjutanud, et pesevad riideid 50-kraadise veega. Miks te nii kuuma veega pesete? 30-kraadisest veest piisab täiesti, kui kasutate tänapäevaseid pesuvahendeid. Kui oma riiete silte vaatan, siis enamik neist on mõeldud 30 või 40 kraadiga pesemiseks.

Mina pesin ka aastaid pesu 40-kraadise veega. Ei tee mingit põllutööd ja metsik higistaja ka ei ole, tavaline kontoritöötaja, aga puuvillaste pluuside kaenlaalused puhtaks ei saanud. 10 minutit pestud pluus seljas ja kaenlaalused haisesid (ise olin loomulikult enne pestud). Rätikud hakkasid kohe haisema kui niiskeks said. Ka uue pesumasinaga oli nii, seega ei saa süüdistada musta masinat. Asukohaks nii Tartu kui Tallinn, kasutasin erinevaid jaekaubanduses müügilolevaid suuremaid välismaiseid brände ja ka kodumaist Mayerit. Nüüd pesen ainult 60-kraadiga ja probleemi ei ole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 11:33; 17.11 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kasuta, sest tekitab meie pere lapsele nahaärritust. Ei ole aru saanud, et teeks pesu pehmemaks ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Kodunurk Loputusvahendi kasutamine