Esileht Väikelaps Lotemaale esimest korda

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Lotemaale esimest korda

Postitas:
Kägu

Plaanime minna lastega/ esimest korda Lotemaale,kas oskate nõu anda kust saab veidi soodsamalt pileteid soetada, kas käruga saab rongi minna? Millele võiks veel pöörata tähelepanu, millega arvestada. Rannaala on ka olemas, kas tasub seal aega kulutaa, ilmselt on vesi külm jne.. kõik ettepanekud on väga oodatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel käimasolevate kampaaniatega ei ole kursis, aga neid on teinud nt Limpa limonaad, facebookis tehakse jagamismänge. Internetist ette ostes peaks ka soodsam olema kui kohapeal. 0-1a (1a kaasaarvatud) on tasuta. Piletihind on iga senti väärt, kogu teemapargi olemus poeb ka täiskasvanule südamesse. Käruga rongi ei mahu -samasugune rong sõidab tallinna vanalinnas ja haapsalus,kitsad istmete vahed. Lisaks siis arvesta parkimistasuga.
Rannaalal on mänguväljak ja lauad-toolid, soovi korral saab ka ujuda. Piknikku pidada pole vast mõtet, toitlustamine on kohapeal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine alguseks st plaani selle pileti eest olla terve päev. Käru kaasa (jah, saad sellega rongi, kui just mingi ülisuur ja mitte kokkukäiv pole) st kkkukäivaga saad. Oma toit ja joogivesi kaasa (toidukohtade hind on liiga suur st üle hinnatud mu meelest ja meie lastele polnud seal ka eriti midagi mis meeldiks v a jäätis, mida loomulikult ostsime- võtsime ise kurki, minitomateid, porgandit, juustupulki jms piknikukraami kaasa, puuvilju ka.Vett kulus üsna palju aga käru all oli mugav kõike vajalikku kaasas vedada. Lisaks oleme üsna hinnatundlikud, sest pere päris suur).

Kui vajate puhkust, loomulikult on rand ok. Ei pea ju üleni suplema, saab jalgupidi vette, saab liivaga mängida jne st vaheldus kindlasti majade jm uurimisele. Samas saab ka ühes majas (vist oli Põrsaste maja) vaikuses suurtel kottidel lebotada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna see aasta on uus rong, siis see kitsam ja vanker ei pruugi mahtuda (suur kindlasti ei mahu, väiksem kergkäru oleneb, mõni mahtus, mõni ei). Samas jala on see vist ainult 700m ja meie oleme 10 minutiga selle maa lastega käinud, kuna oleme alati juba hiljemalt 9.45 kohal, aga esimene rong stardi alles 10, seega oleme jala kiirmeini saanud.

Meie pole aega ujumisega raisanud, kuna seal terveks päevaks niigi tegevust (soovitan kohe hommikul minna ja terve programm kaasa teha).

Hetkel vist mingeid kampaaniaid pole, aga club one on augustis kindlasti jälle soodusega. Elketrumil oli ka midagi, aga kas veel kehtib ei tea. Suurperede kaardiga on pidev soodus.

Joogi soovitan võtta kaasa, aga sööki pole meie vedanud, kuna sealne kohvik on meie jaoks alati väga hea olnud ja portsud suured, nt.ühest 9 eurosest pitsast oleme me mehega mõlemad alati kõhu väga täis saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine kohale alguseks, kergkäru kokkupandavalt võib peale mahtuda siis, kui pole korraga palju pealeminejaid, muidu on rong ikka tuubil täis. Kell 10 on kindlasti palju rahvast rongis, isegi kehva ilmaga, kui käinud oleme. Vahemaa parklani pole pikk, aga lapsele võib lihtsalt rongisõit eraldi elamus olla, kui lähete mitmekesi, siis võiks 1 täiskasvanu jalutada ja teine lapsega rongi minna.

Parkimine on 2 eur päev ja rongipilet 1 eur 1 inimene 1 suund, mõlemad saab netist lihtsalt ette osta Lottemaa kodulehelt. Soodukaid mu meelest praegu pole, aga netist etteostes on odavam kui kohapealt.

Sööki me kaasa ei vea, st mingit kerget näksi + vett küll, aga arvestame siiski 1 sooja toidu korraga ka, sealne kohvik on mu meelest täiesti normaalne: menüüs lastele meeldivad söögid (nt pitsad, pastaroad, kartulipüree jm), aga mitte päris rämpstoit, hind keskpärane, portsud väga suured, teenindus külastajate rohkust arvestades üsna kiire.

Lottemaal tasub hakata lapse tempos uudistama, käiagi kõik järjest rahulikult läbi, täpselt 1 päev selleks mu meelest kulubki, kui ka tegelastega sportida-lustida, teatrit vaadata ja Oskari juures meisterdamas käia. Muidu on mitu mõnusat kohta, kus puhata ja akusid laadida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juulikuus soodukaid pole. Augusti teisest nädalast on jälle lootust soodsamatele piletitele vm eripakkumistele. Augusti lõpupoole leiab ka Buduaarist ja Osta.ee’st pileteid, mis ette ostetud, aga kasutamata jäänud.

Raha soovitan kokku hoida rongi pealt, eriti kui nagunii käru kaasas. Kui rong satub mööda sõitma, siis rongijuht laseb vilet ja lehvitab. Meie oleme viis korda Lottemaal käinud ja vaid korra rongiga sõitnud – saime 10 minutit umbses rongis kannatada ja kõigi pealelaadimist oodata, seejärel natuke sõita, nii et diislitoss akendest sisse pressis. Suuremale lapsele ikka meeldis, mulle ja titele mitte. Jalgsi saab tihti kiiremini.

Tõenäoliselt peate ühe lõunasöögi kohapeal ikka sööma, aga vahepalasid ja maiustusi võtke siis endale ise kodust kaasa. Samuti oma veepudelid (neid saab kohapeal täita). Ka kohvikus oli võimalik lapsele kraanivett tasuta saada, kuigi menüüs ei olnud sellist valikut kirjas.

Rannaala on kohe Lotte maja taga, sealt läbi jalutada võib ikka, aga ujumise peale ma aega ei raiskaks, kui just kohutavalt palav ilm pole.

Igas majas on olemas wc, on ka väiksed potid ja laste prill-lauad. Kõik on väga puhas ja korralik. Sigade majas on isegi pikaliviskamise võimalus ning veekeedukann jms, mida väikelapsega vaja võiks minna.

Lottemaa on mere ääres ja metsa sees – kindlasti tekib tunne, et seal on suht jahe. EI OLE! Eriti seal keskväljakul on KOHUTAVALT palav, kui vähegi päikest paistab. Seega riietuge kihiliselt ja arvestage üllatusliku palavaga.

Ärge üritage KÕIKE esimese korraga ära näha ja kõigil etendustel käia. Muidu kujuneb päevast rahutu jooksmine, kus tirite last iga atraktsiooni juurest ära, et “lähme-lähme, me peame veel sinna ja tänna jõudma!”. Nautige päeva ja vaadake detaile ja n-ö nurgataguseid! Me jõudsime kõik läbi käidud alles kolmanda külastusega. Meie selle aasta lemmik oli pükste paraad. 🙂

Üritage olla päeva lõpuni. Lahkumine Lottemaalt nii, et kõik tegelased tulevad rongijaama saatma (käib üks tohutu kallistamine ja laulmine), on minu jaoks olnud iga kord pisarateni liigutav elamus. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

kogu teemapargi olemus

Milles see siis seisneb? (kui mitte ühe raamatu/multifilmi temaatiline ajaviitekoht lastele)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käruga saab rongi küll, 2 rongi sõidavad sel aastal ning vähemalt üles on käru jaoks eraldi kohad olemas. Randa on mõistlik minna siis kui ilm ilus on, vaheldus platsi melule ka. Ja ärge üritage nui neljaks kõiki maju ja atraktsioone läbi kapata. Kulgege laste rütmis mõnusalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui laps kärus, minge jala, see maa ei ole pikk – paras jalutuskäik: tervislik ja tasuta 🙂 Miks peab käruga rongi minema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seal on kaks rongi. Kuulsin, kuidas juht ütles, et ühes on kärukoht ka. Kokkupandult mahub käru enda kõrvale ka. Usun, et ruumi ikka jätkub, sest rongid käivad väga tihti.

Asja peab võtma lihtsalt jooksvalt ja mõnuga. Seal on väga tore. Kohviku valikust midagi söödavat leiab igaüks, aga võib ka oma toidu ja näksid kaasa võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lottemaa*

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtetu koht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige tähtsam on seal see, et rahakott oleks puuga seljas.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Lotemaale esimest korda